Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

πάω να ετοιμάσω το πρωινό μας!!!

σας είπα ότι χιονίζει???? :evil::evil::evil::evil::evil:

οι ειδικοί είπαν ότι δεν είναι καλό για τα ζώα, πολλά πουλάκια έχουν γυρίσει πίσω και τώρα?..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

to katalaba poso pedeme einai tora :evil::evil::evil:

kai pos ginete h pio gnosth marka thermometrwn na einai kai axrisimopoihta kai na mhn douleuoun? na kollane kai na klinoun?!!!!

grafw apo alon upologisti pou den exei ellinika giati tou exw balei ston allon na dei bob ,toulaxiston stamatise na griniazei

potre prolaban kai girisan ,afou sinexia xionizei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω στο αυτι τον μετραω

στην μασχαλη δεν καθεται με τιποτα!!!

εμενα παντως αφροδιτη αν εχει πυρετο μονο γαλα πινει και φαγητο μηδεν μακαρι να σου φαει

το μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

αφρο περαστικα σας κ γρηγορα

κ εγω μερικες φορες του δινω το σιροπι με τη συριγγα απο το πλαι οταν κοιμαται

αλλα ξυπναει

καντου οτι του αρεσει να φαει, δε χρειαζεται να του κανεις σουπα

ο αναστασης κοιμαται ακομα!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

αργυρουλα ποτε ηρθαν τα πουλακια?? καλα λεει η αφροδιτη, αφου ολο χιονι εχετε εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

37,9 εμείς :(

Argi πόσες μέρες σου έκανε πυρετό Λ ???

Η Ιωάννα έχει απο Τετάρτη απόγευμα

Από χθες το μεσημέρι ανεβάζει κάθε 8 ώρες :roll:

Τα ηλεκτρονικά θερμόμετρα είναι για τα μπάζα :evil:

Τα πιο ακριβή είναι τα κλασικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία την Τετάρτη το βραδάκι άρχισε, είχε την Πέμπτη και την Παρασκευή μόνο μία φορά και σήμερα το πρωί 38,......η διάθεσή όμως επανήλθε και παίζει κ.λπ......

Αφρο το χιόνι έλιωσε, η θερμοκρασία ανέβηκε και τα πουλάκια γύρισαν......τώρα σταμάτησε να χιονίζει αλλά έχουμε 1 βαθμό συν!!!!

είδομεν.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

μπηκα να δω πως ειναι τα αρρωστουλικα παιδακια μας!

Αργυρω καλυτερα ο γαμπρος μου?

Μαρια η μικρη πως πηγε απο πυρετο ...δεν ξεπερασε το 38!

Αφροδιτη ..ΦΤΑΞΕ οτι τρωει και του αρεσει...απεφυγε σοκολατοκαταστασεις αυγο και ψαρι!

καμια ιωσουλα θα ειναι....θα περασει....το πολυ στο 3ωρο να τον μετρας ωστε να μην φτανει 39+

πολλα υγρα...χυμους νερο κλπ!

βγητε στο μαπλκονι για πιο δροσερο αερα(δροσερο μονο γιατι καθαρο σιγουρα οχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη περαστικα σας,ελπιζω μεχρι τωρα να ειναι καλυτερα ο μανωλακης!

πολλα φιλαια σε ολα τα αρρωστα μωρακια κ τις μανουλες τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη περαστικα στο Μανωλακη...πιστευω τη δευτερα θα ειναι μια χαρα!

τρις πως επαθε παλι ωτιτιδα ο μικρουλης?? απο τον παιδικο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον... Ξερω γω... εχει κανει ευαισθησια τωρα κι ολα τον χτυπανε στ αφτια.. Το καταλαβα την νυχτα. Ξυπναγε ουρλιαζοντας το μαναρι μου!! Δεν μπορουσα να τον συνεφερω. Ευτυχως ειναι δυνατος και σημερα ηταν μια χαρα!! Επαιζε συνεχεια. Αφου κι ο γιατρος αναρωτιοταν!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος ειναι βολτα με τον παππου κ το θειο του,οποτε εχω χρονο να γραψω,επιτελους ανετα!

για το θηλασμο κ τις "θυσιες" που λεγατε..

θα ειμαι απολυτα ειλικρινης κ ελπιζω να μη με παρεξηγησετε..

δεν ειχα ποτε προβλημα,ουτε με εισεχουσες θηλες,ουτε με μαστιτιδες,ουτε ποτε με δαγκωσε,ουτε ματωσαν οι θηλες μου ποτε,κ μαλιστα επιασε αμεσως στηθος.ποτε δεν ειχαμε θεμα με αλλεργιες.το μονο προβλημα ηταν τα ξενυχτια,αλλα αυτα ειναι γνωστα.

παρολα αυτα κοριτσια,δεν απολαυσα ποτε θηλασμους..δεν αισθανθηκα ποτε,περα απο τις μερες στο μαιευτηριο,αυτο που περιγραφατε πολλες,το μαγικο,το θαυμα,τη συγκινηση..

αντιθετα,ημουν εξαντλημενη,μελαγχολικη,δεν πηγαινα ΠΟΥΘΕΝΑ επειδη θηλαζε ολη μερα το ερωτακι μου,κ για δημοσιο θηλασμο ουτε λογος..ντρεπομουν..ζηλευα αφανταστα οταν εβλεπα μανουλες στο παρκο με τα μωρακια τους στο καροτσι να τα ταιζουν γαλα με το μπιμπερο οταν ηταν ωρα,κ ας κουβαλουσαν απειρα εξαρτηματα..ηθελα τοσο να βγω κ εγω με το μωρο μου..λυπομουν τον εαυτο μου,εκλαιγα πολυ,νευριαζα πολυ..

ο μονος λογος που δεν εδωσα ΠΟΤΕ ξενο γαλα,ηταν επειδη θεωρουσα κ θεωρω πως το μητρικο γαλα ηταν η καλυτερη τροφη για το μωρο μου..ειχα νοικιασει νοσοκομειακο θηλαστρο κ αντλουσα ωστε αν τυχαινε να ειμαστε εξω να πιει γαλατακι μου απο το μπιμπερο,ευτυχως το δεχτηκε το μπιμπερο κ ουτε συγχυση θηλης εμφανισε..ομως ακομη κ μετα το γαλα,αναζητουσε το στηθος..

ελεγα πως θα θηλαζα 6 μηνες,μετα ειπα λιγο ακομα μεχρι να μπουν καλα οι στερεες,μετα περασε ο χρονος,φτασαμε στους 19 μηνες κ θηλαζουμε 2 φορες πλεον το 24ωρο,ξερω οτι συντομα θα αποθηλασουμε,αλλα αισθανομαι οτι"ολοκληρωσα"τον κυκλο μου κ δε με ενοχλει..νομιζω!

τωρα ξερω καλυτερα κ τη δευτερη φορα θα το απολαυσω,θα παρω σιγουρα σλινγκ,κ το κυριοτερο για εμενα,θα εχω το αυτοκινητο..

ισως ακουγεται αστειο στις περισσοτερες,αλλα πιστευω πως αν οδηγουσα κ επαιρνα οποτε ηθελα το μωρο μου κ βγαιναμε,ολα θα ηταν καλυτερα..

Παναγιωτα κ εγω φοβαμαι παρα πολυ με το αυτοκινητο,τολμησε το ομως!θα δεις οτι αξιζει τον κοπο κ η αυτοπεποιθηση σου θα ανεβει κατακορυφα!δε θα εχεις αναγκη κανεναν γιανα πας οπου θελεις,οποτε θελεις!κανε λιγα μαθηματα με δασκαλο κ μετα ειναι θεμα εξασκησησ,οδηγηστε με τον αντρα σου συνοδηγο κ καποια στιγμη θα το δεις κ μονη σου,θα νιωσεις πιο σιγουρη!

τεσπα,αυτα τα ..πολλα!Αναστασια τί εννοεις οταν λες πως η "θυσια" σου δεν ηταν αλλεργιες,ξενυχτια,αλλα καποια αλλη απωλεια;;;αν θελεις απαντας βεβαια!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω καλυτερα ο γαμπρος μου?

πολύ καλύτερα και νωρίτερα από ότι μας είπε ο γιατρός!!! αφού βγήκε και έξω με τον μπαμπά του να πάνε να πάρουν νερό κ.λπ.!!!! :)

η κοπέλα μου κοιμάται και έτσι είναι σαν να είμαι μόνη μου!!!! :D:D:D πλήρης ησυχία!!!! :D:D

Αφρο πρόσεξε μην κολλήσεις και εσύ!!!! :?

εγώ πάλι δεν είχα τα παιδιά μου κολλημένα στο στήθος μου 24 ώρες το 24ωρο, όπως λέτε εδώ!!! ειδικά ο Λ. θήλαζε κάθε 4 ώρες και αυτό μόνος του το καθόρισε!!!......το δε μπουμπούκι κάθε 2 ώρες ή αρκετές φορές 1 ώρα....και όταν είμασταν έξω πιο αραιά.....και θήλασα πολύ καλά δημόσια, δεν με πείραξε ποτέ!!!! βέβαια είναι και διαφορετική η νοοτροπία εδώ, αλλά και στην Ελλάδα που είχα έρθει όταν ο Λ. ήταν 1,5 μηνών θήλαζα έξω και ούτε που με ένοιαζε!!!!....αντίθετα η αδελφή μου που ήταν μαζί μου είχε κόμπλεξ!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 12 έφτασε πάλι 38,7 της έδωσα πονστάν

και τώρα δεν έχει και παίζει φαίνεται μια χαρά.

Τώρα θα δούμε

Εκεί που ο πυρετός ήταν κάθε 3-4 ώρες τώρα

παίρνει αντιπυρετικό κάθε 10-12.

άντε να δούμε

Αχ βρε Τρις με αυτές τις παλιοωτίτιδες.

Η μικρή κάνει πολλές φορές.

Ε τις περισσότερες φορές δεν το έχουμε καταλάβει :roll:

Ειδικά τα αυτιά της δεν τα πειράζει.

Ευδιάθετη, τρώει, παίζει έχει λίγες μύξες και αμέσως κάνει ωτίτιδα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη εχουμε καει και φοβομαστε παρα πολυτ μην χρειαστει χειρουργειο το ελεγχουμε συνεχεια. Ευτυχως δηλαδη γιατι ισως ουτε εμεις να το καταλαβαιναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nomizo oti anebazei palu .

den thelei na piei tipota kai na faei ,mono thilazei .

kimithike stis 11 kai ksipnise meta apo miamish wra kathise ligo akefos sthn agalia mou kai tora ksana epese gia upno .

to kaimeno prwth fora tou einai kai ta exei paiksei ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι συνεβη βρε κοριτσια?Πολλα αρρωστα μωρακια.. :(

Περαστικα σας!Υπομονη μανουλες κ συντομα να ειναι παλι οκ!

Εμεις καλα...

Λενακι μου κ εμεις περασαμε πολυ ωραια μαζι σας!Δε γραφω αλλα γτ δεν

τα σηκωνει το κλιμα!...

Ιουλια μου σε καταλαβαινω απολυτα για τα του θηλασμου!Οχι πως ενιωθα τα ιδια αλλα

η καθεμια εχει αλλες σκεψεις στο μυαλο της...Ομως αν κ ειναι το πιο φυσικο πραγμα ο θηλασμος

(στη διατροφη του μωρου) δεν μπορω να φανταστω οτι καποιες το θεωρουν ευκολακι!

Δεν μετανιωνω για τιποτα αλλα δεν ηταν παντα πολυ ευκολο...

Για το αλλο που ανεφερα..Για το κοστος σε μενα...Δυστυχως ειναι κατι πολυ προσωπικο...

Ισως απο κοντα να σου πω...

Ελπιζω το Νατασακι κ η Θουλη να ειναι οκ γτ δεν ειδα ποστ τους...

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα...

Αρρωστούλινα έχουμε;;; Περαστικά στον Μανωλάκη ,στις ζουζούνες της Μαρίας, στο Λουκά και στον Τόνυ!!!!

Να πω και γω;;;;

Δεν έχω δώσει ποτέ σιρόπι στην Ειρήνη στον ύπνο της και επίσης δεν της έχω βάλει θερμόμετρο όταν κοιμάται. Αν έχει ανέβει ο πυρεττός στάνταρ θα ξυπνήσει...

Εμείς μια χαρά είμαστε! Πήγαμε στη λαική το πρωί με την Ειρήνη και το νινί έμεινε με τον μπαμπά για λίγο (κοιμόταν βέβαια!)

Χθες βράδυ πέθανα στα γέλια!!!

Γωγώ είδες τι έκαναν οι Ράδιο Αρβύλα με το καμάρι σου;;;;; Τί είπε;;;;

:lol::lol::lol::lol:

(Ξεκίνησα να γράφω πριν ώρες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους καταφερα να σας διαβασω.....ποσα ειπατε πια.......

καταρχην περαστικα στα παιδακια που ειναι αρρωστουλια........

θου πολυ γελασα με τον γιατρο...χαχαχα.......το ευχαριστηθηκα γιατι το εχουν παρακανει....

νατασουλα αρχισες το κοψιμο;;;;;ελπιζω να φτιαξει η μικρη και να μην μπεις σε χειροτερη διαδικασια...οσο για εξετασεις μη κανετε τσαμπα ο κοπος και τα λεφτα........οτι θες ρωτα εχω γινει ειδικη με τις κωλοαλλεργιες :twisted:

παναγιωτα μην τρελενεσαι με το αμαξι..κανε κανα δυο μαθηματακια και βουρ στους δρομους.....εγω δε μπορω χωρις αμαξι...απο τα 18 οδηγαω..και μεχρι πριν 2 χρονια καθε μερα εκανα πανω απο 100χλμ....και πολλα πολλα ταξιδια.........τι τελεια που ητανε :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

γωγουλα μην αγχωνεσαι βρε με το θηλασμο.μια χαρα θα τα καταφερεις......ρωτα οτι θες...διαβασε τωρα που εχεις πιο πολυ χρονο........

εγω προσωπικα δεν επαθα κατι..δηλαδη ουτε μαστιτιδες,ουτες τραμαυτισμενες θηλες.....ολα ηταν ομαλα και φυσικα...παρολο που δεν ειχα ενημερωθει και τρελα...αλλα ειχαμε αλλεργια και δεν ετρωγα σχεδον τιποτα...πολυ αυστηρη διαιτα και το χειροτερο απο ολα ειναι να ακους απο ολους "τι το βασανιζεις το παιδακι...δωσε του ξενο γαλα.τι θα παθει;;;...κακο του κανεις και ταλαιπωρησε και εσυ..."και αλλες πολλες μα...ιες.....αλλα τελος καλα ολα καλα......

μαγδουλα πως παει η συγγραφη;;;

σες τι γουρουνα αυτη η συναδελφος;;;;

μπεμπουλης να πας σε γιατρο για το ζαχαρω.....

λενακι πως πηγε η αποπλανηση;;;; :D:lol::lol::lol:

δεν θυμαμαι κατι αλλο.......τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη ..ΦΤΑΞΕ οτι τρωει και του αρεσει...απεφυγε σοκολατοκαταστασεις αυγο και ψαρι!

Μύθοι και αλήθειες!!!:

Όταν έχεις πυρετό δεν πρέπει να τρως ψάρι ή αυγό. Μύθος και αυτό. Ίσα-ίσα όταν έχει κανείς πυρετό και θέλει να αυξήσει τις άμυνες του οργανισμού του πρέπει να τρώει πολύ καλής ποιότητας πρωτεΐνες – και δύο από τις καλλίτερες είναι το αυγό και το ψάρι. Αρκεί, βέβαια, να έχει όρεξη να φάει, παρά τον πυρετό, και να μην κάνει έμετο, διότι σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται περισσότερο υγρά παρά στερεά τροφή.

Ο Αντώνης Καφάτος είναι καθηγητής Προληπτικής Ιατρικής & Διατροφής στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταφερα να μπω!

Μερες δεν μπορουσα να συνδεθω!

Περαστηκα στα μωρακια!

Ρε κοριτσια, νοιωθω παλι κατι πονους στις ρογες μου!

Παλι καντιντα?

Ελεος!

Παω να φτιαξω ντονατς!

Ειμαι σε διαιτα σας το ειπα? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ξυπνησε κατακοκκινος. Πριν του βαλω καν θερμομετρο του δωσα ντεπον και τον αλλαξα. Μετα που του βαλα 39!! :shock::( Πηγαμε σ ενα φαρμακειο να παρουμε αντιβιωση ποδαρατα!! Τσουκου τσουκου ο δικος μου μια χαρα πηγαμε κι ηρθαμε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..

σημερα ξυπνησε 7,30

κουραστηκα να σας κουραζω αλλα νιωθω αδικη μενη στι υπνο..αληθεια..

νατασα απορω με δυι μωρα κ παρακολουθεις κ το τρενο..μωρε μπραβο

ωχ αν αρχισεις κ διατροφη..θα στερεψεις..ξανα ειδες αιμα??το μεμε τουμπανο?

αναστασια εφαγε σημερα η αννυ?????????εσυ καλα?

ελενη ντονατσ..σλουρππππππππ

ποσους θηλκασμους κανετε τωρα?

περαστικα σε ο,α τα μωρακια

ξεχασα ν πω..

ασχετο μαρια τελειαααααααααααααααααααα η φωτο σου..καλα η μικρη σου μοιαζει απιστευτα

αφρο καμια ιωση..εμεις τη περναμε με τσιμπλες..φτου φτουυυυ

αννα κ λοιπα κοριτσια..χθες η μαια ειπε ΠΟΤΕ δε βρεχουμε τα αυτια του μωρου..γτ μια ζωη θα εχει ωτιτιδες..οσοσ ειναι λεχουδι λογικα εννοουσε..εσεις το βρεχατε?εγω δε θυμαμαι..

αργι κ γω ξερω αυγο δε κανει οταν εχεις πυρετο

γιωτΑ 2 πως παει η δουλεια???????????τα μικρα που λειπεις τι λενε?????????

ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ κερναω καφε πισια σε μενα..

δε το κανω τεταρτη γτ η χρυσα θα παει γιατρο

καλε χρυσα πηρες τα αποτελεσματα/ολα καλα?

δε σας ειπα..χθες πηγα να παρω στο αουτλετ ενα φορμακι για το νινι

καλε δε εβρισκα ουδετερο χρωμα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

μα τι σκατα..ολα ροζ κ μπλε??????????

τελικα πηγα λητω κ πηρα ενα πρασινο..κουκλι..το θοδωρη τον εβγαλα με πορτοκαλι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι επειδή είμαι μπροστά αλλά η μικρή είναι καρμπόν με μένα :mrgreen:

Θούλη σε καταλαβαίνω για τον ύπνο... Δεν του αρέσει τι μπορείς να κάνεις

Και δε γίνεσαι κουραστική μη λες βλακείες.. :lol::lol::lol:

Κι εγώ τη μικρή με ένα ουδέτερο φορμάκι την έβγαλα από το μαιευτήριο.

Ήξερα ότι είναι κορίτσι αλλά είχε ροζίσει το μάτι μου :lol::lol::lol::lol:

άντε σε περιμένουμε από μέρα σε μέρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...