Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Elenaki mou turbo egina :)..Eipa kalitera na piestw na tis teleiwsw k na erxotan simera giati autes tis meres exw polla trexamata 8a paw ika na parw tin adeia as8eneias, exw k rantevou sto kratiko tin paraskevi k exw na paw k kapoia fasi na parw panes-sentonakia k petsetes mpaniou gia tin zouzouna (pigame me tin mama mou se mia gnwsti tis alla tis eixane teleiwsei k 8a eferne simera i avrio) etsi eipa na min ta afisw ola mia mera..

Voi8isa k ton george k kremasame ena camva me foto tou gamou mas, ena pinaka k ena kadro me 3 fotos mas pali apo to gamo mas, alla3e olo to saloni oooo mou arese poli :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χμμμ... βάσει της σελίδας που έστειλες Steisy, ακριβώς στο μέσο όρο είμαι! Παρηγορήθηκα!!

Είδες? Και εμένα δεν με απογοητεύει!!! Χι,χι!! Πάντως είναι αξιόπιστο site σε όλα του, και έχει σωστά δεδομένα για το βάρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγ κατω απο το κατωτατο :D

σημερα πιγα παλυ στο Ελενα για να δωσω ουρα και υγρα για καλλιεργεια ...μετα ηρθα φαγαμε ακι κοιμηθηκαμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα εγω για χαβαλε ξεκινησα να το βλεπω κ τωρα κολλησα κ το παρακολουθω καθε μερα ευτυχως ομως δεν εφαγα γερο κολλημα οπως με το κισμετ,αυτοι οι τουρκοι πολυ πετυχημενα σηριαλ παντως βγαζουν..σημερα αρχιζει κ το μην το πεις στην νυφη τρελο γελιο θα εχει!!!!

στειση εγω φοβαμε να το κανω αυτο με τα κιλα...φοβαμαι μην χαλασει το σαιτ απο τα κιλα που θα γραψω :lol::lol::lol:

samarcante με γεια το νεο αβαταρ!!!!καλε τι κουκλιτσες κοιλιτσες εχετε ολες [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Steisy καλό το σιτε! Παρηγορητικό θα συμφωνήσω με την Samar! Οι αιμοραϊδες πώς πάνε;πονάς ακόμα;

Samarcande πολύ όμορφη κοιλίτσα! :x:x

Συμπεθερούλα μου κ εγώ τρελό κόλλημα με το Κισμέτ ή καλύτερα θα έλεγα με τον Κενάν! :lol::lol:

Τί ώρα ξεκινάει το μην το πείς στη νύφη;; Ε ρε "παντόφλα" που θα φάνε εκεί οι γαμπροί! Μου έκανε πλάκα ο άντρας μου οτι θα πάει... :shock: ποπο!ρόμπα θα γινόμασταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou na kanw 2 apories?

8elete den 8elete egw 8a kanw =))

1) 8a parete 2 valitses sto/stin nosokomeio/kliniki? mia megali k gia tous dio sas? i eseis 3exwristi apo to mwro?

2) otan pame na gennisoume i maia mas zita ta rouxa pou 8a ntisoun to mwro molis mas 3egennisoun? k ka8e fora pou 8a 8eloun na to kanoume mpanio/ na to alla3oume 8a mas zitane ka8ara rouxalakia i 8a epemvainoun stin tsanta mas?

Elenaki mou iparxoun 2 tropoi..Egw me ton 1o tropo den ta katafera..An pas katw opws grafeis to minima grafei kapou psros8iki sinimmenou patas panw patas browse pas k vriskeis apo to pc sou tin photo pou 8es k kaneis pros8iki arxeiou k meta kaneis ipovoli kanonika opws kaneis panta otan grafeis minima..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εισαι ξανθια και εγω δεν το ηξερα.

Απο κατω απο την ΑΠΑΝΤΗΣΗ εχει ΕΠΙΛΟΓΕΣ και ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟΥ. Πατα το προσθηκη και βαλε την φωτο απο τον υπολογιστη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε ωραια κοιλιτσα!!!

Ανδρια μια βαλιτσα θα παρω αλλα η μαια δεν θα ανακατευεται στην βαλιτσα σου. Τωρα δεν θυμαμαι με το μπανιο του μωρου. Μολις γεννησουμε θα το ντυσουν με τα ρουχα του μαιευτηριου.

Στεισυ τελειο το σιτε!

Σουλα δεν χαλαει απλα εσυ θα απογοητευτεις πιο πολυ παρα αυτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Αντριάκι μου!!

Η απορία σου με έκανε κ γέλασα! :lol::lol: όχι καλέ,δεν επεμβαίνουν στην ωραία μας τσαντούλα :lol: Κάθε πρωί που θα κάνουν μπάνιο τα μωράκια μας θα μας ζητάνε μια πετσετούλα κ τα ρουχαλάκια τους.Όσες θα γεννήσουν σε ιδιωτικό δε χρειάζονται αυτά. Επίσης,για τις βαλίτσες..κ εγώ ακόμα το σκέφτομαι!Είναι τόσα πολλά αυτά που πρέπει να πάρουμε κ δε ξέρω άν χωράνε μόνο σε μία :? Εκτός κ άν πάρουμε κανένα μπαούλο μαζί μας! :D Α!δε θυμάμαι άν ζητάνε ρουχαλάκι αμέσως μόλις γεννήσουμε,λογικά πρέπει αλλιώς θα είναι τσίτσιδα τα καημενούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 9 στον αντ1 το εχει!!!οσο για τις φοτο ετσι οπως σου ειπαν τα κοριτσια τις βαζω κ εγω.

αντρια σε εμας περνουν τα ρουχακια μολις γεννηθη το μικρο απο καποιον συγγενη που θα ειναι εκει,η μαια μια φορα σου δειχνει πως να το μπανιαζεις κ τις υπολοιπες φορες το κανεις μονη σου με επιβλεψη κ αν μπορεις μετα το παιρνεις στο δωματιο κ το ντυνεις,ετσι ειναι εδω..εγω θα παρω δυο βαλιτσουλες μια για μενα κ μια για την μπεμπα,δεν εχει κανενας δουλεια να ανακατευτη με την βαλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Itan poli 3an8i i erwtisi mou alla den 3ana gennisa =))..O andras mou 8elei na tis forisoune ena eskimaki pou grafei "love my dady" k 8elei na einai to prwto rouxalaki pou 8a foresei :D k eipa na ma8w pws doulevoun!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi egw nomiza pws pairneis 2 diaforetikes tsantoules k pws apo tin tsantoula tou mwrou mporei i maia na pairnei oti xreiazete, den ennoousa na 4axnoun ta dika mas proswpika pragmata!!

Elenaki mou einai megaloutsiki i koilitsa sou!!! Euge :D:lol::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!πες το έτσι,νόμιζα οτι εννοούσες μην αρχίσει το ψαχτήρι η μαία!Άντρια εσάς σας ζητάνε κ σεντονάκι για το πυρέξ του μωρού;Εμας εδώ ναι. Κρίσιμη ερώτηση: πιστολάκι θα πάρετε μαζί σας;;(στο δημόσιο που θα γεννήσω στάνταρ δεν έχουν)Πολύ με προβληματίζει γιατί δε μπορώ να είμαι σαν βρεγμένη γάτα ανοιξιάτικα..επίσης αυτά τα χαρτιά που βάζεις στη λεκάνη για να κάθεσαι που τα πουλάνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αλλη τελεια κοιλιτσαααααααα!!!!!!!!!

συμπεθερα φτου φτου!!!ωχ η νυφη σου επαθε λιξυγκα μολις ειδε τον μελλοντα συζηγο της :lol::lol::lol:

τετοια χαρτια μπορεις να βρεις η σε φαρμακειο η σε μαγαζια που προμηθευουν τα καταστηματα...

εγω παντος θα παρω μαζι μου υγρα μαντηλακια ντετολ κ αντιμικροβιακο για το μπανιο,πιστολακι εννοειτε να παρεις να μην κανει πολυ φασαρια ομως :lol:

σεντονακι τωρα που το λες δεν το ειχα σκεφτει θα παρω μια κ μου το θυμησες,κ πανες αγκαλιας κ μια κουβερτουλα ισπανικη...ουφ αλλες 51μερες ακομη μου εμειναν!!!ποτε θα περασει ο καιρος...θελω αγκαλιτσες κ χαδακια κ φιλακια με την μπεμπουλα μου :x:x:x σημερα μπηκα στον 8μηνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λόξυγγα το λέμε τώρα;;;αστα αυτά..πές οτι μας είδε κ τρόμαξε!! :lol::lol::lol:

Όντως, πολλά μου ακούγονται τα σεντονάκια! 2 άντε 3 σετ(πανωσέντονο-κατωσέντονο)είναι καλά νομίζω για 3 μέρες,κ μία κουβερτούλα. Πετσετούλες πόσες; τις μεγάλες θα πάρουμε ή "προσώπου" για το μωρό;

51 μέρες έφτασες συμπεθέρα;;Ποπο!Με το καλό κ η νύφη καταφτάνει!!Πρέπει να ετοιμάσω τα προικιά να τη καλοπιάσουμε..μη μας βρεί ξεβράκωτους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

51 μερες ακομη συμπεθερουλα μου εκτος αν μας κανει καμμια εκπληξη κ ερθει πιο νωρις κ τρεχουμε κ δεν φτανουμε μετα,για αυτο ετοιμασε γρηγορα τα προικια :lol::lol::lol: δεν τρομαζουμε εμεις ο γαμπρος μου ειναι ενας παιδαρος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ξεκινήσαμε εχω όμως ακομα τις κουβερτουλες, τις πάνες κλπ. τι απορρυπαντικό χρησιμοποιείτε εσεις; Πήρα εγω απο κατάστημα με βρεφικά αλλα δεν μυρίζουν κ πολύ! Θα ήθελα κάποιο να μυρίζει πούδρα. Εχετε να πρότεινετε κάποιο κορίτσια ; 
    • αν τον υπενθυμίσεις; Για να ξερεις κ εσυ τι να κανεις.. 
    • Ελπίζω να μην το καθυστέρηση πολύ ακόμα τότε για να ετοιμαστείς είσαι και αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά σε σε κανα 3 βδομαδες μπαίνεις στο μήνα σου θυμάμαι καλά ; Ποσο είσαι τώρα ;
    • Κορίτσια καλησπέρα,μια ερώτηση,ξέρει κάποια που μπορώ να βρω  μπομπονιέρες με θέμα την ταινία ice age;Γιατί στο ίντερνετ όπου έχω κοιτάξει είναι εξαντλημένες.Εχω χρόνο ακόμα,είναι για τον Οκτώβρη.
    • @elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς.  Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση.  Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...