Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Καλημέρα marilou μου!!! Μην αγχώνεσαι βρε όλα καλά πάνε και θα πάνε (τα λέω σεσένα να τα ακούω και εγώ!!!) Εμείς καλά είμαστε το μικρό που και που δίνει παρόν αλλά όχι πολύ έντονα.. περιμένω να μεγαλώσει λίγο ακόμα για τρώω τις καλές κλωτσιές... Οι εφιάλτες είναι απο τις ορμόνες... εγώ να δείς τι χαζομάρες βλέπω!!!

Μαράκι μου για την περίδεση είπαμε... όχι άγχος, ψυχραιμία και όλα θα πάνε μια χαρά!!! Το κάνεις για το μωράκι σου... Σου εύχομαι καλή επιτυχία για την Παρασκευή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε μαξι μαμμα σου λεω τραγικα πραγματα..

προχτες ξυπνησα με κλαμα κ ταχυκαρδια...

δεν μπορει να ερθει ο ιουνιους ΑΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες μου!!!!

Λοιπόν, τα κεφάλια ψηλά και χαμογελάμε διάπλατα για τα μωράκια που έχουμε στην κοιλίτσα μας!!! Δυστυχώς κάποιες από εμάς έπρεπε να ζήσουν κι αυτό... :cry: Όμως κοιτάχτε τώρα μετά από ένα χρόνο σε τι κατάσταση είσαστε παλι....!! Γι'αυτό λοιπόν..... :P:P:P:P:P !!! Και όλα θα πάνε τέλεια!!

Marilou ψυχραιμία!!όλα θα πάνε καλά... κοίτα να χαρείς τις στιγμές αυτές γιατί είναι ανεπανάληπτες..

Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!!!!! :P:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Μαριλού μου κι εγώ σε εχω στην σκέψη μου..Δεν μου είπε ο γιατρός τίποτα για το μετά, φαντάζομαι θα μου πει την Παρασκευή αλλά εννοείται περιμένω τα φώτα σου!!! Εσένα τι σου είπε??Βασικά πώς είναι αυτή η διαδικασία???Επειδή μου έιναι άγνωστο αγωνιώ!!

Οσο για τα ονειρα επειδή δούλευα μέχρι τώρα από την κούραση δεν ΄βλεπα τιποτα ευτυχώς. Για να δούμε τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου δυστυχως πολλα πραγμαρα για την διαδικασια δεν εχω να σου πω γιατι εγω εκανα λαπαροσκοπικη περιδεση η οποια ειναι πιο επιπονη απο την απλη..

θα σε ναρκωσουν με ολικη κ θα ξυπνησεις κ τσουπ ολα θα εχουν τελειωσει...

θα παιρνεις κ τα φαρμακακια κ θα ειναι ολα καλα...

εμενα μου εχει πει ξεκουραση κ καμια απολυτως δουλεια...εχω να κουνησω το δαχτυλακι

εδω κ 4 περιπου μηνες...επισης δεν σηκωνω βαρη κ δεν σκυβω...γενικοτερα δεν αυτο εξυπηρετουμε οπως θα ηθελα..

μια μερα θα μεινεις μεσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! Κατάλαβα Μαριλού μου!!! Ολο ξάπλα με ταινιούλες θα είμαι. Ναι μια μέρα θα μείνω μέσα..Ο γιατρος μου είπε οτι δεν θα πονάω μετά..αληθεύει??ΑΑΑ κ ακουσα οτι ισως να εχω λίγο αιμα στην αρχή, εσύ είχες?? Και τι να πάρω μαζί μου στην κλινική?? Από οτι καταλαβες εχω πολλές απορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου αστα να πάνε, εχω να κοιμηθώ πολλές μέρες καλά. πρωτα από όλα δεν βολευομαι, ειχα συνηθίσει τοσα χρονια να κοιμαμε μπρουμυτα. Αλλά αυτοί οι εφιάλτες με εχουν τρελλάνει. Μερα παρα μέρα βλέπω ότι γεννάω, και καθε φορά με διαφορετικό τρόπο και τοπο. από το σαλόνι του σπιτιου μου μεχρι δεν ξερω και εγω που.....απο το αγχοσ μας ειναι.... :(:(

και αυτός ο μπεμπης εχει 10 μερες να κουνηθεί λιγάκι να τον νιωσω και δεν θελω να αρχισω να ανυσηχω αλλά αρχίζω να ανυσηχω :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γεμμυστουλες!!!

δε θελλω να μου στεναχωριεστε...

ξερω ξερω..ειναι δυσκολο...μιλαω εκ του ασφαλους..εγω δεν ξερω αν θα ειχα το κουραγι σας..

ειστε οι καθημερινες μου ηρωιδες!!!

Ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα θα δειτε...

σταυρωνουμε δαχτηλα φτυνουμε στον κορφο μας..ολα θα ειναι καλα..και θα εχουμε τα ζουζουνια μας να μας κοιτανε με αυτο το απορριμενο βλεμα...

Μαχιμαμα εμενα στη δουλει ατο πηραν...ουδετερα..

ειμαστε πιο πολλες γυναικες..αλαλ επειδη θα γινουν καποιοι διαχωρισμοι...χαμος κοινως δεν θα μορεσω να παρω την αδεια οπως τη θελλω...δεν πειραζει υγεια να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cesilia!!!!

Κορίτσια εγώ σχεδόν κάθε βράδυ βλέπω ότι έχω γεννήσει και συνέχεια θηλάζω το μωρό!!!! Δεν πάω καλά ε??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

maximammy εγώ είχα πάρει αυτό http://www.amazon.co.uk/AngelSounds-Fetal-Heart-Detector-Doppler/dp/B001NWDUE2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και που και που ακούω τη καρδούλα του και ησυχάζω... ;);););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ δηλαδή με αυτό μπορούμε να ακούμε την καρδούλα του καθαρά??Πώς δουλεύει???Ενθουσιαστηκα τώρα με αυτό το προιον!!!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου θα σου ξαναπω πως εγω εκανα λαπαροσκοπικη που σημαινει πως δεν με σκαλισαν καθολου απο κατω αρα δεν ειχα αιμα..

εγω πονουσα γιατι ειχα ραμματα στην κοιλιτσα...εσυ δεν θα εχεις ομως..

στην κλινικη να παρεις μαζι σου μια νυχτικια κ οδοντοκρεμα0βουρτσα...τι αλλο να παρεις??

μια μερα θα μεινεις μωρε...εγω ειχα παρει κ την εικονιτσα της αγ.ειρηνης της χρυσοβαλαντου μαζι μου

οσο για την βολτα μια φορα την εβδομαδα βγαινω κ αυτο δεν κουραζομαι καθολου..ακριβως απ'εξω απο το μαγαζι με αφηνει ο αντρας μου,δεν περπαταω καθολου κ εκει ειμαι ημιξαπλωμενη στον καναπε..χιχιχι..μπορει να το παρακανω αλλα φοβαμαι..

σε σενα μπορει να μην ειναι αυστηρα τοσο πολυ γιατι εχεις ενα μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ δηλαδή με αυτό μπορούμε να ακούμε την καρδούλα του καθαρά??Πώς δουλεύει???Ενθουσιαστηκα τώρα με αυτό το προιον!!!! χαχα

Α Μαράκι είναι όλα τα λεφτά!!!!! Ακούς την καρδούλα όπως και στον υπέρηχο όταν πάς... εγώ το συνδέω και με τα ηχεία αντί να βάζω τα ακουστικά.. και είναι τέλεια!!! Πώς δουλεύει? Με μπαταρία, ανοίγεις το κουμπάκι βάζεις ζέλ στη κοιλιά ( σου στέλνουν ένα μικρό μαζί με την συσκευασία αλλα τελειώνει γρήγορα οπότε καλό είναι να πάρεις και ένα ακόμα ζελ σε μεγαλύτερη συσκευασία, μπορεί να βάζεις και baby oil η κάποιο άλλο λαδάκι αν θές) βάζεις τη συσκευούλα πάνω στη κοιλιά και αρχίζεις να ψάχνεις τους χτύπους της καρδιάς του μωρού... τίποτα το δύσκολο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες!

Μαρακι δυσκολη μερα σημερα.....σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια..Εχεις ομως το ζουζουνακι σου και αυτο το κανει πιο ευκολο ;) Ευχομαι να πανε ολα καλα με τη περιδεση αυριο.

Αερινη συγχαρητηρια για την αυχενικη και την κορουλα σου,επιτελους ακομη ενα κοριτσακι στη λιστα!

Μαξιμαμμυ κι εγω εφιαλτες δε βλεπω αλλα δε κοιμαμαι καθολου γιατι ειχα συνηθισει μπρουμυτα και τωρα δε βολευομαι πουθενα!Επισης εχω αφορητους πονους στην πλατη που με δυσκολευουν πιο πολυ!Σημερα κοιμηθηκα 7 το πρωι με 10!!!

Οσο για τη δουλεια σας τα ειπα ηδη,εμενα το πηρε τοοοοσο καλα ο εργοδοτης μου που με απελυσε!! :lol::lol::lol:

Διοσα τεεεεεελεια συσκευη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου ευχαριστώ κοπέλα μου...

Εμένα πάλι με έχει πιάσει ενας δυνατός πόνος στο στήθος..με εχει ξαναπιάσει και οταν ρωτησα το γιατρό μου είπε οτι είναι από αγχος..

Γιελιζ θα μου το παραγγειλει ο αδερφός μου το βράδυ!! Μαριλού υπάρχει και σε ελληνικό σαιτ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιοσακι υπαρχει σε καποιο ελληνικο site κατι τετοιο??

καπου το ειχα βρει κ δεν θυμαμαι γμτ μου

marilou μου το είχα βρεί και εγώ σε ένα Ελληνικό τότε αλλά ήταν πανάκριβο 150€ Εγώ το είχα πάρει με 30€ αν θυμάμαι καλά...

Καλημέρα sofitsa!!!!

Τι κάνεις??? Η πλάτη με πονάει και εμένα κάπου κάπου.. και (μη γελάσετε) με πονάει ο κ@λ.ς μου.. συγκεκριμένα το κόκκαλο στον απαυτό μου και μετά με αρχίζει και με πονάει και το πόδι.... :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ τώρα το έχει 22 ευρώ...Πολύ σωστά με βλέπεις!!!!Από οτι διαβασα μπορείς να ηχπγραφήσεις και τους χτύπους της μητερας για αργότερα...

Αυτο που περιγράφεις με τον πόνο στην πλάτη το εχω κι εγώ αλλά λόγω δισκοπάθειας. Βασικα πέρσι οσο μεγάλωνε η κοιλιά μου με επιανε πιο συχνά και ηταν ανυποφορος ο πόνος οταν ξάπλωνα..Θα δειξει φετος πώς θα πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε..παλη μαζευτηκαμε ολα τα ΚΑΠΗ!!!

παιδια σορυ αλαλ πολυ γελλαω..

και ολο λεω και εγω..μου ποναει αυτο, μου ποναει εκεινο..

εντελως ΚΑΠΗ ομως....

Γιελιζ και εμενα μου ποναει ο πισινος..απο το καθισιο..

ε ρε τεμπλεη που εχω γινει..

σημερα νεβηκα με τις σκαλε ςστο γραφειο....λαχανιασα...μιλαμε..εντελως ΚΑΠΗ ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μου ήρθε έμπνευση!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εκεί που κοιτούσα τη λίστα μας μου ήρθε φλασιά!!! Κάνω πρόβλεψη οοοοοομμμμ οοοοοοομμμμμμμ =))=))=))=))=))=))=)) η Cesilia θα κάνει αγοράκι!!!!!

Μαράκι μαζί με τα έξοδα αποστολής πρέπει να βγαίνει κάπου κοντά στα 30€... ναι μπορείς να ηχογραφήσεις σου στλενουν και 2 cd μέσα στη συσκευασία!! Εγώ το σύνδεσα με το λάπτοπ προχθές και προσπάθησα να ηχογραφήσω αλλα δεν βρήκα άκρη.. αν βρώ θα σου πώ..Και εγώ έχω δισκοκήλη... άντε να δώ πώς θα κουβαλάω τη κοιλιά πιο μετά (χώρια το στήθος που έχει γίνει ασήκωτο!!!!) Αλλααααα χαλάλι!!!!!

Cesilia εγώ χθές φεύγοντας απο την διαιτολόγο είπα να κατέβω απο τις σκάλες (2,5 ορόφους) και νόμισα ότι θα μου φύγει το γόνατο!!!! :shock::shock::shock: με πόνεσε πάρα πολύ!!! στον ίσιο δρόμο δε με πονάει μόνο στις σκάλες.... ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΠΗ!!!!!! Δεν το συζητώ!!!!

Παρεμπιπτόντως έχω πάρει 600γρ σε 2 εβδομάδες... 300 γρ στο κάθε στήθος!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δίκιο..σαν τις γιαγιάδες!!! Η καθεμία με τον πόνο της!!!!

Εγώ για σκάλες εκτός οτι μου το εχει απαγορευσει ο γιατρός, κάποιες φορές που ανέβηκα αναγκαστικά νόμιζα θα μου βγει η ψυχή!!!

Οσο για το στηθος...Ειχα πάντα μεγάλο στηθος αλλά τωρα οτι και να πω θα ειναι λίγο..Νιωθω οτι ειναι τρομακτικο...Ο αντρας μου λεει οτι μπορει και να ζυγυζει 3 κιλά το καθένα :oops: Και δεν ξερω τι να κανω με το σουτιεν, πρεπει να παρω αλλα οπωσδηποτε γιατι μου κάνουν σημάδια..Μεχρι τον 9ο μήνα τι θα κάνω???Θα εκραγώ!!!

Μαριλού αν το βρεις ενημέρωσέ μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα η συσκευή είναι τέλεια, μπορώ να την έχω αμέσως τώρα???? εκατο φορες την μερα θα την χρησιμοποιώ. να ακούω το ζουζουνάκι μου και να ηρεμώ. Αν ήταν εφικτό βέβαια κάθε μέρα για υπέρηχο θα είμουνα αλλά τελοσπαντων..

Και εγώ έχω πονους στην πλατη ρε κοριτσια και ντρεπομαι να το πω γιατι ακόμα δεν εχω βαρυνει. δηλαδη στους τελευταιους μηνες με την κοιλια τουρλα πως θα ειμαστε και τι αλλο θα μας ποναει?? :lol::lol:

για το στηθος, εκεί είναι η πλάκα.όταν βγαίνω απο το μπάνιο το στηθος ακουμπάει την κοιλιά. εκει που ητανε και τα δυο πλάκα.... τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..!! Κρίμα ρε γαμωτο και έλεγα μήπως βλέπαμε!! 😂😂 Γερό να είναι Παναγίτσα μου πάνω από όλα και ας είναι ότι θέλει!! 🙏🙏🙏🙏 Σε "βασάνισαν" και εσένα ε..; 😩 Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή και περνάνε αργά και οι μέρες.. αν και από τη μια λόγο εβδομάδας κύησης λες θα δούνε περισσότερα.. Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞 Να ρωτήσω.. για την αυχενική σας έδωσαν κάποιες οδηγίες; Πχ να έχετε πιει νερό; Να έχετε φάει κάτι γλυκό κτλ; Γιατί σε εμένα δεν είπαν τίποτα.. και δεν ξέρω τι να περιμένω.. επίσης τι βλέπεις στην εξέταση; Είναι σαν τους υπερήχους που σου κάνει ο γιατρός σου; Σας έδωσαν και cd; Φαντάζομαι γίνεται κοιλιακά..; Πείτε μου ότι χρειάζεται να ξέρω γιατί δεν έχω ιδέα..
    • Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό.. είναι τρομαχτικό, το ξέρω.. έτσι ήταν και σε εμένα.. το μωράκι πάντως ήταν εκεί, γερό.. δεν ξέρω τώρα στη δική σου περίπτωση αν αλλάζει κάτι.. σε εμένα σκέψου δίνει 2 ultro 3 φορές την ημέρα + ενέσιμη προγεστερόνη κάθε μέρα και όποτε βλέπω τέτοιες αιμορραγίες, lentogest που είναι ενδομυϊκη προγεστερόνη μεγάλης περιεκτικότητας.. + Μαγνήσιο + Buscopan plus & Spasmoapotel διπλό εναλλάξ όποτε διπλώνω από τους σφαχτες στη μήτρα.. Τι κάνατε εντέλει; Προσωπικά θα πήγαινα για έναν υπέρηχο.. είναι βέβαια και περίεργη τώρα η υπόθεση σε εσένα.. ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα... γράψε μας όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ..
    • Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!!  Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ Σπω δεν έχω άλλα την πρώτη προσπάθεια την έκανα στο Αλέξανδρας και την δεύτερη εκεί θα την κάνω ότι πληροφορία θες στείλε μου μήνυμα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...