Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφροδιτουλα αρρωστησε ο Μανωλακης? :( Ο παιδιατρος μου χει πει οτι ο αστατος υπνος κι οταν το παιδι στιφογυρναει αποτομα αριστερα δεξια στον υπνο του ειναι το κυριο συμπτωμα ωτιτιδας!! Παρακολουθησε το!! Μαρια περαστικα!!! Τι εννοεις πιεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο καταρχήν ηρέμησε.

Τωρα που κοιμάται δε μπορείς να του βάλεις το θερμόμετρο;

Αν έχει πολύ πυρετό πάρε τον παιδίατρο. Μην αγχώνεσαι όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου περαστικά σας!

Δεν ξέρω να σου πω για το φάρμακο... Έτσι κι αλλιώς δε θα ξυπνήσει αν προσπαθήσεις να τον ανασηκώσεις?

Δεν είναι πολύ πάντως το 38.3, μην αγχώνεσαι. Σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί είναι και νύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πως δεν μπορείς

κράτα του το κεφαλάκι και ρίξε του με τη σύριγγα λίγο λίγο στο στόμα (από το πλάι το κανω εγώ)

Πίεση εννοώ από τα νεύρα της τρις μου!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala poso baria koimate ...tou exw balei 10 fores thermometro ...pote den petixeno na einai mesa sthn masxali pote kolaei to hlithio (to omron nai to ksana dokimasa :twisted: ) pote lew ti ginete tha ksana kanei mpip h eklise ?.....pantos ta idia mou eipai 38.3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου μην αγχώνεσαι. Το 38.3 δεν είναι πολύς πυρετός. Αν δεν έχει πολλή γκρινια το μωρό μη του δίνεις τίποτα. Θα του κατέβει μες το 24ωρο. Αλλιώς δώστου ντεπονάκι αν έχεις και πολύ κανάκεμα. Θέλει έλεγχο ανα μισάωρο να δεις αν ανεβαίνει. Το βράδυ συνήθως ανεβαίνει.

Πάντως αν ήταν κάτι σε ωτίτιδα θα έπιανε το αυτί του γιατί ο δικός μου το έτριβε συνέχεια και έλεγε ότι πονάει. Πάτα του λίγο τα αυτιά να δεις αν δυσανασχετίσει. Αν είναι ωτίτιδα θα πεταχτεί πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι περαστικα ρε..πρωτη φορα κανει πυρετο ε?

σημερα κοιμησου μαζι του καλυτερα..μη σκας..δε ειναι πολυ

γωγωκα κ γω κ η νατασα λεγαμε δε θα θηλασουμε πολυ :lol::lol::lol::lol: εγω ελεγα 6 μηνες κ αυτη 3-4 =))=))=))=))=))=))=))=))

σας φιλω ολες..

ολο το μυαλο μου στο φαι γμτ..μα τι να κανω???????????αυριο ζυγιζομαι

παπακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι περαστικουλια

α νατασουλα με ρωτησες να με εδινε αποδειξεις..

οχι..ειχαμε συμφωνησει 1000 ε τοκετος κ επισκεψεις..κ στο τελος να με δωσεις 500

στο θοδωρη με εδωσε 450

α΄λλα με εδωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπακι υπαρχουν πολλες μορφες ωτιτιδας... (ειμαι καμενη λεμεεεε) Ενας τροπος να το τσεκαρεις ειναι κι αυτος που λες. ;) Αλλα δεν ειναι κι απολυτο γιατι εμεις μπηκαμε στο παιδων και μας ειπαν "μα καλα δεν το καταλαβατε? Το παιδι ειναι σχεδων κουφο κι απ τα δυο αφτια!" :shock: Κι οχι δεν το χαμε καταλαβει γιατι περα απο την μυξα τον πυρετο και τον αστατο υπνο ηταν πολυ ευδιαθετος, ετρωγε, επαιζε, και δεν επιανε τ αφτια του!!! Ειναι στο παιδι ξερεις... Και εκει μας ειπαν οτι μπορει να εχει ωττιτιδα και να μην ποναει καθολου!! :? Ουτε πυρετο να εχει ουτε μυξουλες... Αντε να το καταλαβεις!! Υπουλη αρρωστια παιδι μου!! Αλλα μετα τα 3 καλμαρει το ολο θεμα!! Εχω κανει διατριβη!!! ;):lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελοκομεια τι κανετε;;;;; :D

Ρε σεις δεν υπαρχετε λεμεεεεεεε!!!!!!!!!!!32 σελιδες χθες και σημερα;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::o:o:o

ΕΙλικρινα δε προλαβαινω να σας διαβαζω και να γραφω και δε μ'αρεσει να γραφω χωρις να σας εχω διαβασει.... :roll:

Παντως καθημερινα κατι μπαινω και διαβαζω για να μαθαινω νεα σας και να ξεραθω λιγο στο γελιο με το σουργελο τη Γωγω και τα πετυχημενα της!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μωρη 200 ml εβγαλες απο το καθε βυζι;;;;;;;εσυ επρεπε να κανεις συμβαση με τη ΜΕΒΓΑΛ!!!!! :lol::lol::lol:

Ευχομαι το 2ο μπεμπακι να το απολαυσει! ;)

Θου καπου πηρε το ματι μου τι περιπου ειπες στο γιατρο...καλα του ειπες του μαλακαντε!!!!!! :evil::-bd

Καλα ο γιος μου τι κολλημα εφαγε σημερα στης αδερφης σου με τη παρτη σου δε λεγεται!!!ολο "που ειναι Θουλι;;" ελεγε!! :lol::lol: Του εκανε κλικ το ονομα φαινεται!! :lol::lol:

Αφρο περαστικα στο Μανωλακη.. :( πρωτη φορα;;; ευχομαι και η τελευταια! :P

Νατασουλα η μπεμπουλα καλα;;; το Ρηνακι;;; :-*

Να ειδατε διαβασα πολυ αποσπασματικα και δε θυμαμαι τιποτα αλλο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη πως ειναι ο μικρος?

δωσες τιποτα?

φαρμακειο βρικατε?

αν εχω κατι στειλε και απο εδω να παρουν!

μπορεις να δωσεις σε πλαγια θεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lipon ...o nonos pige farmakeio ,den brike depon pire ponstan kai panadol

tou edosa opos eipai h farmakopios panadol giati akoma exei ligo ,ton sikosa ligo tou eipa anikse to stoma ,to anoikse!!!! kai tou ebala thn siriga .

den ksipnise katholou :shock: miam miam to ekane ...e geush batomouro exei !!!

einai sto krebati tou kai kimate tou kalou kairou ,den skeutomai a paw na ton parw egw sto diko mou ,an ksipnisei tha erthei .

makari na pesei kai na mhn ksana anebei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη περαστικά στον ΜΑνωλάκη, μην αγχώνεσαι βρε, ο πυρετός του δεν ειναι πολύς και αν το βράδυ έκανε τόσο τότε το πρωί θα είναι λιγότερος. Αν δεν αρωστήσουν δεν θα μεγαλώσουν που λένε..

Απλά θα τον παρακολουθείς, οχι πολυ συχνά αντιπυρετικό.. εξαρτάται..

Ηρέμησε.

Εγώ του το δίνω με την σύρριγα αλλα του δίνω να πιεί και λίγο νεράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας,

αν θα είναι δλδ,!!! ενώ ο Λ. δεν έχει πυρετό, έχει μια γκρίνια που σου σπάει τα νεύρα!!!! και δεν σου λέει ΤΙ θέλει!!!

τέλος πάντων.....

Αφρο περαστικά στον Μανωλιό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera

to prwi htan efialtiko....kimithikame mazi xthes ,ksipnise kai psinotan ton metrisa me ta xilia zoria kai eida 39.1 meta sikothika na tou doso siropi ,me ta xilia zoriakai auto na to piei .

kapoia stigmh ton blepw oti tremei kai ekei ta eida ola !!!katebase kai duo potiria xumo ...auto hthele na piei ekeinh thn wra .ola ayta giro stis 7.30 to prwi .

twra ton pianw kai ton niothw pio drosero kai exei kai kaluterh diathesh .

ti na tou ftiaksw to mesimeri na faei ? soupes den trwei ,na tou kanw makaronia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera

to prwi htan efialtiko....kimithikame mazi xthes ,ksipnise kai psinotan ton metrisa me ta xilia zoria kai eida 39.1 meta sikothika na tou doso siropi ,me ta xilia zoriakai auto na to piei .

kapoia stigmh ton blepw oti tremei kai ekei ta eida ola !!!katebase kai duo potiria xumo ...auto hthele na piei ekeinh thn wra .ola ayta giro stis 7.30 to prwi .

twra ton pianw kai ton niothw pio drosero kai exei kai kaluterh diathesh .

ti na tou ftiaksw to mesimeri na faei ? soupes den trwei ,na tou kanw makaronia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά ο δικός μας έχει 38,3, έδωσα σιρόπι!!!....ησυχία έχουμε τώρα!!!!

Αφρο φτιάξε ένα κανονικό φαγητό, που του αρέσει και ξέρεις ότι θα το φάει!!! γιατί να κάνεις σούπα? του πονάει ο λαιμός? γενικά ο γιατρός μας, μας έχει πει να δίνουμε στο παιδί ό,τι αυτό θέλει και έχει όρεξη!!!! δεν απαγορεύεται τίποτα!!! ;) ........α και πολλά υγρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ara tha tou kanw makaronia pou tou aresoun ,na faei kiolas ikanopoihtika .

twra tou ekana mia feta me meli kai trwei .

mou edixne to prwi to stoma tou kai nomiza oti ponaei ...nai nai to katalaba auto me ta ugra ...2 koutakia ximo mesa se 10 lepta katebase to prwi kai me ksebiziase kai apo panw .

tou zestana to gala alla den to thelei .panta to pinei apo to psigio kai den tou aresei zesto ...uparxei problhma an tou to doso apo to psigio ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο απλά βγάλτο έξω, μην το ζεσταίνεις, άστο να έχει την θερμοκρασία δωματίου, δεν νομίζω να πειράζει........

επίσης εμείς έχουμε θερμόμετρο που το βάζεις στο αυτί και έτσι είναι εύκολη η μέτρηση!!!!

με αυτό της μασχάλης είναι παίδεμα!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα μου ερχόταν στις 3 μέρες. Δηλαδή, τελείωνα το κουτί Παρασκευή και μου ερχόταν τη Δευτέρα. Ρώτησες το γιατρό σου για τις εκκρίσεις; Εγώ όσο έπαιρνα τα χάπια δεν το είχα αυτό. Μήπως έχει να κάνει με την υστεροσκόπηση δεν ξέρω.
    • Καλησπέρα! Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι ούτε σε αυτήν ούτε στην έγχρωμη. Αλλά αυτό είπαν και τα κορίτσια. Εγώ σου γράφω για να σου πω ότι την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την εμπιστεύομαι ΚΑΘΌΛΟΥ, μιας και αρκετά χρόνια πριν μου είχε βγάλει θετικό τεστ σχεδόν αμέσως, ενώ δεν ήμουν έγκυος κ απλά είχα μια κύστη (για αυτό είχα κ καθυστέρηση). Αν δεν αντέχεις κάνε αύριο ένα, αλλά άλλης εταιρείας, κατά τη γνώμη μου! Ωστόσο εύχομαι να είσαι, αν το θες!❤️
    • Νομίζω σε επόμενη φορά (αν υπάρξει) θα πρέπει να πεις ότι επειδή είμαι έγκυος/έχω νεογέννητο δεν μπορώ!! Γιατί τελικά το πρώτο άτομο που θα πρέπει να μας φροντίσει/προστατέψει είναι ο εαυτός μας!  Κι εγώ απογοητεύτηκα σε αντίστοιχες περιπτώσεις και έλεγα "μα καλά δεν σκέφτονται ότι είμαι έγκυος;;" αλλά κατάλαβα ότι δυστυχώς δεν το σκέφτονται όλοι και πρέπει να μάθω να λέω όχι για να με φροντίσω ή να με γλιτώσω από αχρειαστη ταλαιπωρία. Μην νομίζεις κι εγώ το δουλεύω μέσα μου γιατί όταν στο ζητάνε και δεν το σκέφτονται οι άλλοι μπορεί να αισθάνεσαι άσχημα να βάλεις εσύ το όριο. Αλλά σκέφτομαι ότι αφού δεν με σκέφτονται άλλοι πρέπει να με σκεφτώ εγώ!
    • Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Εγώ δεν κοιμάμαι λόγω ΓΟΠ αλλά νυστάζω όλη μέρα. Αν τους έλεγες όχι τι θα σου έλεγαν δηλαδή;;; Τι κάνατε τελικά;
    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...