Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

αααα δεν θα ταντεξω παλι απτην αρχη :lol::lol::lol: απορω οι ελεφαντες με 2 χρονια εγκυμοσυνη πως την παλευουν :lol::lol::lol::lol:

παντως λολι εισαι σε πολυ καλη εβδομαδα και απο δω κ περα οποτε και να ερθουν οι μικρες σου θα ειναι οκ!!!απλώς τωρα κερδιζουν καθε μερα σε βαρος...να φανταστεις εμενα στα διδυμα μου ειχαν πει πως 34η εβδομαδα συνηθως τα παιρνουν γτ απο κει κ περα ψιλοζοριζεται κ η μανα κ τα παιδια...ολα καλα θα πανε κ μετα τρεχατε ποδαρακια μου θα εισαι :lol::lol::lol: ποια θα πρωτοαλλαξεις κ ποια θα πρωτοταισεις :lol::lol: αν χρειαστεις βοηθεια σφυρα ναρθουμε για ενισχυσεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εγω για το βαρος λεω να μεινουν οσο περισσοτερο γινεται....ετσι κ αλλιως ειμασταν προετοιμασμενοι και για προωρο,εχουμε κανει τις κορτιζονες μας για τα πνευμονακια.

Αντε να δουμε τα κιλα τους σημερα....πηραν κανενα γραμμαριο ή απο το πολυ κλωτσομπουνιδι δεν θα παχυναν :lol::lol::lol: και τους το λεω συνεχεια να μην κουνιουνται ολη μερα μπας κ βαλουν κανενα κιλο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως για το αν θα τα καταφερω με 2 βρεφακια που θα τσιριζουν κ θα απιτουν ταυτοχρονα...δεν ξερω αλλα...εχω τρελλη αισιοδοξια οτι θα τα βγαλω περα (εγω...που ειμαι η προσωποποιηση της απαισιοδοξιας κ της γκρινιας).....

Κυριακη κοντη γιορτη (που λενε)...θα δειξει...βεβαια το πρωτο 15ημερο θα εχω κ τη μαμα μου.Μετα δεν την θελω...Θελω να με βοηθησει να μπω σε μια σειρα κ μετα θα την βρω την ακρη μου και τους ρυθμους μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυλογια διακρινω σημερα και πολυ μου αρεσει! δεν θα ηταν πολυ ωραια να μεναμε ολες μαζι σε μια πολυκατοικια???? ολη μερα μαζι θα ημασταν, θα παιζαμε καμια μπιριμπα, θα πιαναμε συζητησεις με τις ωρες, στις αυπνιες μας ολο και καποια θα ηθελε κι εκεινη παρεουλα, παρεα θα σιδερωναμε, θα βγαιναμε τις βολτες μας οσο δουλευανε οι ανδρες μας...αχχχ ωραιοτατα θα περνουσαμε καλεεε!!! :ymparty::ymparty::ymparty: τωρα καθεται η καθεμια σπιτι της και βαριεται!!! βλακεια εε??? τελος παντων... :D:D σημερα εχουμε παστιτσιο απο χτες κι ετσι χαζευω ολο το πρωι... το απογευμα θα εχω τα πεθερικα για καφεδακι, εε.. θα περασει και η σημερινη μερα... ;);) δυσκολη η αντιστροφη μετρηση.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπιριμπα!!!τι ειπες τωρα?κολλημα τρελο!2-3 βραδια την εβδομαδα το εχουμε καθιερωσει 6 ατομα.και σημερα εκει θα ξενυχτησουμε!αυτο ειναι το μονο που σκεφτομαστε τωρα που θα γεννησω!

αα,καλησπερα σας!τι κανετε?εγω την κοπανησα κατα τη 1 σημερα απτη δουλεια,πηγα για κατι δουλειες και τωρα εβαλα φακες να γινονται!σλουρπ!

χτες βραδυ την βγαλαμε στον αδερφο του αντρα μου,ψησαμε στο τζακι,μια χαρα..σε καποια φαση ελεγε ο αδερφος του για τις γελαδες(οχι αγελαδες,γελαδες) που η εγκυμοσυνη τους κραταει 9 μηνες και εδειχνε εμενα... :cry::cry: τοσο πολυ εχω παχυνει του λεω?ο κακομοιρης ενιωσε ασχημα γιατι απλως συγκρινε με την εγκυμοσυνη των γυναικων!μα ΓΕΛΑΔΑ??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helloooooooooooooooooo :) και απο δωθε !

ασε ρε ρανια... ας ειχαν και οι αντρες τοσο πολύπλοκο οργανισμό και θα τα λέγαμε μετά...αυτοί εχουν 2 "κεφάλια" και μπερδεύονται ... τι να πουμε τωρα....(ααχαχαχαχαχα!!!)

Lollipopaki και γω μια απο τα ίδια σκέφτομαι με το λιτοδίαιτο εμβρυο μας.....!!!!! απο την μια χαίρομαι που ειναι ζωηρό και ζουζουνίζει εκεί μεσα απο την αλλη σκέφτομαι οτι "καίει" πολύτιμες θερμίδες !!! παει ... το εχω χαμένο μου φαινεται....

α ! να και ενα τραγουδάκι που θα σας ειχα πρήξει αμα ζούσαμε στην ιδια πολυκατοικία οπως -πολύ ωραία- είπε το sofoukaki !!!

[youtube:2cssvmbc]S56PUY8xtKE[/youtube:2cssvmbc]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαρακι,τι μου θυμισες τωρα με το τραγουδι...οσο σπουδαζα στην αθηνα,το ειχαμε "χτισει" το κουβανεζικο στο μπουρναζι με την κολλητη μου!τι ωραιες εποχες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα!!! πολύ καλό ! εμείς συχνάζαμε Ν.Σμύρνη σε αλλο latin bar ! ωραίες εποχές ... :oops:

απο λατιν κομμάτια ΟΣΑ ΘΕΤΕ !!! εχω να σας προτείνω εκατομμύρια για αυτην την εποχή (Απόκριες), μιας και εγώ ζω μονιμως σε ενα καρναβάλι χιχιχιχιχιχιχχι !!!!!

λόγω του των ισπανικών εννοωωωωωωωω................................. χιχιχιχιχι !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι μου κανετε??εγω κανω της τελευταιες ετοιμασιες ,σημερα στησαμε κουνια πηραμε δωρο του μικρου που θα του φερει και καλα η μπεμπα ερχομενη στο σπιτι πηγα για κατι ψιλα στο jympoκαι αυριο εχει το προγραμμα ολοημερο μποτε ισιωμα μαλλιων μπανια ξυρισματα κτλ και σουπερ μαρκετ και παπαλα,θα την πεσουμε κατα της 9 γιατι στης 4 θα ξυπνησουμε για να ετοιμαστουμε αι να φυγουμε 5 πρεπει να ειμαστε εκει.....αυριο τελευταια μερα οι τρεις μας απο τεταρτη τεσσερις πια και επισημως :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,γεια σας, γεια σας!!!!!!!

mammys love τερμα τα ψεματα...Αυριο τετοια ωρα θα εχεις το νινακι σου!!!!!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα κ να βρεις λιγο χρονο να μας πεις την εμπειρια σου και τα νεα σου!!!!!

Αληθεια, που θα γεννησεις;

Ποια ειναι η επομενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαμμυς λαβ σου ευχομαι ολα καλ να πάνε και αυριο να κρατας τη ζουζουνα σφηκτα στην αγκαλια σου... με το καλο!

Σοφουκι αυτο με τη πολυκατοιια καλο ακουγεται αλλα να μην ειχε αλλους ενοικους γιατι φαντασου να γεννηθουν ολα μαζι τι εχει να γινει.... :lol::lol::lol::lol::lol: Θα τους παιρναμε τα κεφαλια με τα κλαματα!!!!!!!!!

Εγω κοριτσακια μου τα ιδια με το στομαχι, συνεχιζουμε να βγαζουμε τα πάντα!

Τη Πεμπτη θα δουμε τι θα γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ Λολλακι εισαι η επομενη με τη Σοφουκι...........

Για δες τη λίστα :lol::lol::lol::lol:

Αν δεν με βαλει εκτακτως το ΣΚ να γεννησω

#-o#-o#-o#-o#-o8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

καλα λες!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! mammys love με το καλο να παρεις στην αγκαλια σου την κορουλα σου γερη και δυνατη!!!!

αχ βρε γιουλακι ελπιζω συντομα να τελειωσει αυτο το βασανο με τους εμμετους και να εχεις και συ το μωρακι σου αγκαλια και γερο.δεν μου λες, εσενα παιρνει κιλα? γιατι μια γνωστη μου που εχει το ιδιο προβλημα με σενα το δικο της περνει πολυ αργα και λεει ο γιατρος οτι φταινε οι εμμετοι....η dolfin εχει χαθει λετε να γεννησε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love με το καλο κουκλιτσα μου κ με κανεναν πονο να υποδεχτεις την γλυκεια μπεμπουλα σου!!!!!

αντε αρχιζουνε τα γεννητουρια με το καλο κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΠΙΡΤΟΥΛΙ κι εγω την ειχα χτες στο μυαλο μου (σε οσο δηλ μου εχει απομεινει) την ΝΤΟΛΦΙΝ και τα αγορια της!!!!!

γεια σου HAPPY!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσακια! τι κανετε?? εγω σπιτι καθησα σημερα μπροστα στο τζακι μετα απο πολυυυ καιρο... χαλασε λιγο και ο καιρος ευτυχως προλαβαμε τα πλυσιματα!! ;) αχ μαμμυς λαβ σε σκεφτομαι για αυριο και λες και ειναι η δικη μου σειρα να γεννησω!!! αλλα ειδες τι κανει η εμπειρια παιδι μου??? εγω μια μερα πριν αν πηγαινα προγραμματισμενα, θα παθαινα σοκ!! ολη μερα θα ημουν σε κατασταση αφασιας!! :D:D:shock: τελος παντων, ευχομαι να πανε ολα τελεια και να γεμισει η αγκαλια σου με ενα γερο ζουμπουρλουδικο ροδαλο μωρακι!!

ααααααχχχχχ... εγω ποτε θα γινω μανα????????? :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου λετε....; οταν θα γεννησουμε και δεν θα ειμαστε πια φουσκοκοιλιτσες τι <τιτλο> θα εχουμε;;;;;

Πειτε ιδεες να ψηφισουμε κ να καταληξουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα !!!!mammys love σου ευχομαι όλα να πανε τελεια κ να κρατησεις ευτυχισμενη κ το δευτερο αγγελουδι σου αγκαλιά!!!

Εμεις σημερα καναμε τον πρωτο μας καρδιοτοκογραφο και δεν μπορω να πω οτι μου άρεσε :?:? ζαλιστηκα ετσι οπως καθομουν ανασκελα(δεν με βολευει καθολου) , μ 'ελουσε ξαφνικα κρυος ιδρωτας κ η μικρη ολο κουνιοταν κ την χαναμε :lol::lol: τελικα με γυρισε η γιατρος στα πλάγια και ψιλοσυνηλθα...κατα ταλλα εξεταστηκαμε και η μικρη ειναι μια χαρα...ειναι πολυ χαμηλα μου ειπε γιαυτο δεν μπορω να περπατησω κ ποναω τοσο στην λεκανη...αφου δεν μπορεσαμε να μετρησουμε το κεφαλι της...ειναι χωμενο...εκει μεσα...αλλα αυτο ειναι καλο αποτι ειπε η ντοκτορ...επισης συνειδητοποιησα οτι ηρθε ο καιρος και οτι ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω και τρομοκρατηθηκα...φοβαμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....θελω να ξυπνησω μια μερα κ ναχω το αγγελουδι μου αγκαλιτσα...γινεται? :roll::roll:

οσο για τιτλο λολι εμενα προσωπικα ενας τιτλος μου ταιριαζει - η πρωην φουσκοκοιλιτσα και νυν βαρελα που πρεπει να χασει μια 25αρα κιλα για να ρθει στα ισα της(κ δεν το βλεπω συντομα)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες,σας γραφω τελευταια φορα σαν εγκυος μπορω να σας πω οτι με συγκινησατε με τα ωραια λογακια και της ευχες σας :(( σας ευχαριστω ολες παρα πολυ σημερα ειμαι ελαφρως πιο ευσιγκηνητη απο οτι πριν αλλα με μεγαλη αγωνια να δω το κοριτσακι μου και λιγοτερο ανχος για την επεμβαση γενικα νομιζω οτι ειμαι ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΟΥΛΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ..... :D:D το μαιευτηριο θα εχει προσωπικο ιντερνετ για καθε κρεββατι οποτε πιστευω οτι θα μαθετε πολυ συντομα νεα μου αν βεβαια θυμηθω τον κωδικο μου ;) σας φιλω και θα τα ξαναπουμε συντομα......................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love με το καλο να ερθει και η μπεμπουλα σου!ολα καλα να πανε και να μαθουμε συντομα τα ευχαριστα!

οσο για τον τιτλο που θα πρεπει να εχουμε μετα λολλι,νομιζω πως ο καταλληλοτερος για καποιο διαστημα ειναι ΦΟΥΣΚΟΚΩΛΙΤΣΕΣ 2011!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Mammyslove με το καλό να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου τη κορούλα σου!!!! Αχ ζηλεύω θέλω και εγώ.

Χτές πήγα στο γιατρό μου και με ρώτησε αν έχω καθόλου συσπάσεις και του είπα όχι ούτε μια. Μου είπε οτι αυτό είναι πιθανότατα σημάδι ότι θα πάρω και τις 40 εβδομάδες. Πω πω μου φαίνεται τόσο πολύ άλλες 5 εβδομάδες, τι να κάνουμε υπομονή. το καλό είναι πως με τη διατροφή που κάνω και το περπα΄τημα έχασα άλλο ένα κιλό άρα μέχρι στιγμης έχω πάρει μόνο 8,2 κιλά!!!

Ο μπέμπης μεγαλώνει είναι ήδη 2500. Χάνω εγώ και παίρνει ο μπέμπης. Ο γιατρός μου είπε με το διαβήτη κύησης και με τη διατροφή που κάνω εγω δεν θα πάρω άλλο βάρος, στην πραγματικότητα μόνο μπάμπης θα παίρνει.

Ουφ σας ζάλισα!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πως έφτασε ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!! Σαν όνειρο μου φαίνεται. Εγώ ακόμη δεν το'χω συνηδειτοποιήσει νομίζω κάποια άλλη θα γεννήσει.

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα ευχομαι να μην με ξεχασαν καποιοι απλα μπηκα για να ευχηθω ολα να πανε καλα για ολες μας μεχρι το τελος να μαστε καλα ολοι κ τα μωρακια μας να γεννηθουν γερα κ υγιεστατα καλη γεννα ευχομαι σε ολες με εναν πονο κ μην σκεφτεστε με ποιο τροπο θα γεννησετε η με τον εναν η με τον αλλο τροπο μεχρι να παρετε τα μωρακια σας αγκαλια πως την περιμενω αυτη τη στιγμη αλλα δεν σας κρυβω οτι συγκινουμαι γιατι θυμαμαι την κορη μου αυτα που εζησα να το χαρειτε οσο μπορειτε φιλακια πολλα γυρω στις 14-18 θα εχω κ γω την κορουλα μου αγκαλια με καισαρικη. :YMHUG::ymparty::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D γειά σας κοριτσια !! γειά σου γεωργίτσα!!! με το καλό η κορούλα σας !! @};-@};-

mamys love με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο !!!! %%-@};-%%-@};-:D

vasia κουραγιο !!!! εγω αυτήν την εβδομαδα εκοψα εντελώς το μαγνήσιο και ουτε εγω εχω καταλαβει συσπάσεις... μαζί θα παμε μεχρι την 40η εβδομάδα ! παντως οι μαίες μας ειπαν οτι οσο πιο πολύ μενει ενα μωράκι στην μητρα τοσο πιο καλά, γιατί σημαινει οτι το εχει ανάγκη να ολοκληρωθεί κατι στον οργανισμό του ! μην τα ξεχνάμε αυτά !

ξέρουν τα πονηρά ποτε βγαίνουν.... μη νομίζετε....!!!!

οσο για τα ονοματα : μου αρεσε πολύ απο το σοφουκάκι το "φουσκομπεμπουλίνια 2011", εγώ σκεφτόμουν κατι πχ "φουσκομανουλιτσες Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2011" και ο αντρας μου πρότεινε τα εξής : "Τα παιδιά της Νύστας" (οπως τα "Παιδιά της Πάτρας") και "Η ρώγα βγήκε απτον παράδεισο" (αν ειναι δυνατέλι ....!!!) και ενα τελευταίο "Γάλα - Πάνα & Ξενύχτι" (απο το Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα, προφανώς...) .... 8-}8-}8-}8-} γελάστε ελεύθερα.... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Η μικρή μου είναι γενικά ενεργητικό και απαιτητικό παιδάκι σκέψου τώρα άρχισε να κοιμάται το βράδυ σερί αλλά μπορώ να συνεννοηθώ τέλεια μαζί της πια..η κούραση πάντα υπάρχει αλλά αλλάζει μορφή χαχα θέλει να χορεύουμε να τρέχουμε όλη μέρα και τα μεσημέρια δεν κοιμάται απλά μαφηνει λίγο στον καναπέ να κάθομαι και βλέπουμε λίγο παιδικά η διαβάζουμε κάτι..όταν αρχίσετε και μιλάτε και κάνετε συζήτηση θα περνάει αλλιώς ο χρόνος 🤪 νομίζω οι μαμάδες δεν ξεκουράζονται πότε χαχαχα ο μικρός μου με ταλαιπωρεί λίγο αλλά χαλάλι ξέρω θα περάσει αν δεν ξυπνάει πάω πάνω από την κούνια και τον κουνάω νομίζω κάτι έπαθε είμαι και εγώ..χαχαχα εσάς κάθεται καθόλου να απασχοληθεί με κανένα παιχνίδι;;
    • Αχ έτσι ακριβώς! Μετά που κοιμάται κ θέλω να πάω να την ξυπνήσω 😍 στην ηλικία που είναι το κοριτσάκι σου, είναι πιο εύκολα τα πράγματα από άποψη κούρασης; Ή όσο μεγαλώνουν δυσκολεύουν; Να ξέρω τι με περιμένει 🤣  Το γάλα δε το θέλει! Πίνει πολύ λιγότερο από ότι λένε οι οδηγίες για την ηλικία της…αλλά από κιλά πλέον πάμε καλά, οπότε αυτό είναι το σημαντικό.    Ελπίζω ο μικρός να ξανά κοιμάται εύκολα με τον θηλασμό κ να μην σε ταλαιπωρεί κ αυτό στις αφυπνίσεις. 
    • Τι καλα, τελεια τα πηγαινει το μωράκι σου! Εγώ βολεύομαι με τα μαξιλάρια τα κλασσικά που έχω ήδη, τα βρίσκω λίγο κ τζάμπα λεφτά όλα αυτά να σου πω την αλήθεια.  Βέβαια έχω ένα μαξιλάρι θηλασμού από την πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ποιος ξέρει που το έχω καταχωνιασμενο κ αυτό??🤣🤣
    • Κ εδώ στην Ημαθια το ίδιο. Έχουν απεργία. Θα περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα μήπως κ ανοίξουν αλλιώς θα δω μήπως πάω στο νοσοκομείο. Βέβαια στο νοσοκομείο δεν ξέρω αν κάνουν καμπύλη. Αλλιώς θα ρωτήσω τον γιατρό μου αν μπορώ να τις κάνω αργότερα. Τι να πω?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...