Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν)περιμενουμε περιοδο τελος φεβρουαριου!!!


Recommended Posts

Γειά σας!

Εγώ περίμενα την Κυριακή, 13 του μήνα, και είναι άφαντη. Συνήθως έχω σκαμπανεβάσματα στην περίοδο, αλλά από τότε που έκανα απόξεση, δηλ. τον Αύγουστο, η περίοδος έρχεται ρολόι την 29η μέρα, εκτός από το Δεκέμβριο, που ήρθε την 27η. Το θέμα είναι ότι είχα μόνο μία επαφή, χωρίς προφύλαξη, την εικοστή μέρα του κύκλου, οπότε μου φαίνεται σχεδόν απίθανο να έπιασε (είμαστε σε φάση που δεν προσπαθούμε). Μη με βάλετε στη λίστα, γιατί αποκλείται να είμαι έγκυος, απλά σας συμπαραστέκομαι!

Πάντως, αν δεν έρθει μέχρι την Κυριακή, θα πάω τη Δευτέρα για χοριακή ή θα κάνω τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia egw den perimenw aurioo!!!!!!!!

metraei? :D

και βεβαια μετραει καμαρι ειδη σε εβαλα στη λιστα αντε να μην σου ερθει για εννια μηνες!!περιμενω νεα σου αυριο!! :D περιμενω θετικα αποτελεσματα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον μικρό μου τον συνέλαβα 15 Φεβρουαρίου 2009!!!!!!!Οπότε νομίζω πως αυτόν τον μήνα θα έχουμε πάρα πολλά ευχάριστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον μικρό μου τον συνέλαβα 15 Φεβρουαρίου 2009!!!!!!!Οπότε νομίζω πως αυτόν τον μήνα θα έχουμε πάρα πολλά ευχάριστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ax poli kalo ayto pou mas les me kaneis kai noiotho poli aisiodoxa.ante na arxisei na kokkinizei i lista mas!!!!makari panagitsa mou na exoume thetika apotelesmata!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia και εσένα εύχομαι να μην την δεις για 9 μήνες;Περίπου τι ώρα την περιμένετε; Πρωί,μεσημεράκι, βράδυ;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: TI GELIO ERIKSA...POIA WRA KALE???

H DIKIA MOU OPOTE GOUSTAREI ERXETE...POTE DEN EIXA WRA...ALLA OUTE KAI MERA...APO 28 MEXRI KAI 34 ERXETE SINITHWS MERES :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και βεβαια μετραει καμαρι ειδη σε εβαλα στη λιστα αντε να μην σου ερθει για εννια μηνες!!περιμενω νεα σου αυριο!! :D περιμενω θετικα αποτελεσματα!!! :D

AX EUXARISTW POLY...........

to stithos mou einai etoimo na ekragei :lol::lol::lol::lol:

den antexw allo etsi :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: TI GELIO ERIKSA...POIA WRA KALE???

H DIKIA MOU OPOTE GOUSTAREI ERXETE...POTE DEN EIXA WRA...ALLA OUTE KAI MERA...APO 28 MEXRI KAI 34 ERXETE SINITHWS MERES :P:P:P

αρα εχεις μερες ακομα για να σιγουρευτεις..ευχομαι να μην ερθει..και καλη υπομονη.

παιζει αυτο με το πρωι βραδυ σε ενα πολυ σταθερο κυκλο..συνηθως ερχεται ακριβως..πχ παντα το πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμένα ακόμα άφαντη!

Μύριαμ, όταν είχα μείνει έγκυος το στήθος μου ήταν τούμπανο!

Τώρα πάντως ειναι ξεφούκωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμένα ακόμα άφαντη!

Μύριαμ, όταν είχα μείνει έγκυος το στήθος μου ήταν τούμπανο!

Τώρα πάντως ειναι ξεφούκωτο.

kai ti les na kaneis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι mwroudenia γι αυτό ρώτησα, γιατί όπως λέει και η cuando κάποιες κοπέλες έχουν και σταθερή ώρα,όπως εγώ.Αλλά στην δική σου περίπτωση όντως δεν ισχύει.Θέλει γερά νεύρα όταν η περίοδος δεν είναι σταθερή γιατί δεν ξέρεις αν πρέπει να χαρείς ή όχι με την καθυστέρηση της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ti les na kaneis?

Θα περιμένω μέχρι την Κυριακή, κι αν δεν έρθει, θα κάνω ένα τεστ τη Δευτέρα. Άλλωστε, όπως έγραψα και στο άλλο ποστ, η επαφή που είχα ήταν την 20η μέρα του κύκλου, τώρα είμαι στην 32η, οπότε, και τεστ ή χοριακή να κάνω, σιγά μη δείξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χοριακη μπορει να δειξει 12 μερες απο τη συλληψη..αλλα οκ περιμενε..και καλη επιτυχια..το στηθος δεν ειναι στανταρ συμπτωμα αν και καλο..ειναι πιθανον, αλλα πολλες κοπελες με πρησμενο στηθος (κι εγω μεσα σε αυτες σχεδον παντα)δεν ηταν τελικα εγκυες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando, έχουν περάσει, όμως, δώδεκα μέρες από τη σύλληψη, αν βέβαια υπήρξε σύλληψη; Αυτό σκέφτομαι και λέω να περιμένω. Την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος, περίμενα δύο εβδομάδες!!!!!!!

Τώρα δε θα περιμένω τόσο πολύ, γιατί μετά την απόξεση, η περίοδος μου ερχόταν ρολόι.

Κάθε μέρα πάντως λέω ότι σήμερα θα μου έρθει οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando, έχουν περάσει, όμως, δώδεκα μέρες από τη σύλληψη, αν βέβαια υπήρξε σύλληψη; Αυτό σκέφτομαι και λέω να περιμένω. Την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος, περίμενα δύο εβδομάδες!!!!!!!

Τώρα δε θα περιμένω τόσο πολύ, γιατί μετά την απόξεση, η περίοδος μου ερχόταν ρολόι.

Κάθε μέρα πάντως λέω ότι σήμερα θα μου έρθει οπωσδήποτε![/quoτε]

περιμενε μεχρι τη δευτερα..και θα δεις..η χοριακη δειχνει νωρις γενικα..μπορει να εγινε πιο πριν η συλληψη..γιατι αναγκαστικα σε εκεινη την επαφη;δεν υπηρξε αλλη;13 δεν περιμενες;σημασια εχει ποτε ειχες οωρηξια..αν αργησες να εχεις ωορηξια ισως να καθυστερει και η περιοδος..αλλιως εισαι απλα εγκυος...τι αλλο; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είχα μόνο μια επαφή, την 20η μέρα. Ωορρηξία δεν έχω ιδέα πότε είχα. Πάντως, μου φαίνεται αδύνατο να έγινε σύλληψη τόσο αργά. Ε, δεν μπορεί να είχα ωορρηξία την 19η ή την 20η μέρα, αφού η περίοδος έρχεται κανονικά την 29η!

Μου κάνει εντύπωση πάντως που αργεί τόσο πολύ...

Τέλος πάντων, εύχομαι στις υπόλοιπες να μη σας έρθει για 9 μήνες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είχα μόνο μια επαφή, την 20η μέρα. Ωορρηξία δεν έχω ιδέα πότε είχα. Πάντως, μου φαίνεται αδύνατο να έγινε σύλληψη τόσο αργά. Ε, δεν μπορεί να είχα ωορρηξία την 19η ή την 20η μέρα, αφού η περίοδος έρχεται κανονικά την 29η!

Άλλωστε, έχω όλα τα συμπτώματα που έχω όταν είναι να έρθει η περίοδος και νομίζω θα μου κάνει σήμερα την τιμή!

Τέλος πάντων, εύχομαι στις υπόλοιπες να μη σας έρθει για 9 μήνες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είχα μόνο μια επαφή, την 20η μέρα. Ωορρηξία δεν έχω ιδέα πότε είχα. Πάντως, μου φαίνεται αδύνατο να έγινε σύλληψη τόσο αργά. Ε, δεν μπορεί να είχα ωορρηξία την 19η ή την 20η μέρα, αφού η περίοδος έρχεται κανονικά την 29η!

Άλλωστε, έχω όλα τα συμπτώματα που έχω όταν είναι να έρθει η περίοδος και νομίζω θα μου κάνει σήμερα την τιμή!

Τέλος πάντων, εύχομαι στις υπόλοιπες να μη σας έρθει για 9 μήνες!!!!!!!

mporei na argises na kaneis oorixia kai gia ayto na kathisterei kai i periodos i na eise egkios(makari).pantos ego den nomizo na katalavo pote oti eime egkios apo to stithos giati kathe fora pou perimeno periodo to stithos mou eine toumpano kai ponaei poli!!eyxome na exei ginei to thayma kai se emena ayto to mina alla kai se ola ta koritsia, na min mas erthei gia ennia mines!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia geia ki apo mena :)!!!!egw eixa eleu8eri epafi tin enati mera (itan kai wraia..tou agiou valentinou :P:P:lol: )me kuklo 28 imerwn..twra na me valete sti lista i oxi :oops: ??egw pistevw pws itan nwris..alla lete na ginei to 8avma kai na to piasoume ;) ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...