Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Mou eipane pws sto prwto sou mwraki sto kratiko meneis 5 meres den 3erw an ontws isxuei giati den to akousa apo maia alla apo palia manoula..Egw milaw gia panes-sentonakia pou einai ena kommati mono k oxi gia set sentonakia kanonika (panwsentono-katwsentono) opws anaferate..Der 3erw an katalavate gia tis sentonakia milaw egw..K gia ta pragamatakia pou sas anafera einai apo tin lista pou pira apo tin kliniki tou idiwti ginaikologou mou k oxi apo to kratiko nosokomeio pou 8a gennisw..Eipa na tin parw ap'ekei gia na arxisw ta 4wnia giati sto kratiko teleutaia stigmi sou dinoun tin listoula k agxw8ika mipws k den prolavw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωωωω....σ'ευχαριστεί πολύ!τον κολακευεις κ θα κακομάθει..χιχχι!! :D:D

Λές να έρθει νωρίτερα;; Έτοιμα τα έχεις σχεδόν όλα οπότε μην αγχώνεσαι!

Κατάλαβα Αντριούλα μου ποιές πάνες εννοεις,αυτές που παίρνουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας. Άν είναι για 5 μέρες καλά είναι αλλα για 3 που μένουν κανονικά στον φυσιολογικά είναι πολλά.Βλέπεις κ αναλόγως πράττεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den 3erw ti pragmatika zitane sta kratika, tin paraskevi pou 8a paw 8a tous zitw listoula giati an tous perimenw na mou tin dwsoun apo monoi tous 8a mou tin dwsoun tin mera pou 8a me piasoun oi ponoi =)) k euxonai na min pira tipota axreiasto..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εχετε πολυ πλακα!! Με κανατε και γελασα!! Δεν εχω σκεφτει να παρω τπτ απο ολα αυτα στο νοσοκομειο. Μονο ρουχαλακια για το μωρο. Αυτες τον κανουν μπανιο, τον σκουπιζουν και μετα μου τον φερνουν πισω και εαν θυμαμαι τον αλλαζω εγω μετα. Ουτε σεντονια ουτε κουβερτουλες δεν μου ζητανε. Κανονικα ουτε πανες,αλλα επειδη θυμαμαι στον Αλεξανδρο ηθελα παραπανω και καποια μου γρινιαξε θα παρω παραπανω μαζι μου.

Οσο για το πιστολακι δεν το ειχα σκεφτει. Καλα ειναι τελικα που ανταλασσουμε αποψεις για να μην ξεχασουμε. Καλα εχουμε και τους ανδρες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κουκλες????

καλησπερα...

σημερα δεν πηγα στα μαθηματα ανωδυνου τοκετου, ηθελα νανι, ημουν κουρασμενη μετα τη δουλεια...

εχω αγχωθει λιγο σκεφτομαι πως αν φαω ολο τον ενατο θα εχω βαρυνει παρα πολυ...ποπο, ελπιζω το σεξ και το περπατημα που λενε να βοηθαει να γεννησεις γρηγορα, τζαμπα το κανουμε? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos, καλύτερα πάει το θέμα με τις αιμορροίδες. Δεν πονάω τώρα αλλά μια μέρα να μην πιω το σιροπάκι ζορίζομαι και φαβάμαι μην έχουμε ξανά τα ίδια! Οπότε με βλέπω μέχρι το τέλος παρέα με το duphalac! Η κοιλίτσα σου είναι τέλεια!!!

Σεσουάρ για τα μαλλιά θα πάρω κι εγώ μαζί μου. Απλά σκέφτομαι κάποια πράγματα που θα τα χρειαστώ μια-δυο φορές να τα αφήσω σε μια τσαντούλα στο πορτπαγκαζ του αυτοκινήτου και να μου τα ανεβάσει ο άντρας μου όταν τα χρειαστώ. Πάντως στο ιασώ σου φέρνουν κάποια πράγματα και τα αφήνουν στο κομοδίνο όπως σερβιέτες,εσώρουχα μιας χρήσης(δυχτάκια),πανάκια εμποτισμένα με οινόπνευμα κ.α. Αυτά είναι στην τιμή του δωματίου. Το ζήτημα είναι οτι την άλλη μέρα σε ρωτάνε αν χρειάζεσαι κι άλλα και εκείνα στα χρεώνουν "πολύ ακριβά"! Οπότε καλύτερα να έχεις δικά σου για συμπλήρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραίες κοιλίτσες που έχουμε όλες μας!! Όνειρα γλυκά και πολύχρωμα εύχομαι!!

Και καλό μας μήνα!! Όσες περιμένουν τα μωράκια τους το Μάρτη, να τ' αγκαλιάσουν γρήγορα και ανώδυνα, οι υπόλοιπες να έχουμε έναν ήρεμο και ξεκούραστο μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ekana pali tin zimia mou..Evala ena eidiko farmako gia tin mouxla pou prepei se 10 lepta na to afairesei apo to toixo me sfoggaraki k nero opws ekana an sas pw omws pws 3eva4e o toixos opou evala farmako k opou estaze..Molis ta eida epa8a ena sok :shock: pira tin mama mou mesa stous ligmous tis eipa na min me perimenei gia na paw na tis parw k tis eipa tis sinevike..Me pire o mpampas mou pisw til den mporouse na katalavei ti tou elega apo to poli klama mou eipe na iremisw k 8a to 3ana va4oume den einai k megali zimia mou eipe (fiska den to eide k etsi mou elege gia na iremisw) alla egw tipota, mono pou ta vlepw me pianei i apelpisia, girw apo ta dio para8ira tou dwmatiou mas k katw apo auta opou esta3e to farmako apo lila apalo to xrwma tou toixou egine ASPRO..Ta ekana A X R I S T A!!!!!

Exei apo ekeini tin wra klaiw, to mwro dne to eniwsa akomi simera k niw8w toso skata, eimai mia axristi paw na kanw ena kalo k dimiourgw alla provlimata..

Niw8w mia anikani gia otidipote..

Signwmi gia to mege8ostou minimatos alla eimai toso apelpismeni..Ka8ome sto kanape k klaiw..Ponisa k tin koilia mou apo tin stenaxwreia mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Ο Μάρτιος είναι ο αγαπημένος μου μήνας καθώς μπαίνει η Άνοιξη και έχω και τα γενέθλιά μου :lol::lol::lol: στις 25 του μηνός! Ελπίζω να έρθει κάπου τότε η μπουμπου!

Χθες όπως σας είπα πήγαμε στον γιατρό, είναι όλα μια χαρά, το εκτιμώμενο βάρος της είναι 2,500 κιλά και με το κεφαλάκι προς τα κάτω και στραμμένη προς τα δεξιά, θέση η οποία σύμφωνα με τον γιατρό είναι η καλύτερη....βέβαια το δεξια-αριστερά μπορεί και να αλλάξει αλλά δεν πειράζει!

Τα αμνιακά υγρά είναι καλά, το μωρό δεν πιέζεται οπότε περιμένουμε να περάσει ο μήνας :?:?:D:D

ο γιατρός δεν θέλει να πιέσει τα πράγματα καθως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και από μία άποψη συμφωνώ μαζί του αλλά του έκανα μια συζήτηση για το πως θα καταφέρουμε να μην ξεπεράσουμε την ΠΗΤ (τέλος του μηνός...). Μου είπε ότι συνήθως αφήνει ένα περιθώριο 3-4 ημερών πλέον της ΠΗΤ και μετά κάνει πρόκληση...ελπίζω βέβαια να μην χρειαστώ κάτι τέτοιο!!!

Το ιδανικό είναι να γεννήσω μεταξύ 20 και 31 Μαρτίου...

Σε αυτό θα βοηθήσει το περπάτημα και γύρω στις 20 (οχι νωρίτερα)...επαφές με τον καλό μου-το οποίο και δεν νομίζω να επιχειρήσουμε... :D:D

Για αυτό και άρχισα να αναζητώ διάδρομο ηλεκτρικό για το σπίτι για περπάτημα τώρα και τρέξιμο στην συνέχεια καθώς φαντάζομαι ότι δεν θα μπορώ να τρέχω στο γυμναστήριο το ίδιο εύκολα με παλιά...

Ανδριούλα, καλέ μην στενοχωριέσαι για πράγματα φθαρτά που διορθώνονται....είναι λίγο και οι ορμόνες αλλά δεν πειράζει, κοίτα να ηρεμήσεις και θα νοιώσεις και την μπέμπα!

Είναι όπως μου λέει ειρωνικά ο άντρας μου όταν τον βάζω να μου κατεβάζει τις κουρτινες και να κάνει ένα σωρό δουλειες για να είναι τακτοποιημένο το σπίτι: Μα πρέπει να γίνουν γιατί μπορεί να έρθει η μπέμπα και να μας πει " ααα είστε ακατάστατοι, γιατί με φέρατε σε σπίτι που έχει ελαττώματα?" :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι ηρέμησε, δεν ξίζει να στεναχωριέσαι τόσο για το τοίχο, σκέψου τη Βικτωρία σου! Εντάξει έγινε μια ζημιά, τοίχος είναι, ξαναβάφεται, δε χάθηκε ο κόσμος. Άκου εκεί είσαι άχρηστη, εσύ για καλό το έκανες, μάλλον το φάρμακο είναι άχρηστο!! Μη μου στεναχωριέσαι πρωτομηνιάτικα. Άντε χαμόγελο και καλό μήνα!!

Γιώργο καλό μήνα και με το καλό να δείτε το μωράκι σας απόψε!

Άφρο μου βλέπω τα ίδια παθαίνουμε. Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα!

Σαμάνθα μπράβο, όλα καλά με τη μπουμπού, άντε την περιμένουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω :D:D:D

με έβαλε να κάνω επιπλέον εξετάσεις γιατί είχα κνησμό σε όλο το σώμα, οι εξετάσεις αυτές αφορούν τους δείκτες χολερυθρίνης, SGPT άλλους που σχετίζονται με το συκώτι και ομολογώ ότι ανησύχησα λιγάκι αλλά θεωρώ ότι δεν πρέπει καθώς γενικά εχω ευαίσθητο δέρμα και μπορεί η φαγούρα να με έπιασε λόγω του ότι έπεσε λίγο απορρυπαντικό παραπάνω στο πλυντήριο ή κάτι άλλο!

Επίσης, στον γιατρό θα πάρω σε 10 μέρες ξανά (επιτέλους τώρα θα γίνουν πιο συχνές οι επισκέψεις!)

και μετά από αυτό θα πηγαίνει για τον καρδιοτοκογράφο στο Ιασώ ανά μια εβδομάδα (2 εβδομάδες μόνο ελπίζω να πάω το μέγιστο και να γεννήσω μετά!)

μμ τι άλλο? Α ναι, εξέταση από κάτω θα αργήσουμε να κάνουμε (ευτυχώς!), γύρω στην 38η εβδομάδα...

κορίτσια οι κοιλίτσες σας είναι υπέροχες! Και κάθε μία είναι τόσο διαφορετική και ιδιαίτερη!

Εγώ φυσικά και θα πάρω ότι με κάνει να νιώσω άνετα στο μαιευτήριο...μέχρι και σίδερο θα έπαιρνα εάν με έκανε να νοιώθω άνετα (θα ....δεν θα πάρω :lol::lol::lol::D:D:D )

έχω ήδη διαλέξει και έχω βάλει μέσα και τα ρούχα που θα φορέσω όταν με το καλό βγω...

μην αγχώνεστε πάντως γιατί τα πράγματα μπορούν να σας τα φέρουν και οι δικοί σας!

α διάβασα και ότι καποιο ενυδατικό χειλιών είναι απαραίτητο κατά τον τοκετό γιατί ξηραίνονται πολύ τα χείλη

και φυσικά ΜΗΝ ξεχάσετε να πάρετε σαγιονάρες για το μπάνιο για να κάνετε μπάνιο καθώς και υφασμάτινες παντόφλες (προαιρετικά αυτό) για το δωμάτιο...

αυτά!!!!!!!! θα γράψω και άλλα που θα μου έρθουν :D:D:D

samarcande για πες μας και τα δικά σου νέα! Πότε θα πας ξανά στον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha mou k samarcande mou 3erw pws einai pragmata pou dior8wnontai alla egw 8elw siga-siga na teleiwnw me to spiti k gi'auto evala k ton andra mou xtes k mou kremase kati pinakes k fwtografeis pou i8ela gia na arxizoume na taktopoioumaste k egw simera ekana to 8auma mou..Ekei pou leme ante teleiwsame egw tous vrika k alles douleies na kanoun..O mpampas mou trexei k sto spiti tou aderfou mou k den 3erw pote 8a kataferei na mou to va4ei k otan to vlepw me pianei to klama pali..Twra ekleisa tin porta tou dwmatiou mou na min to vlepw...

Oso an eimai axristi ontws etsi niw8w opote paw na kanw kati ektos apo douleies tou spitiou panta 8a kanw k mia zimia..Efaga k fwnes apo tin mama mou giati leei pws den skeftomai to mwro mou k emeina me tosous kopous egkios k sinexeia eimai mesa sta farmaka, tis e3igisa pws evala to farmaka k forousa maska, afisa or8anoikta k ta 2 para8ira k aerizotan to dwmatio efiga teleiws apo to dwmatio k piga sta 10 lepta k pws to dwmatio den mirize ka8olou k me ekane na niw8w ti4eis k gi'auto k akomi den eniwsa tin Victoria k me evale se kakes ske4eis..

Samantha mou k mena einai o agapimenos mou minas giati exw gene8lia 20 tou Marti alla simera mpike poli omorfa o minas mou :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Μ' ενα πονο στις κοπελες που περιμενουν τα μωρακια τους αυτο το μηνα και σε μας που περιμενουμε τους αλλους μηνες να πανε ολα καλα!!!

Για μεσιμερι θα φτιαξω τσιπουρες. Εσεις τι θα μαγειρεψετε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efaga k fwnes apo tin mama mou giati leei pws den skeftomai to mwro mou k emeina me tosous kopous egkios k sinexeia eimai mesa sta farmaka, tis e3igisa pws evala to farmaka k forousa maska efiga teleiws apo to dwmatio k piga sta 10 lepta k pws to dwmatio den mirize ka8olou k me ekane na niw8w ti4eis k gi'auto k akomi den eniwsa tin Victoria k me evale se kakes ske4eis..

Samantha mou k mena einai o agapimenos mou minas giati exw gene8lia 20 tou Marti alla simera mpike poli omorfa o minas mou :oops:

Συμφωνώ με την μαμά σου...τι τα θέλεις τα φάρμακα?? Τα φοβάμαι πάρα πολύ εγώ!

καλά εννοείται ότι θα νοιώσεις την Βικτώρια, μην διαβάζω βλακείες....(σοορυ κιόλας :lol::lol::lol: )

πιές ένα ρόφημα, φάε λίγο σοκολάτα...γιατί σαν πολύ αδύνατη σε είδα στην φωτογραφία !!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

αα και μια και λέμε για κιλά...είμαι +8.5 οπότε υπολογίζω να πάω +10-11 μέχρι το τέλος...

Αλήθεια, από που προτείνετε να αγοράσω διάδρομο????

καλημέρα Γεωργιάννα!!!!! Εμείς τρώμε κατά τις 8 το βράδυ που μαζευόμαστε (δυστυχώς), οπότε το κρατάμε για έκπληξη :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠ'ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ.....ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΠΛ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ....ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΨΑ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΙ ΕΝΑ ΤΟΣΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ...ΧΘΕΣ Η ΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΕ ΠΛ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΑ...ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΗΠΙΑ Κ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΟ ΜΟΥ,ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΧΟΝΤΟΣ ΠΗΡΑ ΨΙΛΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΑΚΙ Κ ΧΑΖΕΨΑ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Κ ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ...

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ 1230 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ...ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΓΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΡΔΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Κ ΘΑ ΠΑΜΕ ΙΚΕΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ...ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ...

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΟΜΩΣ!!!ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΕΠΝΕΑ,ΣΤΗΝ ΕΙΣΠΝΟΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΝΟΗ,ΕΠΙΑΣΑ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΟΧΛΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ??ΔΕΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΜΑΙΑ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!! [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αργώ ακόμα Σαμάνθα μου, το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 17 Μαρτίου. Τώρα παλεύω να κανονίσω αιματολογικές εξετάσεις και καμπύλη κι έναν υπέρηχο χοληδόχου κύστης που μου είπε να κάνω επειδή κι εγώ είχα πολλές φαγούρες... Και αρχές της άλλη βδομάδας πρέπει ν' ανέβω Ιασώ να κάνω μια ένεση για το αρνητικό ρέζους.

Καλημέρα Georgi, καλό μήνα! Εμένα το μενού θα έχει μοσχαράκι με πατατούλες και σαλάτα.

Άντρια μη κάνεις κακές σκέψεις, η μικρή σου προφανώς συγχύστηκε επειδή στεναχωρήθηκες εσύ και γι αυτό είναι σιωπηλή. Σε λίγο θα βάλει μπρος πάλι!!

Jule καλή συνάντηση με τη μαία, να μας πεις τι σου είπε και καλά ψώνια!!!

Ο Άρης τις τελευταίες τρεις μέρες κάνει συνέχεια πολύ έντονες και περίεργες κινήσεις, έχω την αίσθηση ότι κάνει τούμπες!! :lol: Λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα & καλό μηνα !!

Σαμανθα αντε με το καλό κ με εναν πόνο!! ευχομαι να μη σε ταλαιπωρησει καθολου!

Γιουλη μου καλά ψώνια κ να απολαυσεις τον καλό σου!!!

ανδρια μη στεναχωριεσαι :)

Τζωρτζι θελω κ εγω τσιπουρες....

Να σας πώ τα νεα μου?!?

Θυμάστε ους λιστες που ειχαν ερθει πριν 2 βδομάδες ? ΞΑΝΑΡΘΑΝ σημερα το πρωι...για ποδαρικό μήνα! Αυτη τη φορα ηταν ενας...χτυπησε το κουδουνι .. του πιασαμε την κουβεντα κ ταυτοχρονα πηραμε την αστυνομια...ευτυχως ηρθαν αστραπιαια κ τον τσακωσανε..καναμε μυνηση! Ελπιζω να μην ξαναρθει!!

Επιης προχθες ειχα 2 συσπάσεις εντονες...σφιχτηκε η κοιλια μου..πονος κ κρατησε λιγο κ εφυγε!! Δεν μου εδωσε χαπι ο γιατρός..... Κ απο προχτες επιης η μκρη μου κανει κολοτουμπες , κλωτσαε δυνατα κ ξενυχτάει το βραδυ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυριο έχουμε σεμινάριο για ασκήσεις τοκετου στο ιππορκράτειο!!! Θα επανελθω να σας πω τι είπαμε!!

Για τις κοιλουμπες σας τι να πρωτοπω???

Σουλακι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑα για ζουλιγμα!!

Τζωρτζι μου αρεσει πολυ στρογγυλη στρογγυλή!!

Σαμαρ επισης τελεια!!! Ο αρουλης "σου πάει" !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!! με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας, σαμανθα και μαριτινα, και μ'εναν πονο!!! κι εμεις, καλη συνεχεια να εχουμε και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!

αντριουλα μου, μη στεναχωριεσαι!!!ολα φτιαχνονται, και δεν θα σ'αφησουν ουτε ο μπαμπας σου ουτε ο αντρουλης σου ετσι!!!δε φταις εσυ, για το παλιοφαρμακο!!και μην ανησυχεις για τη μπεμπα, μολις φας κατι θα παρει τα πανω της!!!

samarcande, με γεια το καροτσι!!!και η κοιλιτσα θαυμα!!! για το μοσχαρακι επισης δεν εχω λογια, απο τα αγαπημενα μου!! σημερα εμεις εχουμε μακαρονια με κιμα, γιατι πεθημησα μια ωραια μακαροναδα!!!!

αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο, να δει και τις εξετασεις μου... :roll::roll::roll:

ελεγα αυτην την εβδομαδα να παω στην ακαδημια αθηνων που κανουν την ενημερωση για τη δωρεα του ομφαλοπλακουντικου αιματος....

γιουλη, πολυ ωραια σχεδια εχεις για σημερα!!!

γιωργο μου καλημερα!!!1καλοφαγατα τα λεφτακια του ικα και σε καλη μερια1!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...