Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!


Recommended Posts

Γεια σου rose 25 και σε ολα τα κοριτσια!!

Ειμαι καινουργια στην παρεα σαs, και εμειs ειχαμε καποια θεματακια τελευταια με μια εξεταση που εκανα (σαλπιγγογραφια) πηγαν να μαs τρελανουν, ημουν στεναχωριμενη για αυτο και αλλαξαμε γιατρο , πηγαμε σε ενα ειδικο σε θεματα υπογονιμοτηταs, φοβεροs,εχονταs υποψη μου δυο κοντινεs μου φιλεs που ηταν δυσκολεs περιπτωσειs.Aυτοs μαs τα ειπε διαφορετικα,εχουμε ελπιδεs για φυσιολογικα που μαs ελεγαν οτι ειναι αδυνατον και θα παμε βημα-βημα :) Το μονο που με εστειλε να κανω εχθες κατι εξετασεις και θα παρω το απογευμα τα αποτελεσματα για το αν θα πρεπει να αφαιρεσω μια κυστη στην οωθηκη λαπαροσκοπηκα.Ελπιζω οπως και να χει να πανε ολα καλα...

Καλη επιτυχια Τeddy περιμενουμε νεα σου!

Καλως ηρθες στην παρεα μας LIL ! :YMHUG: Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κανοντας βημα βημα οτι σας ειπε ο γιατρος σας!Πες μας την ιστορια σου να σε γνωρισουμε?Ποσο καιρο προσπαθειτε και γενικως τι εχετε κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!! :D:D:D ΛΟΙΠΟΝ,ΕΜΕΝΑ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ... ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ...ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΓΤ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ... :D:D ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 36,5 :(:(:(:cry::( ... ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?????? :cry::cry::cry:

κοπελιά πλάκα μας κάνεις ;

έχεις 5 μέρες καθυστέρηση ;

τι περιμένεις ; να σου στείλει η Αναστασία κανένα τεστ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με φωναξε κανεις? :-? Μολις πριν μιση ωρα παρελαβα νεα κουτα με σπεσιαλ τεστακια εγκυμοσυνης, τα γνωστα!!!Μονο θετικα δειχνουν!!!! =p~=p~=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με φωναξε κανεις? :-? Μολις πριν μιση ωρα παρελαβα νεα κουτα με σπεσιαλ τεστακια εγκυμοσυνης, τα γνωστα!!!Μονο θετικα δειχνουν!!!! =p~=p~=))=))=))

εγώ θα πάρω μερικά :lol::lol:

αλλά μάλλον όχι.. δεν κάνεις εσύ για μένα ένα στις 28/2 να δεις αν είμαι έγκυος ; :lol::lol::lol::lol:

LIL καλώς ήρθες :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

να σε βάλω στην λίστα κούκλα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα πάρω μερικά :lol::lol:

αλλά μάλλον όχι.. δεν κάνεις εσύ για μένα ένα στις 28/2 να δεις αν είμαι έγκυος ; :lol::lol::lol::lol:

LIL καλώς ήρθες :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

να σε βάλω στην λίστα κούκλα ;;

Πες μου τι ωρα θελεις να το κανω εκεινη την ημερα και θα το εχεις και εδω φωτογραφια!!!!Για του λογου του αληθες!!! =p~:)):)):))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω ενα απο αυτα που παντα δειχνουν θετικα!!!!χαχαχα :lol::lol::lol: δωσε ενα στη ντεμουλα γιατι πολυ το αργησε..εμεις θα ειχαμε κανει ενα κουτι τωρα... :lol: εμενα ο καλος μου ολο με ρωταει..και;τι νιωθεις;πως γινεται να μαθουμε νωριτερα; :lol::lol: μηπως να μου στειλεις κανα τεστ απο αυτα,η να ανοιξουμε ενα παπιλαντ για τους αγχωμενους μπαμπαδες...ειναι χειροτεροι κι απο μας.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με φωναξε κανεις? :-? Μολις πριν μιση ωρα παρελαβα νεα κουτα με σπεσιαλ τεστακια εγκυμοσυνης, τα γνωστα!!!Μονο θετικα δειχνουν!!!! =p~=p~=))=))=))

κουτα ε???? δεν στελνεις και σε μενα λιγα??? αν και δεν θελω να σου τα στερησω :lol::lol::lol::lol::lol:

καλως ορισες LIL στην παρεα μας κοριτσι μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando πες του συζύγου εχω σπεσιαλ τεστ για αποτελεσμα πριν την σπερματεγχυση =))=))=)) θα εκπλαγει!!! #-o=p~=p~

Σια εσενα ειπαμε κοτετσι θα σου στειλω, δεν χρειαζεσαι τεστ!! :)):)):D

μερεντα συγνωμη αλλα τα τεστ λειτουργουν μετα τις 13.00 το μεσημερι!!! ;;);;):-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando πες του συζύγου εχω σπεσιαλ τεστ για αποτελεσμα πριν την σπερματεγχυση =))=))=)) θα εκπλαγει!!! #-o=p~=p~

Σια εσενα ειπαμε κοτετσι θα σου στειλω, δεν χρειαζεσαι τεστ!! :)):)):D

μερεντα συγνωμη αλλα τα τεστ λειτουργουν μετα τις 13.00 το μεσημερι!!! ;;);;):-p

τι να κάνω... θα το υποστώ και αυτό το πλήγμα... :lol::lol::lol::lol:

Σια ρε άσε να κάνει και για σένα η Αναστσία, θα σου βγει και οικονομικά ρε 8-)8-)

που να τρέχεις στον κουριερ να πληρώνεις άσε μετά στο σπίτι να πρέπει να κάνεις πιπί σου, θα ξοδέψεις νερό χαρτί... :lol::lol::lol::lol::shock::shock::shock::shock:8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando πες του συζύγου εχω σπεσιαλ τεστ για αποτελεσμα πριν την σπερματεγχυση =))=))=)) θα εκπλαγει!!! #-o=p~=p~

Σια εσενα ειπαμε κοτετσι θα σου στειλω, δεν χρειαζεσαι τεστ!! :)):)):D

μερεντα συγνωμη αλλα τα τεστ λειτουργουν μετα τις 13.00 το μεσημερι!!! ;;);;):-p

έχεις και τετοιο βρε αναστασια;;εισαι φοβερη τελικα!!!!!!!!!!!δειχνει και 15 μερες πριν την καθυστερηση;αυτα ειναι!!!μηπως να μου ριξεις τα χαρτια καλυτερα; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil kalws irthes sti parea mas!!!!

merentoula exeis dikio gia to thema sxetika me ti skorpina kai gia pio logo eipe afta pou eipe!paolo pou den ti kserw mpika sto post kai egrapsa!!!!an kai mou gennithike mia kainouria aporia-fobia!!!anyway!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου merenta, ok να με βαλεις. :-* Πες λιγα πραγματα για σενα ..... :-?:-?

Αναστασια32 αυτο θα κανουμε ειναι πολυ συμαντικο να βρεις σωστο γιατρο, επιτελους να μπουμε σε μια σειρα. Εσεις προσπαθειτε , ποσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου merenta, ok να με βαλεις. :-* Πες λιγα πραγματα για σενα ..... :-?:-?

μου κινείς το ενδιαφέρων... :-?:-?:-?

για πες μας εσύ λίγα πράγματα για σένα :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil kalws irthes sti parea mas!!!!

merentoula exeis dikio gia to thema sxetika me ti skorpina kai gia pio logo eipe afta pou eipe!paolo pou den ti kserw mpika sto post kai egrapsa!!!!an kai mou gennithike mia kainouria aporia-fobia!!!anyway!!!

επίτρεψε μου να γνωρίζω την Σια λίγο καλύτερα, δεν είναι άτομο που θα γράψει κάτι για να γράψει ;)

ή να κάνει εντύπωση.... είχε τον λόγο της :-B:-B:-B:-B:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθουμε εναμισι χρονο.Σημερα μαλιστα περιμενω να βγουν καποιες εξετασεις μηπως χρειαστει να βγαλω μια κυστη στην οωθηκη ειμαι λιγο αγχομενη,αντε να δουμε :-w:-w .... εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθουμε εναμισι χρονο.Σημερα μαλιστα περιμενω να βγουν καποιες εξετασεις μηπως χρειαστει να βγαλω μια κυστη στην οωθηκη ειμαι λιγο αγχομενη,αντε να δουμε :-w:-w .... εσεις?

τι εξέταση έκανες ;

αν θες να μάθεις για εμάς καλύτερα να διαβάσεις το ποστ μας απο τη αρχή, θα βρεις την ιστορία απο όλες τις κοπέλες, όπως και την δική μου 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς jannolino

Προσπαθουμε εναμισι χρονο.Σημερα μαλιστα περιμενω να βγουν καποιες εξετασεις μηπως χρειαστει να βγαλω μια κυστη στην οωθηκη ειμαι λιγο αγχομενη,αντε να δουμε :-w:-w .... εσεις?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίτρεψε μου να γνωρίζω την Σια λίγο καλύτερα, δεν είναι άτομο που θα γράψει κάτι για να γράψει ;)

ή να κάνει εντύπωση.... είχε τον λόγο της :-B:-B:-B:-B:lol::lol::lol:

Δεν μου αρεσει να δημιουργω ουτε εντυπωσεις ουτε προβληματα αναμεταξυ μας εννοειταο!!!!!!!!

Θα μιλησω και ο αποδεκτης θα λαβει το μυνημα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις στα 2 χρονια ειμαστε και 2 μηνες.....καλα λεει η μερεντα εχουμε γραψει τις ιστοριες μας ...βαλε μια οπισθεν!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ......... ;)

ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΖΑΝΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ......ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΠΙΤΙ!

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ LIL! ;)

SIA???ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...........ΜΑΖΟΥΤ ΕΚΑΙΓΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ???

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΑΒΒΑΤΟ!ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΑΛΠ/ΦΙΑ,ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ?

ΕΕΕΕΕΕΕΕ???

ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ ΠΡΟΥΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi kale de to pira straba!!!apla twra to katalaba!!! :?:? kaiw karbouno akoma mallon :lol: de mou dimiourgise i sia lathos entypwsi apla den mporesa na mpw eis bathos.....mperdeftika me liga logia!!!!koritsia na rwtisw thelw kati......... :oops:

yparxei periptwsi me mia apotyximeni ekswsomatiki k me mia epityxis alla pallindromi egkymosini na thewreite pws exw kapoio problima sti mitra k den mporw na ta kratisw!!!!??????? :? rwtaw giati diabasa tis skorpinas ti periptwsi k parakseneftika!!!e kai fobithika ligo!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
    • Καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου τι εννοείς.. Είναι τραγικό να πρέπει να πάρεις εσύ η ίδια μια τέτοια απόφαση. Ίσως είναι ο,τι πιο δύσκολο καλείται να κανει μια μανούλα. Ελπίζω και εύχομαι να συγχωρήσεις τον εαυτό σου, γιατί δεν ευθυνεσαι εσύ για τίποτα από όλο αυτό το τραγικό συμβάν, να σε αγκαλιάσεις με στοργή και να βρεις την ηρεμία και τη λύτρωση που σου αξίζει.  Ο εμβρυομητρικός μέσα σε όλα, όταν είδαμε ότι η καρδούλα είχε σταματήσει, αυτό μου είπε. Ότι αν ζούσε το μωράκι πιθανότατα θα βλέπαμε ένα αυξημένο αυχενικό υγρό, και εκεί θα δυσκόλευε πολύ η κατάσταση για εμένα και την απόφαση που θα έπρεπε να πάρω μετέπειτα. Τουλάχιστον τώρα, μου είπε, αποφάσισε η φύση. Και όσο και αν με θυμώνει αυτό, ξέρω ότι έχει δίκιο. Απλά πονάει πολύ επειδή συμβαίνει για δεύτερη φορά.  Σας ευχαριστώ που μπορώ να μιλάω για τις σκέψεις μου εδώ... Ξέρετε όσες το έχετε ζήσει, ότι ο περίγυρος δεν θέλει να το συζητάει και πολύ, για να προχωρήσουμε λέει παρακάτω.. Ενώ στην ουσία αυτό ακριβώς έχουμε ανάγκη για να προχωρήσουμε. Να πενθησουμε όπως αξίζει στα αγέννητα μωρά μας και στα όνειρα που κάναμε για αυτά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...