Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες απο Μυτιληνη


Recommended Posts

Κοιτα για να μαι ειλικρινης δεν πηρα ποτε πολυ αμπιγιε ρουχο απο εδω γιατι εχω απο Σαλονικη πολλα αλλα περσι που ημουν εγκυος εψαχνα ενα φορεμα για τη γιορτη μου το Πασχα και βρηκα αρκετα σε ενα μαγαζι εκει στο παρκινγκ του βεροπουλου.Ειναι γωνιακο σε μια στοα που εχει και αλλα μαγαζια πολλα!!!

Καλησπέρα ΝΑτασουλα. Αν καταλαβα καλα λες το prive. Το ειδα σημερα καθως περνουσα με το αυτοκινητο!!!!!! Λες αυτο που ειναι διπλα απο εκει που πληρωνουμε την ΔΕΥΑΜ, στη στοα του Δημαρχειου ε?????? Θα παω σιγουρα και εκει.

Και εγω απο πανω εχω ολοκληρο βεστιαριο αλλα τωρα δεν προλαβαινω να ψωνισω απο Βέροια, θα ανεβουμε 3-4 μερες πριν τη βαφτιση και θελω να ειναι ολα ετοιμα. Θα παω σιγουρα στα ροδοπεταλα, στο πριβε και στο toi-moi γιατι ειδα σε ενα περιοδικο ενα φορεμα και ισως το εχουνε.

Γεια σας κοριτσακια μου.Χαθηκα αυτες τις μερες διοτι το μωρακι μου εβγαλλε τα πρωτα δυο δοντακια του,ετοιμαζεται και για αλλα και ειναι γκρινιαρικο και ακεφο :(:(:(

Με γεια σας και σιδερενια!!! Αχου το πουλακι μου..... και εμεις ετοιμαζομαστε για 5ο και ο καημενουλης μεσα στον υπνο του κλαψουριζει..... αγωνα κανουν και αυτα να μεγαλωσουν....

Αντε να βρεθουμε γλυκουλες μου εεεε??? ΣΑς φιλω γλυκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου πω αληθεια δεν ειμαι σιγουρη αν το λενε πριβε οταν παω θα το δω και θα σου πω..Αλλα απο οτι περιγραφεις μαλλον αυτο ειναι :?

Γεια σας κοριτσακια μου.Χαθηκα αυτες τις μερες διοτι το μωρακι μου εβγαλλε τα πρωτα δυο δοντακια του,ετοιμαζεται και για αλλα και ειναι γκρινιαρικο και ακεφο :( :( :( Ευτυχως για την ωρα κοιμαται καλα αλλα οταν ειναι ξυπνιο δεν εχει πολλα κεφακια.

...

Περαστικα σας!!!και φιλια πολλα!!!

Πηνελοπιτσα που εισαι?Στειλε ενα μην να μας πεις αν εισαι καλα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσουλια μου.

Τελικα αγορασα ενα φορεμα απο τα ροδοπεταλα. Πηγα χθες και δοκιμασα παρα πολλα. ΚΑτεληξα σε αυτο που αγορασα και νομιζω ειναι κατι πολυ κοντα σε αυτο που εψαχαν. Ελπιζω να μην δω να σε καμια βιτρινα καποιο καλυτερο γιατι θα μου μπει η ιδεα να το αγορασω!!!!!! και δεν λεει γιατι δεν ηταν και φθηνο αυτο που πηρα....

Πως πατε Ελενα με τα δοντακια? Ηρεμησε ο Ορεστης? Εμεις εχουμε γκρινια. Αυριο φευγει και η μαμα και ειμαι καπως...... :(:(:(:(:(:( .

Τι σκατοκαιρος ρε κοριτσια? Αμαν καναμε να δουμε λιγο ηλιο αντε παλι βγαλαμε τα μπουφαν!!!!

Φιλακια σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα μου.Μεγεια το φορεματακι σου,καλοφορετο.Τα δοντια συνεχιζουν να μας ταλαιπωρουν αλλα που θα παει θα περασει και αυτο.Οντως ο καιρος μας τα χαλασε και μου τι δινει πολυ.Ειναι και η διαθεση μου χαλια αυτες τις μερες και με εχει ριξει πολυ.Λογικο ειναι να στεναχωριεσαι που φευγει η μανουλα σου.Οι μανουλες ειναι αναντικαταστατες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα' μαι κι εγω!!Περασαμε κι εμεις μια βδομάδα....χάλια με τον Αναστάση.Απο τη Τρίτη ξεκίνησε ενας βήχας κ μπουκωμα στη μυτη.Τον έπιανε μόνο το βράδυ που τον εβαζα για υπνο,κι εβηχε τόσο πολυ που εκανε κι εμετο στο τέλος.Ετσι αναγκαστικά τον κοιμηζα στο κρεβάτι μου γιατι φοβόμουν.

Αλλο πράγμα κορίτσια,τέτοιο ξενυχτι ουτε νεογεννητο που ηταν δεν εκανα :shock: .

Τον επιανε πότε στις 2 πότε στις 4 κ κρατούσε 1,30 ωρα,κ μετά άντε να κοιμηθει πάλι.

Μετα τον πιάνανε τα κέφια του,ειχαμε κ τη tv ανοιχτη κ έβλεπε κάτι εκπομπες με τραγούδια κ χόρευε ανάσκελος!!Εγω να κουτουλάω εντο μεταξυ.

Τελικα τον έπερνε ο ύπνος τα ξημερωματα.Δεν τον πήγα παιδιατρο,τον πήγα εδω στον αγροτικο να τον "ακουσει" κ μου ειπε να μην ανυσηχω,θα κανει το κυκλο του κ θα περασει.Εφοσον δεν εκανε πυρετο,δεν ειχε πρόβλημα με το φαγητο κ ηταν κι ευδιαθετος δεν ειναι τιποτα το σοβαρο μου ειπε. Ουτε σιροπι μου εδωσε ουτε τιποτα.Τελικα ειχε δικιο,το βασανιστικο ξενυχτι κράτησε 3 μερες,τωρα εχουμε μονο μυξούλες.

Επεμενα να μου δωσει ενα σιροπάκι κ εκεινος επέμενε οτι δεν θα του κάνει τιποτα,το ιδιο κ η παιδιατρος μας.Όποτε εχει τυχει να τον πιασει βηχας τη παιρνω τηλ. κ μου λεει μα μην του δωσω τιποτα.Ειναι κατα των φαρμάκων ειδικα σε παιδακια τετοιας ηλικίας.Και τελικα διαπιστωνω οτι εχει δικιο.Δεν καταλαβαινω τους γιατρους που για ενα βηχαλάκι "πλακωνουν" τα μωρα στις αντιβιωσεις κ τα σιρόπια.Εμεις(να μη μας ματιασω) δεν έχουμε πιει το παραμικρο.Μόνο depon, κι αυτο οταν ειχε πυρετο κανα δυο φορες τοτε που εβγαζε δόντια.

Με γεια τα φορέματα στα κορίτσια!!Εγω το δικο μου το ειχα πάρει απο Καλλονή.Δεν εψαξα κ πολυ γιατι τον βαφτισα οταν ηταν 4,5 μηνων κ ειχα ακομα κοιλιά,οποτε οι επιλογες ηταν λίγες.Η βαφτιση εγινε σε εξωκλησι οποτε δεν ταιριαζε κ κατι αμπιγιε.Εμας εδω το φορεμα της μαμας το αγοράζει ο/η νονος/α.Σε αυτο σταθηκα τυχερη γιατι εχουμε νονο ελευθερο,συνομίλικο κ κολλητο του αντρα μου κ δεν ξερει απ αυτα,ετσι μου ειπε πηγαινε διαλεξε οτι θες κ το πληρωνω.Πηγαμε μαζι κ διαλεξαμε κ τα βαφτιστικα.Πολυ σημαντικο κοριτσια να εχεις το θαρρος με τους νονους κ να μπορεις να πεις τη γνωμη σου κ να συννενοηθείς.Ετσι ταίριαζαν όλα μεταξυ τους,βαφτιστικά,μπομπονιερες,προσκλητηρια κτλ.

Τα πηραμε ολα απο τις ΝΥΜΦΕΣ κ ειχαμε εκπτωση στις μπομπονιερες.

Πολυ ωραιο μαγαζι,με πολυ ωραια πραγματα κ πολυ καλες οι κοπέλες μεσα.Το συνιστω σε εσας που θα βαφτισετε φετος.

Αλήθεια που θα βαφτίσετε κορίτσια?Εδω στη Μυτιλήνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πηνελοπη μου και περαστικα στον Ανασταση σου.Σε ποια παιδιατρο τον πας???Εισαι ευχαριστημενη???

Εγω τον Ορεστακο μου θα τον βαφτισω στην Αγιασο στις 18 Ιουνιου.Σιγα-σιγα θα αρχισουμε να βλεπουμε τα της βαφτισης.Θα δω στα ροδοπεταλα και στις νυμφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελοπη μου περαστικα σας. Ειναι μεγαλη υποθεση να εχεις σωστο και καλο γιατρο!!! Ετσι πρεπει να ειναι οι γιατροι. Να κανουν αφενος σωστες διαγνωσεις και αφετερου να μην φορτωνουν τα μωρακια μας με περιττα φαρμακα που οχι μονο δεν τα βοηθανε αλλα μακροπροθεσμα τα κανουν και κακο....

Πηνελοπη μου Ποτε γεννας?

Εμεις θα κανουμε την βαφτιση στη Βεροια για ευνοητους λογους στις 29 ΜΑϊου. Τα εχουμε ολα ετοιμα εκτος απο τα ρουχα που θα αγορασω εγω για τον πριγκηπα μου και που θα φοραει εκεινη την ημερα και τα ρουχα του αντρα μου. Του Παναγιωτη-Ραφαηλ τα ψωνια θα τα κανω οταν θα κοντευουμε για να του ειναι ενταξει τα νουμερα. Τελικα θα αλλαξεις γιατρο Ελενα? Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τη δικη μου οπως σου εχω ηδη πει. Αν τελικα καταληξεις σε αυτην ελπιζω να σου αρεσει και εσενα.

Νατασσουλα φιλακια πολλα :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κατερινα μου.Κοιμαται το πουλακι μου και μπηκα να δω τα νεα σας.Ναι θα αλλαξω γιατρο τελικα και προσανατολιζομαι προς τη δικη σου γιατι εκτος απο εσενα μας ειπε και αλλος καλα λογια για τη συγκεκριμενη.Ελπιζω να μου αρεσει και να συννενοουμαστε.Αχ τι ωραια που κοντευει ο καιρος να βαφτισουμε τα μπουμπουκακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello Girls!!! Gia sas eimai kai egw mia nea mama pou menei monima Mytilhnh!!! Singigrimena menw stin Bareia!! Exw ena gio pou einai 10 minon kai einai mia trela sketi!!!! Telh Maiou 8a ton baftisoume mia mera prin ta prota tou gene8lia!! Ola einai etoima h etoimazontai mono forema den exo parei!! O nonos einai super kai mas peire oti 8elame!!! Egw eftiaksa tis bonbonieres kai xarika tin ka8e stigmh giati einai prototipes!! Tora eimai stin diadikasia pou ftiaxno ta prosklitiria kai tin epomeni ebdomada 8a gemiso ta bazakia me glyko tou koutaliou gia kerasma meta tin baftish!!! Kanw idietera ma8imata Agglikwn sto spiti mou pou einai super giati den febgo apo to spiti!!! Shmera htan mia omorfi mera kai pira ton mikro sto karotsi kai perpatisame mexri ton Taxiarhi sto Kagianni SUPER gumnastiki propantos stin anifora!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου koalalou.Καλωσηλθες στο παρεακι μας.Πως σε λενε???Εμενα Ελενα και μενω στη Γερα.Εισαι Βερα Μυτιληνια???Εγω ναι.Εχω εναν μπεμπη 7μιση μηνων.Ειμαι 28 χρονων.Εσυ???Να μπαινεις να τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mmmmm bera mitilinia den 8a elega pos eimai giati geni8ika kai megalosa sto eksoteriko!!! Kai h duo goneis mou einai apo Mitilini!! Hr8a shn Ellada otan hmoun 20 xronon!! Ellinika den kserw na grapsw poli kala giauto grafw grenglish!!! To onoma moυ einai Δεσποινα!! Eimai 34 xronon!! Douleua stin Gera prin kapoia xronia se ena frontistirio Agglikwn sto Paliokipo kai Papado!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι πολλα χρονια παντρεμενη Δεσποινα???Εμεις το καλοκαιρι θα κλεισουμε 2 χρονια.Εγω ειμαι κοινωνιολογος και δουλευω στο προγραμμα Βοηθεια στο σπιτι εδω στη Γερα.Απο που πηρες τα βαφτιστικα για το γιο σου???Που θα τον βαφτισετε?Εμεις στην Αγιασο και θα τον πουμε Ορεστη.Εσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eimai pantremenh edw kai 3.5 xronia!! Ton mikro mas Stauro 8a ton baftisoume 29 Maiou ston Taksiaxh sto Kagianni!! San aurio 8a einai kai ta gene8lia tou kai etsi 8a kanoume kai birthday party mazi!! Ta baftistika ta pirame apo to fwtiou einai ola Aslanis!! Piga kai sto Lapin kai sto Podopetala alla den mou aresan kai tosa!! Sto Lapin mou arese mono ena kostoumaki alla htan me 8ema marine (nautiko) pou den tairiaze me to 8ema mas pou einai ta autokinita!! Prosklitiria 8a ta ektiposi mia ksadelfi mou pou einai grafista alla egw tis edwsa to sxedio kai keimeno!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμενα.

Καλως ηρθες Δεσποινα στην παρεα μας και να σου ζησει το παιδακι σου.

Εγω ειμαι η ΚΑτερινα και εχω εναν αγγελουδινο 10 μηνων. Θα τον βαφτισουμε ιδια μερα!!!!! 29 Μαϊου στη Βέροια και θα παρει το ονομα Παναγιωτης-Ραφαηλ.

Ειμαστε απο τη Βέροια και μενουμε στο νησι περιπου 3 χρονια. Μενω στη Μυτιληνη, στη Χρυσομαλλουσα, ειμαι 33 ετων και ειμαστε παντρεμενοι κατι λιγοτερο απο 2 χρονια. Ο πριγκηπακος μου γεννηθηκε στις 2-6-2010, λιγο μετα απο εσας!!!!

Που γεννησες?

Προσκλητηρια που θα κανετε κοριτσια? Που να κοιταξω για ρουχα για τον πριγκηπακο μου? Αυτα που θα φοραει τη μερα της βαφτισης εννοω..... Που ειναι ο "Φωτιου"???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Good morning Katerina!!! O Fwtiou einai dipla apo to Rodopetala!! Den nomiza oti 8a ebriska kati ekei alla telika apo ekei ta pira!! Me ton Nono 8a pame twra to Pasxa gia na psaksoume gia stauro!! Einai super nonos kai agapai polli ton Stauro!! 8elei na ta kanei olla oraia giati exei megali euxaristisei me emas kai emeis me auton exeoume!! Gia rouxa pou 8a foresei prin tin baftish egw 8a paw sto Lapin!! Psonizw polla rouxa apo ekei gia ton anipsio mou!! Einai ligo akriboutsika alla xalali!!! H bonbonieres mou tis eftiaksa egw. Na kai mia photo na deite!!

http://i1142.photobucket.com/albums/n60 ... ou/160.jpg

Elpizw na sas apesoun!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσακια μου.Δεσποινα πολυ ωραιες οι μπομπονιερες.Γεια στα χερια σου.

Κατερινα εκλεισα ραντεβου στην παιδιατρο που μου ειπες.Θα τον παω σημερα γιατι ειναι μπουκωμενος και βηχει.Χθες την πηρα και με εβαλλε αμεσως για σημερα.Θα σου πω εντυπωσεις οταν παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia rouxa pou 8a foresei prin tin baftish egw 8a paw sto Lapin!! Psonizw polla rouxa apo ekei gia ton anipsio mou!! Einai ligo akriboutsika alla xalali!!! H bonbonieres mou tis eftiaksa egw.

Elpizw na sas apesoun!!!

Γεια σου Δεσποινακι.

Οι μπομπονιερες ειναι υπεροχες. Συγχαρητηρια!!!!!!! Μου αρεσαν παρα πολυ. Και τις δικες μας εγω θα τις φτιαξω γιατι θελω να συμμετεχω στο μυστηριο με οποιον τροπο μπορω. Αγορασα εικονες απο το μοναστηρι του Αγιου Ραφαηλ για τους μεγαλους και μπρελοκακια πριγκηπας, που εχουν επανω και ενα καραβακι και ενα ματακι με χαντρα για τους μικρους μας καλεσμενους. Πηρα και ολα τα υπολοιπα υλικα (τουλια και κορδελες) υπολοιπονται τα κουφετα και θα τις ετοιμαζω εγω.

Η νονα νας ειναι μια παιδικη που φιλη, αδερφικη που ειμαστε μαζι απο 4 χρονων και η οποια μας εχει παντρεψει κιολας. Τα εχει αγορασει ολα και ετσι οπως τα περιεγραψε πρεπει να ειναι πολυ ομορφα. Το θεμα μας ειναι τι αλλο...... ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ και θα κινηθουμε σε χρωματα γαλαζιο και ασπρο. Τον σταυρο τον αγορασε απο ενα χρυσοχοειο που δουλευει η αδερφη της μαμας μου και μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ ωραιος και σχετικα ακριβουτσικος. Εκανε 850 ευρω αλλα εννοειται οτι λογω της θειας εκανε καλη τιμη.

ΚΑι εγω απο το LAPIN λεω να αγορασω τα ρουχαλακια του γιατι απο την Βέροια που ξερω εχει πολυ καλα πραγματα. Παπουτσακια του αγοραζω απο το "μουγιερ" και αθλητικα απο μαγαζι με αθλητικα. Το μαγαζι εκεινο που πουλαει παιδικα παπουτσακια και εναι γωνιακο λιγο πιο πριν απο το LAPIN εχει καλα παπουτσια? Εχει ωραια σχεδια στην βιτρινα..... Να παω ή οχι καλυτερα?????

Κατερινα εκλεισα ραντεβου στην παιδιατρο που μου ειπες.Θα τον παω σημερα γιατι ειναι μπουκωμενος και βηχει.Χθες την πηρα και με εβαλλε αμεσως για σημερα.Θα σου πω εντυπωσεις οταν παω.

Περαστικα σας. Ορεστακο μου περαστικουλια γλυκουλη μου.

Πηγατε στην γιατρο? Τι ειπε για το μωρο? Τι εχει? Πως σου φανηκε????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw 2 ma8htries pou einai apo th Beroia!!! O mpampas tous einai stratiotikos kai menoun sto SOA Bareia!! Polli kali oikogenia!!

To magazi me paidika papoutsia paradipla sto Lapin Deligiannis Junior exei omorfa papoutsia!!! Ta paidia pou to exoun htan pallia ma8htes mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw 2 ma8htries pou einai apo th Beroia!!! O mpampas tous einai stratiotikos kai menoun sto SOA Bareia!! Polli kali oikogenia!!

ΕΝΤΟΠΙΣΑΜΕ ΠΑΤΡΙΔΑ!!!!!!!!!! Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ουαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Ποιο ειναι το επωνυμο τους????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.Εμεις τα της βαφτισης θα τα κανονισουμε μετα το Πασχα μιας και εχουμε καιρο ακομα.

Κατερινα μου πηγαμε χθες στην παιδιατρο και κατενθουσιαστηκα.Μιση ωρα ειμασταν μεσα.Ακριβως την ωρα που ειχαμε ραντεβου μας ειδε.Τελικα ο μικρος ηταν πολυ μπουκωμενος και του γυρισε σε βηχα.Μας εδωσε σιροπακι και σταγονιτσες.Εκει θα πηγαινουμε στο εξης.Σε ευχαριστω που μου τη συστησες,της το ειπα.Το χαιδευε το μωρο του μιλουσε γλυκυτατα και εκεινος της γελουσε :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...