Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

Τι να πω και για μας βρε παιδί μου…..δεν προλαβαίνουμε να αναρρώσουμε από την μια ίωση μας βρίσκει άλλη. :?:?

Εμείς εχθές γυρνάγαμε στα νοσοκομεία.

Βασικά η Μαρία από την Κυριακή είχε διάρροια, όχι πολλά πράγματα, μια φορά την ημέρα. Αλλά ήταν γενικά κακοδιάθετη, δεν έτρωγε, είχε πολύ γκρίνια και αναγούλες. Αυτό συνεχίστηκε και την Δευτέρα, μαζί με εμετό. Εχθές έκανε μόνο εμετό.

Ο δε Λεωνίδας εχθές έκανε εμετό το γάλα του, ακόμα και το νεράκι που ήπιε μετά ο καημενούλης, συνέχισε με διάρροιες, πυρετό και όλο γκρίνια για την κοιλίτσα του.

Βασικά καιρό μου λέει ότι πονάει η κοιλιά του, αλλά στον γιατρό μας που πήγαμε δεν είδε κάτι. Μια χαρά μας βρήκε.

Έτσι λοιπόν σήμερα τα πήγα στο νοσοκομείο να κάνουμε κάποια εξέταση να δούμε τελικά τι έχει και πονάει τόσο η κοιλίτσα του.

Όλα καλά βγήκαν....αλλά τουλάχιστον μου έφυγε η έννοια και για το παραμικρό.

Πολύ ταλαιπωρία βρε παιδί μου τα νοσοκομεία....

Μόλις γύρισα σπίτι από την δουλειά, τα πήρα καπάκι και τα δύο και πήγα κατευθείαν νοσοκομείο. Να φανταστείς από τις 5:00, γυρίσαμε 9:00!!! ουφφφφφφφφφφφ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσουδια μου καλημερα μετα απο κατι ρακομελα κατι κρασια κ κατι ουισκια ξυπνησααααααααα πως μην με ρωτατε :lol::lol::lol:

περασα φανταστικααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα τραγουδησα χορεψα με ενα παλλικαρι 20χρονων σαν τα κρυα τα νερα :lol::lol::lol: πανω στο τραπεζι ατιμα νιατα σε ξανανιωνουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πρεπει να παω λαικη κ να αρχισω γενικη πως μη με ρωτατε :lol::lol::lol::lol: ολα στο στομαχι μου γυριζουν :!::!::!::!::!:

ασπακι πως ειναι τα παιδια???

μαρη αγαπημενη γιατι χανεσε??

ελενακη μη λες τετοια να μπαινεις μην φανταστεις οτι κ γω καθε μερα λεω σημαντικο :lol::lol::lol:

κοριτσουδιααααααααααααααααα σε ολες τις υπολοιπες τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααα ερη μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα ζουζουνάκι μου γλυκο!!! :x

Ρε συ Βικυ , δεν έρχεσαι και απο μενα μια βόλτα για μια γενική, να βοηθήσεις και στο πακετάρισμααααα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Ασπάκι αστα με τις ιώσεις. Εμεις ευτυχώς ακόμα δεν εχει χριαστεί να πάμε σε νοσοκομείο αλλα και στο παίδον να τον πήγαινα παλι ο δικός μας γιατρός θα τον εβλεπε γιατί είναι εκει (στο Αγ. Σοφία) επικεφαλής μιας ομάδας γιατρών όποτε πάω καλύτερα στο ιατρείο του και δεν μπλέκομαι με νοσοκομεία.

Βικάκι μια χαρά σε βλέπω με το πιπινάκι :lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριαννα αστα αυτα τα νιατα φωτια ειναι :lol::lol::lol::lol::lol:

ασπακι μου ολα καλα ευτυχως απλα του ξεκολησε μια ακρουλα που ηταν κολλημενη 2 λεπτα υποθεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Μολις ηρθα στην δουλεια νυσταζω παρα πολυ σημερα δεν ξερω γιατι και κοιμηθηκα καλα

απο τις 23:00 μερχρι τις 9 δεν εχω καθολου ορεξη....

Τονια μου μεγια τα καινουργια επιπλα καλως να ερθει και το μωρακι τωρα :D

Παλι αρρωστις ε?Αμαν πια φτανει...

Εμενα ο μικρος μου αρχισε σημερα να φτερνιζετε αντε να δουμε σε τι θα μας βγει γιατι ετσι αρχιζει

και μετα του γυρναει σε βηχα....θα φανει....

Βικακι καλα αποτελασματα με την παιδιατρο...

Βικυ περασες καλα ε???????Αντε κανε δουλεις τωρα :lol:

Ασπα περαστικα στα μικρα σου....

Σταμυ αφου δεν επαθες τιποτα εσυ παλι καλα.....

Ελευθερια αν θες βοηθεια για πακεταρισμα ερχομαι για βοηθεια :D

Οι υπολοιπες καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερακι πακετάρεις εε; Πότε φεύγετε με το καλό κοπέλα μου;; Απ τη δουλειά σταμάτησες;; Βρήκατε σπίτι;; Πως νοιώθεις που έφτασε η ώρα της αναχώρησης;; Καλα μες την απορία είμαι σήμερα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριαννα αστα αυτα τα νιατα φωτια ειναι :lol::lol::lol::lol::lol:

ασπακι μου ολα καλα ευτυχως απλα του ξεκολησε μια ακρουλα που ηταν κολλημενη 2 λεπτα υποθεση

Kai esy mpempa eisai re pipiniiiiiiii!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάνα μου , σιγα σιγά διώχνω πράγματα απο το σπίτι, αλλα έχω πολύ δρομο ακομη...

Κατα τα μέσα-τέλη Φεβρουαρίου θα φύγουμε εμείς.... σπιτι τωρα ξεκίνησε να βλέπει ο Βαγγ.. Εγώ τα κοιτάω απο το ιντερνετ.. εχει πολλά, δεν θα έχουμε θέμα με αυτο..

Ρε παιδιά ακούστε ενα κουλό! Τα σπίτια εκει δεν έχουν αποροφητήρες!!!! Ελάχιστα σπίτια έχουν.. :shock:

Κουλό????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διωχτε με να κανω κακια δουλεια :lol::lol::lol:

αχ βασω σε νιωθω κ εγω κουρελι ειμαι :lol::lol::lol:

πιπινι σητεμενο ειμαι εγω :lol::lol::lol: ασε που ολα τα αγορακια εγω τα βλεπω σαν παιδια επειδη εχω αγορι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: του το ειπα καλε σαν παιδι μου σε βλεπω :shock::shock::shock::shock:

γιατι δεν εχουν?????? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διωχτε με να κανω κακια δουλεια :lol::lol::lol:

αχ βασω σε νιωθω κ εγω κουρελι ειμαι :lol::lol::lol:

πιπινι σητεμενο ειμαι εγω :lol::lol::lol: ασε που ολα τα αγορακια εγω τα βλεπω σαν παιδια επειδη εχω αγορι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: του το ειπα καλε σαν παιδι μου σε βλεπω :shock::shock::shock::shock:

γιατι δεν εχουν?????? :lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω ρε συ, εχω μείνει κοκαλο με το γεγονός.. πραγματικά.. Λέω στην τελική αν δεν βρούμε με αποροφητήρα να πάρω καποιον ιονιστή που να διώχνει και μυρωδιές... Υπάρχει νομίζω ε?

Και εγώ Βικάκι όλα τα νέα αγόρια όταν τα βλέπω και μιλάω μαζί τους τον γιο μου σκέφτομαι.. και την μαμα τους χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο καπνος απο το μαγείρεμα που παει;; Εχει και ψόφο εκει που να ανοίξεις τα παραθυρα να ξεμυρίζει :shock::shock::shock: . Μηπως εχουν κανενα αλλα σύστημα;; Αυτοί τι κάνουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριανα μου δεν ξερω αυτες τις μερες εχουμε και δουλιτσα και με εχουν τρελανει

πως και πως περιμενω να ερθει το Σ/Κ να ηρεμησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παρε ιονιστη μα καλα πως τη παλευουν τι να πω αββυσος η ψυχη τους :lol::lol::lol: εχω κεφια σημερα :lol::lol::lol:

τελειωσα το παιδικο θελω ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol::lol: δεν με βλεπω για γενικη θα τα ξεπεταξω δεν γουσταρω μια σερνομαιιιι τσακισα κ μια τυροπιτα κ ηρθε το στομαχι κ ισιωσε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο καπνος απο το μαγείρεμα που παει;;

:shock::shock::shock::lol::lol::lol::)):)):)) Καλέ δεν τα καίω τα φαγητά μου... προσέχω... :mrgreen:

Οι μυρωδιές είναι το θέμα... Ισως να υπάρχει άλλο συστημα ξέρω και εγώ... μηπως κεντρικός εξαερισμός?? Δεν ξέρω.. Πάντως εμείς θα ψάξουεμ να βρούμε με αποροφητήρα... τωρα αν δεν βρούμε... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κατι θα παιζει στανταρακι δεν γινετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ παω για το μπανιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!!!!

Από χθες μπαίνω και γράφω και την ώρα που πάω να τελειώσω σηκώνεται το αφεντικό και το κλείνω γρήγορα. χιχιχιιχιχιχιιχιχιχιιχιχι

Ελενίτσα μου καταρχήν σε εμένα μου έλειψες να το ξέρεις και δευτερον ελπίζω σήμερα να σε πετυ΄χω έχεις καιρό μέχρι τις 13.30 που κλείνω απόγευμα δεν έχει θα ροχαλίζω.

Bikxar διάβασα λίγο τις προηγούμενες σελίδες πάλι καλά που τελείωσε με τον Χαρούλη σου θα ξαναπάτε??? Πήγατε για ρακόμελα??? Είναι κανείς σας από Κρήτη??? Εμένα ο μπαμπάς μου είναι από Σούδα.

Βάσω υπομονή θα σχολάσουμε που θα πάει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Ρια ειναι το αφεντικο γι'αυτο χαθηκες ε?

Εγω το μονο καλο που εχω ειναι οτι δεν εχω κανενα πανω απο το κεφαλι μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...