Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βαριεμε...

ο χαρακης ευτυχως απυρετος με κεφι τρελο δοξα το θεο το βραδυ για να δουμε :roll::roll::roll:

λεω να φτιαξω φυλλο κουρου κ να φτιαξω καμια πιτα σε στυλ ρολου για να δουμε

(βασω μην με βριζεις αυριο που θα το διαβασεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ! ! !

Ερη μου περαστικά στον Κωστακη! Κι εμάς ο Νικόλας την προηγούμενη Παρασκευη έτσι ξύπνησε από τον απογευματινό του ύπνο και είχε 38! Γρήγορα περαστικά του!

Βίκυ μου το ίδιο για τον Χαρούλη, αν και απ' ΄ότι διάβασα δεν έχει ξανακάνει ε? Ελπίζω να το ξεπεράσει έτσι ελαφρά!!

Τόνια τί να πω γαίϊουριά να αργει ο γιατρος στα ραντεβού του ενταξει ανθρωποι ειναι και κατι μπορει να τυχει αλλα όταν εχεις να κανεις με παιδια που δεν καθονται και για πολυ ωρα να μπορουν να υπομεινουν την αναμονη, και ειναι και αρρωστα και εισαι και εγκυος....αναμεσα σε τοσα περιστατικα...ουφ αγχωθηκα μονο που τα ειπα!! Είναι καλύτερα τώρα ο Αλεξάκος?? Το εύχομαι!

Βικουλίνι μου χάρηκα που το αυτάκι του μπεμπούλη σου είναι καλύτερα ! ! ! Το Μαρισάκι μας τί κάνει? Εσένα τα κέφια σου? Είσαι κάπως καλύτερα??

Ελένη τα μηνύματα σου μου ήρθαν σημερα φαντάσου... Θα τα πουμε το βραδακι που θα ξαναμπω αν εισαι μεσα..

Φιλια σε ολες και να στε καλα!!!

Καλό απογευματάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Από Μανουλομάνουλα 2008 θα το ονομάσουμε καταγραφή νοσοκομείου.

Εμένα μία πάει να γίνει καλά μετά πάλι βήχας τώρα έιχε και συνάχι χθες και να φανταστείτε ότι δεν την έβγαλα έξω την Κυριακή.

Τι να πω?????

Πήρα την παιδίατρο και θα έρθει να την δει σήμερα ή αύριο.

Αυτιά και μύτες.

Σήμερα είχα τρελλή δουλειά και αύριο επίσης το ίδιο προβλέπεται.

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ένα φιλάκι παραπάνω στην Ελενίτσα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!μερεσ εχω να μπω.Ειχαμε παει παρασ/σαβ/κο Αθηνα οικογενειακως στην αδερφη μου και περασαμε πολυ ωραια.Μου κρατησανε και τα μικρα και πηγα και θεατρο με τον αντρουλη μου!

Βικακι,Κατερινακι,τονια μου και οποια αλλη ξεχναω περαστικα στα μικρα σας...εμεις ευτυχως γιναμε καλα!

αχ βρε κοριτσια πειναωωωω!Αλλα θελω να κρατηθω να μη φαω βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!μερεσ εχω να μπω.Ειχαμε παει παρασ/σαβ/κο Αθηνα οικογενειακως στην αδερφη μου και περασαμε πολυ ωραια.Μου κρατησανε και τα μικρα και πηγα και θεατρο με τον αντρουλη μου!

Βικακι,Κατερινακι,τονια μου και οποια αλλη ξεχναω περαστικα στα μικρα σας...εμεις ευτυχως γιναμε καλα!

αχ βρε κοριτσια πειναωωωω!Αλλα θελω να κρατηθω να μη φαω βραδυ!

καλησπερα τι κανεις τα μικρα σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΑ σ'ευχαριστω!!!! :YMHUG:

Κ μενα η μικρη το πρωι εκανε 1 φορα εμετο κ απο τοτε εχει πυρετο.Να δουμε πως θα παει....

Εγω απο ψυχολογια μηδεν....θελω τη μαμα μου,να τα κρατησει εστω μιση ωριτσα...θελω ν'ανοιξω την πόρτα κ να φυγω...να παω να περπατησω...αλλά δεν μπορω...

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ποια θα δωσει κουράγιο στην άλλη???ε???είσαι καλύτερα εσύ?τα μωρά σου?

Βίκυ αμαν μ'αυτα τα φαγητα σου!!!!Αυτη τη πίτα τη ζηλεψα κ γω...βαλε καμμια φωτο,να φανε τουλαχιστον τα ματια....

Κατερίνα ελπίζω να σε πετυχω μετά...

φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι χαμπαρια?εγω την εβγαλα κανα δυωρο στο σουπερ μαρκετ το απογευμακαι πριν λιγο τελειωσαμε με τα πραγματα. τωρα απολαμβανω μια τονοσαλατα σουπερ και χαζευωωωωωωωωωω!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισαβετ εχει πυρετουλι το αγορι μου ειχε να κανει απο το μεσημερι κ στις 22.00 εκανε 38.2 βασικα ενημερωθηκα οτι ειναι τριημερη ιωση μονο με πυρετο

ελενακη μου ελπιζω αυριο να ναι μια καλυτερη μερα περαστικα στη μικρη σου

δεν εβγαλα φωτο γμτ βγηκε πολυ καλο ομως!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

φανη καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούω κ διάβάζω για μαμάδες που παρουσιάζουν την καθημερινότητά τους τόσο απλή,τόσο ευχάριστη,τόσο ρόδινη...που κανουν τα παντα για τα παιδιά τους,που είναι υπομονετικές,που δεν νευριάζουν,που δεν τους φωνάζουν,που παίζουν συνέχεια μαζί τους...

Εγώ γιατί δεν είμαι έτσι?τι κάνω λάθος?που?

Γιατί θέλω να κοιμηθώ?Γιατί δεν αντέχω την γκρίνια?Γιατί εκνευρίζομαι?Γιατί δεν αντέχω να παίξω μαζί τους παρα πάνω απο μια ώρα?

Μήπως δεν είμαι καλή μαμά?Αλλά γιατί?Τι δεν έχω εγώ που το έχουν οι άλλες?

Νιώθω τόσο πεσμένη,πιεσμένη,κουρασμένη...κ δεν μπορώ να χαρώ την ευτυχία που μου έδωσε ο Θεός να έχω αυτά τα δύο αγγελούδια κι αυτόν τον υπέροχο σύζυγο...

Όμως δεν αντέχω....Είναι στιγμές που θέλω να ανοίξω την πορτα κ να φύγω...γιατί φοβάμαι...

Συγνώμη για το παραλήρημά μου...την απαισιοδοξία μου...κ την ''μαύρη'' καλημέρα...

Δεν χρειάζεται να μου απαντήσει κάποια...απλά ήθελα κάπου να ξεσπάσω...κάποιον μόνο να με ακούσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες ηρθα και εγω.....

Παλι ιωσεις ε?Περαστικα σας :)

Τι να σχολιασω :?: Δεν θυμαμαι και παρα πολλα πρωι ειναι ακομα δεν ανοιξε καλα

το ματι μου...

Κατερινα εσυ νομιζω με ρωτησες τι μαγαζι εχει ο αντρας μου?ειναι καφετερεια κλαμπ στο χωριο μας

Βικυ τι να πω παλι για φαγητο? :lol::lol: Καλα που δεν εβαλες φωτο.......

Οι υπολοιπες ολα καλά εκτος απο τις ιωσεις?

Εγω κοριτσια περασα σχετικα καλα επαθα μια μικρη κολπιτιδα αλλα ολα καλα...

Ομικρος λιγες μυξουλες αλλα ευτυχως ακομη την παλευουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου κανεις λαθος τιποτα δεν ειναι ροδινο ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω...

Ολες μας εχουμε φτασει στο σημειο να πουμε πουμε δεν αντεχουμε αλλο....

Και να μιλησω προσωπικα για μενα....εγω οπως ξερεις δουλευω ε δεν εχω παντα ορεξη να γυρναω στο σπιτι και να ασχολουμε μαζι του συνεχεια θελω να χαλαρωσω και οταν δεν με αφηνει ειμαι μες στα νευρα

μην νομιζεις οτι μονο εσυ εισαι ετσι ολες το παιρναμε αυτο και καμια δεν πιστευω πως δεν εχει φτασει στο σημειο να πει αμαν πια....

Δεν χρειαζεται να σκας και να κανεις σκεψεις πως δεν εισαι καλη μαμα....

Δεν εχεις καποιον να σε βοηθησει να βγεις καμια ωριτσα μονη σου τουλαχιστον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούω κ διάβάζω για μαμάδες που παρουσιάζουν την καθημερινότητά τους τόσο απλή,τόσο ευχάριστη,τόσο ρόδινη...που κανουν τα παντα για τα παιδιά τους,που είναι υπομονετικές,που δεν νευριάζουν,που δεν τους φωνάζουν,που παίζουν συνέχεια μαζί τους...

Εγώ γιατί δεν είμαι έτσι?τι κάνω λάθος?που?

Γιατί θέλω να κοιμηθώ?Γιατί δεν αντέχω την γκρίνια?Γιατί εκνευρίζομαι?Γιατί δεν αντέχω να παίξω μαζί τους παρα πάνω απο μια ώρα?

Μήπως δεν είμαι καλή μαμά?Αλλά γιατί?Τι δεν έχω εγώ που το έχουν οι άλλες?

Νιώθω τόσο πεσμένη,πιεσμένη,κουρασμένη...κ δεν μπορώ να χαρώ την ευτυχία που μου έδωσε ο Θεός να έχω αυτά τα δύο αγγελούδια κι αυτόν τον υπέροχο σύζυγο...

Όμως δεν αντέχω....Είναι στιγμές που θέλω να ανοίξω την πορτα κ να φύγω...γιατί φοβάμαι...

Συγνώμη για το παραλήρημά μου...την απαισιοδοξία μου...κ την ''μαύρη'' καλημέρα...

Δεν χρειάζεται να μου απαντήσει κάποια...απλά ήθελα κάπου να ξεσπάσω...κάποιον μόνο να με ακούσει...

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ Κ ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΤΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ...(ΠΟΙΑ ΜΗΛΑΕΙ :? )

ΙΣΩΣ Η ΒΑΣΩ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΦΑΣΕΙΣ...

ΒΑΣΟΥΛΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Βικακι οχι ισως ολες παιρναμε τις φασεις μας αλλες τις κραταει πολυ και αλλες

λιγο εγω μουρμουριζω με το ενα εσεις που εχετε 2 φανταζομαι πως θα ειναι πολυ πιο

δυσκολα....ετσι ειναι η ζωη με τα καλα και τα κακα τι να κανουμε ολαααααααααα θα

περασουν καποια στιγμη.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια!!!!!!!!τι καλημερα που ο καιρος εδω ειναι σκατα μαυριλα βροχη και μουνταδα αλλα τι να κανουμε χειμωνας ειναι! ;) ελενη ολοι παθαινουμε της κρισεις μας καποιες στιγμες μαλλον σημερα δεν ειναι η μερα σου αυτο δεν σε κανει κακια μανα !!!!!!!!!αλλα ειναι αυτα που χαρακτιριζουν μια κακια μανα...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Μπόρα είναι και θα περάσει, κανείς δεν είναι τέλειος, όλοι προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε μέρα με την μέρα!!!

Αυτό να το ‘χουμε όλες στο μυαλό μας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτες οι δουλειες....

Μια χαρα ειναι το αντρακι μου.....

Αχ κοριτσια σημερα η μερα ειναι πολυ χαλια ενας οδηγος εδω δικο μας εχθες ηρθε εκανε

ενα δρομολογιο και μετα σταματησε σε ενα πρατηριο για καφε μολις πηρε τον καφε επεσε

κατω ηρθε το ασθενοφορο αλλα πεθανε αμεσως καρδια.....μολις 42ετων δεν ειχε ποτε

προβλημα αστα να πανε :(:(

Τελικα πρεπει να ζουμε την καθε μερα σαν να ειναι η τελευταια μας ...

Δεν πρεπει να αγχονομαστε για τιποτα και να ειμαστε παντα αισιοδοξοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια σημερα η μερα ειναι πολυ χαλια ενας οδηγος εδω δικο μας εχθες ηρθε εκανε ενα δρομολογιο και μετα σταματησε σε ενα πρατηριο για καφε μολις πηρε τον καφε επεσε

κατω ηρθε το ασθενοφορο αλλα πεθανε αμεσως καρδια.....μολις 42ετων .

Έλα ρε Βάσω…τι πες τώρα????

Τι είμαστε τελικά.....?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι βροχή είναι αυτή;; Τι μουνταμαρα;;;

Και φτάνω στα δικά μου. Λοιπόν εχθές έπρεπε να είχα ευχηθεί ένα τσουβάλι λίρες!!! Θυμάστε που σας έγραψα ότι είμαστε καλύτερα;;;; Ε λοιπόν, ο Δημητράκης εχθές έκανε 2 εμετους και ανέβασε δέκατα :shock::shock: . Σήμερα όμως είναι καλύτερα!! Ή μαλλον όχι θέλω ένα τσουβάλι λίρες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βασούλα καλημέρα!!! Κολπίτιδα εε;; Περαστικά βρε κοριτσάκι!!!! 42 χρονών εε;; Απαπα Παναγία μου...

Ασπάκι καλημέρα και σε σενα καλά τα μικρούλια;; Δουλεια εε;; Και εγω τα ίδια!!!!

Βικάκι θέλω φωτο με την πίτα!!!!

Ελενάκι, δεν θέλω τέτοια!!!! Ακου κακή μανα!!! Καλά όλες περνάμε τις κρίσεις μας!!! Αμα με δεις εμένα σε κρίση θα πάθεις!!! Αλλά είμαστε άνθρωποι, όχι ρομπότ. Έχουμε αισθήματα, τα πάνω μας και τα κάτω μας. Όταν γέννησα τον Δημητράκη πέρασα γερή κατάθληψη ξέρεις τι με βοήθησε;; Το ότι γύρισα πίσω στη δουλειά και ξέφευγε το μυαλό μου για λίγο από το σπίτι. Αν μπορείς πες σε κάποιον να σου κρατήσει τα παιδιά και βγες μια βόλτα με κάποια φίλη ή μόνη σου για ψωνια!! Αν πάλι όχι, με την πρωτη ευκαιρία που θα έχει καλό καιρό πάρε τα μικρά σου και πήγαινε σε κανέναν παιδότοπο, ασε το μεγάλο να λυσάξει στις κούνιες και κάτσε εσυ με το μικρό και πιες κανέναν καφε. Όλα θα περάσουν θα δεις και θα νοιώθεις πολύ καλύτερα!!! Και μη ξεχνάς ότι δεν γίνεσαι κακή μάνα από κάτι τέτοιες μέρες. Αν ανοίξεις τηλεόραση θα δεις σίγουρα στις ειδήσεις ποιες είναι κακές μανες!!! Κάθε μέρα έχει και μια τέτοια είδηση δυστυχώς!!! Φιλιά πολλά και χαμογέλα. Τα παιδάκια σου είναι καλά και υγειή. Όλα θα περασουν!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Καλέ!!! Τι ειναι αυτα πρωί πρωί??? :o:o

Το πρωί ειναι η αρχη μιας καινούργιας μέρας. Μιας μέρας που μπορεί ο καθένας να την διαμορφώσει απο την αρχή! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=hello2.gif]

Ελενη στην ζωή μου το μόνο ρόδινο πράγμα που υπάρχει είναι τα ρόδινα μάγουλα του Κώστα! Και αυτό μου φτάνει να σου πω την αλήθεια... :D

Ο κάθε άνθρωπος όμως είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικές ανάγκες.

Αν η ζωή που επιλεξαμε δεν μας αρέσει, μπορούμε να σκεφτούμε πως θα θέλαμε να είναι και με μικρά μικρά βηματάκια να πάμε προς τα εκεί..

Αν δεν τα καταφέρνουμε μόνοι μας, μια βοήθεια απο εναν σοβαρό ψυχολόγο μπορεί να καταφέρει να προκαλέσει το κλικ στο κεφάλι μας..

Γιατι περι αυτού πρόκειται... Ενα κλικ στο κεφάλι για να τα δουμε όλα αλλιώς...!! @};-@};-

Φιλάκια πολλά :-*

Συνεχιζει ο πυρετός μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...