Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε κορίτσια..βλεπω μιλατε για επετείους...κι εγω στις 24 φλεβαρη κλείνω 11 χρονια με τον αντρούλη μου!αλλα γνωριζόμαστε από μικρα παιδιά,στο ιδιο χωριο μεγαλωσαμε.κ ηταν ο παιδικος μου ερωτας.κι εγω το ιδιο για εκεινον.λέγαμε πως θα παντρευόμασταν....κ τελικα,αρκετα χρόνια μετα εγινε πραγματικοτητα!Ακόμη δεν μπορω να το πιστεψω!Νομίζω πως ονειρεύομαι!

Αυτά..είδα που λετε ιστοριες αγάπης,ιστοριες τρυφερες ε!κ ειπα να μοιραστω κι εγω την δικιά μου!

Αντε καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααα!!!πρωτη πρωτη ειμαι βλεπω!!!!αντε να αναπληρωνω τις απουσιες μου!!! :lol::lol:

καλε ιωαννα 0 εισαι??κ με την οπισθεν να πηγαινω τα γενεθλια,σε 24 χρονια θα ειμαι 0!!!! :lol::lol: καλα εχεις απολυτο δικιο,οτι οσο αισθανομαστε ειμαστε!!μεγαλη κουβεντα!!!εγω αλλς φορες νιωθω .....10 γιατι κανω σαν χαζο κ αλλες νιωθω 50 επειδη νομιζω οτι δεν εχω κουραγιο ουτε να κουνησω τα χερια μου!!!αναλογα τη διαθεση παντα!!! ;)

ελενη μου τι ομορφη ιστορια με τον αντρα σου!!παιδικος ερωτας κ παντρευτηκατε??!!αχ!ειναι πολυ συγκινητικο!!πολυ μ'αρεσουν αυτα!!παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι να ειστε!!! :)

κοριτσια 2 μερες τωρα,καθε πρωι κλαιει ο νικολας οταν τον αφηνω στο σχολειο...δεν φανταζεστε πως κανει!!! :cry::cry::cry: μου λεει δεν θελω να κατσε εδω,θελω να ερθω σπιτι,μην μ'αφησεις,ειναι πολλες ωρες κ με ποναει το κεφαλι μου! :cry::? ενα τεταρτο καθομαι κ του εξηγω για να κατσει εκει!!!την περασμενη παρασκευη δεν τον πηγα γιατι εβρεχε καταρρακτωδως κ φοβομουν να οδηγησω! :oops::oops: μου ειπε η δασκαλα οτι επειδη ο νικολας παντα ηθελε να πηγαινει κ του αρεσε,ισως τωρα κατι να προεκυψε,μπορει λογω καποιας καταστασης να αλλαξε γνωμη!! :?:( κ μαλλον ο λογος ειναι λεει οτι εκεινη τη μερα που δεν τον πηγα,περασε ωραια στο σπιτι κ βαριεται στο σχολειο....δεν ξερω τι να πω βρε κοριτσια!!δεν νομιζω οτι περνανε καλα τα παιδια το ρπωι εδω στο σπιτι!!παιζουν με τα παιχνιδια τους στο σαλονι κ γω τρεχω σαν τον βεγγο να τελειωσω τις δουλειες να κατσω μαζι τους μετα!!!τα απογευματα δηλαδη ειναι πιο ευχαριστα!!δεν ξερω τι εχει παθει!!!σημερα για να κατσει στο σχολειο του ειπα οτι παω να ξυπνησω τη μαρια κ τον θαναση κ θα παω να τον παρω!κ τι μου λεει ????''δεν θα ρθεις να με παρεις,θ'αργησεις,θα ρθεις το μεσημερι που ερχονται κ οι αλλες μαμαδες!'' :|:?:o:cry: δεν μπορω ομως κ να του κανω το χατιρι να γυρισει σπιτι,γιατι μετα θα το κανει συνηθεια κ οποτε δεν θελει σχολειο θα ξερει οτι δεν θα τον παω!!!ευχομαι να μην συνεχιστει για πολυ αυτο!!τον λυπαμαι κιολας που κλαιει!!!οταν παω κ τον παιρνω στις 12:15,καθεται σε μια ακρη κ κοιταζει επιμονα την πορτα να δει ποτε θα ρθω!!

ολα αυτα ξεκινησαν τη δευτερα!!τον αφησα κανονικα,δεν εκλαψε καθολου κ μια ωρα μετα με πηρε τηλ η δασκλα του κ μου ειπε οτι κατι τον επιασε κ αρχισε να κλαιει σπαρακτικα μεσα στην ταξη!τον πηρε αγκαλιτσα,του μιλησε!!!με ρωτουσε αν εγινε κατι,αν σηκωθηκε καπως το πρωι ο μικρος!!!μα πραγματικα κοριτσια,το πρωι δεν περναει πολυ καλα σπιτι...τα πρωινα ειναι λιγο του τρεξιματος!!!δουλειες,φαγητο,ψωνια!!τι να πω...σας ζαλισα παλι,αλλα θα εσκαγα!!!νομιζα οτι θα γινοταν μονο μια φορα κ τωρα........ :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια ,τι κανετε?Εμεις ξυπνησαμε και γινεται ενας χαμος ο ενας κλαιει ο αλλος γκρινιαζει ολο κατι ζηταει ...ελπιζω να ηρεμησουν σε λιγι :shock:

Ελενη μου πολυ ομορφη η ιστοριουλα σου με τον αντρουλη σου..

Ανδριανα μου θα στρωσει μωρε,υπομονη λιγες μερες...αυτο θα ειναι επειδη εμεινε μια μερα σπιτι θα του αρεσε...που θα παει θα το ξεχασει χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα ελισακιιι!!!!!

κ μενα οπου να ναι θα ξυπνησουν τα μικρα κ θα αρχισει το ρεπερτοριο!!! :roll::P

κ γω λεω θα συνηθισει ο νικιολας,αλλα στεναχωριεμαι τωρα που φευγω κ κλαιει!!

δεν ηταν κ η πρωτη φορα που εμεινε σπιτι!!εχει μεινει αλλες 2-3 φορες επειδη ηταν αρρωστος,αλλα τοτε εκλαιγε που δεν τον πηγαμε σχολειο!!απορω....σκεφτομαι μηπως τον στεναχωρει τιποτα σρτο σχολειο,αλλα θα μου το ελεγε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο ειναι βρε Ανδριανα μου να στεναχωριεσαι που κλαιει...Ρωτα τον μηπως κατι τον εχει πειραξει και δεν στο λεει απο μονος του...περνανε φασεις μωρε τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Ανδριάννα κ Ελισάβετ!Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Ανδριάννα μου,δεν ξερω τι φταιει κ αντιδράει έτσι ο μικρός...Είναι η πρώτη του χρονιά?τι να πω,περνάνε απο διάφορες φάσεις....κι εμένα τη μια θέλει την άλλη οχι.η δασκαλα της μου είπε να επιμεινω...πάντως,αυτό που λες για τις δουλειες το πρωι,μπορει εσενα να σου φαινεται ετσι,οτι ειναι βαρετα...ξερεις τι μου ελεγε η γικιά μου?''μαμα,δεν θελω να παω σχολειο.θελω να κατσω εδω μαζι σου,να μαγειρεύουμε,να κανουμε δουλειες...''

πωπω!δεν ξερω αν βγαλατε ακρη ετσι όπως τα εγραψα....αλλα ειμαι αυπνη.ειναι κ τα δυο αρρωστα.Παλι! X(

ελισαβετ τι κανουν τα παιδακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελενη κ λενακιιιι!!!!!! :D

ελενη μου το ξερω οτι φαση ειναι κ θα περασει,αλλα αυτος εκανε σαν τρελος για το σχολειο!!καθε παρασκευη μου λεγε ''σε ποσες μερες θα ειναι δευτερα για να παω σχολειο??''!!!τι να πω...θα περασει!!!

ειναι αρρωστα τα δικα σου ε?/περαστικουλια βρε ελενη!!κ τα δικα μου ακομα συναχωμενα κ εχουν κ βηχα!!ευτυχως δεν εχουν πυρετο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Λενακι.

Ελενη μου καλα ειναι και τα 2...Ο μεγαλος μου ευτυχως παιζει τωρα μονος του και ο μπεμπης καθεται στο ριλαξ.Περαστικα σας μωρε!

Σημερα χαζευω τηλεοραση ,θα φτιαξω ενα γρηγορο φαγητο.Ρυζι με τονο ,ελιες και πιπεριες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Ελένη είναι σπουδαίο πράγμα να είσαι με έναν άνθρωπο τόσα χρόνια, να τον γνωρίζεις από μικρό και τελικά να γίνεται ο σύντροφος της ζωής σου! Το βρίσκω το πιο τέλειο πράγμα!

Εχω ένα πολύ φιλικό ζευγάρι που είναι έτσι, γνωρίζονται από το νηπιαγωγείο, στο λύκειο «τα φτιάξανε» και τωρα είναι πλέον παντρεμένοι.. Είναι φοβερό πραγματικά.

Ανδριανάκι μου τα κάνουν τέτοια πισωγυρίσματα τα παιδάκια με το σχολείο. Όταν τον ρωτάς τι σου λέει?

Υπομονή πάντως, θα το πάρει απόφαση..

Λενάκι ξέχασα να σου πω, συγχαρητήρια για την δουλειά του άντρα σου!

Elisaki ωραίο φαγάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Να μαι και εγω!!!! Τι κάνετε;; Καλά πόσα γράψατε εχθές τα εχω παίξει στο διάβασμα και δεν θυμάμαι τίποτα :shock::shock::shock:

Αχ τι ωραία που είναι τετάρτη!!! 2 μερούλες μείνανε [smilie=blob1.gif] ΣΚ μετά!!!!

Φιλάκια........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα......τι κάνετε τσούπρες????

Κρύο σήμερα εεεε???? Και από το βράδυ νέα επιδείνωση.....πτώση θερμοκρασίας και βροχές!!! Πάλι θα ξεπαγιάσω εδώ στο γραφείο.....τέλος πάντων.

Αύριο έχει τα γενέθλια της, το Μαράκι μου, το κοριτσάκι μου θα κλείσει τα 4!!!!! :ymparty:

Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός.....

Τις ψώνισα καινούργια ρουχαλάκια για το πάρτυ της το Σάββατο.....το περιμένει με χαρά!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!εμεις τα εχουμε ολα!κ πυρετο,κ βηχα κ συναχι κ πονολαιμο...εγω ειμαι στο παρα πέντε να την σταματησω απο τον παιδικο!καθε φορα που καλλαει κατι η μεγαλη,κολλαει κ η μικρη!Δεν την παλευω,ειδικα τωρα που ο αντρας μου διαβαζει κ δεν μπορει να με βοηθησει!

Ανδριάννα,πραγματικα,όταν βλέπω τη φωτο σου με πιανει μια αισιοδοξια....φαίνεται να έχεις μια ''τρελλα'' (με την καλή εννοια το λέω ε?)κ μου αρέσει πάρα πολύ!!!Έπρεπε να σε είχα εδω,σιγουρα θα με ξεσήκωνες...πρέπει να είσαι η ψυχής της κάθε παρέας ε?Μπράβο!Μ'αρέσεις!

Ελισάβετ,καθεται στο ριλαξ ε?εμενα κανενα ομως!ολοκαινουριο ειναι το ριλαξ που ειχα αγορασει!

Ρυζακι ε?καλό μου ακούγεται!Εγω εφτιαξα φακές.Είπα σήμερα να το ετοιμασω νωρίς-νωρίς να μην το εχω αγχος!

Ελευθερία καλημέρα!πως εισαι εσύ?ναι είναι οντως ωραιο!κ χαίρομαι που μου συνεβη!Βεβαια είμαστε μαζι απο τα 19,γιατι πιο πριν ο καθενας μας ειχε την εντυπωση πως σιγα μην γυρναγε ο αλλος να τον κοιταξει..κι ομως ειχαμε τα ιδια συναισθηματα ο ενας για τον αλλον!

καλημέρα Φλωριαννα!

Ασπα να την χαίρεσαι την κορούλα σου!Να τα εκατοστήσει κ να ειναι πάντα ευτυχισμένη!θα κάνετε γιορτούλα?

Οι υπόλοιπες που είστε βρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα......τι κάνετε τσούπρες????

Κρύο σήμερα εεεε???? Και από το βράδυ νέα επιδείνωση.....πτώση θερμοκρασίας και βροχές!!! Πάλι θα ξεπαγιάσω εδώ στο γραφείο.....τέλος πάντων.

:D

ρε συ Ασπα,δεν εχει θερμανση στο γραφείο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ερη,Φλωριαννα,Ασπα.

Ασπακι τι ωραια θα εχετε παρτακι,να τη χαιρεσαι ,θα τα πουμε και αυριο βεβαια!

Ελενη ,ναι καθεται του αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνουμε παρτάκι το Σάββατο!!!!

Όσο για την θέρμανση.....ΜΕΓΑΛΟ θέμα!!!!!!!!!!!

ναι αλλα δεν παλευεται να δουλευεις στο κρυο!!!!

αντε κοριτσακια σας αφηνω να κανω καμμια δουλεια!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σουρλουλουδες :lol::lol::lol: τι κανετε εγω κανω δουλιτσες κ περιμενω το αντρακι το μεγαλο να παμε για ψωνια το μικρο στη γιαγια ακυρο το βραδυνο δειπνο χαλασε η θερμανση της μαμα μου κ δερν μπορει να τον κρατησει θα σε φαω τονια :lol::lol::lol::lol: (πλακα κανω :lol::lol::lol::lol: )

ελενακη πωπωπ πολλα χρονια εισαστε μπραβο ρε θηριο εγω δεν ξερω αμα θα αντεχα ο παιδικος μου ερωτας να ηταν κ ο αντρας μου ηθελα να εχω μια σφαιρικη αποψη :lol::lol::lol::lol::lol:

ελισαβετ ηρεμησαν τα μικρα???

ελενακη πως παει ο μικρος με τους κολικους??η μικρη τελικα το ηπιε τα γαλα??

ασπακι μου εχετε παρτακι το σαββτο αντε με το καλο να χαιρεσε το μαρακι...

φλωριανν ειδες πολυλογουδες που ειναι :lol::lol::lol:

ερη μου πως ειναι ο κωστακης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...