Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαξιμαμυ εγω παιρνω σιδηρο,μαγνησιο,φυλλικο οξυ και ασβεστιο.Η πιεση μου ειναι συνηθως 9 με 6 και οσο για τον αιματοκριτη 29!!!Αναιμια στο φουλ αλλα ευελπιστω να μη πεσει αλλο... ουτε καλη φεριτινη εχω βεβαια ουτε σιδηρο.Χαλια........... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια ωραία τα λέμε αλλά πρέπει να φύγω!!!! Σχόλασα!! χαχαχαχα και ακόμα κάθομαι... και κατουριέμαι κιόλας!!! Θα μπώ μετά να τα πούμε αν είστε εδώ!! Σας φιλώ όλες!!! Καλό μεσημέρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα!!! Πήγα να κάνω κάτι δουλίτσες, πήγα στην εκκλησια, γυρισα εφαγα και να 'μαι εδω...

Τι λέτε???

Εγώ παίρνω φυλλικό και μαγνήσιο..Προς το παρόν τίποτα άλλο.. Η πίεση μου συνήθως είναι χαμηλή 10ή 9 με 6 αλλά το σίδηρο μου ειναι καλό, οποτε οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Ειμαι καινουργια στην παρεα!Με θελετε; :oops:

Βαλτε και εμενα στην λιστα!Εχω ημερομηνια για 4/9/2011!Περιμενω το μπεμπουλινο μου και ειμαι πολυ χαρουμενη! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboulino καλωσορίσες:-)))

Ελπίζω να χατε μια όμορφη μέρα. Εμένα σήμερα στο σχολείο με εκνεύρισαν οι μικροί και τους φώναζα και μου λένε, κυρία μην φωνάζεις σκέψου το μωρό. Λες και αυτοι το σκέφτηκαν και φρόντισαν να μην με εκνευρίζουν. Τελοσπάντων, ήρθα σπίτι εκνευρισμένη και έφαγα ένα κομμάτι κέικ σοκολάτας και ξαφνικά ο μικρός μου άρχισε να κάνει τα τρελά του, απίστευτα μικρά χτυπηματάκια και το ωραίο ήταν ότι έβλεπα την κοιλίτσα μου εκεί που κτυπούσε να πετιέται πάνω. Ενθουσιάστηκα και μου πέρασαν τα νέυρα. :P:P:P

Όσο για φάρμακα εγώ πέρνω το ασβέστιο και ασπιρινούλα και πολυβιταμίνη (λακταλίνς νομίζω λέγεται).

τα λέμε αργότερα

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για το καλοσωρισμα!Εγω ειμαι ακομα στο πρωτο τριμηνο και μια ειμαι καλα και μια οχι.Με πιανει δυσπεψια και καουρα,ευτυχως οχι καθε μερα...Ελπιζω να περασουν τον αλλο μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσορισες μπεμπουλινοοοοο με το καλο ο μεπουλινος σας!!!! :D

Σε ποια εβδομαδα εισαι? Το παιζω και εμπειρη καταλαβες? :lol:

εμενα τωρα στην 16 μου περασαν τελειως οι ααναγουλες...αλλα ειχαν αρχισει να μειωνονται απο την 14η αν θυμαμαι καλα.

Εχω ενα συναχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, ενα φτερνισμαααααααααααααααααααα χαλια μαυρααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε φιλεναδες..δεν σας προλαβαινω...ποσα γραψατε???Απο πιεση καλα παω.. 9 μεγαλη και 5 μικρη απο χαπια felicine,utrogestan και μαγνησιο..αν και αυτη τη βδομαδα δεν το εχω παρει καθολου..πρωτα ειχα τους εμετους και τωρα που ειναι καλα δοκιμασα να πιω και το εβγαλα..την αλλη βδομαδα εχω γιατρο να δουμε τι γινεται,,αυριο ειναι η μερα.....παω να πιω τη μπουρδαααα...μπλιαξ..ελπιζω να μην χαλασει το στομαχι μου απο την εξεταση :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στην 10η εβδομαδα.Δεν ξερουμε ακομα αν το μπεμπουλινο μας ειναι αγορακι 'η κοριτσακι. ;)

Kiska,τα utrogestan μπορεις να τα βαλεις και κολπικα.Εγω ετσι τα βαζω,δεν τα πινω,μου ειπε η γιατρος μου πως ετσι εχουν καλυτερη απορροφηση.Και φυσικα δεν πειραζουν και το στομαχι.Διαβασε το κουτι,το γραφει,χορηγουνται απο το στομα ή κολπικα.

Προσπαθω να βαλω υπογραφη-τικερ αλλα δεν μπορω.Που πρεπει να παω στο προφιλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tza...

Μ'αρεσει που το λενε πρωινη αδιαθεσια...

αμα ξερασω και σημερα την παλιοσουπα μου..δεν θατο αντεξω!!!!

Μπεμπουλινο καλωσηρθες..

Θα πας στον πινακα ελεγχου μελους, επεξεργασια υπογραφης , θα ξετσεκαρεις τα τρια τετραγωνακια απο κατω και στο σαιτ που θα διαλεξεις θα διαλεξει ςτην μοργη του κωδια που ειναι HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code.

Θα σου δωσει εναν κωδικο τον οποιον θα κανεις επικολιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τρελλογκαστρούλες!! :lol::lol::lol: Τι κάνετε?

beboulino καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!

Ζαχαρένια περαστικά!!

Εγώ έφαγα κρέας (με τάισε με το ζόρι ο καλός μου) και ακόμα δεν μπορώ να το ξεπεράσω!!! ιιιχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Καλωσηρθες μπεμπουλινο,με το καλο το μωρακι σας!!

Σεσιλια υπομονη,λογικα θα αρχισουν να υποχωρουν οι ναυτιες και οι εμετοι.. ;)

Diosa κρεατακι εε??Πω,πω,ουτε εγω το μπορω καθολου αλλα πρεπει λογω αναιμιας.Ξεγελαω τον εαυτο μου με μπιφτεκια και φακες ομως!! :lol::lol::lol:

Συναχωμενο μου Ζαχαρωτο που την αρπαξες???Δε σου χω πει να ντυνεσαι ζεστα βρε παλιοκοριτσο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια???

Ζαχαρωτό την άρπαξες???Τσαγακια μέχρι να γίνεις καλά..

Εγω έφαγα σουπίτσα..

Σεσίλια τώρα είδα οτι η ΠΗΤ σου ειναι την ημέρα των γενεθλίων μου..κι εγώ έχω ΠΗΤ τρεις μερες μετά...

Πολλά φιλιά σε όλες..Θα τα πούμε αύριο το πρωί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω σελίδες; Ειστε παρλαπιπες!!

Λοιπον για να μην το ξεχάσω. Ριξτε μια ματια και εδω http://www.mitrikosthilasmos.com , http://www.thilasmos.net/lll.html , http://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0055214 , http://www.youtube.com/watch?v=wV7-vmZAMPA . Ειναι για οσες θελουν να θηλάσουν. Εγω προσωπικά με όλα τα προβληματα που αντιμετώπισα δεν θα κατάφερνα ποτε να θηλασω τοσους μηνες αν δεν ειχα διαβάσει όλα αυτά!!! Υπαρχει και ένα άλλο σαιτ που με βοηθησε εξαιρετικα πολύ αλλα επειδη είναι παρομοιο μ’αυτό δεν θελω να το γραψω δημοσίως.

Εμεις ειμαστε καλα!! Ανυπωμωνώ να έρθει 7 του μήνα για να δω το ζουζουνι μου και σημερα εκλεισα το ραντεβου για την Β’ επιπεδου. Θα την κανω σε ένα ιατρικο κεντρο στο κολωνάκι το οποιο δινει και dvd.Δεν έχω dvd με την κορη μου και μετανιώνω. Είναι λιγο πιο ακριβη εκει η εξέταση. 180 ευρω αλλα χαλάλι!!Αυτη την εβδομάδα θα παραγγειλουμε και από το αμαζον αποστειρωτή καθως και νέο μονιτορ για την καμερα γιατι το άλλο το εσπασε και η κορακλα μου!!! Αρχισα να βαλω ελαιόλαδο στις θηλές μου για να τις προετοιμάσω και σε 3 εβδομάδες θα αρχισω και το οινοπνευμα, το αποφάσισα. Πρωτα οινοπνευμα για να σκληρυνουν μετα ελαιολαδο για ενυδατωση. Δεν σκοπευω να περασω αυτα που περασα με την κορη μου. Αρκετες ουλες εχουν οι ρογες μου απο τα σκισιματα που μου εκανε, αυτη την φορα θα ειμαι προετοιμασμένη.

Σισυ τι περάσατε!! Πως είναι τωρα η μικρή σου; Παίρνει αντιβιωση για την ωτιτιδα;

Kατερινάκι ουτε εμεις τα καναμε αυτά, ο γιατρος σου μαλλον είναι πολύ αναλυτικος!!

Νικολ πως εισαι; Κουραγιο, κατσε ξαπλα και όλα θα πανε καλα!! Χαιδεψε την κοιλιτσα σου, μιλησε του και θα δεις πως το μικρουλακι σου θα είναι πολύ δυνατο και θα κρατηθει!!!

Chrystalleni συγχαρητήρια!! Ανδρεα θα τον πειτε; Τι ομορφο ονομα!!! Πες στον ανδρα σου να του μιλαει κιολλας!! Ο Σπυρος μιλαγε στην Μαρινα όταν ηταν στην κοιλια μου!! Όταν του την πηγαν να τη δει, την ωρα που εμενα με εραβαν από την καισαρικη η μικρη εκλαιγε ή μαλλον νιαουριζε. Με το που της μιλησε και της εδωσε το δαχτυλο του, η Μαρινα το εσφιξε και σταματησε το κλαμα!! Περιττο να σας πω πως αρχισε ο ανδρας μου εκεινη την στιγμη!! Λεει πως αυτή η στιγμή είναι η ομορφοτερη στιγμή της ζωης του!!! Από εκεινη την ωρα της ανηκει ολοκληρωτικα!!

Μαράκι σουπερ ο ανδρουλης σου!!!! Δεν θα σου πω πως θα ξεχασεις γιατι δεν θα ξεχασεις ποτε, θα σου πω μόνο πως εχεις ένα πλασματακι που σε χρειαζεται παρα πολύ στην κοιλιτσα σου. Παρε κουραγιο από αυτό για να αντιμετωπίσεις αυτές τις δυσκολες στιγμές!!

Ζαχαρένια μου αγορακια; Με το καλοοοοοο να σφιξεις στην αγκαλια σου τα αντρακια σου!!!!

Καλώς την μπεμπουλίνο!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ένα ακομα πιο υπεροχο μπεμπουλίνο!!!

Τι κανετε οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλη την παρεούλα! μπεμπουλινο καλωσηρθες και με το καλό το μπεμπακι σου!!

Από πίεση κοριτσάρες βλέπω όλες στα ιδια παίζουμε. Σοφίτσα εσύ εχεις και χαμηλό αιματοκριτη(πιο χαμηλό απο εμένα). Προσπάθησε να τρως μπιφτέκια αλλά να μην βάζεις στη ζύμη γάλα και αβγό για να γίνεται καλυτερη απορρόφηση του σιδήρου. Εγώ επίσης τρώω σπανάκι σαλατίτσα που εχει σιδηρο.

Ζαχαρένια κρυωμένη εεε? κι εγω σήμερα ξυπνησα με ενα λαιμο αστα να πανε...ξύπνησα....όσο κοιμηθηκα δηλαδη γιατι χθες ειμουν ολη νυχτα αυπνη, ανασκελα μηπως νιωσω τον μπεμπη γιατι εχει πολλές μερες να μας κάνει την τιμή και έλεγα μηπως αυτός ξυπναει το βραδυ οταν εγω κοιμαμε και δεν τον καταλαβαινω. Δυστυχως δεν μας εκανε για ακομα μια φορά την τιμή.... :(:(:( λέω να μην λυγίσω να πάω στον γιατρό για υπέρηχο να αντεξω μεχρι την Πέμπτη που εχουμε το Β επιπεδου.....

εσεις τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maximammy!! Μην ανησυχείς βρέ είναι μάλλον τεμπελάκος ο γιός σου!! :lol::lol::lol::lol: Με το καλό η Β' επιπέδου!!

Να κάνω μια ερώτηση? Η Β' επιπέδου μέχρι ποιά εβδομάδα πρέπει να γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι εχω διαβασει Διοσα η β επιπεδου γινεται μεταξυ 20 και 22 εβδομαδων. Εγώ όταν θα την κάνω θα ειμαι 20 εβδ και 5 μερων. Τωρα φαντάζομαι θα σου πει ο γιατρος σου ποτε να την κανεις. Βέβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εγώ την β επιπεδου θα την κανω στον γυναικολογο μου γιατι εχει το μηχάνημα, και απο οτι μου εχει πει ολες τις φορες που με εξεταζει σε αυτο το μηχανημα που κανουν το β επιπεδου με εξετάζει. παραδειγμα στην αυχενική με εξεταζε για αρκετη ώρα. Ηταν και σε καλή θέση ο μπεμπης και παλι τα ειδαμε σχεδον ολα αναλυτικα. Και τοτε μας ειπε και το φυλο.

όσο για το αν είναι τεμπελάκος, απορώ με 2 υπερκινητικούς γονείς που δεν μπορούν να καθισουν τον πισινό τους στον καναπέ για λίγη ώρα πως αυτός θα βγει τεμπελάκος ;);)

βεβαια αυτό είναι και καλό γιατι οταν γεννηθεί θα κοιμάτε και δεν θα ξενυχταει την μανούλα ;);) γιατί ο μπαμπουλης να ξυπνησει το βραδυ δυσκολο το βλεπω :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ maximammy για την απάντηση... και εμένα τη Δευτέρα θα μου κλείσει ο γιατρός μου ραντεβού για β' επιπέδου... να δούμε για πότε...

Όσο για τον μπέμπη καλύτερα να είναι τεμπελάκος γιατί όπως λες θα κοιμάται και δεν θα σε ξενυχτάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: από αυτή την αποψή είναι καλύτερα.

Σε δύο μέρες θα είμαι ακριβώς 20 εβδομάδων, αρα θα έχω φτάσει στην μέση της εγκυμοσύνης. Δεν είναι ότι είμαι ανυπόμονη αλλά έχω μια τεράστια λαχτάρα να φτάσει ο καιρός και να κρατήσω το μωρακι μου στην αγκαλιά μου :roll::roll:

δεν το πιστευω ακόμα το ποτε έμαθα οτι είμαι εγκυος, το ποτε ειδαμε τον σακο στον υπέρηχο, ποτε ακουσαμε πρωτη φορά την καρδούλα, ποτε αρχισε σιγά σιγά να σχηματιζεται και πως στον τελευταίο υπέρηχο βλέπαμε το μωράκι ακόμα πιο σχηματισμενο....το θαυμα της ζωής :):) θα βαλω τα κλαματα τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

τι κανετε;;;

πως πανε κεφια;;;

Τα λευτα της Β επιπεδου τα παιρνετε πισω απο το ΙΚΑ...μη το ξεχνατε αυτο...

Εγω δεν ειμαι καλα..

κοιμηθηκα πολυ ασχημα τη νυχτα..ειχ αολο αηπνιες..ξυπνησα πρισμενη..χτες πριν κοιμηθω εκανα εμετο....

Κατα τα αλλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cesilia εγω εχω καταμπερδευτει με το ικα. Πήγα χθες για να γράψω το Β επιπεδου στον γιατρο του ικα και μου λεει η κοπελλα οτι κανουν απεργια. Και μετα μου ειπε οτι και να μου το γραψει 10 ευρω θα μου επιστραφουν απο το ικα. Εγω τσαντιστικα γιατι ή εχουμε ασφαλεια ή δεν εχουμε. Αν ξερεις εσυ ομως κατι παραπανω ενημερωσε μας για να ξερουμε κι εμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...