Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κυρίες μου! :D:D:D

Σήμερα η μέρα δεν παλεύεται... έχω λιώσει στου γιου τιουπμ όλο το απόγευμα και τώρα λέω να πάω για μπανάκι.

Η μικρη κοιμήθηκε στις 4 και ξύπνησε στις 8!! Καλά μου κουράγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ebala ton mikro gia upno ...polu upno erikse simera !!!

den ton metrisa den tou edosa tipota ,tha paw se mia wra na ton dw kai na dw an tha tou dosw .

to mesimeri mou sikose palu pureto 38.4 kai ton ktebasame .

den exei faei olh mera tipota :( mono liga mpiskotakia hthele twra kai exei piei apo to rwi 5 koutakia xumo !!!me exei ksebiziasei kiolas ...ax me ponane .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη λογικό να μην τρώει

και αφού θηλάζει μια χαρά είστε

Η Ιωάννα σήμερα έφαγε με τεράστια ευχαρίστηση 2 κομμάτια πίτσα

Μάλλον τη γλιτώσαμε την αντιβίωση

Αν και η Ιωάννα δεν έχει πάρει και ποτέ :D

Με τον πυρετό κοιμούνται πολύ τα μαναράκια μας.

Περαστικά..

Μίλησα με το μπαμπά μου και αυτός πυρετό τον κολλήσαμε

Και η μαμά μου βήχει :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

αχ νατασα τι εκαναν με το συμπεθερο μου?????????????????? μα πως το εχασα!!!

πως παει το μεμε?? ακομα πρησμενο? η μικρουλα με τα κακα της??

θουλαρα μακαρι το νινι να κοιμαται οοοοοοοοοολη μερα!!!

σημερα ο δικος μου ξυπνησε 12 παρα τεταρτο.. κοριτσια τον κουνουσα κ δε σηκωνοταν, τρομαξα λιγο η αληθεια ειναι.. αλλα μετα ηταν χοροπηδηχτος χοροπηδηχτος!! μαλλον τον ξεθεωσε η αννυ χτες! :lol::lol:

κ εγω με ουδετερο τον εβγαλα απο την κλινικη... ολα του πρωτου τριμηνου ειναι ουδετερα για να εχουμε κ για το επομενο ;)

ουτε εγω του εριχνα πολυ νερο στα αυτακια μεχρι 3 μηνων.. αλλα εχει παθει ωτιτιδα 2 φορες!

για το θηλασμο που λετε εγω ελεγα οτι δε θα θηλασω μερα!! οταν μου τον εφεραν στην κλινικη ο τολης με επρηξε να δοκιμασω κ ολο φωναζε τις μαιες :lol::lol::lol: οταν γυρισαμε σπιτι ελεγα 20 μερες, μετα 2 μηνες κ μετα 6μηνο.. ε τον θηλασα 8.5 μηνες μονο τελικα....

γιωτα μπουρεκακι πως παει η δουλεια???

χρυσα τιεγινε καλε??? ποιος σε συγχισε??

καλα αποτελεσματα να εχεις μς τους γιατρους!!!

βενετια σε καταλαβαινω................ οποτε τον εχουμε παρει για ψωνια μαζι μας δε μπορουμε να παρουμε τιποτα!!!! εμεις αργησαμε να παμε στοσιτι τελικα ειχαμε φτασει κατα τις 2 παρα τεταρτο.. δε σας ειδα πουθενα οποτε μαλλον ειχατε φυγει...

στο καυτο σου ερωτημα σουειχα απαντησει.. θεωρητικα ναι μπορεις να μεινεις!!!!!!

καλε λες??????????????????? μακαρι κοριτσακι!!!!!!

κ ΦΟΡΤΙΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ!!!

εμεις σημερα πηγαμε για ψωνια, πηραμε 2 μπλουζιτσες για τον μικρο κ 2 πιτζαμουλες, ο τολης πηρε ενα γιλεκακι, ενα πουλοβερ, ενα πουκαμισο κ ενα μπουφανακι κ εγω ενα παντελονι κ μερικες μπλουζες...

ηθελα να παρω κ κανενα παπουτσι αλλα τετοια ωρα που ξυπνησε ο μικρος....

κοριτσια τι χαμος γινοταν σημερα??????

μιλαμε για ουρες στα ταμεια!!!!!!!! πολυς κοσμος!!! στο σιτι οχι κ τοσο αλλα στα μαγαζια στον ευοσμο που πηγαμε ειχαν πολυ δουλεια!!!! ενας ιδιοκτητης (επειδη ψιλογνωριζομαστε) μας ελεγε οτι αν συνεχισουν ετσι σε 1 βδομαδα δε θα εχουν μπλουζα να πουλησουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου περαστικά σας βρε!

Μη στεναχωριέσαι που δεν τρώει. Και γω 2 μερες έχω να φάω που δεν είμαι καλά. Μόνο νερό πίνω. Όταν δεν αισθανόμαστε καλά ο οργανισμός δίνει το 100% στην άμυνα και αν φάει κάτι θα πρέπει να στείλει αίμα στο στομάχι για την πέψη οπότε επιβαρύνεται περισσότερο η διαδικασία της ανάρρωσης. Η αφαγία είναι καλύτερη από το φαγητό. Αμα ζήτησε το μωρό αυτά καλά έκανες και του τα δωσες. Αφού θηλάζει κάνει αυτό που χρειάζεται. Μόλις γίνει καλά μια χαρά θα καταβροχθίζει πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλησπερα!! Παω για υπνο γιατι ειμαι πτωμα!! Ο μικρος ολο πυρετο εχει!!

Χρυσα το ειδα το θεμα αλλα δεν ασχοληθηκα καν! Εμενα δεν μ αρεσει και πολυ το ονομα του παιδιου μου καθολου γι αυτο τον λεω Τονυ! Θα πρεπει να παρεξηγηθω αν καποιου δεν του αρεσει το Τονυ η το Αντωνης? [-x Παρ ολα αυτα την συμπαθω δεν μου χει κανει και κατι... Απλα αναρωτηθηκα πως το ειδε και γιατι στραβωσε!!

Κοπελουδες καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...τι εγινε βρε Χρυσα? καποια παρεξηγηθηκε για ονομα??? ποιο ονομα.??? καλα αλλη δουλεια δεν εχουν??? δηλαδη να μη λεμε γνωμη?? Εγω οντως βρισκω απαισιο το ονομα της ξαδερφης μου (Χαιδω) μηπως απαγορευεται να το πω??? κ βρισκω επισης χαλια κ το δικο μου....Φραγκισκα μπρρρρρρ..αφου στο σχολειο ντρεπομουν να λεω πως με λενε...θα παρεξηγηθω αν καποιος μου πει οτι δεν του αρεσει?? Δεν παει καλα ο κοσμος...εδω μου εχουν πει καθαρα οτι το Σεμπαστιαν δεν ειναι ωραιο ονομα..εε και??? εμενα μου αρεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύθοι και αλήθειες!!!:

Όταν έχεις πυρετό δεν πρέπει να τρως ψάρι ή αυγό. Μύθος και αυτό. Ίσα-ίσα όταν έχει κανείς πυρετό και θέλει να αυξήσει τις άμυνες του οργανισμού του πρέπει να τρώει πολύ καλής ποιότητας πρωτεΐνες – και δύο από τις καλλίτερες είναι το αυγό και το ψάρι. Αρκεί, βέβαια, να έχει όρεξη να φάει, παρά τον πυρετό, και να μην κάνει έμετο, διότι σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται περισσότερο υγρά παρά στερεά τροφή.

Ο Αντώνης Καφάτος είναι καθηγητής Προληπτικής Ιατρικής & Διατροφής στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης

συμφωνω με την αμυνα του οργανισμου αλλα υπαρχουν ακι οι αλλεργικες αντιδρασεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι τα κομματια μου!

Η μικρή μου ακόμα να κοιμηθεί... αν δεν έχει κοιμηθεί μέχρι τη μία θα αυτοκτονησω να το ξέρετε! :shock::shock::shock:

Αυτές τις μέρες που ήμουν χάλια με συνάχι και λαιμό χάλασα και τη δίαιτα ρε γμτ!! :oops::oops::oops:

Δεν έτρωγα σταθερα γεύματα, δεν έτρωγα κυρίως γεύμα και βραδινό και γενικώς ούτε ξέρω τι έτρωγα.

Αχ και γω θέλω ψωνίσω αλλά δεν έχω μία.... :cry::cry::cry: Θα πάω να πάρω όμως πράγματα για το παιδί να μου φύγει το άχτι. Πήρα βέβαια και γω 2 ζευγάρια μπαλαρίνες και μου έφεραν πολλές μπλούζες δώρο...

Θα δω... ίσως ψωνίσω κανα παντελόνι και κανά μποτάκι... θέλω να πάω και Μπερσκα για κανα χόουμγουερ.

Αχ σα να γλάρωσε!! Έκλεισε τα ματάκια της η τσούπα μου!!

Καλό βράδυ κούκλες!

Περαστικά στα αρρωστάκια του τρένου μας!!!

Υ.Γ. Ποιος παρεξηγήθηκε;; Σε ποιό θέμα;;;

Ούτε εμένα μ' αρέσει το όνομά μου... ειναι επιεικώς άθλια για γυναίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ποια φορτωσε παλι?

στειλε μου π.μ.ν μαθω νκαι εγω!

καθως και τα στοιχεια του κουριερ...

Αφροδιτη περαστικα και παλι!

φιλια στον κουκλο!

η Μ-Ι κοιμαται απο τις 10...θηλασε και κοιμηθηκε....

χθες ολο το βραδυ ξυπνουσε και μαζι της και εγω!

αυρο εχουμε παρτυ σε παιδοτοπο...οι ανηψιες μου!

θελω να ψωνισω....να παρω μποτες...εχω δει κατι ωραιες στο μπουρναζο αλλα με εκπτωση 190...και σε αυτη τη φαση ειναι πλλα!

η ΣΑΒΡΟΓΙΩΤΑ ΤΙ ΑΚΝΕΙ?

Χαθηκε...ολα καλα?

πως να πηγαινει η προκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

αχχχ μονο εγω ειμαι εδω ε???

αστε εχω πρηστει απο ενα παλιοδοντο και ποναω φρικτα

περιμενω να ξημερωσει να παρω την οδοντιατρο τηλεφωνο να μου δωσει κατι

δεν εχω κλεισει ματι ολη νυχτα.....

τρις μου τι εγινε ποσο ανεβηκε ο πυρετος??

περαστικα κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα γιατι φοβουνται το θερμομετρο!!!!

με το ζορι να τον παρω μετρηση ...μαχη δωσαμε ...και παλυ δεν πιστευω να ειναι σωστη ..εδειξε 37.4 αλλα εγω τον πιανω και τον νιωθω πιο ζεστο ....

εχει ομως ορεξη για παιχνιδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αμαν ρε Τρισ...ρε συ ειναι σαν τον Τζεφ ο δικος σου..παιδικος και αρρωστια!!!

Περαστηκα ρε και να προσεχετε!!!

Εμεις καλα..εχει μυξα πολλη..αλλα με το νασαλιν σωθηκα..ενα φρουτσ και ειναι περδικη για ωρες...

Πως ειναι ο Μανωλης Αφρο;;;...η Φαιδρα;;;...

ολα καλα;;

εγω καλυτερα..περιμενω να φυγει ο μικρος εκκλησια και να φαω γιατι αλλιως θα ζητησει και αυτος ρυζογκοφρετα..

μετα θα παω στον μπαμπα μου για να παιξει με τον μικρο..και θα γυρισω να μαγειρεψω και να φτιαξω κανενα γλυκο γιατι σημερα περιμενω κοσμο!!!

Δεν ασχολουμαι περεταιρο παιδια..αμα ο κοσμος δενε χει δουλεια και κατασκοπευει τι γραφετε σε αλλα θεματα και φροντιζει να διαδιδει βλακιες - γιατι εμεις οσα λεγαμε δενε ιχαν καμια σχεση με προσωπα και πραγματα τι να πω...προβλημα τους..

μπορει αν ειμαι αντιπαθιτικη και αχωνευτη αλλα δενειμαι ηληθια να πιστεψω πως καποιος που εχει να μπει μηνες στο μαμι..μπηκε και εντελως τυχαια διαβασε το τρενακη στο οποιο ουτε εχει γραψει ποτε, ουτε εχει φιλιες με καποιον..

τεσπα..μη δινετε συνεχεια..δενε χει νοημα..

η κοπελα που παρεξηγηθηκε- με το δικο της- δεν φταιει σε τιποτα..καποιος καλοθελιτης τη φορτωσε...

δε μασαμε..συνεχιζουμε να περναμ εκαλα

Βικυ θα σου στειλω πμ με τη διευθυνση..και τον κωδικο..

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Εμενα γτ δε με ψαχνει κανεις? :lol::lol::lol::lol::lol:

Πλακα κανω επειδη αυτη η ερωτηση "παιζει" πολυ τελευταια!!!! :P

Χθες κοριτσια (απογευμα) παω με την Αννυ στο κρεοπωλειο...

Την κρατουσα αγκαλια(χωρις να της πιεζω την κοιλιτσα) κ ξαφνικα κανει 3 απανωτες

ρουκετες(εμετο)...Κοκκαλωσα...Δεν ηξερα τι να κανω κ τι να σκεφτω...Με τρομαξε η ποσοτητα

που εβγαλε....τεσπα...

Μετα ειχε μια χαρα διαθεση...Παω να την κοιμισω...Παιζουμε,αγκαλιαζομαστε,θηλαζει λιγο

κ οταν αρχισε να νανουριζεται ξαναβγαζει 3-4 ρουκετες :o:o:o ...Παντου εμετος...

Φωναξα τον αντρα μου...προσπαθουσα να την ηρεμισω...ενας χαμος...

Τι να ηταν???Μετα ειχε παλι μια χαρα διαθεση κ κοιμηθηκε στις 11(απο τις 9.30 που πηγαμε για υπνο)

Δεν ειχε φαει κατι βαρυ το μεσημερι(εδω γελαμε...βαρυ η Αννυ?!) λιγα μακαρονια μονο..Μα

ποσο γαλα πινει?Τωρα το καταλαβα που το ειδα σε αντιστροφη κινηση! :shock::shock:

Τεσπα..Πειτε γνωμες κ σορρυ για την περιγραφη...! :oops::oops::oops:

Πως ειναι τα υπολοιπα αρρωστουλια σημερα?Ευχομαι καλυτερα!

Χρυσα μου 1ον προσπαθησε να μην συγχιζεσαι...

Δεν ξερω για ποιο θεμα μιλας αλλα απο τα λιγα που καταλαβα...Οκ...

Θα 'θελα να πω 2 κουβεντες επειδη πριν λιγους μηνες μου συνεβη το ιδιο

πραγμα κ πολλες πεσαν να με(ΜΑΣ για την ακριβεια) φανε κ μαλιστα κ απο

το εξπρες καποιες μου ειπαν πως θα επρεπε να λεω με πμ οτι θελω κ οχι δημοσια στο

φορουμ!!! :shock::shock::shock::shock:

Εν πασει περιπτωση..αυτο που θα ηθελα να τονισω ειναι πως καλο θα ηταν θεμα μαμμυ

να μενει στο μαμμυ....

Αυτα προς το παρον γτ εγραψα πολλα για δικα μου πραγματα κ μου...τελειωσε ο χρονος!

Θα επανερθω..Αν αναρωτιεστε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου το μονο που μπορω να σκευτω ειναι πως παραεφαγε..η ειναι κρυομενη..

Παρακολουθα το και σημερα..

τι εφαγε καλε και το πειραξε το μωρο;;;;

Παω να απλοσω ρουχα...εχει τελεια μερα και εχω 3 πλυντηρια για απλωμα..

ΑΑΑ>.ξεχασα..

η Γιωτα καλε ειναι Χιο..εφυγε πιο νωρις..

εχει παρα πολλες δουλιε ςγιατι το σπιτι μετα απο τοσοσ καιρο ειναι χαλια και δεν προλαβαινει.τρεχει σαν τον Βεγγο αλλα στελνει χαιρετησματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

καλα το οτι ειναι μερικες κατιναρες εδω περα ειναι γνωστο.. κ πως το κομπλεξ μερικωνπαει συννεφο.. δεν ξερωτι εγινε ακριβως αλλα υποθετω! εδω ο αντρας μου απορει πως τα βγαζουμε περα τοσες γυναικες μαζεμενες!!

ουτε εμενα με ψαχνει κανεις.. αλλα δε μπορω να το καταλαβω αυτο.. εκτος αν ειμαστε η νικολουλη κ δεν το εχουμε καταλαβει!

ρεσυ εκσταση παλι εκανε εμετο??? αχου το κοριτσακι μου... :(:(:(

λες να στην ματιαξα τοσο τελεια που ειναι?? :oops::oops::oops::oops:

ολο ελεγα ελεγα κ δεν εφτυνα καθολου

ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα, δε βηχει σχεδον καθολου!

σε λιγο θα παω στους δικους μου κ ο τολης σε ενα φιλαρακι του για ταβλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακόμη άρρωστη την έχω

έπεσε χτες ο πυρετός αλλά τη νύχτα στη 1 έκανε ένα 38 και

σήμερα στις 9 πάλι 38

παίρνει πονστάν και πέφτει

θα πάρουμε τον παιδίατρο σε λίγο

μάλλον θα της δώσουμε αντιβίωση

δε σας διάβασα ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ πείτε με που αλλού συζητήθηκε το θέμα με τα ονόματα???

θέλω πμ

έχω τον πόνο μου θέλω και το κουτσομπολιό μου :mrgreen:

Τρις δίνεις αντιβίωση??

Αφροδίτη πως είστε??

Ο Λουκάς της Αργυρώς συνήλθε??

Αναστασία ή θα είναι κρυωμένη ή θα περνάει στα ψιλά καμιά από αυτές τις χαζοιώσεις

τώρα είναι καλά??

Θέλω κι εγώ μπλούζες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αναστασια το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι κρυωματακι η καποια ελαφρα γαστρεντεριτιδα (ιωσουλα που την γυρισε σε αυτο)...Αν δεν ξανακανει εμετο ολη μερα ειστε οκ...Παντως το Σεμπινι ειχε κανει το ιδιο περσι, ξαφνικα εμετο, 3 φορες κ μετα μεσα στην καλη χαρα...αλλα για 3 μερες αφαγια, δεν ηθελε τιποτα...ηταν γαστρεντεριτιδα γιατι μετα κολλησα κ εγω...

Σες δεν θα συμφωνησω μαζι σου..αν που κατι σε καποιον, καλο ειναι να το ελεγχει προσωπικα να δει αν ειναι ετσι...οχι να παρεξηγειται χωρις καν να εχει κανει τον κοπο να δει τι πραγματικα εγινε..Τα λεω αυτα χωρις να ξερω ακομα για ποιον μιλαμε κ τι εγινε παντως.... :?

Αφροδιτη τι κανει ο Μανωλακης??? καλυτερα???

Μαρια περαστικα...θα περασει...αν χρειαστει αντιβιωση δεν πειραζει...

Τρισ πως παει το μωρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

αμαν ρε συ μαρια ακομα το καημενο?? περαστικα...

αναστασια και εσενα?? καλε ολα αρρωστα ειναι???????

εμενα εκανε εμετο προχθες λιγο και υπεθεσα πως ειναι απο τις τουμπες που εκανε με τον μπαμπα του μετα το φαγητο..η διαθεση ητανε μια χαρα...αλλα οχι ρουκετες..τον γιατρο τον ρωτησες??? :?

πινω καφεδακι και προσπαθω σηεμρα να ειμαι ηρεμη..

ρε κοριτσια εχω πολλαααααα νευρα...γιατι ρε γμτ?? τεσπα θελω ψυχαναλυση μαλλον :lol::lol:

θελω να ψωνισω και δεν το κοβω..θελω να παω μονη για καφε και δεν προκειται..θελω να παμε σινεμα και δεν προκειται..θελω να εχω ενα σπιτι συμμαζεμενο και δεν γινεται..θελω να παω 15 μερες διακοπες και δεν προκειται.. τελοσπαντων την υγεια μας να εοχυμε και κααααποια στιγμη ολα θα γινουν :?

μην παραπονιεστε καλε..εμενα και δεν με ψαχνει κανεις και οταν ειμαι εδω σχεδον απαρατηρητη περναω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αστειακι κρυωσαμε πρωι πρωι.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη καλημερα!! :D να μη νιωθεις οτι περνας απαρατηρητη...

Κοριτσια να ρωτησω μια γνωμη...Σκεφτομαι αν τελικα ο Κ δεν μεταφερθει σε μια απο τις χωρες που ελπιζουμε κ ξεμεινει σε καμια τρυπα παλι για κανα χρονο, να φυγω μονη μου τον Απριλιο κ να παω να μεινω Δανια με το Σεμπινι...Οκ θα ειμαι μονη εκει, αλλα οι προοπτικες για το μικρο ειναι καλυτερες κ οσο μενουμε εδω τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να μπει στο δανεζικο συστημα...Ειναι ηδη εγγεγραμμενος εκει στον παιδικο (ο οποιος ειναι τελειος) κ ξεκιναει Μαιο κ γενικα η ζωη ειναι πολυ ευκολοτερη για μια μητερα με παιδι στη Κοπεγχαγη...βεβαια εγω μονη θα ειμαι εκει κ δεν μιλαω τη γλωσσα κ δεν εχω κ δουλεια...αλλα ειδα κ εδω...το καλυτερο για το Σεμπινι θελω...

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα κ πρεπει να εωχ αποφασισει μεχρι τελη φεβρουαριου οποτε θα μαθουμε κ αν πηρε καλη μεταθεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...