Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

Μόλις μίλησα με το μπαμπά μου

Πήγε νοσοκομείο γιατι ο πυρετός του δεν έπεφτε

τον ρώτησαν αν έχει αρρωστήσει κάποιος άλλο στο σπίτι

και του είπαν ότι κόλλησε και τον έστειλαν σπίτι αφού του πήραν αίμα και ούρα

τι να πω

αύριο δουλεύουμε κιόλας

να δω τι θα κάνουμε

Βένι και εγώ έτσι νιώθω αλλά τελικά ναι ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ και

όλα τα άλλα θα τα κάνουμε ( ή μπορεί και όχι :lol: )

Εγώ Φρανίτα θα πήγαινα Δανία

Τι να κάνεις να κάτσεις εδώ

Δεν είδες κι εδώ πόσες παροχές έχεις??

Βέβαια εσύ να κάνεις μάθημα και ο μικρός απόξω να περιμένει..

Θυμάμαι που το είχες γράψει

Πόσες φορές σκέφτηκα να πάρω τα κορίτσια στη δουλειά :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο μικρος ειναι καλα δεν εχει πυρετο ..κατι δεκατα εχει αλλα δεν με ανησυχουν ...θα περασουν .

μονο που δεν του εχει ερθει η ορεξη και ειναι μεσα στα οχι "μανωλη θες χυμο ?...οκι" "μανωλη θεσ γαλα ....οκι" "μανωλη θες να φας ...οκι ".....και κουναει και το κεφαλι X(

μονο οχι λεει ολη μερα ...σε ολα !!!

φραν μου τι να σου πω ...εκει ναι θα εχει τον παιδικο θα μαθαινει και την γλωσσα του μπαμπα του ....θα χασει ομως τουσ παππουδες του και την αδερφη σου και θα εισαστε μονοι .....εσυ πρεπει να τα ζυγισεις που ξερεισ τι ζωη κανετε εδω και τι ζωη κανετε και θα κανετε εκει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα συμφωνω με την αφροδιτη.. πρεπει να τα ζυγισεις κ να αποφασισεις τι ειναι το καλυτερο για σενα κ τον μικρο, καθως εσυ ξερεις πως θα περνατε

αχ κοριτσια ολα τα μωρακια να γινουν γρηγορα καλα!!

βενετια μου ετσι ακριβως ειναι!! κριμα που δε βρεθηκαμε χτες παντως..

κ μη νομιζεις οτι περνας απαρατηρητη!! εγω σε διαβαζω κ σε σχολιαζω κιολας παντα αλλα μεχρι να ξαναμπεις εχουν γραφτει 20 σελιδες κ που να τα διαβασεις ολα!

εξακολουθω να μην καταλαβαινω για ποιο λογο πρεπει να ψαχνει η μια την αλλη κ να γινεται θεμα παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλήσαμε με παιδίατρο

αναμένουμε

πρέπει να κανει τον κύκλο της

μπορεί να κάνει και αυριο πυρετό

το ενθαρρυντικό είναι ότι ο πυρετός είναι στο 8ωρο με 10ωρο :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαμα, καλή εβδομάδα να έχουμε! :D

Αντε 8 μέρες ακομη και μπαίνουμε στον Φλεβάρη! :D:D

Αφρο χαιρομαι που ειναι καλύτερα ο Μανωλάκης, θα στρώσει σιγά σιγά. Με τον θηλασμό το ρεγουλάρισε ή συνεχίζει το ξεζούμισμα? :?:

Αναστασία περαστικάσ στην Αννυ, μπορεινα μην ειναι και τίποτα βρε, εγώ πλέον, τώρα που ειναι 2, έχω καταλάβει ότι κατα καιρούς δεν τις γλιτώνουμε τις ρουκέτες.. :o

Συμπεθέρα τι κάνεις, πως ειναι ο Λουκάκος? :?:

Μαρία περαστικά στον πατέρα σου ρε συ!

Αναστασία περαστικά με το δόντι.

Φραν μου, πρώτα απο όλα εγώ σας εύχομαι να έρθει μια μετάθεση της επιλογής σας. Τώρα αν όχι, σκέψου το.. εγώ θα πήγαινα σίγουρα. :mrgreen:

Θα μπεί κανονικά στο πρόγραμμά του Ο Σεμπ, και στην συνέχεια εσύ θα έχεις τον χρόνο να διαλέξεις με τι θέλεις να ασχοληθείς. Σουπερ νομίζω θα είναι.. Νέο πρόγραμμα.. :mrgreen:

Λενάκι φιλάκια

Φιλάκια σε όλες κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις αποψεις-συμβουλες σας!

Τον γιατρο δεν τον πηρα...ειπα να δω πως θα ειναι σημερα..Μεχρι τωρα οκ!

Η ποσοτητα κ ο τυπος εμμετου με θορυβησε αλλα μαλλον το επα;θα

επειδη ειναι η 1η φορα!...

Πριγκιπισσα Βενη δεν περνας(κυραΜαριαδεν περναςδενπερνας) απαρατηρητη!

Αν μας διαβαζες πιο προσεκτικα θα το καταλαβαινες! ;):x

Καλε εγω πλακα εκανα για το αν με ψαχνει κανεις!Επειδη τελευταια το λεμε συχνα εδω μεσα!

Η αληθεια ειναι πως παλιοτερα αν ελειπα μιση(το πολυ 1) μερα νομιζα πως ολες οι μαμμοφιλες μου

θα με ψαχναν απεγνωσμενα! =))=))=))=))=))=))L-)L-)L-)

Ηταν επειδη ολη μερα ημουν με πσ ανοιχτο κ αν εκανα ωρες να μπω...μου ελειπε!...

Μετα βαρεθηκα πολυ κ χαλαστηκα...

Και μετα -πως μου'ρθε?- ανεβηκα στο τρενακι κ μ'αρεσε η παρεα...

Φρανιτα να σου πω τη γνωμη μου...

Εγω ειμαι ενα αρκετα μοναχικο ατομο...Δεν μου ειναι κ απαραιτητη η παρεα καθημερινα...

Ετσι αποφασισα να παω διακοπες το καλοκαιρι για 2 μηνες εγω κ η μικρη κ ανα καιρους ερχοταν ο αντρας,η μαμα η η αδερφη μου...

Περιττο να σου πω πως οταν εμενα μονη για πανω απο 2-3 μερες(ειδικα το Σεπτεμβρη που νεκρωσαν τα παντα) εκοβα φλεβες!Επαιζα-επαιζα-επαιζα-καναμε μπανιο-επαιζα ΜΟΝΟ με την Αννυ!Αφου στο τελος νομιζα πως δεν ξερω να περπαταω...Μονο να μπουσουλαω! :lol::lol:

Βεβαια αν πιστευεις πως εκει θα ειναι πολυ καλυτερα για τον μικρο κ πως θα βρειτε παρεες συντομα...Βεβαιως να πας!Αλλα κ 1 χρονο αργοτερα να πατε παλι μικρουλης θα ειναι κ θα προσαρμοστει ευκολα!

Μα τι με επιασε σημερα?Ορεξη για παρλα μαλλον...

Νομιζω πως κατι εχω παθει...κατι ψυχοσωματικο...Μουδιαζει το κεφαλι μου

κ τρεμουν τα χερια μου...Ειδικα το βραδυ...Πεθαινω? :o:lol:

Ερη παω να γραψω το τσουρεκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασι το ξερω οτι το ειπες για πλακα εσυ!!!

αλλα πολυ το λενε τωρα τελευταια.. ας μου εξηγησει λοιπον καποιος το λογο!!

αν εγω δε μπω για 4 μερες πχ κ δεν εχει ρωτησει κανεις που ειιμαι πρεπει να παρεξηγηθω??

για ποιο λογο???

στο κατω κατω αν θελω - θελει καποιος να μιλησει μαζι μου υπαρχουν κ τα τηλ!!

δε βρισκω λογο να γινεται θεμα! τα πραγματα ειναι απλα!

σιγουρα εχεις ψυχοσωματικο!!!

σου λειπω!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σας διαβαζω και μαλιστα προσεκτικοτατα!!! ποιος νομιζετε πως ειναι ο λογος που δεν γραφω συχνα???????? γιατι οσο χρονο εχω διαβαζω και εμτα δεν μενι χρονος για γραψιμο!!! :lol::lol::lol:

ειστε παρλες παραδεκτειτε το επιτελους!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

και δεν λεω γιατι δεν με ψαχνετε..σιγα μην καθομαι να σχολιαζω τετοια ρε κοριτσια για τετοια με εχετε??????? :?:?

απλα επειδη ειπε αυτο η λενα και η αναστασια γιαυτο το ειπα.. να ειχαμε να λεγαμε που λενε..

αλλα και εαν τυχαινε και σε εσας να γραψετε, να λετε καλημερα καλησπερα και να σας προσπερνανε και οι υπολοιπες να λενε τα δικα του τα ιδια θα λεγατε..νομιζω..κακα τα ψεμματα..τελοσπαντων!!! :):) καλη καρδια!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Λ., πυρετό έχει κάθε μέρα, μόλις φτάνει 38 δίνω σιροπάκι το οποίο είναι και

παυσίπονο γιατί μπορεί να έχει και πονοκέφαλο και και και.....το βράδυ δεν μπορούσε να κοιμηθεί επειδή έχει και συνάχι και αφού διαβάσαμε πολλά βιβλία αποφάσισε να κοιμηθεί με δύο φορές διακοπές, αφού κατά τις 3.00 είχε πάλι 38 και!!!!...τώρα έχει και βήχα και του πονά και ο λαιμός!!! :? .....αν έχει και αύριο πυρετό θα τον ξαναπάω στον γιατρό!!!...γενικός γίνεται πολύ δύσκολος όταν αρρωσταίνει, ευτυχώς αυτό δεν γίνεται συχνά!!!! :ympray::ympray:

η Ρ.Α., βαριέται και τον ενοχλεί και εγώ έχω σπαστεί αλλά με άλλα πράγματα!!!! :!:

Φρανίτα τι να σου πω, εγώ θα πήγαινα από την στιγμή που οι συνθήκες διαβίωσης είναι καλύτερες για τον Σεμπ αλλά και για σένα.....ο παιδικός πολύ καλός (πολύ σημαντικό αυτό!), ο αέρας καθαρότερος από αυτόν της Αθήνα (και αυτό πολύ σημαντικό!) και, όπως λέει και η συμπεθέρα μου, θα έχεις τον χρόνο για να δεις τι θα κάνεις και εσύ!!!....γιατί καλοί είναι και οι παππούδες και τα αδέλφια, όπως είπε η Αφρο, αλλά - για μένα τουλάχιστον - πιο σημαντικό είναι οι γενικότερες συνθήκες διαβίωσης!!!!....και τέλος μακάρι να πάρετε την μετάθεση που εσείς θέλετε....! :)

Χρύσα καλή επιτυχία στον γιατρό σήμερα......α και κάτι ακόμη στείλε και σε μένα πμ με λεπτομέρειες ρε συ μια και εγώ άρχισα την κουβέντα των ονομάτων!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

α το όνομα της μικρής τελικά (δεν το ανέφερα) είναι AIDA (Αϊντα)!!! είναι το όνομα του κρουαζιερόπλοιου!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

α και κάτι ακόμη εγώ το τελειότερο όνομα από όλες σας!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:;;);;);;);;);;);;);;);;)8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη καλημερα!! :D να μη νιωθεις οτι περνας απαρατηρητη...

Κοριτσια να ρωτησω μια γνωμη...Σκεφτομαι αν τελικα ο Κ δεν μεταφερθει σε μια απο τις χωρες που ελπιζουμε κ ξεμεινει σε καμια τρυπα παλι για κανα χρονο, να φυγω μονη μου τον Απριλιο κ να παω να μεινω Δανια με το Σεμπινι...Οκ θα ειμαι μονη εκει, αλλα οι προοπτικες για το μικρο ειναι καλυτερες κ οσο μενουμε εδω τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να μπει στο δανεζικο συστημα...Ειναι ηδη εγγεγραμμενος εκει στον παιδικο (ο οποιος ειναι τελειος) κ ξεκιναει Μαιο κ γενικα η ζωη ειναι πολυ ευκολοτερη για μια μητερα με παιδι στη Κοπεγχαγη...βεβαια εγω μονη θα ειμαι εκει κ δεν μιλαω τη γλωσσα κ δεν εχω κ δουλεια...αλλα ειδα κ εδω...το καλυτερο για το Σεμπινι θελω...

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα κ πρεπει να εωχ αποφασισει μεχρι τελη φεβρουαριου οποτε θα μαθουμε κ αν πηρε καλη μεταθεση...

εγω θα πηγαινα φρανιτα..το μελλον ειναι αυτο που μετραει..εσυ θα προσαρμοστεις..δουλεια δεν θα ψαξεις εκει δεν εχεις προοπτικες?

μαρια ο μπαμπας σου τοσο χαλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόλλησε κι αυτός την ίωση της Ιωάννας

χτες ανέβασε πρώτη μέρα πυρετό και πήγε σήμερα το πρωι

γιατί τα αντιπυρετικά δεν βοήθησαν

του πήραν αίμα και ούρα και έφυγε

και τώρα πήγε για τα αποτελέσματα

τον είδε ΩΡΛ έχει ερεθισμένο λαιμό

Ακούσατε πάντως για την Η1Ν1 :@):@):@):@):@):@):@):@)

Όχι ότι με φοβίζει η συγκεκριμένη γρίπη απλά έτσι το λέω :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενετια καταλαβαινω οτι ειναι σπαστικο αλλα τωρα στν κατασταση σου :lol::lol: μη συγχιζεσαι!!

αργυρουλα τι εγινε? με τα μικρα σπαστηκες?

μαρια οτι κ να ειναι να ειναι γρηγορα περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως κατι εχω παθει...κατι ψυχοσωματικο...Μουδιαζει το κεφαλι μου

κ τρεμουν τα χερια μου...Ειδικα το βραδυ...Πεθαινω? :o:lol:

καλε αυτο ειναι σοβαρο..μηπως απο την πολυ σκεψη παθαινεις τιποτα??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::-*:-*:-*:-p:-p:-p

καλε λενα μη λες τετοια θα το πισεψουμε στο τελος!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόλλησε κι αυτός την ίωση της Ιωάννας

χτες ανέβασε πρώτη μέρα πυρετό και πήγε σήμερα το πρωι

γιατί τα αντιπυρετικά δεν βοήθησαν

του πήραν αίμα και ούρα και έφυγε

και τώρα πήγε για τα αποτελέσματα

τον είδε ΩΡΛ έχει ερεθισμένο λαιμό

Ακούσατε πάντως για την Η1Ν1 :@):@):@):@):@):@):@):@)

Όχι ότι με φοβίζει η συγκεκριμένη γρίπη απλά έτσι το λέω :mrgreen:

τι ειναι αυτη η γριπη καλε??σαν την περσινη???? :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν έχω καταλάβει ΣΚ....Είμαι πανεπιστήμιο και χτες και σήμερα και γράφω, γράφω, γράφω... :-B

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια και κουράγιο στις μανούλες :-*

Εγώ πήρα πριν από λίγους μήνες ένα θερμόμετρο με υπέρυθρες, αυτό

http://ridian.no/produktdetaljer.php?p=14

Είναι πολύ βολικό...ένα κλικ και χωρίς να ακουμπήσεις καθόλου το μωρό. Εμένα που δεν καθόταν με τίποτα να της βάλω θερμόμετρο με έσωσε. Έχει απόκλιση 0.3 αλλά νομίζω όλα τα ηλεκτρονικά έχουν μια απόκλιση :roll:

Αναστασία κι εμένα μια φορά μου έκανε ροκετούλες έτσι στο άσχετο... Και μιλάμε για ποσότητα :shock: Εκεί κατάλαβα κι εγώ πόσο γάλα πίνει! Εγώ έπαθα ένα σοκ αλλά αυτή δεν ενοχλήθηκε καθόλου...Ένα βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί, έκανε δυο απανωτές :shock: , μία το επόμενο πρωί, και άλλη μία την επόμενη νύχτα... Από διάθεση ομως ήταν σούπερ και δεν κατάλαβα τι ήταν. Ίσως κάποια ίωση :roll:

Φρανίτα να πας Δανία, να στείλεις το μικρό παιδικό - που θα είναι πολύ καλύτερα από Ελλάδα - κι εσύ να πας να κάνεις μαθήματα να μάθεις τη γλώσσα. Έτσι θα γνωρίσεις και κόσμο ;) Εκτός αν σε ενδιαφέρει περισσότερο να κάνεις φιλίες με Δανούς :roll: Εγώ προσπάθησα για λίγο να μπω σε νορβηγικούς κύκλους αλλά δε... Δεν ταιριάζουμε! Οι φίλοι μου είναι ιντερνάσιοναλ... Κι όταν μαζευόμαστε κοροϊδεύουμε τους Νορβηγούς :lol:

Άσχετο, αλλά το Φραγκίσκα εμένα μου αρέσει! Έτσι σε φωνάζουν?

Και κάτι άλλο ήθελα να πω αλλά δε θυμάμαι.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαθηκα παλι..... :oops::oops::oops::oops:

τα νεα μας....γαμοβαφτιστηκαμε,περπατησαμε,αρρωστησαμε,γυρισαμε στο νησι και αρχισα δουλεια....αυτα!!!!!!περιμενω να αδειαθετησω αυτες τις μερες και ποναει η μεση μου....

μαγδα,παλι εδω εισαι?????? :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poy eisai Θουλη να συζητησουμε για τα αποτυχημενα μας μπιφτεκια! :lol:

Παλι σκ..α τα εκανα!

Λενα...Αρχικα ευχαριστω που λες την κορη μου πως ειναι τελεια!

Και οκ...μην παραξενευεσαι κ τοοοοσο πολυ!!!Ειναι ωραιο να δειχνουν ενδιαφερον οι γνωστοι σου!

Κ αυτο που λεει η Βενη ειναι αλλο..Το να γραψεις κατι κ να ειναι σαν να μην το διαβασε κανεις!

Αλλα ειπαμε...Η καθεμια οτι γουσταρει κανει!

Κ για να τελειωσω(επειδη ειπα πααααρα πολλα σημερα κ θα με σκισει η Θου! :mrgreen: )...

Δεν νιωθω την αναγκη να σχολιασω λεγομενα καποιας που με αγνοει αλλα αυτο δε σημαινει οτι

δεν συμπαθω καποια!

Ρε σπασικλακι Μαγδα ακομα γραφεις? :lol:

Βρε παρατα το γραψιμο κ πηγαινε να σε ξεζουνισει η Μαρκελλα γτ στα μαζευει κ τα χρωστας! :mrgreen::mrgreen:

Βενη οταν γινουμε καλα(αν κ δεν εχει τιποτα αλλα να περασουν λιγες μερες)

να ερθουμε για καφε???

Αυριο μαλλον δε λεει να παε στις Θουλης εμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όταν μαζευόμαστε κοροϊδεύουμε τους Νορβηγούς :lol:

Και για να μην παρεξηγηθώ...το εννοώ με την καλή έννοια...

Δεν έχω τίποτα με τους Νορβηγούς. Μου αρέσουν! 'Αλλωστε έναν τον παντρεύτηκα κι όλας :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα,παλι εδω εισαι?????? :P:P:P:P:P

Χα! Κι εσύ απ' ότι βλέπω! Το παίζουμε δίπορτο? :lol:

Βρε παρατα το γραψιμο κ πηγαινε να σε ξεζουνισει η Μαρκελλα γτ στα μαζευει κ τα χρωστας! :mrgreen::mrgreen:

:lol::lol::lol:

Να δεις επίθεση που κάνει με το γυρίζω σπίτι!

Έρχεται τρέχοντας να την πάρω αγκαλιά και μου τραβάει τη μπλούζα φωνάζοντας "μπουτ-μπουτ-μπουτ-μπουτ" :lol: Τι να σημαίνει?

Αν φοράω μπλουζάκι θηλασμού, το ανοίγει μόνη της και ορμάει πριν καλά καλά καθίσω :shock:

Αχ, μου λείπει το γλυκό μου το μωρό :x:x:x

Τι έπαθες εσύ? Έχεις άγχος για κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε Τσουρέκι Master, δεν σου βγαίνουν τα μπιφτέκια? Τι βάζεις? Πως τα κάνεις? Για πε, να σε πω και εγώ..

Βενι μην αγχωνεσαι βρε, ειμαστε πάρα πολλές εδώ μέσα και ειναι λογικό η μια να ξεχνάει την άλλη, ανθρωποι είμαστε. Ολα σουπερ!

Μάγδα καλή φάση η international παρέα και εμείς τέτοια παρέα έχουμε ήδη στο Τορόντο..

Γρουσι, συγχαρητήρια για την γαμοβάφτιση, να ζεισετε όλοι μαζι ευτυχισμένοι!

Συμπεθέρα γιατι τα έχεις πάρει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης...Θούλη! Έχω τικεράκι!

Να, σήμερα λέει ότι η μικρή μου είναι 1 χρόνου, 1 μήνα, 1 εβδομάδας και 1 ημέρας!!!!

Ωωωωωωπ! 1111! Μαρίααααααααααααααααααααα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magda :lol::lol::lol::lol: !!! Μπουτ-μπουτ!!!Απο το μπαλα-μουτ!!!!! ;);););):lol::lol::lol::lol::lol:

Εμενα φωναζει γκαλγκαλ ή γαλγαλ!

Εχω αγχος αλλα το πνιγω συνειδητα κ υποτιθεται ελεγχομενα....Θα ξεσπασει αλλα...ελπιζω οχι ασχημα!

Ερη μου!Τελικα δεν βγηκαν πολυ χαλια στη γευση αλλα στην υφη...σχεδον διαλυονται...

Κ αν εβαζα περισσοτερη φρυγανια(ή κουακερ οπως σημερα) μου στεγνωνουν..η φταιει το ψησιμο?Ουφ!

Εβαλα 1/2 κιλο κιμα,1 μεγ κρεμμυδι,2 σκ σκορδο,1αυγο,λιγη σαλτσα ντοματα,70-80γρ κουακερ,ελαιολαδο

κ μπαχαρικα...επρεπε να βαλω περισσοτερο κουακερ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...