Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουτσομπολίτσες μανούλες 2008 - Νο.9!!!


Recommended Posts

οκ θα το κανονισουμε....το καλοκαιρι σιγουρα...ετοιμο το φαι μου παω να βαλω αβγολεμονο στην σουπιτσα...τα ξαναλεμε το βραδακι φιλια καλο μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διαβάστε φανταστικό σκηνικό.

Καλοκαιράκι τα παιδιά μας να πλατσουρίζουν και να παίζουν στην παραλία με τα κουβαδάκια και εμείς στις καρέκλες μας με τις φραπεδιές μας να μας φτιάχνει τα νύχια η Bikxar :lol::lol: .

ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναμπηκααα!!μαγειρεψα κ ηρθα!!! :D

πριν λιγο μου εκλεισε 3 φορες τον υπολογιστη η μαρια...50 φορες τις εχω πει να μην πλησιαζε..εκει αυτη...την πηγα τιμωρια στο δωματιο της,μετα τη λυπηθηκα φυσικα κ την εβγαλα κ ηρθε αγκαλιτσα μου κ μου λεει ''πακα εκανα,μωμη''!!!(πλακα εκανα συγνωμη)! :roll::lol::mrgreen: τι απιδι ειναι αυτο?/!!απ'τη μια μου ρχεται να την τραβαω απ'τα μαλλια κ απ'την αλλη ειναι πολυ αγαπησιαρα κ μου ρχεται να την φαω!!! :P:D

ο νικολα ςπαλι επαθε αναλαμπη!!ειχαν φερει απ'το πρωι ολα τα παιχνιδια στο σαλονι κ γενικα ολο το σπιτι χαλια!!πηγα κ ξαπλωσα 10 λεπτα,γιατι ημουνα σαν ζομπι κ οταν σηκωθηκα μου λεει ο νικολας ''ελα να δεις,τα μαζεψα ολα,ειναι ολα καθαρα''!! :shock::shock: κοριτσια ειχε μαζεψει μονος του τα παντα,δεν υπηρχε τιποτα στα δωματια!!!εστρωσε κ τα ριχταρια στους καναπεδες!!σοκαριστηκα!!τον κατσιασα στα φιλια μετα!κ μου λεει ''θα τα μαζεψω κ το βραδυ αν τα χαλασουν''!! :shock::D πηγα να κατσω μετα στον καναπε κ μου λεει΄''μην καθεσαι,τωρα τα εφτιαξα,κουραστηκα να τα κανω ωραια κ καθαρα''!!! :o:o:o ολη μερα ορθιους μα ςκοβω!!! :lol::lol::lol:

αν ειναι να μην πηγαινει σχολειο κ να κανει ολες τις δουλειες...να τον κραταω εδω πιο συχνα!!! :lol::lol::lol: δεν ξερω τι επαθε καλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε??????χθες δεν καταφερα να μπω το βραδυ,ειχα την μουμια εδω με τον πεθερο κ την εγκυο σπιουνα κουνιαδα''μεγαλη ιστορια'' χιχιχιχι.!!!σημερα μαζεψα κ τωρα μπηκα!!!!!ακουστε τι μου ειπε η σπιουνα κουνιαδα κατι λεγαμε κ της ειπα πως οτι θελει να μαθει για εγκυμοσυνη κ τετοια αφου εχει ιντερνετ να κοιταξει εκει.ε και τι μου απαναταει λετε????? ''εμενα ο γιατρος μου δεν με αφηνει γιατι ο υπολογιστης εχει πολυ ραδιενεργεια'' :shock::shock::shock::shock: εμεινα μαλ...ς εγω !!!τα 'παιξα!!!!!τελοσπαντων τι να πεις....αμα ηταν ετσι τα δικα μας παιδια θα επρεπε να ηταν ζομπι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ κοριτσια εγω στην πρωτη καισαρικη εκλαιγα απο τον πονο :?:? πολυ χαλια!!!!στη δευτερη ομως ημουν πολυ καλυτερα!!!!!

βρε ανδριανα μου μπραβο βρε θηριο που τα καταφερες!!!!!!!εγω εκει θα το ειχα πει :lol::lol::lol::lol:

περαστικουλια σας κοριτσια!!!!! ;););):D:D

ακαλα κ εμενα την κορη μου την πιανει ωρες ωρες κ μου σπαει τα νευρα,κρατιεμαι με τα χιλια ζορια!!!!! :evil::evil::evil: μετα ομως μου λεει ''μανουλα μου συγνωμη μαμα μου,σ'αγαπαω πολυ'' κ κλαει στην αγκαλια μου μαζι της κ εγω!!!!!! :(:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Ανδριάνα πόσο παράξενο σου φαίνεται όταν τα μαζέυουν???

Εγώ μια μέρα της λέω αν θέλεις να γεμίσουμε την μπανιέρα (που είναι το αγαπημένο της) να μαζέψεις το δωμάτιό σου.

Και τα μάζεψε όλα έπαθα σοκ δεν το περίμενα. Και τα μάζεψε ωραία όλα στην θέση τους όχι να τα βάλει όπου να' ναι. Μετά την τρέλανα και εγώ στα φιλιά.

Έχει πλάκα όταν φιλάω πολύ που μου λέει: ρε μαμά πόσσα φιλιά θα μου δώσεις????

Χθες την ώρα που ήταν να κοιμηθεί μου λέει: μαμά σε έχω μέσα στην καρδιά μου και σε αγαπάω πολύ

έλιωσα...............................................................................................................

Καλέ η Ελένη που είναι σήμερα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα μου οντως κ γω το χω ακουσει για τη ραδιενεργεια του υπολογιστη,οπως κ τον κινητων κ των ασυρματων τηλεφωνων.....αλλα δεν μπορω να μην εχω κ κατι απ'αυτα!!!αλλα στις εγκυμοσυνες απεφευγα να τα εχω κοντα μου!το λαπτοπ ας πουμε το εβαζα στα ποδια μου πριν,στην εγκυμοσυνη πανω στο τραπεζι!!!βρε κοριτσια να ρωτησω κ γω κατι αλλο???ειναι αληθεια οτι κοντα στα λιμανια εχει ακτινοβολια???πριν λιγο καιρο μου το ειπαν,οταν ειπα οτι μενουμε απεναντι απ'το λιμανι!μου λενε απ'τη μια εισαι τυχερη κ απ'την αλλη εχεις τη ακτινοβολια πανω σου!!! :?:shock::o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάνα γέλασα πολύ με την κουνιάδα σου =))=))=))=)) . Καλά αποκλείεται να της έχει πει κάτι τέτοιο γιατρός.

Εμένα η δικιά μου μου είχε πει ότι ο παιδίατρος της της είχε πει ότι απαγορεύεται να ρουφάμε την μύτη με αυτό το ειδικό όταν ρίχνουμε ορό γιατί μπορεί να ρουφήξουμε τα όργανα της μύτης =))=))=)) και να κάνουμε ζημιά και μετά το μωρό να μην μπορεί να αναπνεύσει :)):)):)):)):)):)) .

Το τραγικό είναι ότι λένε ότι τους τα λένε γιατροί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξέρεις και καλά ότι είναι το σωστό και ότι εσύ δεν ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ναι κ μενα δεν μου ειπε ποτε τιποτα ο γιατρος..μονο ολοι οι υπολοιποι!!αλλα αληθεια δεν εχουν ραδιενεργεια ολα αυτα???λετε να μην εχουν???κ γω γιατι το πιστεψα??? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω μαγειρεψα ...ετοιμες οι φακες..ωραιες ειναι απο λιγο που δοκιμασα!

Ανδριαννα και εμενα ο δικος μου ολο τον πειραζει το λαπτοπ ...ολο κουμπια παταει και κλεινει αποτομα...σε λιγο θα χρειαστω καινουργιο :(

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι λεγαμε κ της ειπα πως οτι θελει να μαθει για εγκυμοσυνη κ τετοια αφου εχει ιντερνετ να κοιταξει εκει.ε και τι μου απαναταει λετε????? ''εμενα ο γιατρος μου δεν με αφηνει γιατι ο υπολογιστης εχει πολυ ραδιενεργεια'' :shock::shock::shock::shock: εμεινα μαλ...ς

=))=))=)):)):)):)):((=))=))=)):)):))

Καλησπέρα κορίτσια είμαστε με γαστρεντερίτιδα οικογενειακώς... :shock:[smilie=sad4.gif][smilie=sad2.gif][smilie=sad3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπική άποψη:

Ότι έχει σχέση με ασύρματο θα εκπέμπει κάτι αλλά και εκτός αυτού εφόσον παντού υπάρχουν κεραίες κινητής τηλεφωνίας και να μην χρησιμοποιείς τίποτα από αυτά εκτίθεσαι.

Δεν έχω ακούσει κανένας να πάθει κάτι από αυτά. Ούτε από τον φούρνο μικροκυμάτων.

Εμείς στο σπίτι της μαμάς μου είχαμε φούρνο μικροκυμάτων από όταν ήμουν 15 χρονών περίπου γιατί ο μπαμπάς μου είχε μαγαζί με ηλεκτρικά και δεν έχω πάθει τίποτα.

Από επιστημονικής άποψης:

Κανονικά δεν πρέπει ούτε να αναπνέουμε ούτε να τρώμε τίποτα.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από επιστημονικής άποψης:

Κανονικά δεν πρέπει ούτε να αναπνέουμε ούτε να τρώμε τίποτα.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

=))=))=))=))=))=)):)):)):)):)):)):))

κ γω ετσι νομιζω!οτι ολα κατιε χουν,αλλα αμα κατσουμε κ τα σκεφτουμε θα πεθανουμε απ'το αγχος μας!! :roll::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ακτινοβολία δεν είναι ραδιενέργεια νομίζω κορίτσια. Ειναι μια ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία την οποία την έχουν όλες μα όλες οι συσκευές που χρησιμοποιούν ρεύμα. Ακομη και οι ηλεκτρονικές οδοντόβουρτσες έχουν ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία.

Αν όμως το προιον είναι καλό τότε σίγουρα θα έχει περιορισμένες τιμές που δεν επηράζουν τον άνθρωπο.

Πάντως αν θέλαμε να πάμε σε ενα σημείο που να μην δεχόμαστε ακτινοβολία, αυτό θα ήταν μόνο σε καμια έρημο γυμνοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε μία γυναίκα εχθές στο γραφείο και μου λέει : Θα μου δώσεις κάτι να με βοηθίσεις γιατί έχω καρκίνο και 4 παιδιά??? Της απαντάω συγνώμη αλλά δεν μπορώ να σε βοηθίσω γιατί και εγώ ένα παιδί έχω και αν δίνω σε όλους όσους περνάνε δεν θα έχω για το δικό μου το παιδί. Μου απαντάει δίκιο έχεις κοπέλα μου. Μπορείς να μου δώσεις ένα τσιγάρο έστω??? Καλά της λέω έχετε καρκίνο και καπνίζεται??? και μου απαντάει Κοπέλα μου αν θες το πιστεύεις όταν μου βρήκαν ότι είχα καρκίνο δεν κάπνιζα. :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

ΤΡΕΛΟ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια οντως ετσι ειναι ,τωρα πλεον κ ο αερας μονο που αναπνεουμε ειναι ολο ραδιενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καλα οσο για τα ονοματακια που τους εχω βγαλει (μομια κ σπιουνα)δεν τα εβγαλα τυχαια!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=)):lol::lol::lol:

περαστικα σας ελευθερια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κ εμεις ειχαμεπερασει γαστρεντεριτιδα μια βδομαδα πριν τα χριστουγεννα,ταβλα!!!!!!

θα τα πουμε μετα κοριτσακια πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;;

Τωρα καταφερα μολις να παλουκωθω! :? Παντρευεται αυριο μια ξαδερφη μου πολυ αγαπημενη που εχουμε μεγαλωσει μαζι και θα βαφτισει και τη μπουμπου μου και τρεχω για διαφορα...θα ειναι και ο Αλεξ παραγαμπρακι! :D

Α θα με χασετε μεχρι τη Δευτερα γιατι θα ερθει απο Αθηνα και μια αλλη μου ξαδερφη(αδερφη θα ελεγα) και μεινει εδω μεχρι Κυριακη βραδυ..αν εν τω μεταξυ γεννησω ειπαμε θα σας ενημερωσει το Βικουλινι! ;)

Καλα Ανδριανα φοβερος ο Νικολας σου!!!!ειναι να μη το λιωσεις στα φιλια μετα;;;; :x:x:x:x:-*:-*

Ερακι τι εγινε ρε σας μουτζωσανε;;;;δε προλαβαινετε να συνελθετε απο τη μια ιωση και σας βρισκει αλλη;;; :(:(

Περαστικα σας... :(

Σταμμυ και στη μπουμπου σου περαστικα...αντε να τελειωσουν αυτες οι ιωσεις φετος! :evil:

Φανουλα και Τονια κι εμενα ο Αλεξ εχει βγαλει πολυ αντιδραση τελευταια και απο τη μια ειναι η ηλικια που ελεγες Φανη,αλλα ειναι που ψυχανεμιζονται και την επερχομενη εισβολη...Μετα που θα ρθει το μπεμπε να δειτε τι εχουμε να τραβηξουμε με τα καμωματα τους κοριτσια!!! :-ss:-s

Ελιζακι εσυ ρωτουσες για τα μικροβια και το χειμωνα;;; οντως σκοτωνονται στο κρυο,μονο που εδω δεν εχουμε και πολυ κρυο απο τη μια και απο την αλλη δυστυχως δε κολλαμε εξω,κολλαμε μεσα σε κλειστους χωρους που ειμαστε το χειμωνα και με φουλ θερμανση,ενω το καλοκαιρι εχουμε τα παντα ανοιχτα και ειμαστε εξω! ;)

Βικακι τα παιξε η τοστιερα;;;Να σου πω γλιτωσανε τη ταλαιπωρια τα μαλακια σου! ;)

Παντως ρε παιδια οντως οπως λεει και η Φλωριανα,λιγο κακοκαιρια να εχει σε αυτη τη χωρα και παραλυει το συμπαν!!! :o Ντροπη μας δηλαδη... :roll::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Ηλιαννακι πεθανα με τη συνυφαδα σου!!!! :lol::lol::lol::lol: Σιγα πες της μην αμολαει και πυρηνικη ενεργεια!!!!! :lol::lol::lol::lol: ακτινοβολια εχουν ολες οι ηλεκτρικες συσκευες και μαλιστα καπου διαβασα οτι τη περισσοτερη την εχει το πιστολακι των μαλλιων!!! :shock: Πες της το να αρχισει να κυκλοφορει σα τη ξεμαλλιασμενη!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ειναι που ειναι...τωρα κυκλοφορει αβαφη,με φορμες κ δε συμμαζευεται αν της πω κ αυτο παει οι γριες θα ειναι καλυτερες μπροστα της!!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) και ακομα δεν εχει κλεισει τον τριτο μηνα η ψοροπερηφανη χαρχαλω!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τώρα κατάφερα να μπω... Επιξα στη δουλειά....

Καλέ τι ραδιενέργιες ακούω :lol::lol::lol:

Τονακι καλά να περασετε στο γάμο αντε να καμαρώσεις και τον μικρούλι σου γαμπρό!!!!!

Ερακι περαστικούλια... τρελλή ταλαιπωρία η γαστρεντερίτιδα :?:? Να αναρώσετε γρήγορα ζουζού μου!!!!

Βικάκι πάει το μαλλί;;; :lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες, φεύγω τώρα από τη δουλειά. Θα προσπαθήσω να μπω το βραδύ αν δεν εχω καταρεύσει από τις δουλειές...

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν θα μπορέσω γιατί η μικρή μου έχει γενέθλια στις 10 και θα τα κάνω 13 που είναι Κυριακή.

Οπότε καταλαβαίνετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα τρέχω εκείνη την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...