Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Σαμανθάκι μου εδώ είμαι! Κάνει κατάληψη ο άντρας μου τα περισσότερα Σ/Κ στο laptop γι'αυτό δε μπαίνω!Δε με βολεύει ο σταθερός υπολογιστής γιατί πιάνεται ο απαυτός μου στη καρέκλα :lol:

Μη μιλάμε για σέξ εδω μέσα...ξεχασμένο άθλημα! Αλλα όπως λές το "απρόοπτο" δε νομίζω να το γλιτώσουμε!Εμείς τουλάχιστον ποτυ το θέλουμε σχεδόν αμέσως κουτί θα μας έρθει!χιχι!

Άντε να δείς τη κουκλίτσα σου σήμερα!!Η μανούλα σου ήρθε;;Λογικά σήμερα θα σου πεί ο γιατρός άν πλησιάζει ο τοκετός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Jule με γεια τα πραγματάκια!!!!!!!!!!! καλοφόρετα :lol::lol::lol:

και εγώ παστίτσιο έφτιαξα!!!!

απορώ πώς αντέχεις με τα τραπεζώματα! δεν κουράζεσαι? εγώ μόνο που θα πήγαινα τα πιάτα μέχρι το τραπέζι και θα τα μάζευα ξανά, θα κουραζόμουν!!!!!!!!

καλέεεεεε Ελενάκι θέλετε απρόοπτο αμέσως??? κάτσε για να καταλάβω εννοούμε απρόοπτο το ίδιο??? εγώ εννοώ να μείνουμε έγκυες σχεδόν αμέσως΄...που από ότι γνωρίζω δεν κάνει ....εντάξει δεν εννοώ μετά από 6-7 μήνες που πες εντάξει νωρίς είναι αλλά δεν είναι και επικίνδυνο...

εγώ από τώρα σκέφτομαι την μέθοδο αντισύλληψης που θα ακολουθήσουμε ...αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ....τραβάει καμία :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι σήμερα θα δούμε τι θα πει ο γιατρός! Είμαι στην 36η εβδομάδα και ήδη νοιώθω αρκετές συσπάσεις...η μανούλα μου θα έρθει ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός...δηλαδή αν μου πει: πω πω ουτε σε ενα μηνα δεν γεννας (μετα τον φόνο που θα κάνω....) θα πω στην μαμά μου να έρθει λίγο πιο αργά για να έχουμε χρόνο μετά....

είχα πάρα πολύ καιρό να είχα τόση μεγάλη αγωνία για επίσκεψη στον γιατρό....πραγματικά δεν ξέρω γιατί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!!

Όλο το Σαβ/κο είχα να μπω και βλέπω γράψατε κάμποσα..

Όλο στη βόλτα είμασταν και κουράστηκα χτες.Για να κοιμηθώ έβαλα τον άντρα μου και μου έτριψε την μέση γιατί πιάνομαι όπως και να ξαπλώσω.

Δεν ξέρω αν το παθαίνετε και σεις αλλά τον τελευταίο καιρό βλέπω συνέχεια άσχημα όνειρα με την μπέμπα μου.Από την τρομάρα μου σήμερα πετάχτηκα απότομα και με έπιασαν κράμπες και στις δυο γάμπες ταυτόχρονα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ίδιο καλό απρόοπτο λέμε Σαμάνθα μου! :D Σίγουρα για τους πρώτους μήνες δεν το συζητώ γιατί δεν κάνει(όχι οτι θα μου έρθει αμέσως με το "θέμα¨που έχω) αλλα στο 5μηνο-6μηνο άν καταφέρω κ μείνω θα κάνω πάρτι!! Τί μεθόδους αντισύλληψης σκέφτεσαι; Αν θηλάζεις τα αντισυλληπτικά επιτρέπονται :?:

Μακάρι να είναι έτοιμη η μπεμπούλα σου κ να μη κάνει πάνω απο μήνα!Άντε κανα 2-3 εβδομάδες σου δίνω διορία να γεννήσεις,κοίτα μη κάνεις παραπάνω! :lol::lol: Να μας πείς κιλά όταν γυρίσεις!Τί ώρα θα πάς;

Για τα βλαστκύτταρα που με είχες ρωτήσει,δεν είναι κάποιο απο τα κέντρα που ανέβασες.Αυτό είναι στο Πεντάγωνο κοντά. Πάντως κ σε αυτο το ίδιο ισχύει,άν θές να κρατήσεις τμήμα του ομφάλιου λώρου πληρώνεις κάτι αλλιώς για τη φύλαξη μόνο του αίματος είναι δωρεάν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια... Εμείς σήμερα θα πάμε να κλείσουμε το καρότσι και τη κούνια και είμαι πολυ χαρούμενη, δεν βλέπω την ώρα!! Κατα τα αλλά και εμείς το Σαββ/κο ήρεμα τα περάσαμε, επιχείρησα να πάω στα μπουζούκια, ωραία περάσαμε αλλά εγώ είχα το μυαλό μου συνεχώς στο μωράκι μου, ότι αυτός ο έντονος θόρυβος που άκουγα εγώ έφτανε και σε κείνο και θα μου πάθαινε τίποτα αλλά ευτυχώς τον άκουγα και χθές και σήμερα, δόξα το θεούλη, χι χι! Αυτά για την ώρα καλή όρεξη για όσες δεν φάγατε ακόμη, εγώ κατα της 4 θα φάω μεσημεριανό.. Τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τους άντρες που συζητάτε.. και εμένα ο καλός μου δεν με αφήνει να κουράζομαι πολύ, αλλά έτσι ήταν απο την αρχή της σχέσης μας που συζούσαμε επειδή δουλεύαμε και οι δύο και το σεβότανε αυτό, δεν υπήρξε ποτέ απαιτητικός! Και δουλίτσες μου κάνει όταν χρειαστεί και μαγειρεύει όταν εγώ δεν έχω όρεξη(και μαγειρεύει καλά, αγαπάει το μαγείρεμα)!Αλλά εντάξει είναι στον άνθρωπο αυτό και στο πως έχει μεγαλώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα με το καλό τα ψώνια σας!! Πώς άντεξες στα μπουζούκια με την τσιγαρίλα;;

Σάμος αυτό με τα όνειρα είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη απ'ότι έχω καταλάβει..οι ορμόνες βάζουν κ εκεί το "χεράκι" τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos ευτυχώς δεν είχε πάρα πολύ κόσμο και εμείς επίτηδες πήγαμε και καθήσαμε στον πάνω όροφο του μαγαζιού σε μια άκρη οπότε δεν το ένιωσα αυτό τόσο πολύ. Η αλήθεια είναι πως μια φορά αρκεί δεν νομίζω να ξαναπάω σε σύντομο χρονικό διάστημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τα κοριτσια μας!!! ελενα, γι'αυτο μας χαθηκες;;;; καβατζωνεται ο αντρουλης σου το λαπ τοπ;;; :lol::lol: μικρο το κακο αφου εχετε και σταθερο!!! σαμανθα μου, αντε να πας να μας πεις κι εμας!!! πως και πως σε περιμενουμε!!!θα μας κανεις ποδαρικο με τη μπεμπα σου!!

κι εγω εχω την τεταρτη γιατρο, και εχω μια αγωνια να δω τι θα μου πει για τα αποτελεσματα των εξετασεων, και την καμπυλη ζαχαρου!!!μακαρι να τα βρει καλα!!φοβαμαι μη με μαλωσει και για τα κιλακια μου, εφτασα αισιως + 9 και αποφασισα να κοψω τουλαχιστον τα γλυκα, γιατι εχω ακομη 3 μηνες και δεν ξερω που θα φτασω!!!!! μονο να ειναι καλα η μπεμπα μου!!!!

χοανιτα, με το καλο να κλεισετε τα επιπλακια του μωρου!!!

σαμος, μη δινεις σημασια στα ονειρα, απο αγχος ειναι, να ξεκουραζεσαι και να μην τα σκεφτεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αφροδιτάκι μου! Ναι,καβατζώνεται ο άτιμος κ μένω με την όρεξη! :lol: Μια χαρά θα είναι βρε η μπεμπούλα σου κ οι εξετάσεις! ;) Τουλάχιστον απο τις τιμές που είχες γράψει δε φάνηκε κάτι περίεργο!

Όσο για τα κιλάκια προσωπικά σε βρίσκω κομπλέ,οι γιατρόι μόνο φωνάζουν λές κ αυτοί άμα πεινάνε δεν τρώνε! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου μην στεναχωριέσαι υπάρχουν και χειρότερα..εγώ μέσα σ'ένα μήνα από τα γλυκά(σοκολατόπιτα κυρίως) που έτρωγα πήρα 4 κιλά.Επομένως είμαι +11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα στην αρχη τον επαιρνε ο υπνος, τωρα το κανει επιτηδες, ειναι αρρωστος λεει καθε φορα. Μπορει και να ροχαλιζω αλλα αυτος δεν ακουει τπτ, για να τον ξυπνησω θελω 1 ωρα και μετα μου λεει καλα γτ δεν με ξυπνησες πιο νωρις;;;!!!!!

Αφροδιτη τελικα πηρα λιγα λεφτα και δεν ξερω πως θα παω στα Τζαμπο για τα τελευταια ψωνια, θα δω πιο μετα, πρωτα οι λογαριασμοι μου και μετα.

Βεβαια εκανα την αρχη στις πανες, πηρα Λιμπερο το Νο 2 μαζι με δωρο μωρομαντηλα 9ε τα 46 τεμ. Θα παρω απο τα Ναννυς το Νο 1 με 7ε τα 50τεμ.

Σαμανθα πολυ καιρο εχεις να πας στο γιατρο. Γιατι ετσι; Αφου τον τελευταιο μηνα και λιγο πιο πριν μας βλεπουν ανα 2 εβδ.

Ζυγιστηκα και εγω το πρωι +10. Καλα παμε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γιώργο με τις πληροφορίες σου!

Να είχε μπει κι ο δικός μου άντρας στο κόπο να διαβάσει έστω το ένα πέμπτο από αυτά που διαβάζεις εσύ, θα ήμουν εξαιρετικά ευτυχής!! Τι να πεις, καθένας με την προσωπικότητά του, τον αγαπάω κι έτσι γαϊδούρι που είναι μερικές φορές! :lol: :lol:

Γεωργιάννα εσένα κοιμάται στο καναπέ, εμένα όταν τσαντίζεται πάει σπίτι του! :lol:

Με τις νυχτερινές αυπνίες μου, κατέληξα να κοιμάμαι όλο το πρωί και τώρα έχω νεύρα γιατί δεν πρόλαβα να κάνω κάποιες δουλειές... Τουλάχιστον ελπίζω να καταφέρω να κάτσω να γράψω τώρα γιατί έχω μια σημαντική αναφορά να ετοιμάσω.

Ο άλλος "καυγάς" που έριξα τώρα ήταν με τη ζυγαριά! :lol: Μα να με δείχνει +9.5! Πότε τα πήρα, δε κατάλαβα! Και δε τα βλέπω κιόλας πάνω μου, η κοιλιά μου μεγάλωσε λίγο απότομα βέβαια...

Άντρια, Γεωργιάννα, Σαμάνθα, Έλενα, afrodite, Steisy, Jule, Χοανίτα, Samos και σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια και το αγόρι, εύχομαι καλό μεσημέρι!

Έλενα μη χάνεσαι, δε μπορεί ο άντρας σου να χρησιμοποιεί το σταθερό κι εσύ το λάπτοπ? Samos τα άσχημα όνειρα τα φέρνουν οι ορμόνες και τα άγχη μας, μη δίνεις σημασία! Κι εγώ χθες έβλεπα πως γέμισα αίματα κι ήμουν μόνη μου σε μια παραλία...

Σαμάνθα περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό!

Φιλιάαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Daddy με τις λίστες σου!!Σε ευχαριστούμε!!Πολύ χρήσιμες,ειδικά αυτή με τα κιλά θα την αποθηκεύσω κ θα την κοιτάω κάθε φορά που ζυγίζομαι!! :lol::lol: Μήπως δίπλα απο τη λίστα με τα ονόματα να γράψουμε κ τα κιλά μας για να τα βλέπουμε κ να μη γουρουνιάζουμε;;; =))=)) Μόνο που δε ξέρω άν θα προλαβαίνω να μας αλλάζω τα νούμερα έτσι γρήγορα που ανεβαίνουν..... :shock::shock: +9 κ εγώ κορμάρες μου!Ωχ κ αμάν μαζί!θα καταρρεύσω!

samarcande μου ΥΠΟΜΟΝΗ..πάλι καλά που φεύγει απο το σπίτι κ δεν τον βλέπεις για να τσαντίζεσαι περισσότερο! :D

Γεωργιάννα μου μήπως να τον ρωτούσες τί συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ειναι μες στην γλυκα και πριν παω για υπνο και οταν ξυπναω. Απλα και τον παιρνει ο υπνος επανω αλλα απο την κουραση που εχει νιωθει συνεχεια οτι ειναι αρρωστος. Λογικο ειναι οταν εχει να ξεκουραστει απο τα Χριστουγεννα. Μ'αγαπαει και πολυ μαλιστα αλλα τωρα φοβαται μη με κολησει τπτ και αρρωστησω.

Σαμος πως ειναι ο καιρος απο κει;

Σουλα που εισαι σημερα; Σηκωσες ολο το Τζαμπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι γεωργαννα μου!!!!!

τι κανετε κοριτσακια κ αγορι???

ψωνισα κ τα τελευταια πραγματακια της μικρης τωρα εμεινε μονο το φαρμακειο κ δικα μου ψιλο πραγματα για το νοσοκομειο,τον αλλον μηνα εκεινα γιατι το ταμειον δεν βγαινει...

βαριεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou prin ligo efige i 3aderfi tou andra mou k 8a kanw kati ektakto na faw, molis ir8e k o andras mou k 8a ton valw na mou kremasei to pinaka k to camva me tin fwtografia tou gamou mas sto toixo..K mena tou aresei para poli ton mageirema alla meta prepei na plinw egw ola ta oikiaka skevi :( k apo douleies (ektos tin avli k tis verantes pou tis kanei me to lastixo) meta apo poli piesi diki mou mporei na kanei alliws ola egw!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kai mpampaka kalispera. Emeis exoume simera rantevou me to giatro to vradi, na doume ti tha mas pei. H mikri pantws piezei upervolika pros ta katw kai sprwxnei podia pros ta panw...kathomai me ta podia anoixta kai h koilia sxedon akoumpaei ston kanape :o .Den mporw na kanw sxedon tipota pia, trww kai plenw piata...to krevati adunaton na to strwsw den mporw oute na skupsw estw me ta podia ligismena :(.

Samantha mou tha ton rwtisw den to suzhtw gia to pws tha antimetwpisw to provlima me tis aimoroides. Den exw akoma kai elpizw na min apoktisw kai shmera eimai kapws kalutera, tha deixei...Oi fouskokoilitses mou eipan oti h xafniki duskoiliotita ofiletai sto oti to paidi katevainei kai piezei polu to entero.. Logiko mou akougetai. Ti kruo einai auto re koritsia..prosexete polu min kruwsete. Sas afinw na kanw mpanaki kai na etoimastw gia na katevw sto giatro...exw kai mia wra dromo egw apo dw panw! Filakia polla se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου μεγιά τα ψώνια!

Μαριτίνακι τί τραβάς βρε κορίτσι μου..Άντε να γεννήσεις με το καλό να ηρεμήσεις!Λίγο έμεινε! ;) Πές μας νέα απο τον γιατρό!

Αντριάκι μου τα πρόλαβες όλα βρε θηρίο πρίν έρθει η ξαδέρφη;; Άντε να ξεκουραστείς,μη το παρακάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, ενα ωραίο site για το βάρος που βάζουμε στην εγκυμοσύνη είναι αυτό http://www.baby2see.com/pregnancy_weight_calculator.html. Βάλτε η καθεμιά τα δικά της στοιχεία (βάρος στο ξεκίνημα της εγκυμ.σε κιλά και ύψος σε μέτρα) και σας βγάζει ανα 2 εβδομάδες το βάρος που θα πρέπει να έχετε πάρει!! Μέσο όρο, κάτω κ πάνω απ'το όριο. Εγω το συμβουλεύομαι από την αρχή! Πείτε μου τη γνώμη σας μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...