Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο2!!!


Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες.

Εμείς χτες τελικά αποφασίσαμε με τον άντρα μου να σταματήσουμε την επιχείρηση τέρμα το "νυχτερινό βυζάκι" γιατί είδαμε ότι πιο πολύ ξενυχτούσαμε τώρα παρά πριν. Είπα να περιμένω να μπουν οι τροφές και βλέπουμε. Άλλωστε θυμήθηκα ότι και η Έλενα (πριγκίπισσα) που θηλάζει άρχισε να μην της ξυπνάει το μωράκι της τη νυχτα όταν ξεκινήσανε τις κρέμες. Και όσες ξερω που θηλαζουν αποκλειστικα, εκτος της Χαράς, ξυπνάνε την νυχτα. Ελπίζω να έχω την τύχη της μαμάς μου, η οποία αφού έκανε εμένα που της έβγαλα την πίστη με ξενύχτια στο φουλ, μετά ήρθε η αδελφή μου που από 40 ημερών κοιμόταν 11 ώρες σερί :o:o:o:o:o

Το σ/κ δεν μπηκα γιατι ειχα βαλει στοχο να τελιώσω επιτελους το σιδερο και το ψιλοκαταφερα. Όμως επειδη ειχε πολύ καλό καιρό εβαλα πλυντηρια και οι στοιβες με τα ασιδερωτα επέστρεψαν :evil::evil: Χτες είμασταν στης μαμάς μου σχεδόν όλη μέρα.

Χαρουλίτα σιδερενιος ο μπαμπάς. Φαγανούλα η μικρή. Μην αγχώνεσαι καλέ. Όταν πιάσεις δουλειά τη γάλα θα της δίνεις; Κάνεις τράπεζα ή θα δώσεις σκόνη; ( Άσχετο, αλλά κάπου εδώ στο μάμμυ είχα διαβάσει κοπέλες να κάνουν τις κρέμες με μητρικό γάλα. Κουραστικό μου ακούγεται αλλά έτσι διατηρούσαν και την παραγωγή )

Κατερινοφουφου τα παιδιά καλά;

Μάγδα πως πάει; Το σόι ξεαρρώστησε; Να ζήσετε με τον αντρούλη σου, να τα εκατοστήσετε. :ymparty::ymparty: Κοντά είναι οι επέτειοι μας, εμείς έχουμε στις 13/2, την Κυριακή δηλαδή. Τι διαβάζω ξεκίνησες τώρα εσύ να μην δίνεις νυχτερινό φαγάκι; Ελπίζω εσύ να είσαι πιο τυχερή από εμένα και να στρώσει ο μικρούλης γρήγορα.

Βικάκι καλημέρα. Υπομονη κοπέλα μου. Τι θες να κάνουμε να σου ανεβάσουμε τη διάθεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΒΡΕ ΕΧΕΤΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΖΗΛΕΥΑΝ...ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ...ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΝΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΚΟΨΕ ΚΑΝΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ.

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΙΤΣΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΕΜΑ Η ΠΡΙΝ ΠΑΛΙ ΒΥΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΩΘΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ.ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΓΛΥΦΕΙ Ο ΣΠΟΡΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες :) ολες οι φιλεναδες παρουσες,ε ;) τελεια :D:D

Μαγδα,ζηλευω θελω και εγω βολτα :twisted: αλλα σημερα εχουμε παιδιατρο και εμβολιακι :o:o:o

Η δικια μου,με τον υπνο τα ιδια την βαλαμε 22.30 και κοιμηθηκε 11.20 αφου εκλεγε απαρηγορητη :cry::cry: αν και εχθες πηγαμε πολλες φορες και κατσαμε κοντα της,εναλλαξ,εκλαιγε πολυ :cry::cry: τελικα σημερα ξυπνησε 9.00 :D:D τι εχει παθει,ποιος να ξερει :roll::roll: ασε που φοβαται ολα τα παιχνιδια :o:o με μουσικη για τον υπνο :!: μολις της βαζω το περιστρεφομενο,ουρλιαζει :shock::shock: ,anyway :!:

Βικουλινι,τωρα που ανοιγει ο καιρος εσυ εισαι προνομιουχα στο νησι ;) και μονο που βλεπεις το απεραντο γαλαζιο πρεπει να ανεβαινεις ;)

Φωτεινουλα,σας γονατισε ο λεβεντης ε :lol::lol: βρε τα ατιμα,δικτατορες κανονικοι :!::!: οτι θελουν μας κανουν :):)

Εχω κατι νευρα :twisted::twisted::twisted: ετοιμαστηκα για μπανιο και δεν εχουμε νερο :shock::shock: βρωμαω η γυναικα :twisted::twisted: με ξερασε και μπεμπα :twisted::twisted::twisted: γρρρρρρ :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΕ ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΒΑΖΩ WALKMAN ΟΣΟ ΚΛΑΙΕΙ ΚΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΡΙΒΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΕ ΜΠΟΥΖΕΣ ΜΑΛΛΙΑ ΧΕΡΙΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΔΕΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ 2Η ΜΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΑΓΡΥΠΝΑ ΕΜΕΝΑ ΛΕΧΟΥΔΑΚΙ ΞΥΠΝΑΓΕ 1 ΑΝΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΞΥΠΝΑΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΒΓΑΛΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΛΑΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να' μαι πάλι. Πριν κάτσω να φάω είπα να δω αν μπήκατε.

Μαγδούλα και εμάς τα κακά μειωθήκανε. Εκεί που έκανε σχεδόν μετά από κάθε γεύμα :shock: τώρα κάνει 2 φορές , μια πρωί μια βράδυ πριν το μπάνιο. Καλές βόλτες τυχερούλα. Αν έχετε και τον καιρό που κάνει τώρα εδώ θα είναι τέλεια.

Χαρουλίτα μηπως κλαίει επειδή καταλαβαίνει ότι είναι η ώρα για ύπνο και όχι επειδή φοβάται τα περιστρεφόμενα; Μην νομίζεις είναι παμπόνηρα τα άτιμα :twisted::twisted::twisted: Το λέω γιατί και εμένα μόλις τον άφηνα στο κρεβάτι κάποιες φορές άρχιζε να κλαίει και όταν έβαζα το περιστρεφόμενο η ένταση του κλάματος ανέβαινε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A ΩΡΑΙΑ~ ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣΤΕΨΑΝ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ ΚΑΛΕ

ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΠΑΡΑΞΕ ΡΑΝΤΑΡ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ???

ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παλι :!: εχει παθει μαμακιτιδα και μπαμπακιτιδα :!::twisted::twisted: μολις δεν μας βλεπει κλαιει με δακρυ ποταμι η χαζουλα :-p:-p παντως Φωτεινη το ιδιο πιστευω και εγω,οτι δεν θελει να κοιμηθει και μας δουλευει :twisted::twisted:

Συμπεθερα ομως μην τρομαζεις,κατα τ'αλλα ειναι αγγελουδι :) ασε που ολοι μου λενε οτι ειναι κουκλι :D:D προχθες πηγαμε super market,την ειχα στο μαρσιππο και πηγα να ζυγισω τα λαχανικα,λεει λοιπον ο νεαρος"τι ματαρες ειναι αυτες :!: τι κουκλα εισαι εσυ :!: "ΕΞΑΛΛΟς Ο ΜΠΑΜΠΑΣ :lol::lol::lol: και εμεις παντως 1 φορα κακα,το πολυ δυο :!:

Σχετικα παντως με το θηλασμο,αν τα καταφερω θα συνεχισω μεχρι 12 μηνων ;) αρχισα να κανω και τραπεζα ;)

Θα μπω μετα να σας πω τα νεα του παιδιατρου ;) τον περιμενω 6-7 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε? εγω σας γραφω αγκαλια με την κορι μου θελει να καθετε μαζι μας στον καναπε λες και ειναι 10χρονο :roll:

χαρουλιτα μαματιτιδα και η δικια σου ε νομιζω ολα τα μωρακια ετσι ειναι επιδη ειναι ολη μερα μαζι μας εμας θελουνε ;)

μαγκυ τι εγινε? μπραβω που δεν υποκιψες χθες ετσι φερσου λιγο σκληρα να συνηθιση αλλα αμαν κλαιει τι να κανεις τα λιπασε τα καιμενα :?

βικουλινι τι εχεις κοριτσι πες μας αν μπορουμε να σε βοηθισουμε

εμεις τιποτα καινουργιο σημερα εφτιαξα και ενα κεικ πορτοκαλι και περιμενο να το δοκιμασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!happy aniversary μαγδουλα!

σιγουρα εχουν ρανταρ.εγω δεν το μαθαινω σε αγκαλιες κ παιζει ανεμελο ολη μερα.ελα μου που οταν το παω στη μαμα κ την αδερφη μου το ξεκατινιαζουν κ μετα δε μπορει να κοιμηθει απτην συνηθεια της αγκαλιας.!!!

περιμενω τον αντρουλη μου να παμε για ποτο :D:D:D αφησα το μπεμπη στους γονεις μου αυτη τη φορα!!

αφηστε ρε κοριτσια ακομα να παρω το επιδομα τοκετου απο το τσαυ....ολο περιμενε κ περιμενε τον επομενο μηνα...φαλιρισε κ αυτο...εσυ χαρουλιτα το πηρες?εγω γεννησα στο γαια (αψογο)κ επικαλεστηκαν εκκρεμοτητες απο το τσαυ ωσπου απειλησα με καναλια(ακουγα τον εαυτο μου κ γελαγα) μιλησα τελικα με το τμημα των δικηγορων(τα καταφερα :evil: ) κ πηγα κ αποκει.μουπαν οτι η καρτελα μου εχει ηδη δρομολογηθει κ σε ενα μηνα θα κατατεθουν...για να δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγκυ μου πολυ ευχαριστος να σου στειλω κεικ βγηκε πολυ ωραιο, απο γευση αψογο αλλα απο εμφανιση :(:(:( μου εσπασε την ωρα που το εβγαζα αλλα δεν πιραζει τρωγετε και ετσι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΧΤΕΣ ;;ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ;;

ΜΙΡΙΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΜΑΓΔΟΥΛΑ;ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΒΡΑΔΙΑ;;

ΛΕΤΙΣΙΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ;;

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ;;

ΜΙΤΣΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΧΤΕΣ;;

ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ;;

ΝΥΣΤΑΖΩ...ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΤΑΧΩ ΦΤΥΣΕΙ ΡΕ ΓΜΤ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ...ΜΕ 5 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ;; :cry: Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΡΙΝΙΑΖΕ ΑΡΚΕΤΑ...ΑΧ ΠΟΤΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ...

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!Η ΓΕΥΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ ΜΙΡΙΑΚΗ.

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΧΤΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 9 ΞΥΠΝΗΣΕ 11 ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ Κ ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΠΑΣ Κ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΛΥΠΟΜΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 12 ΠΑΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕ ΠΙΠΙΛΙΤΣΑ.ΞΥΠΝΗΣΕ 4.30 ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΤΑΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗΝ ΞΕΞΥΠΝΗΣΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΞΕΡΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ 8.30 ΠΑΛΙ ΥΠΕΚΥΨΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ...

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες :!: εχω γυναικα απο το πρωι και κανουμε δουλειες ;)

Πολυ καλη τη βρηκε :D:D βεβαια δεν μας ζυγισε γιατι του ειχε χαλασει η ζυγαρια αλλα θα ελθει μεσα στη βδομαδα να μας ζυγισει,αλλα πηραμε 4 ποντους,φτασαμε τους 70 :o:o:o απο βδομαδα θα αρχισουμε και φρουτο :D:D:D εχθες κοιμηθηκε 10.30 στην αγκαλια του μπαμπα :evil::evil: αλλα ξυπνησε στις 8.00 ευτυχως :D:D μου ειπε ο παιδιατρος να προσπαθω να ξυπναει τετοια ωρα για να βγαινουν καλα τα γευματα ;)

Μιτσακο ουτε εγω τα πηρα τα λεφτα ακομα :twisted::twisted: θα παω ομως απο δευτερα ωα κανω φασαρια :twisted::twisted: οταν πρεπει να δωσουμε εμεις πρεπει να ειμαστε ακριβεις,αυτοι οτι γουσταρουν :!::!:

Νικη καλο :lol::lol::lol::lol:

Βικουλινι τι να σου πω :?: υποτιθεται οτι τα αγορια ειναι πιο ησυχα :roll::roll: ειναι στο παιδι τελικα :!::!:

Κατερινουλες που χαθηκατε :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται. ο μπεμπης κοιμαται και αφού μαγείρεψα είπα να μπω. Κορίτσια έχει έξω έναν ήλιο :shock: καλοκαίρι!! Είναι τέλεια για βόλτα, αλλά εμείς αύριο θα κατέβουμε στην πόλη. Πάντως και αύριο έτσι θα είναι από ότι είδα στο meteo.

Τέλεια τα βιντεάκια. Ο Γεωργαντάς δίνει ρέστα. :lol::lol::lol::lol:

Βικάκι τέτοια βιντεάκια να βλέπεις να ανεβαίνει η διάθεση. Μωρέ γιατί έτσι ο μικρούλης; Βγάζει δοντάκια και γκρινιάζει;

Μάγδα πως ήταν η επέτειος; Είχαμε επίθεση; ;);) Εγώ λέω μήπως την Κυριακή που έχουμε και εμείς επέτειο να κάνω τίποτα γιατί ακόμα να ....συναντηθούμε με τον άντρα μου!!Βρε θα ξεχάσω πως γίνεται. :!::!:

Χαρα τι ψηλό μωράκι, μπράβο όλα μια χαρά. Εμείς την Τρίτη γινόμαστε 5 μηνών και θα έρθει ο παιδίατρος για εμβόλιο και τα σχετικά.

Μήτση είδα τα κοσμηματάκια σου. Μπράβο, πολύ ωραία σκουλαρικάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...