Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουτσομπολίτσες μανούλες 2008 - Νο.9!!!


Recommended Posts

Ασπάκι χρονια πολλά να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Καλημέρα, ,,,Εμεις ειμαστε καλύτερα, αλλα πηγαμε στον γιατρό και μας εδωσε 2 σιρόπια...

Και μας ειπε να μην πάμε στο πάρτυ που έχουμε να πάμε το Σαββατο!!! :o:(:(:(:(:(

Παω στο φαρμακείο τώρα να τα πάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω επνευση σημερα λογω της βροχης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ερη μου υπομονη κοριτσακι μου κ μολις γινει καλα ο κωστης θα κανετε παλι βολτουλες

τελειωσα το κιμα οταν σχολασει ο νικος θα βαλω τα μακαρονια πινω το καφεδακι μου κ ακουω τον ηχο της βροχης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia!!!pali pureto exw simera!!ki etrexa kai sto ika na grapsw tis vitamines kai tis eksetaseis apo ton 1 orofo ston allo..tespa..ipia ena nteponaki twra ki eftiaksa ena kafedaki!evala kai wraia mousikoula...

aspaki na ti xaireste tin korakla!!!poluxroni..na nai pante geri..kai tuxeri..

bikaki ti kaneis?ta 3 sas simera?ki egw makaronada tha ftiaksw..

elenaki fouskwnw...fouskwnw!o xaroulis einai sxoleio!ton lew etsi giati ap wpou pernaei afinei kai to stigma tou..opws o tufwnas...!perastika sta koritsakia sou!

manoula3 polu stenaxwriemai me to gioka sou!!mporei na einai fasi k na perasei~!ki emena merikes fores mou to kanei auto sto sxoleio..kai den me afinei na fugw!alla ton parataw kai feugw!oxi giati eimai akardi..giati kserw oti meta apo 1 lepto tha to exei ksexasei..mou to xei pei kai i idia i daskala auto..!den eisai kakia manoula!Min to ksanapeis auto..tha tou perasei..

flwrianaki kalimeroudia!simera tha erthoun ta petherika e??mera para mera den eipes?pires zartieres telika?o mitsaras ti kanei?

eraki perastika sas ki esas!!!snif...

fanoula anupomoneis eee????

tonaki28 piges gia kourema telika?pou eisai???

ilianaki mi stenaxwriesai koritsaki mou!!!xamogela kai pes oti ola tha pane kala..afthupovoli den to lene auto??

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο μια αυπνη μανουλα!!!!!

Ασπακι μου να χαιρεσαι την κορουλα σου!! Χιλιοχρονη να ειναι και παντα γερη! Φανταζομαι την χαρα

της για το παρτυ! Οσο μεγαλωνουν τα μικρα το ευχαριστιουντε περισοτερο.

Ηλιαννα μου απο τον καιρο θα ειναι μωρε.Και εγω ετσι ειμαι οταν βρεχει.Βαλε λιγο μουσικουλα δυνατα,θετικες σκεψεις και θα συνελθεις!

Ερη μου αφου εισαστε καλυτερα γιατι σας εδωσε σιροπια?? περαστικα και παλι.

Βικακι μου μακαροναδα σημερα ε? Εγω θα εκανα χθες αλλα τελικα εκανα φακες και εχω και για σημερα.

Ανδριανουλα μου τι να πω...ελπιζω να του περασει γρηγορα..φανταζομαι πως θα νιωθεις.

Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα ρε κοριτσια ουτε λεπτο.Ο μικρος σπαραζε απο τους κολικους και ηταν ολο στο μεμε..οι θηλες μου γινανε κυμας!Στης 8:00 ηρεμησε και κοιμηθηκαμε μεχρι της 9:30 που ξυπνησε η τσουπρα μου.Κουτουλαω και δεν θα κανω τιποτα σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη μου περαστικα στον μικρουλι..ευχομαι να περασει γρηγορα κ ν'αρχισετε παλι τις βολτες! :)

τωρα που πηρα τον νικολα απ'το σχολειο ηταν μες την τρελη χαρα!!!μου ελεγε περασα τελεια κ ηταν μια χαρα!!! :roll: αυριο το πρωι να δω τι θα λεει!!χιχι!καλε τι βροχη που ριχνει..τιποτα δεν εβλεπα στο δρομο....με 20 πηγαινα!! :lol:

ελενη περαστικα στα μικρουλια σου!

τι αλλο ηθελα να πω??μπηκα με φορα να γραψω κ τωρα δεν θυαμμαι τιποτα....πρωτοτυπο!! :roll::lol:8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και τις υπόλοιπες κουτσομπόλες-μανούλες για τις ευχές τους!!!! Να χαίρεστε όλες τα αγγελούδια σας!!!

Βαριέμαι.........θέλω να φύγω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στα παιδάκια σας, πολλές παιδεύεστε διάβασα.....

Έτσι ήμασταν εμείς την πρωτοχρονιά και δυστυχώς κράτησε πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχε κολλησει τοση ωρα ο υπολογιστης μου σπσε τα νευρα :evil::evil::evil:

ελισαβετ καλες δουλιτσες??

ιωαννακη περαστικα ρε συ καλα το ικα δεν παλευετε με τιποτα....

ελενακη οι φακες ειναι το αγαπημενο του χαρη κτο δευτερο μακαρονια με κιμα παραγγελια απο χτες απο εκεινον :lol::lol: πως παει ο μικρος με τους κολικους??

αγαπημενη μωρε φση θα περναει ο νικολας μην ανυσηχεις θα του περασει...

ασπακι κανε κουραγιο λιγη ωρα εμεινε!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεσμενες σας βλέπω ε?κι εγω ειμαι πολυ κουρασμενη.τα ξημερωματα πηγαμε στο παιδων κ φαγαμε κανα 2ωρο.Δεν επεφτε με τιποτα ο πυρετος της μεγαλης...βεβαια,οταν πηγαμε εκει κ μετα απο αρκετη ωρα επεσε καπως...ευτυχως δεν μας κρατησανε μεσα!εγω περιττο να πω οτι εχω κοιμηθει μονο μια ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε παιδιά το καυμένο μου το νινάκι.. Κοιμάται τώρα..

Του αρέσει τρελά να τον κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο.. και θέλω και εγώ συνέχεια να τον κάνω.. Ρε συ Βικυ, ξέρεις καμιά καλή διαδρομή?

Καλά τώρα δεν τον πάω πουθενά... όταν γίνει καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ελενη ταλαιπωρια περνας κ συ... :( πτωμα πρεπει να σαι..μονο μια ωρα υπνος??δεν βγαινει η μερα!αλλα τι να κανεις...κουραγιο κ ευχομαι συντομα να γινουν καλα τα παιδακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια περαστικα στα παιδακια σας!!!!!!!!!!!να γινουν γρηγορα καλα και να μην ταλαιπωρηστε κ εσεις κ αυτα!!!!!!!!!εμενα ο μικρος μου ο αγγελος εχει τωρα ποσες μερες που οταν τον βαζω στην κουνια του να κοιμηθει γανιαζει στο κλαμα, και θελει να ειμαστε κολλητα σα βδελες αγκαλια στο κρεβατι !!!! :roll::roll::roll: στην αρχη το εκανε μονο το βραδυ δυο μερες τωρα το κανει κ μεσσημερι κ βραδυ!!!!ευτυχως τωρα κοιμηθηκε στην κουνια του!!!!!!αυτο μου το κανει απο μια μερα που με χτυπαγε κ μου τραβαγε τα μαλλια και του ''φωναξα'',οσο μπορεις να φωναξεις σε ενα μωρο!! :cry::cry::cry:

αχ κ δεν ξερω τι να κανω γι'αυτο!!!!! :roll::roll::roll:

α ειμαι κα @κ@τα και δεν ξερω το γιατι :?:?:?:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΛΕΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ :roll::roll:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..

ΕΛΕΝΗ ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ Η ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ Κ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΟΡΘΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΕ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩΣ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ...

ΗΡΘΕ Η ΧΑΡΧΑΛΩ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΤΟ ΠΡΩΙ 55 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΕΚΑΤΣΑΝ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ... :lol:

ΒΙΚΑΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ Κ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Κ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΠΙΝΙΑ!!!!! :lol:

ΤΖΟΑΝΑΚΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΘΑ ΠΑΩ!!!ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ!!

ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;;;;;;;;;;;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια απο την πολυ βροχερη αθηνα ... :? τι μου κανετε?ασπα να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου και να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!!!!! :ymparty: τονια τι νεα ?πονακια εχεις?ελενη μου στης 23 του μηνα γενναω με καισαρικη τον εφαγα τον γαιδαρο...περιμεεεεεεεεεεεεενω τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!σε ευχαριστω βικουλινη ..ναι κορη περιμενω τωρα!!και ετσι το κλεισαμε το ζευγαρακι :D ο μικρος ειδικα τωρα τελευταια ολο μου σηκωνει την μπλουζα και χαιδευει την κοιλια μου μετα με ρωταει ποτε θα βγαλουμε την μπεμπα? μετα μου φιλαει την κοιλια και μου λεει μαμα θα την κανουμε μαζ μπανιο, θα την πηγαινω εγω βολτα με το καροτσι, θα της δινω αυτοκινητακια ,και αλλα τοσα χαριτωμενα,, :D για να δουμε τι θα γινει οταν την δει?παντος δεν πιστευω να εχω ιδιαιτερο προβλημα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες!!!

Ασπακι πολυχρονη η μικρη σου πριγκιπισσα!!!!!!Παντα να τη καμαρωνετε υγιη κι ευτυχισμενη!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Βικακι τελεια η φωτο με το Χαρουλη!!!!!! :x Καταμαυρο το μαλλι του ε;;; μαρεσει τρελα το μαυρο μαλλι!!!! :D

Ηλιαννακι νουμερα σου κανει ο μικρος;;; Δε νομιζω μωρε να ειναι απο τοτε που του φωναξες...περναει κι αυτος τη φαση του μαλλον... :roll: Σε καταθλιβει η βροχη;; εμενα παλι μου αρεσει παρα πολυ αυτος ο καιρος!!! το μονο κακο ειναι που δε μπορω να βγαλω εξω τον ταλιμπαν και μεσα στο σπιτι δε τη παλευει καθολου!!! :?

Αααχχχ και τωρα που θα γεννησω ποιος θα το πηγαινει το παιδακι μου βολτες που το εχω καλομαθει;;;;; :cry:

Τι εγινε με τις φακες ρε κοριτσια;;;;πολυ περαση!!!Κι εγω φακες εκανα σημερα! :D Καλα ο Αλεξ δε τρελαθηκε κιολας αλλα ο θεος ξερει τι σκατα εφαγε πανω στη μανα μου οσο ημουν στο γιατρο... :roll:

Ο ντοκτορ μου ειπε οτι ακομη δεν εχει εμπεδωθει η κυρια και ο τραχηλος κατακλειστος και πισω...Με βλεπω να τρωω ολο το μηνα... :roll:

Αντε να σταματησει να βρεχει να αρχισω το περπατημα μπας και βγει μια ωρα αρχιτερα...αλλα και πως να περπαταω που ποναω και παω σα τη σακατεμενη γρια;;;; :lol:

Φλωριανακι σημερα ειναι η μερα τους παλι;;;; Εξοπλισου!!!! :lol::lol:

Λενακι Φ.χαλια τα μικρα;;;; αμαν ρε παιδι μου με τις αρρωστιες φετος!!! :evil: Μα οοολαααα αρρωστα πια;;;; Περαστικα τους και γρηγορα βρε Λενακι μου! :roll:

Τζοανακι μου κι εσυ αρρωστη ρε γαμωτο;;;; :( Και δε μπορεις να παρεις και φαρμακα...ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να περασει πολυ γρηγορα! ;)

Ερη και στο Κωστη σου περαστικα..πως παει ο βηχας;; :?

Βικουλινι θα σου στελνω ιατρικο ανακοινωθεν σε sms να ενημερωνεις εδω τα κοριτσια οσο ειμαι στο μαιευτηριο οκ;;; :lol:

Τωρα κοριτσακια μου κατα ποσο θα προλαβαινω να μπαινω μετα δε το ξερω...αν μου βγει κι αυτη σα τον Αλεξ τη κατσαμε τη βαρκα!!!!! :?

Ανδριανα μου μη νιωθεις ετσι βρε με το αντρακι σου...ακου εκει κακη μανα!!!! :o Βρε σε λιγες μερες θα του περασει θα δεις! ;)

Ρε παιδια η Βασουλα κιολας πολλες μερες εχει να δωσει το παρον...ελπιζω να μη συνεβη τιποτα... :?:?

Φανουλα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου τονια!!!!!!!τελικα εχεις ακομα ε?και εκει που ανυσηχουσες μην η μικρη βγει λεπτοκαμωμενη θα βγει ζουμπουρλου μαλλον...μαζι βλεπω να γενναμε τελικα..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΝΜ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩΩΩΩΩ!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΥΣΗΧΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ..ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΕΝΑ Κ ΕΝΑ..ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΑ...Κ ΓΕΝΙΚΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ Κ ΑΠΟ ΤΑ 2 Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΤΑΝ ΚΟΡΗ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΑΝΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!!ΤΕΣΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ!!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΒΡΕ!!Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ!!ΓΙΑ ΡΩΤΑΤΕ Κ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΓΡΙΝΙΑΖΕΙ....ΑΝ ΒΓΟΥΝ ΗΣΥΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλινι οντως με τα αγορακια!!! Κι οπως λεει και μια φιλη μου , οι αντρες εκ γενετης ειναι σε προηγουμενο σταδιο εξελικης!!! :lol::lol::lol:

Εμενα τωρα εχει ξυπνησει καθεται στη κουνια αλλα κανω τη παπια... :lol: Σε λιγο θα αρχιζει να σκουζει "μαμα πυπνησα(ξυπνησα)"!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗ ΜΑΓΙΚΗ ΦΩΝΟΥΛΑ...ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΩΑ(ΩΡΑ;;;;;):lol::lol:

Κ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΜΠΕΜΠΗΣ ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ!!Κ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ

''ΜΑΜΑ ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ''

=ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ

''ΜΑ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑΑΑΑΑ''

=ΣΕ ΛΙΓΟ

''ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ'''

ΘΕΛΕΤΕ ΚΙΑΛΟ;;;;ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ Κ ΚΛΑΜΑΤΑ!!! :lol::lol::lol: ΣΥΝΧΡΟΝΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ:

-ΜΑ ΠΑΛΙ ΧΑΜΩΣ ΓΙΝΕΤΕ;;;ΜΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΣΑΣ ΠΙΑΝΕΙ;;;

Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ...ΠΗΡΑΤΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ Ε;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...