Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Ωχ Μαράκι... έμπλεξες!! Υπομονή!!! Καλορίζικος ο φούρνος!! Άντε να τον εγκαινιάσεις με το ρυζόγαλο!!! :lol::lol::lol::lol:

Σας αφήνω και εγώ!! Πάω να χτυπήσω τα γεμιστά μου!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση σε όλες!!!! Φιλάκιαααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέχασα να βάλω το φορουμ προχθες!! http://www.mother.gr/categoryArticles.a ... &subCtgId=

Σισσυ να σου ζησει η κορούλα σου!! Κοιτα συμπτωση!! Η κορη σου εχει γενέθλια στις 10, ο ανδρας μου στις 11. Ενώ εσυ εχεις στις 19 και η κορη μου στις 20, Φεβρουαρίου όλα!!!!!! Ισχύει, εγω την τρωω σιγα σιγα, αρχιζω κανενα μισαωρο πριν και το τελευταιο κομματι το τρωω ακριβως πριν μπω για υπερυχο!!!! Πετυχάινει κάθε φορα!!!Ελπιζω εσύ να τα πας καλα με το ικα. Εγω επρεπε να βαλω την φωνή για να με αφήσουν να κανω την ενσταση και μου ξεκαθάρισαν πως μπορει να εχω δικιο και σε αλλους νομους να δινουν αλλα εδώ δεν θα παρω ευρω παραπάνω. Ποτε δεν δινουν!!! Το ιδιο μου ειπαν και αρκετες άλλες μανουλες που συνάντησα όταν περιμενα για να περασα τις 2 επιτροπές μου!! Συγκεκριμενα για την Αυχαινικη διαφάνεια δινουν μόνο 16 ευρω!!

Maximammy καλορίζικο!! Σκέψου πως γεννάμε καλοκαιρι, οποτε θα εχουν μπρατσακια και κυριως μπουτάκια εξω!!!!!!! Μόνο που το σκέφτομαι ξετρελαίνομαιιιιιι!!!!!!

Ζαχαρένια πήρες φισιομερ αλατονερο; Θα σε βοηθησει πολύ!!

Σοφιτσα καλη τυχη αυριο!! Να δειτε πολλες κολοτουμπες!!!!!

Μαράκι τι καλά νεα είναι αυτά; Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!!!! Μακάρι να εχετε την ιδια μερα γενέθλια με τον γιοκα σου!!!!!!!!

Σεσσιλια με το καλο η Β΄επιπέδου!!!!!

Μιχαέλα με το καλο!!

Εμεις μια χαρα παμε, οι καούρες συνεχίζονται αλλα το κοριτσάκι μου είναι πολύ ησυχο αυτές τις ημέρες, σε σημειο να ανησυχω καποιες φορες!! Σκέφτομαι πως και να κουνιεται το ερμο με το τρεξιμο που ριχνω εγω ολη μερα που να την ακουσω!!!!!

Ρυζόγαλο στο φουρνο; Δεν το εχω ξανακουσει αυτο!!

Κατερινάκι ουτε ρυζογαλο με ανθος αραβοσίτου εχω ακουσει ξανα!! Θα την δοκιμάσω και θα σου πω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Κατερινάκι!

Γιελιζ καλή όρεξη!!! Και καλή ξεκούραση!

Μαράκι τι κάνεις? Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε για τα μπουτάκια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Επιτελους σας διαβασα!!!

Μαρακι τελεια τελεια τελεια τα νεα σου!!!Αντε κοριτσακι μου να κανεις καμια βολτιτσα να ξεσκασεις λιγακι!!Οσο για δουλεια εγω προσωπικα θα σου ελεγα να κατσεις σπιτι σου και να μη κουραζεσαι ασκοπα,οσο μπορεις να βγαινεις αλλα για τη διασκεδαση σου οχι για δουλεια... ;)

Σισσυ μου πολυ καλη επιτυχια στην αυχενικη σου αυριο!

Γιωργο με το καλο ο υπερηχος κ να δειτε το αντρακι σας.Τωρα θα δω και τις φωτο και θα σου πω εντυπωσεις αν και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι τελειο!

Κατερινακι θα δοκιμασω κι εγω το ρυζογαλο της μαμας σου αλλα και αυτο στο φουρνο της Γιελιζ,αν δεν ξεχασει να μας δωσει τη συνταγη........ :lol::lol::lol::lol::lol:

Δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα..... :?:?:?:?:? θα τα ξαναδιαβασω λοιπον!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosa μου καλώς σας βρήκα. Τι κάνεις όλα καλά;

Κατερίνα μου χίλια ευχαριστώ για τη συνταγή θα την κάνω σύντομα και θα σου πω:-)))))

Cecilia μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το παλεύω για να ανακαλύψω πως γίνεται. Μάλλον είμαι λίγο αργόστροφη και δεν τα πιάνω εύκολα. :lol::lol::lol:

Μαράκι μου που είπες ότι μένεις Λευκωσία;;; Κατά την ταπεινή μου άποψη μη βιαστείς να πας δουλειά. Η δουλεία σου δεν είναι εύκολη. Μια απ τις καλύτερες μου φίλες είναι στην Ειδική Εκπαίδευση και τραβάει πολύ ζόρι φέτος. Δεν υπάρχει λόγος να πιεστείς. Χαλαρά.

Εγώ σήμερα κάθομαι σ αναμμένα κάρβουνα ο μικρός απ το πρωί δεν έχει δώσει το παρόν του και αγχώθηκα. Γιατί δεν χτυπάει;;;;; :?:?:?:?:?

Ξάπλωσα στον καναπέ και περιμένω

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα και απο μενα!Τι κανετε;

Ωραια η συνταγη για το ρυζογαλο.Θα την δοκιμασω!

Πηρα την γιατρο μου τηλ.για τις κραμπες που ειχα στην κοιλια και μου ειπε να παρω μαγνησιο.Αν δεν περασουν σε λιγες μερες θα παω να με δει.Στο μεταξυ δεν μπορω καθολου τα αναβραζοντα...Εχει απαισια γευση,με το ζορι το ηπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα;Θα της πω να μου τα αλλαξει.Δεν μπορω να το πιω με τιποτα...Ευχαριστω πολυ που μου το ειπες!Ποσα επαιρνες την ημερα;Εμενα μου ειπε ενα δισκιο μετα το φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε θυμαμαι...πρεπει να ηταν ενα χαπη την ημερα...αλλα ειλικρινα δεν θυμαμαι..

Ρωτα τη γιατρο σου..

\το ιδιο θεμα με τα αναβραζοντα ειχα και εγω, μου ειχε δωσει ασβεστιο, στην αρχη αναβραζον, μετα μασομενο- μπλιαξ, μετα κανονικα χαπι..τα χαπια κατεβαινων πιο ευκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγω μονο χαπια μπορω να πιω.Τα αλλα με αηδιαζουν...

Διαβαστε και αυτο:http://www.mother.gr/displayarticle.asp?articleId=1166

Το μαγνησιο το σταματαμε καποια στιγμη; 'Η θα το παιρνω μεχρι τελος;Δεν θελω να παιρνω πολλα χαπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θυμαμαι..πρεπει να τα επαιρνα μεχρι που μπηκα στο μηνα μου..

αλλα τωρα να φανταστεις εκτος απο το φυλλυκο οξυ που που πρεπει να το σταματισω αυτη την ευδομαδα..δεν παιρνω τιποτα αλλο απολυτως..

φανταζομαι οτι ειναι αναλογα με την εγκυμοσυνη, την κατασταση της μητερας και τις αιματολογικες εξετασεις που δινουν τη δοσολογια.η Ξαδελφη μου που ειναι ενα μηνα πιο νωρις απο μενα..παιρνει μονο σηδηρο και τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μεχρι στιγμης επαιρνα μονο φυλλικο οξυ,ενα χαπι την ημερα.Δεν μου ειπε αν θα το σταματησω καποια στιγμη...Τωρα μου εδωσε και το μαγνησιο.Αλλα δεν ειμαι υπερ του να παιρνουμε ασκοπα χαπια,οταν δεν υπαρχει λογος.Μου ειπε αργοτερα θα μου δωσει σιδηρο και ασβεστιο.Δεν πινω και καθολου γαλα γιατι με πειραζει...Ουτε τρωω πολλα λαχανικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟιταξε καθε γιατρος εχει την φιλοσοφια του, και καθε πριπτωη εγγυου ειναι διαφορετικη..

στον γιο μου που ειχα αλλον γιατρο επαιρνα ολο το σετ μεχρι σχεδων το τελος οπως και μετ ατη γεννα επαιρνα σιδηρο..αυτος ο γιατρος δε μου δινει τιποτα..

Αλλα μου λεει τα παντα εξαρτονται απο την περιπτωση και καθε γυναικα ειναι διαφορετικη..

Να ξερεις πως το παιδι οτι ειναι να παρει για τις αναγκες του θα το παρει απο σενα..εσυ εισαι αυτη που μετα ενδεχομενςο να νιωθεις αδυναμια η ξερω και εγω τι...

ξερω κοπελες που δεν παιρνου τιποτα μεχρι και να γεννησουν....οποτε τα παντα ειναι σχετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναο,οντως εξαρταται απο τον γιατρο.Αν και καλο ειναι να μην υπερβαλλουμε με τα χαπια.Αν δω πως μου περνουν οι κραμπες,θα την ρωτησω μηπως σταματησω το μαγνησιο.Απ'οτι διαβαζω δεν εχει καποια αλλη χρησιμοτητα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Κατερινιωωωωωωωωωω πολυ ωραια και ευκολη η συνταγη του ρυζογαλακιου!!!!!!!!!!!!!!

Εφτιαξα προχθες και μου βγηκε ΧΑΛΙΑ!!!! Ελεγε η συνταγη να βαλω αλευρι ή κορν φλαουρ, στην αρχη βρηκα το πρωτο μετα ανανακλυψα οτι ειχα και το 2 ετσι λοιπον εβαλα και απ τα δυο!!!! :lol::lol:

Ειμαι μια αχρηστη το ομολογω!!!!!!

Τι κανετε κοριτσακια ?ειναι καμμια εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!!

Σας βάζω τη συνταγή και πάω να διαβάσω τι γράψατε!!!

ΡΥΖΟΓΑΛΟ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ

Υλικά:2 λίτρα γάλα (εγώ βάζω 1,5% λιπαρά)

2 φλιτζάνια του καφέ ρύζι

3-4 κομματάκια μαστίχα Χίου ή ξύσμα 1 μικρού πορτοκαλιού

2 φλιτζάνια του καφέ ρυζάλευρο

2,5 ποτήρια του νερού ζάχαρη (βάλτε τη ζάχαρη δοκιμάζοντας τη γεύση, να θέλετε να γίνει λιγότερο η περισσότερο γλυκό και μειώστε η αυξήστε την ποσότητα, με 2,5 ποτήρια γίνεται αρκετά γλυκό)

1 κρόκος αυγού

1 κουταλιά της σούπας corn flour

Εκτέλεση:

Βράζετε το γάλα μαζί με το ρύζι μέχρι να μαλακώσει. (αν θέλετε μπορείτε να βράσετε το ρύζι χώρια από την αρχή και μετά να το βάλετε μέσα στο γάλα για να βράσουν και μαζί) σπάτε τη μαστίχα Χίου για να γίνει σκόνη και την προσθέτετε μέσα στο γάλα που βράζει, ανακατεύετε….

Βάλτε σε ένα δοχείο μισό ποτήρι νερό και μισό ποτήρι από το γάλα που βράζει και διαλύστε το ρυζάλευρο, ανακατέψτε το καλά να μην σβολιάσει και προσθέστε το μέσα στο γάλα , σε μισό ποτήρι νερό βάλτε το corn flour να διαλυθεί και προσθέστε και αυτό μέσα στο γάλα…. Βράστε για 5-7 λεπτά ανακατεύοντας. Προσθέστε τη ζάχαρη και βράστε μέχρι να αρχίσει να κοχλάζει.

Κλείστε τη φωτιά και αδειάστε το ρυζόγαλο σε πήλινα η πυρίμαχα μπολάκια. Μην τα γεμίζετε πολύ. Ξεχωρίστε μία ποσότητα από το μίγμα σε ένα μεγαλύτερο δοχείο… η ποσότητα πρέπει να είναι αρκετή για να καλύψετε με μία στρώση όλα τα μπολ (για να πιάσει πέτσα στον φούρνο)

Αφήνετε το ρυζόγαλο να κρυώσει, μόλις κρυώσουν όλα παίρνετε αυτό που βάλατε στο μεγαλύτερο δοχείο και προσθέτετε τον κρόκο του αυγού το ανακατεύετε καλά και βάζετε ίση ποσότητα σε όλα τα μπολ… και πάλι να προσέξετε να μην είναι πολύ γεμάτα για να μην ξεχειλίσουν όταν ψήνονται στον φούρνο.

Γεμίζετε ένα ταψί με νερό βάζετε τα μπολ μέσα (το νερό να φτάνει μέχρι τη μέση του μπολ) Να έχετε προθερμάνει τον φούρνο στους 200-220 βαθμούς. Βάζετε το ταψί μέσα και ρυθμίστε τον φούρνο στο πρόγραμμα που ψήνει από πάνω. Περιμένετε μέχρι η κρούστα να αλλάξει χρώμα… δεν παίρνει πολύ ώρα κάπου 15 λεπτά. Αφήστε τα να κρυώσουν και καλή σας όρεξη!! Μπορείτε να σερβίρετε με κανέλλα η τριμμένα φουντούκια από πάνω…

Βάζω και μία φωτό να δείτε πώς πρέπει να βγεί.

sutlac2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni μου να μην αγχώνεσαι καθόλου τα μωρά τις περισσότερες ώρες της ημέρας κοιμούνται...

beboulino τα συμπληρώματα τα παίρνουμε για να μην έχουμε πρόβλημα εμείς... το μωρό παίρνει απο εμάς όσα χρειάζεται το θέμα είναι να μην έχουμε εμείς έλλειψη. Άλλωστε αυτά που παίρνουμε δεν είναι φάρμακα, συμπληρώματα είναι.

Για το μαγνήσιο ξέρω ότι το σταματάνε στον 9ο γιατί τότε πρέπει να έχεις συσπάσεις για να γεννήσεις.

Ζάχα μου μη λές ότι είσαι άχρηστη καλέεεεεε δεν θα βρίσκεις νύφη για τους γιούς σου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Να λές ότι είσαι χρυσοχέρα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από δύο ώρες που άπλωνα στον καναπέ (βλεποντας την κοιλιά μου+τρώγωντας σιοκολάτες) ο μικρός μας έκανε τη χάρη να δώσει 2-3 χτυπηματάκια. Έιχα πει του άντρα μου ότι αν δεν χτυπήσει ο μικρός ξέχνα το δεν θα πάνε έξω για φαγητό :lol::lol::lol:

Μ έπιασε τώρα η πεθερά μου ενθουσιασμένη, πήγε σε κατάστημα παιδικών ενθουσιάστηκε, διάλεξε πράγματα για το μωρό κρεβατάκι, μπανάκι κτλ. και θέλει να της δώσω το οκκ να τα κλείσει τώρα που έχει προσφορές. Εγώ το θεωρώ νωρίς και ήδη αυτά θα μας τα δώσει ο αδερφός μου....δεν ξέρω ρε σεις αφού κάποια πράγματα τα έχουμε και είναι ωραία γιατί πρέπει να τα ξανααγοράσουμε. Τέλοσπαντων όταν θα πάμε το σαββατο στα πεθερικά θα μου τα δείξει στον κατάλογο να της πούμε αν μας αρέσουν.

Είμαι και προληπτική...Τι νομίζετε;; ξέρω ότι απ τον ενθουσιασμό της το κάνει

Cecilia προοδεύω με το τικεράκι.

Το έκανα τώρα που είναι ο πίνακας ελέγχου μελους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα,

σήμερα πήγαμε για β΄επιπέδου...όλα καλά, ευτυχώς!

Σχετικά με τα φάρμακα, ο γιατρός μου είναι τελείως κατά. Μου είπε τι πρέπει να τρώω για να τα αποφύγω, και ανά τακτά διαστήματα κάνω εξετάσεις αίματος και ελέγχω σίδηρο και ασβέστιο. Προς το παρόν είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni μου καλησπέρα!!

Πάνω δεξιά στην σελίδα που είσαι τώρα γράφει το ονομά σου με μπλέ γράμματα, πάνε πάνω και πάτα δεξί πλήκτρο και άνοιγμα σε νέα καρτέλα η σελίδα μετά πάνε στην σελίδα που θα ανοίξει και θα δείς μπλέ κουτάκια που γράφουν Αρχική Προφίλ Φίλοι Εφαρμογές Εισερχόμενα Forum αν πάς το ποντίκι πάνω στο Forum θα σου βγάλει μία λίστα που κάτω κάτω λέει Edit signature η επεξεργασία υπογραφής (σε μένα το έχει στα αγγλικά) το πατάς.... Θα δείς Πίνακας ελέγχου μέλους και απο κάτω το πινακάκι για να γράψεις ότι θές να εμφανίζεται στην υπογραφή σου, εκεί θα κάνεις επικόλληση τον κωδικό που σου έδωσε η σελίδα που έφτιαξες το τικεράκι (να προσέξεις να κάνεις αντιγραφή αυτό που λέει Forum signatures: HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code )

Κάτω απο το πινακάκι που γράφουμε με γαλάζια γράμματα λέει

Επιλογές

Απενεργοποίηση BBCode

Απενεργοποίηση εικονιδίων

Μην αναλύστε αυτόματα URLs

με κουτάκια μπροστά

να προσέξεις όλα αυτά τα κουτάκια ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένα. Μόλις τελειώσεις πάτα ΥΠΟΒΟΛΗ και είσαι έτοιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα,

σήμερα πήγαμε για β΄επιπέδου...όλα καλά, ευτυχώς!

Σχετικά με τα φάρμακα, ο γιατρός μου είναι τελείως κατά. Μου είπε τι πρέπει να τρώω για να τα αποφύγω, και ανά τακτά διαστήματα κάνω εξετάσεις αίματος και ελέγχω σίδηρο και ασβέστιο. Προς το παρόν είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Καλησπέρα Elis ΤΕΛΕΙΑ τα νέα σας... Μπράβο!!! Καλή συνέχεια εύχομαι απο εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες!!

Ελις πολυ καλα τα νεα σου,καλη συνεχεια ευχομαι!!

Χρυσταλλενη μου κι εμενβα οι μπουμπουκες μου οταν ειναι ξυπνιες ειναι υπερκινητικες αλλα τη περισσοτερη μερα δεν τις νιωθω οποτε μην αγχωνεσαι καλη μου!!Οσο για τα πραγματα να τα παρεις οποτε εσυ νιωθεις ετοιμη,κι αν ο,τι διαλεξε η πεθερα σου δεν σου αρεσει μη ντραπεις να της το πεις.Εγω παντως της το ειπα γιατι οσες ιδεες ειχε ηταν κιτς(στην κυριολεξια) και τελικα πηρα αυτα που ηθελα εγω!!Και τωρα που λεμε πηρα,σημερα συγκεκριμενα πηρα τις προικες για τις κουνιες, τ ε λ ε ι ε ς!!Κατενθουσιαστηκα!!

Μπεμπουλινο τα χαπια που παιρνεις στην ουσια συμπληρωματα ειναι μην αγχωνεσαι.Εγω παιρνω απ'ολα!!!!Μαγνησιο μαιρνω κ εγω το τροφοκαρντ,μου ειχε δωσει 3 την ημερα αλλα τελικα παιρνω μονο 1.

Ρε συ Γιελιζ μου,λιγο δυσκολη μου φανηκε η συνταγουλα σου,θα την επιχειρησω ομως γιατι στη φωτο φαινοταν πολυ λαχταριστη!!!!

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?Τα φιλια μου σε ολες!! Παω να κανω το μπανακι μου και να φαω για να ειμαι ετοιμη για Το Νησι!!!Καλο βραδυ σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο και εγω το τροφοκαρτ παιρνω. Προσεξε όμως γιατι δεν πρεπει να το παιρνεις μαζι με το χαπι του ασβεστιου ή σε συνδιασμό με γαλακτομικα προιοντα!! Αυτή την οδηγία μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου!! Και εγω μονο το φολλυκο οξύ ειχα σταματήσει!! Όλα τα αλλα τα επαιρνα!! Σίδηρο και ασβέστιο επαιρνα και ολο το διαστημα που θηλαζα. Εν ολιγης αυτά τα δυο δεν τα σταμάτησα ποτε!!

Χρυσταλλενη εγω είμαι λιγο περιεργη σ’αυτά!! Θέλω να εχουμε τα δικά μας πράγματα, αγορασμένα για την δικιά μας οικογένεια!! Τα δανεικά με φοβίζουν γιατι αν παθουν το παραμικρο νιώθω την υποχρέωση να τα αντικαταστήσω!! Ισως ειμαι υπερβολικη αλλα θεωρώ αυτές τις αγορές σαν ένα κομμάτι όλου του συνόλου γινομαστε γονεις και δημιουργούμε οικογένεια!! Οικονομικά μεν, αλλα δικά μας δε!!!Στην Μαρινα πηραμε καλη αλλα οικονομικη κουνια κρεββατι από την Ηρα. Τωρα στην μικρη θα παρουμε μια οικονομική κουνια από τα ικεα και σε 1-1,5 χρονο που θα παρουμε το παιδικο δωμάτιο, η Μαρίνα θα παρει το κρεββατι με τα προστατευτικα και η μικρη την κουνια κρεββατι της Μαρινας!! Καρότσι εχουμε μονο ένα της περ περεγκο, δεν θα παρουμε άλλο ουτε καν καλοκαιρινο. Θα βολευτουμε με το σλινγκ και το ένα καροτσι για λιγο διαστημα!! Αν δεν σ’αρεσουν τα πραγματα ή αν θεωρεις πως είναι νωρις να το πεις στην πεθερά σου!! Σημασια εχει πως νιωθεις εσυ γι’αυτό!!

Ελις συγχαρητήρια για τις απαντήσεις!!!!! Πάντα ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...