Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ? ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

σε 2 μήνες περίπου περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι και έχουμε ηδη αρχίσει να κάνουμε τα πρώτα απαραίτητα ψώνια. Το θέμα καρότσι με έχει προβληματίσει αρκετά διότι δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι πραγματικά χρειαζόμαστε :?:?:? καθώς και για το ποια είναι η πιο συμφέρουσα οικονομικά λύση σε βάθος χρόνου...

οι κοπελες εδώ στο μάμμυ μου έχετε δώσει μερικές λύσεις (σας ευχαριστώ :D:D ) αλλά και πάλι ΔΕΝ μπορώ να αποφασίσω :):):)

θέλω λοιπόν να ρωτήσω τα εξής:

-τα καρότσια 3 σε 1 αξίζουν τα χρήματά τους? Θα χρησιμοποιηθούν και τα 3 κομμάτια για αρκετό καιρό? Τι ακριβώς χρήσεις έχει το κάθε ένα κομμάτι? Επίσης, ποιες μάρκες είναι οι πιο πρακτικες, ανθεκτικές & συμφέρουσες? Μήπως αυτά τα καρότσια είναι πολύ βαριά? Έχω ακούσει επίσης ότι η 'καλαθούνα' του καροτσιού 3 σε 1, είναι πολύ ζεστή για το καλοκαίρι στην Αθήνα και ότι δεν χρησιμοποιείται και πολύ..

-μήπως αντί για καρότσι 3 σε 1 είναι καλύτερα να πάρω ένα απλό και καλό καρότσι και να αγοράσω το κάθισμα αυτοκινήτου? Εάν προτιμήσω αυτή τη λύση, τότε πρέπει υποχρεωτικά να πάρω καρότσι με φορά μπρος και πίσω? Αυτά τα καρότσια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για νεογέννητα?

Όποια εμπειρία έχετε είναι ευπρόσδεκτή (και απαραίτητη ;);) ) καθώς και προτάσεις για μάρκες και τύπους καροτσιών και site ή μαγαζιά που μπορώ να τα βρω σε καλύτερες τιμές!!!

Ευχαριστωωωωωωωωωωωω :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το καλό το μωράκι σου! Θα σε βοηθήσω σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία μιας κι είχα επίσης μπερδευτεί.

Πιστεύω λοιπόν ότι να δώσεις 600 ή 700 ευρώ για καρότσι 3 σε 1 για μένα δεν αξίζει.

Εγώ πήρα 3 σε 1 αλλά έδωσα 300 ευρώ μόνο. Η μάρκα είναι carello και είμαι πολύ ευχαριστημένη για τους εξής λόγους:

1. Το πορτ-μπεμπέ το λιώσαμε κυριολεκτικά στην αρχή και για τη βόλτα του, μιας και με την προσθήκη του πορτ- μπεμπέ το μωρό κοιτάει προς τα εσένα αλλά και μας βόλεψε για να κοιμάται ο μικρός όταν ήμασταν εκτός σπιτιού. Μέχρι και ταξίδι με καράβι κάναμε και μας έσωσε! Και το χρησιμοποιήσαμε κυρίως καλοκαίρι, δεν ήταν καθόλου ζεστό, απλώς το είχαμε μονίμως ανοιχτό (χωρίς να κλείνουμε με φερμουάρ το μισό). Αυτό μας χηρίμευσε μέχρι περίπου τους 5 μήνες γιατί μετά ψήλωσε και δεν χώραγε.

2. Το καθισματάκι αυτοκινήτου έχει ένα αρνητικό: Μου φάνηκε αρκετά "σκληρό" για νεογέννητο οπότε από το μαιευτήριο το πήραμε με το πορτ-μπεμπέ, αυτό δεν ξέρω ακόμη και τώρα αν ήταν σωστό. Το θετικό του όμως είναι ότι είναι για έως 13 κιλά ενώ τα περισσότερα είναι μέχρι 9, οπότε το χρησιμοποιούμε ακόμα και σήμερα που ο μικρός έκλεισε τους 9 μήνες.

3. Το καρότσι πιάνει κάμποσο όγκο, αλλά αυτό το έχουν όλα τα 3 σε 1 καρότσια. Εμένα με βολεύει ακόμα και σήμερα αλλά αν κάποια στιγμή θελήσω ένα μικρότερο έχει στα τζάμπο με 50 ευρώ.

Κοινώς, νομίζω ότι για 300 ευρώ έκανα την καλύτερη επιλογή.

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλά ξεμπερδέματα και καλή λευτεριά! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAMANTHA ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΜΠΡΑΒΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΤΕΛΛΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ PEGPEREGO 3 ΣΕ 1.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΡΥΟ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΘΟΤΙ ΛΕΧΟΥΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΟΝ 1 ΚΑΙΡΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗ.ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΟΜΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ Κ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΣΠΙΤΙ.ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΟ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΦΡΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΟΥΛΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAMANTHA ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ!

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 3 ΣΕ 1 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ.ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΒΓΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ INGLESINA TO ZIPPY FREE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΩ Η ΠΛΑΤΗ. ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΕΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΣ INGLESINA ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ.

ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Εγω εχω το 3 σε 1 της perrego..

Το πορτμπεμπε το χρησιμοποιησα κ το ευχαριστηθηκα πολυ τους 1ους μηνες

(μεχρι να μπορει να καθεται δλδ περιπου 6 μηνων)...Ειχε κ συστημα να ανασηκωνεται ελαφρως!

Το καθσιματακι αυτοκινητο το ελιωσα!!!!Αξιζε 1000% τα λεφτα του!

Το βγαζεις απο το αυτοκινητο κ με μια κινηση το κουμπωνεις στον σκελετο

του καροτσιου!Δε χρειαζεται να κουβαλας τιποτα αλλο για την μεταφορα!

Δεν ειναι βεβαια για πολυωρο υπνο...

Το χρησιμοποιησαμε 10 μηνες αλλα ανετα μπορεις μεχρι 12-13 αν το μωρο σου ειναι φυσιολογικο

στα κιλα(η δικια μου ηταν πολυ μεγαλοσωμη)

Το κανονικο καροτσι ειναι βαρυ αλλα αξιζε!Γυρναει προς τη μαμα κ προς τα μπρος κ ειναι αρκετα ψηλο!

Σαν βασιλισσα σε θρονο!!

ΕΠΙΣΗΣ!

Ο ΜΟΝΟΣ ΣΩΣΤΟς Κ ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ

ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

και φυσικα σωστα δεμενο!Σωστα δεμενο κ το καθισματακι στο αμαξι αλλα κ το μωρο στο καθισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Οι προσωπικές εμπειρίες είναι ότι καλύτερο :D:D:D Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας μέσα στα καροτσάκια!!!!!!!!!!!

pepita την είδα την μάρκα και τα χρώματα και θα πάω να τα δω και από κοντά!

magykal κοριτσάκι μου τι κάνεις? τι κάνει ο μπόμπιρας? Πόσα κιλά έφτασε τώρα? Στην δουλειά πότε γυρνάς? σου στέλνω πμ

filitsi την σημείωσα την μάρκα! θα το ψάξω και στο λητώ (θα το βρω λες?) Να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου

Anastacia ωραία η μπέμπα στην φώτο σου :D:D πόσα κιλά γεννήθηκε? Την πήγατε και στα χιόνια βλέπω!! Απο το μαιευτήριο την βγάλατε με το καθισματάκι αυτοκινήτου?

κορίτσια έτσι όπως θα είναι με τις πάνες & τις κουβέρτες του το μωρό, πώς θα δεθεί στο καθισματάκι? :?:?:?:?

πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha genaw ki egw se 1,5 peripou kai eixa mperdeutei...den xerw an ekana kala alla telika katelixa na parw mono to karotsi tis peg perego kai kathismataki autokinitou tis Britax pou einai apo neogennito ews 12-13 kila an thumamai kala. Skeftika oti mesa marti me to kruo pou tha exei akoma den tha eimaste gia polles voltes...menw kai voreia kai mexri na anixei gia ta kala o kairos mporei h kalathouna na min mas eperne. Den xerw an ekana kala alla kai poiotita kai 3 se 1 phgaine arketa kai den xerw an uphrxe kai vathos xronou. To karotsi to vrika 320 euro prosfora se ena magazi pou legetai strata-stratoula stin agia paraskeui kai to Britax to exei to Lito autes tis meres 199 euro ekei pou allou to evriska 250 kai 280. To skeptiko mou einai oti apo to maieutirio tha to valw sto kathisma autokinitou kai meta spitaki gia 40 meres outws h allws me exodo mono gia tin paidiatro pali me to kathismataki tou autokinitou. Provlimatistika kai akoma provlimatizomai polu einai alitheia an ekana swsti epilogi telika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποιο καροτσι και να παρεις να προσεχεις πολυ πως κλεινει και τι βαρος εχει. Εγω την πατησα και πηρα βαρυ καροτσι και δεν με βολεψε καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha γεννηθηκε 3780γρ κ επαιρνε πολυ γρηγορα βαρος...

Φυσικα κ την πηραμε απο το μαιευτηριο με το καθισματακι!

Κ εμενα μου φανηκε καπως περιεργο στην αρχη αλλα να ξερεις πως

τα μωρακια δεν ειναι τοσο ευθραυστα οπως νιωθουμε οι φρεσκομανουλες!

Μια χαρα ειναι!(πρεπει βεβαια το καθισματακι να ειναι απο 0μηνων)

Δε χρειαζεται να το εχεις με τις κουβερτουλες το μωρο!

Θα ειναι ζεστο το αμαξι,θα το δεσεις κ μετα αν θες το σκεπαζεις απο πανω!

Να κανετε δοκιμες αμεσως μολις αγορασετε!

Ουτε να διαννοηθω θελω τι μποριε να συμβει αν δεν ειναι δεμενο το μωρο.........

Αντε με το καλο!!!Και του χρονου(οπως εμεις!) στα χιονια για χιονοπολεμο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το peg perego 3 σε 1 που λέτε είναι αυτό?:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=2093085#

Maritina και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι θεωρητικά για 40 μέρες δεν θα βγαίνουμε βόλτες αλλά από ότι κατάλαβα την καλαθούνα του καροτσιού μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε έως και 5-6 μηνών... Που μένεις? εγώ τώρα μένω Χολαργό και ψωνίζω στο Λητώ στην Μεσογείων :D

georgi τι βάρος είχε το δικό σου? εσύ ποιο πήρες?

Anastacia ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! Καλά από τώρα χιονοπόλεμο παίξατε? Που είναι η φωτογραφία?

πολλά πολλά φιλιά!

τώρα το είδα Αναστασία είστε μεγάλα παιδάκια χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου καλα ψωνια!!!

εγω ηθελα να παρω 3 σε 1 αλλα μετα απο σκεψη κ ψαξιμο πηρα καροτσι σκετο

θα μου κανουν δωρο την καλαθουνα οποτε το πορτ μπεμπε για μενα θα ηταν αχρηστο,ο γιατρος μου ειπε επισης πως το καθησματακι αυτοκινητου πρεπει αποκλειστικα να το χρησημοποιουμε στο αυτοκινητο(για μικρες διαδρομες οσο ειναι νεογεννητο) κ οχι πανω στο καροτσι η σαν ριλαξ γιατι δεν ειναι καλο για τα νεογεννητα μωρακια.

για αυτο κατεληξα κ σε σκετο καροτσακι...πηρα κ εγω της carello m8 ειναι ελαφρυ απο 0-3χρ εχει τσαντα κουκουλα βροχης ποδοσακο κ στρωματακι εξτρα θηκες πισω στην κουκουλα γυρναει κ απο τις δυο μεριες το χερουλι τα υφασματα πλενοντε κλεινει ευκολα κ εχει ενα συστημα για να το σπρωχνεις κ με το ενα χερι...το πηρα 250 ευρω ειναι πολυ ομορφο,χωραει στο σεατακι μας κ στο ασανσερ...αυτα σε ζαλισα...

σκεψου το καλα ψαξε κ οτι σε βολευει!!!!καλα ψωνιαααα κ μην χανεσαι ε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα αυτο ειναι το μοντελο "on track) που δεν εχει τρομερες διαφορες αλλα

ειναι πιο φθηνο...

Η happy εχει δικιο...Δεν ειναι για πολυωρες βολτες το καθισματακι.Περιπου ενα 2ωρο!

Εγω επαιρνα κ το πορτ μπεμπε μαζι μας αν θα κανεμα πολλες ωρες!

Κοριτσια να βγαινετε εξω με τα μωρακια σας!

να παιρνετε αερα κ εσεις κ αυτα!Μη φοβαστε!Σε ανοιχτους χωρους παντα...

υγ.Στη Σουηδια ειμασταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΙ ΜΟΥ!!!!! :D:D:D:D

ΕΓΩ ΣΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΤ ΕΙΔΙΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΣΕ SWITCS ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ Η ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ Η ΤΗΝ ΜΑΜΑ! ΒΑΣΙΚΟ ΑΥΤΟ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΜΑ!ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ! http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2093147

ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΘΟΥΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ! ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟΥ ΑΠΟ 0-9 ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟΥΣΕ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ! ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ! Σ ΑΥΤΟ ΕΔΩΣΑ 150 ΕΥΡΩ ΕΝΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΜΟΛΙΣ 50!

ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΟΛΤΑ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΑΝΕΤΟ ΕΝΩ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΣΚΛΗΡΟ! ΑΥΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμανθα με το καλο το μωρακι σας..θα σε συμβοευλευα να μην το παρεις απο τωρα το καροτσι γιατι θα αργισετε να βγειτε βολτα εκτος αν παρεις το 3 σε 1 οποτε θα χρειαστεις το καρεκλακι!!

εμεις πηραμε το carello Μ6 200 ευρω που ειναι τρικλικο εχει ποδοσακο,ναυλον, κουκουλα,τσαντα και μπαινει ειτε να βλεπει μπροστα ειτε να το βλεπει η μαμα και οταν ειναι μικρουλι ειναι εντελως ξαπλωμενο και οταν μεγαλωνει γινεται καρεκλακι και επισης εχει και λουρακια και γινεται πορτ μπεμπε αλλα ηταν πολυ μεγαλο οταν εκλεινε και δεν μας βολευε πολυ σε μετακινησεις...δεν χωρουσε τπτ αλλο στο πορτ μπαγκαζ!!! μετα μας πηραμε το Μ7 carello 80 ευρω γιατι γινεται μπαστουνι και βολευει τρελα... εγω το βαζω απο 3 μηνων γιατι ξαπλωνει εντελως εχει ποδοσακο,κουκουλα και ναυλον.

Καλα ψωνια και οτι και να αποφασισεις να σκεφτεις τα εξης: να μην πιανει πολυ χωρο γιατι θα το χρειαστητε και σε ταξιδια, να πηγαινει και μπροστα να βλεπει οταν ειναι μεγαλο αλλα και να το βλεπεις οταν ειναι μικρο , να ξαπλωνει εντελως για να βολευει και οταν ειναι μικρο και οταν ειναι μεγαλο γιατι η βολτα με το καροτσι ειναι σαν την βολτα με το αυτοκινητο...παντα καταληγει σε υπνο!! και τελος να εχει δυχτακι για να σε βολευει και εσενα να βαζεις ψωνια οταν βγαινεται βολτα ;);) ...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που εχουν carello μεσα στην τσαντα του καροτσιου ειχε ενα στρωματακι ασπρο αδιαβροχο τετραγωνο εκεινο για που ειναι????στο καροτσι δεν χωραει...μηπως ειναι για να αλλαζουμε το μωρο επανω οταν ειμαστε εξω??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy μου τι κάνεις? όλα καλά από ότι διαβάζω!! περνάει ο καιρός, σύντομα θα είμαστε με τα μωράκια μας (με καρότσι ή χωρίς :lol::lol::lol: )

Anastacia γέννησες εκεί ή προλάβατε και κάνατε ταξιδάκι με την μπέμπα? :D

το on track (http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2093085) διαφέρει από το Pliko P3 modular (http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2093049) μόνο στον ποδόσακο? Ή έχει και άλλες διαφορές? Ο ποδόσακος είναι απαραίτητος ε?

Ελενάκι αν δεν κάνω λάθος το δικό σου είναι ακριβώς το ίδιο με το Pliko P3 modular (το ένα κομμάτι) μόνο που αλλάζει η φορά του (το έχει στο λητώ αυτο? είναι αυτό που μου έστειλες στο link με τα €319,89 είναι?) και εμενα αυτό το χρώμα μου αρέσει! Αν και εσύ με τον μπόμπιρα που έχεις σας βλέπω να περπατάτε την άλλη εβδομάδα και να μην χρειάζεστε καρότσι!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ευχαριστώ για το site του ναρλή! Από εκεί το πήρες εσύ?

mam nantia σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! και εσύ να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου :) πώς και πήρατε 2 καρότσια σε τόσο μικρό διάστημα? Πράγματι τα carello που πήρατε εσύ και η Happy μου φαίνονται πολύ ελαφρυά και βολικά...δεν τα ήξερα καθόλου....

της chicco έχει πάρει καμία?

και πάλι σας ευχαριστώ και να χαίρεστε τα μωράκια σας μέσα και έξω από την κοιλίτσα!!!

με βοηθήσατε πάρα πολύ καθώς πριν δεν είχα ιδέα!!

φιλάκιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΣ CHICCO ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LITE WAY. EINAΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ. ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΟΥ ΟΜΠΡΕΛΑ. ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΠΛΑΤΗ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ, ΕΧΕΙ ΠΟΔΟΣΑΚΟ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΛΑΤΩΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΙ. ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΟΥΠΟΥΛΟ! ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 130 ΕΥΡΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

73171_150536244988984_120419134667362_245558_558316_n.jpg[/attachment:2st02x33]

αυτο ειναι το δικο μου ακριβως κ στο χρωμα κ εγω δεν πηρα το καθησματακι αυτοκινητου ομως οπως κ η αλλη κοπελα γιατι το ειδα λιγο σκληρο θα παρω ενα απο αλλου.οσο για τον ποδοσακο εγω πιστευω πως χρειαζετε σκεψου να εισαι εξω κ να σηκωσει αερα η να εχει ψυχρα...αλλωστε τον χειμωνα ακομη μικρουλια θα ειναι τα μπεμπακια μας μηνων...παντος οποιο καροτσι κ να επιλεξεις να κοιταξεις

1ον να τα εχει ολα μεσα στην τιμη(κουκουλα ποδοσακο τσαντα κ για την βροχη κουκουλα)μερικα δεν τα εχουν κ τα πληρωνεις εξτρα ετσι ανεβαινει η τιμη

2ον να πλενοντε τα υφασματα

3ον να γυρναει το χερουλι κ απο τις δυο μεριες

4ον να χωραει στο αυτοκινητο σας κ στο ασανσερ

αυτα δεν θυμαμαι αλλα μπορει να συμπληρωση καποια κοπελα

post-9767-13873936059449_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έχω πάρει το MCLAREN XLR και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη.Είναι ελαφρύ καρότσι(βασικά εγώ έχω σκάλες σπίτι,και καταλαβαίνω τώρα την διαφορά από άλλα που ο μικρός είναι 11 κιλά) ,σχετικά στενό σε σχέση με τα άλλα,και χωράει να περάσει από παντού.Βέβαια τα χρώματα του και η εμφάνιση του δεν είναι τόσο εντυπωσιακή όπως άλλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...