Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρός σάκος....


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια....

θα ήθελα να ρωτήσω αυτές που τους έχει τύχει κάτι παρόμοιο, αν είχε καμία θετική κατάληξη ενω ο σάκος ήταν μικρότερος από ότι έπρεπε. Στην 5η εβδομάδα ήταν όλα καλά και είχαμε δει και την κουκιδούλα μας. Έπειτα είχα κάποια καφέ υγρά και εχθές λίγο κόκκινο αίμα. Σήμερα πήγαμε για τον υπέρηχο, για να ακούσουμε την καρδούλα του, και ενώ είμαι 7 εβδομάδων, όχι μόνο δεν ακούσαμε καρδούλα, αλλά είδαμε ότι ο σάκος έχει μείνει σε μέγεθος 5 εβδομάδων. Το έμβρυο είναι εκεί και μεγέθους 6 εβδομάδων. Θα ξαναπάω την παρασκευή να δούμε μήπως έχει αλλάξει κάτι.

Φοβάμαι ότι πάμε για παλίνδρομη κύηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κουκιδουλα ειχε μεγαλωσει? τι σου ειπε για τα εμβρυικα στοιχεια?

μπορει η συλληψη να εχει γινει αργοτερα.. ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουκιδούλα έχει μεγαλώσει, αλλά ο σάκος έχει μείνει 2 εβδομάδες πίσω....Δύσκολα τα πράγματα αν δεν αλλάξουν τα γεγονότα μέχρι την παρασκευή. Την πέμπτη μπαίνω στην 8η εβδομάδα. Δεν θα χάσω το κουράγιο μου, γιατί ο Θεός είναι μεγάλος, αλλά ομολογώ ότι στενοχωρήθηκα αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου εύχομαι την παρασκευή να ακούσετε καρδούλα .

Μήπως έγινε πιο αργά η σύλληψη? Πότε είχες τελευταία περίοδο? τι κύκλο έχεις?

Να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.

Η αγωνία σου πρέπει να είναι μεγάλη αλλά μην το βάζεις κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Samantha :)

Τελευταίο κύκλο είχα στις 16/12 και είναι 25 ημερών. Δυστυχώς, ξαναείδα κόκκινο αίμα πριν από λίγο, οπότε μάλλον οι ελπίδες μου μειώνονται. Δε μπορώ παρά να κάνω υπομονή μέχρι την παρασκευή. Ούτως ή άλλως ήδη παίρνω εδώ και δύο εβδομάδες τα utrogestan. Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον σας, ότι κι αν γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως ειπαν και αλλες κοπελες μηπως εγινε πιο αργα η συλληψη..η κολλητη μου ειχε κανει χοριακη και ειχε βγει αρνητικη και μετα απο μερικες μερες βγηκε θετικη και μαλλον πρεπει να εγινε αργοτερα η συλληψη και για αυτο δεν εδειχνε...οποτε γιατι να μην παιζει και αυτο?ελπιζω ολα καλα να πανε την Παρασκευη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Samantha :)

Τελευταίο κύκλο είχα στις 16/12 και είναι 25 ημερών. Δυστυχώς, ξαναείδα κόκκινο αίμα πριν από λίγο, οπότε μάλλον οι ελπίδες μου μειώνονται. Δε μπορώ παρά να κάνω υπομονή μέχρι την παρασκευή. Ούτως ή άλλως ήδη παίρνω εδώ και δύο εβδομάδες τα utrogestan. Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον σας, ότι κι αν γίνει

Bluerose, σύμφωνα με τα 'μετρητήρια' του ίντερνετ και τον κύκλο σου, είσαι γύρω στις 8 εβδομάδες και 0 ημέρες (σήμερα στις 7 Φλεβάρη).

Δες το και εδώ:

http://www.pregnology.com/due-date.php? ... oyear=2010

εγώ άκουσα καρδούλα ακριβώς στις 8 εβδομάδες (κλεισμένες) και στην 6η εβδομάδα (προς το τέλος) με αρχές της 7ης δεν είχαμε ακούσει (ήταν πολύ νωρίς). Το μεσοδιάστημα ήταν περίοδος διακοπών οπότε δεν είχαμε εδώ τον γιατρό μας. Ξέρω πολλές περιπτώσεις που έγινε πιο αργά η σύλληψη.

Το αίμα από ότι γνωρίζω, έχει να κάνει κυρίως με την αποκόλληση αλλά καλό θα ήταν να παρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου ή να πάρεις μια δεύτερη γνώμη.

Κουράγιο και σίγουρα να επικοινωνήσεις με γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Μακάρι ν' ακούσεις καρδούλα την Παρασκευή, αλλά επειδή είμαι παθούσα σε συμβουλεύω να μην έχεις πολλές ελπίδες. Έτσι είναι καλύτερα, γιατί αν δεν ακούσεις καρδιά δε θα πέσεις απ' τα σύννεφα, ενώ αν ακούσεις θ' ανέβεις στους ουρανούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki m s euxomai tin paraskeui p tha xanapate ola ma ola na pane teleia!

na exeis pisti Sto Theo kai Stin Panagitsa kai tha voithisoun na ginei oti einai gia kalo sou!

mporei na exei ginei k pio arga i sillipsi k gi auto na min akousate kardoula k o sakos na nai mikroteros!

na skeftesai thetika!

perimenoume nea sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τέλος οι ελπίδες....Από εχθές το απόγευμα έχω μεγάλη αιμοραγία σαν αυτή της περιόδου.... το μωράκι μου μάλλον είναι ήδη αγγελούδι O:-)

Έχω πάρει πολύ κουράγιο από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, και αποφάσισα να φανώ δυνατή. Τίποτα δεν έχει χαθεί, ίσα ίσα που πλέον ξέρουμε ότι μπορούμε να πετύχουμε μια φυσική σύλληψη μωρού (προσπαθούσαμε 3 χρόνια). Θα ψάξω όσο γίνεται τα αίτια και θα κάνω όποια εξέταση χρειάζεται για να αποφύγω μια δεύτερη παλλινδρόμηση. Νέοι είμαστε ακόμοι και ευτυχώς αγαπημένοι. Θα έρθει λοιπόν ξανά ένα μωρό στη ζωή μας.

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση και εύχομαι σε όλες προσπαθούν να αποκτήσουν σύντομα το μωράκι που περιμένουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν έχει χαθεί, ίσα ίσα που πλέον ξέρουμε ότι μπορούμε να πετύχουμε μια φυσική σύλληψη μωρού (προσπαθούσαμε 3 χρόνια). Θα ψάξω όσο γίνεται τα αίτια και θα κάνω όποια εξέταση χρειάζεται για να αποφύγω μια δεύτερη παλλινδρόμηση. Νέοι είμαστε ακόμοι και ευτυχώς αγαπημένοι. Θα έρθει λοιπόν ξανά ένα μωρό στη ζωή μας.

Λυπάμαι πολύ που εξελίχθηκε έτσι...Κράτα όμως το σιγουρο οτι θα ξαναμείνεις εγκυος και απο εμένα ακου κ τη φωνουλα που σου λεει καλου κακου να το ψαξεις κ να κανεις τις εξετασεις που θα αποκλεισουν παν ενδεχομενο για παρόμοια εξέλιξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμε πολυ κριμα σε νοιωθω γιατι το εζησα κ εγω πριν 2 χρονια μην το αφηνεις ομως καθολου κανε εξετασεις κ ειδικα για θρομβοφιλια τουλαχιστον να ξερεις πως να το αντιμετωπισεις αν υπαρχει κατι.εγω μετα την αποβολη δεν μπορουσα να πετυχω εγκυμοσυνηκ τελικα αφου βρηκα το προβλημα εμεινα αμεσως κ τωρα ειμαι στον 8ο!σου ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κι όλας ξεκίνησα τις εξετάσεις. Προτιμώ ότι υπάρχει να το αντιμετωπίσω. Βέβαια ίσως και να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα και απλά να μην μπορούσε να αναπτυχθεί περισσότερο. Η επιστήμη έχει προχωρήσει και έτσι θα ξέρουμε σε λίγες μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κι όλας ξεκίνησα τις εξετάσεις. Προτιμώ ότι υπάρχει να το αντιμετωπίσω. Βέβαια ίσως και να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα και απλά να μην μπορούσε να αναπτυχθεί περισσότερο. Η επιστήμη έχει προχωρήσει και έτσι θα ξέρουμε σε λίγες μέρες.....

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη... :roll:

καλά κάνεις και ξεκίνησες τις εξετάσεις...όχι τίποτα άλλο αλλά όταν με το καλό μείνεις πάλι έγκυος θα ξέρεις τι πήγε στραβά και δεν θα έχεις αγωνία...Από ότι έχω διαβάσει, ίσως και να χρειάζεται εξετάσεις και ο σύζυγος (πχ για κάποιο μικρόβιο κλπ).

εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...