Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουτσομπολίτσες μανούλες 2008 - Νο.9!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βικουλινι μου δεν εισαι καλα καμαρι μου ε;;;;; :cry::cry: Πες τα μας ρε να ξαλαφρωνεις μη το σκεφτεσαι! Ναι ρε συ αυτη η μοναξια δε παλευεται...Να πεις δυο κουβεντες,να μοιραστεις το πονο σου,να χαλαρωσεις βρε αδερφε...

Κι εγω ολη μερα μονη με τον Αλεξ,ο Μακης ερχεται γυρω στις 6 το απογευμα,συνηθως ξαναφευγει για διαφορες δουλειες,και μετα που βαζουμε το μικρο για υπνο κατεβαινει στο γραφειο για να μονταρει τις δικες του δουλειες και ερχετε πανω μετα τη 1 τα ξημερωματα! :cry:

Ευτυχως που εχω γνωρισει απο το μαμμυ 2 πολυ καλες κοπελες και κανουμε παρεα με τα μικρα μας μολις ευχαιρησουμε!

Ο αντρας σου δε τα αναλαμβανει για λιγο τα απογευματα μπας και ηρεμησει το κεφαλι σου;;; :? Εμενα η αληθεια οταν ειναι εδω ασχολειται μαζι του και ανασαινω κι εγω η χριστιανη!

Μαρη Βικυ εγω φταιω που στη φωτο φαινονται μαυρα τα μαλλια του παιδιου;;;;Βρε λες να εχω αχρωματοψια;;;; :lol::lol::lol:

Τζοαννακι κανε καμια κοτοσουπα που λενε οτι εχει μια ουσια που βοηθαει πολυ στο κρυολογημα...

Εγω για το μαιευτηριο δε πηρα καθολου πιτζαμες,ρομπες κτλ...καταρχην θυμαμαι απο τη προηγουμενη φορα οτι εκανε παραπολυ ζεστη και πηρα 3 κολαν και 2 κοντομανικα μπλουζακια κι ενα μακρομανικο τα οποια φροντισα μονο να ειναι ανοιχτα απο μπροστα για να βολευουν στο θηλασμο! ;)

Και στο σπιτι δηλαδη δε φοραω πιτζαμες,μονο κολαν και μπλουζακια απο πανω...

Ερη ναι απο μερα σε μερα θα εχουμε στην αγκαλια το περιεχομενο της κοιλιας!!! :D Αντε να πατε Τοροντο να μας ανακοινωσεις κι εσυ τα ευχαριστα σε λιγο καιρο! ;)

Φανουλα ειναι το βασικοτερο που θα εχεις πολυ βοηθεια!!! Ευχομαι να σου βγει οπως το γιο σου η μπεμπα! :D

Εμενα παντως αν ισχυει αυτο πουλενε οτι βγαινει το αντιθετο,θα πρεπει για τουλαχιστον 6 μηνες να ειναι η μπεμπα "φυτο"!!! :lol::lol: Ο Αλεξ το πρωτο 6μηνο ειδικα με σταυρωσε το κολοπαιδο!!!!κοντεψε να με στειλει στο τρελοκομειο!!!!! :crazy:

Σταμμυ,Ελιζακι! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα.....αχ Παρασκευούλα ζάχαρη, Παρασκευούλα μέλι, πόσο μ΄αρέσεις!!!!!!!

Περιττό να σας πω, πως έγινα χθές μες στην βροχή με τις τόσες δουλειές που είχα να κάνω μετά την δουλειά.

Ευτυχώς όμως τελείωσα και έτσι σήμερα έχει μόνο σπίτι και καθαριότητα....

Εσείς όλα καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!!!τι καλημερα δηλ που ο καιρος ειναι σκατα εδω ;) ...πολυ κρυο καο τρομερος αερας :o σημερα το μενου εχει κοτοσουπα ζεστη ζεστη και με πολλες βιταμινες....... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή τι κάνεις???? Κι εδώ ο καιρός μια απ΄τα ίδια...μουντός, αλλά από το μεσημέρι και μετά φτιάχνει λίγο λένε, για να δούμε.

Κατά τα άλλα καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κοριτσάκια!!! Ψόφος εε;;

Βικουλίνι μου, σε πήρε από κάτω εε;; Ψυχραιμία κοριτσάρα μου. Κάτσε να ανοίξει λίγο ο καιρός και θα σου έρθω Πάρο!!!!! Αλήθεια που μένεις;; Είσαι κοντα στη Νάουσα;; Εκεί εχει σπίτι η θεία μου!!!

Τονάκι καλή μετακόμηση!!! Αντε και στο καινούριο σας σπιτάκι θα έχεις 2 μπουμπουκάκια!!! Τι ωράια!!!!

Σταμυ μου συνήλθες εε;;; Αντε να συναντηθούμε τώρα που έγιανες :lol::lol::lol:

Ασπάκι πως περάσατε εχθές στα γεννέθλια;; Εσβησε τουρτα η μικρη ή το Σάββατο;;;

Καλέ πάλι ξέχασα τι διάβασα :oops::oops::oops: . Καταραμένο αιτσχάιμερ :roll::roll::roll:

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι ασπα μου κααααααθομαι...και απολαμβανω ενα ζεστο τσαι με συνοδεια κρουασαν παρακαλω :D δουλειες δεν εχω σημερα ευτηχως...μονο μαγειρεμα..ελπιζω να φτιαξει ο καιρος γιατι την κυριακη εχω επιστρατευσει μανα και πεθερα για γενικη καθαριοτητα ενοψει γεννας.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!!τι κανετεεε???

φανουλα με το καλο το μωρακι σου!κοντευεις!!! :D

κοριτσια τι βροχη ειναι αυτη??δεν σταματησε καθολου...! :shock: το καταευχαριστιεμαι βεβαια,γιατι μ'αρεσει ετσι ο καιρος!!χουχουλιαρικος!!

σημερα ευτυχως ο νικολας πηγε καλυτερα στο σχολειο!!πηγε να κλαψει λιγο,αλλα εγω δεν εκατσα να τον κανακευω,του ειπα νικολακη πρεπει να πας σολειο κ τελιωσε!υον αγκαλιασα,τον φιλησα κ εφυγα!!δεν εκλαψε ευτυχως!!!μιση ωρα μετα με παιρνει η δασκαλα κ μου ειπε να παω να τον παρω γιατι ειδοποιησε η νομαρχια να φυγουν τα παιδια απ'το σχολειο λογω μεγαλων καταστροφων στο νησι κ κατολισθησεις!! :o:o δεν φανταζεστε τι γινεται στους δρομους!!εχουν κατεβει ολοκληρα βουνα..απορω πως εφτασα σπιτι! :o μολις κατεβαινουμε τη κατηφορα στο σπτιι μας,τι ειδαμε λετε???ακριβως μπροστα μας ειναι η θαλασσα!μπροστα εχει σαμαρακια κ κει ειναι κ 3 καδοι σκουπιδιων.....το σαμαρακι ειχε πεσει στη θαλασσα,οπως επισης κ 2 καδοι.. :o:o:shock::shock::? πανικοβληθηκα το πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!πολυ κρυο σημερα...!!!

Φανη μου εφτασε και για σενα ο καιρος ε?αχ αντε σε λιγες μερες θα κρατας το μωρακι σου!

Ασπακι να ζαιρεσαι την κορουλα σου!

Εγω λεω να φτιαξω φακες σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες τώρα βρε Ανδριανάκι μου;;; Τρελή καταστροφή έτσι;; Προσέχετε κοριτσάκι μου :?:? . Δεν είναι να βρέξει 2 μέρες σε αυτή τη χωρα όλα καταστρέφονται :shock::shock: . Ωρε που πάμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω επειδη ειχα πολυ καλη εμπειρια απο την πρωτη μου καισαρικη δεν ανχωνομαι καθολου με τα της επεμβασης απλα με το να ειμαι καλα εγω και το μωρο...και λιγο με το πως θα παρει την απουσια μου απο το σπιτι ο γιοκας μου κατα τα αλλα ανυπομονω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάκι φακές εε;; μμμμμ.... εγώ δεν μαγείρεψα τίποτα για σήμερα :oops::oops: . Ο μικρός θα φάει στο σχολείο και ο άντρας μου μαλλον θα φτιάξει κανένα αυγουλάκι :oops::oops: . Προσπάθησα εχθές να μαζεψω λίγο το σπίτι (που η Χειροσίμα μπροστά του είναι παραδεισος!!!) και έτσι δεν μου έμεινε χρόνος για μαγείρεμα. Εεε έχω και λίγο αρακα στο ψυγείο από προχθές... κάτι θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω επειδη ειχα πολυ καλη εμπειρια απο την πρωτη μου καισαρικη δεν ανχωνομαι καθολου με τα της επεμβασης απλα με το να ειμαι καλα εγω και το μωρο...και λιγο με το πως θα παρει την απουσια μου απο το σπιτι ο γιοκας μου κατα τα αλλα ανυπομονω......

Με το καλό κοπέλα μου... όλα θα πάνε καλά και σε λίγο θα έχεις και τα δυο μπουμπουκάκια σου αγκαλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε κοριτσια,ηταν μεγαλη προκληση για εμνα να οδηγησω σημερα....αθλος μπορω να πω!!!η τερααστιαα ανηφορα για το σπιτι μας ηταν γεματη χωμα,πετρες κ ενα ρυακι νερου...δηλ σαν ποταμι ητανε να καταλαβαιτε! :o:o αλλα επρεπε να παμε κ με τον αντρα μου στη δουλεια για να κρατησω το αμαξι κ πηγα κ τον νικολα σχολειο,γιατι ετσι τον αφησα κ την περασμενη βδομαδα 2 φορες σπιτι γιατι φοβομουν να οδηγησω κ να τα κλαματα τωρα!!αλλα τελικα το γλυτωσε το σχολειο κ τυχερος!!! :P

εγω λεω σημερα να φτιαξω μακαρονια με σαλτσα...ειναι κ παρασκευη!!!

φανη δεν πονεσες πολυ στην πρωτη καισαρικη ε???εγω στην πρωτη ειχα πονεσει αρκετα εω πολυ,φοβομουν να σηκωθω απ'το κρεβατι,νομιζα οτι θα πεσω κατω,αλλα την 3η μερα ημουν πολυ καλυτερα!η 2η κ η 3η καισαρικη ηταν σχεδον ανωδυνες...λες κ δεν ειχα κανει χειρουργειο...ξυπνησα κ ρωτησα αν τελικα εγινε η εγχειρηση η' οχι!!καμια σχεση με την πρωτη!στην πρωτη μολις ξυπνησα κ πηρα ανασα,νομιζα οτι ειμαι κομμενη στη μεση,μου εβαλαν κ οξυγονο γιατι δεν μπροουσα ν'αναπνευσω καλα!!!απ'το αγχος μου βεβαια,οχι απο καποια επιπλοκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...