Μετάβαση σε περιεχόμενο

EYTHYROX ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και Καλή χρονιά σε όλες σας !! Για τις εγκυούλες μας εύχομαι τα καλύτερα.....

Μετά από μία μακρά περίοδο εξετάσεων ξεκίνησα να παίρνω eythyrox γιατί ο ενδοκρινολόγος έκρινε ότι ο θυρεοειδής μου πάει να "κοιμηθεί". Από τις 20 του Δεκέμβρη ξεκίνησα να παίρνω επίσης και resoferon και filicine ενώ έχω πάρει επίσης και Κλομιφαίνη για 5 ημέρες καθώς και dostinex.

Ξέρετε αν κάτι από αυτά ή ο συνδυασμός όλων αυτών προκαλούν καθυστέρηση στην περίοδο γιατί περιμένω από τις 6/1;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια φιλακια τανυα μου δεν ξερω καθολου....τα ντοστινεξ τα εχω παρει κ εγω 2 φορες για να μην ερθει το γαλα....οταν εχασα τα μωρα....μακαρι να εχει γινει κατι καλο κ να μην φταινε τα φαρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Χρυσάνθη μου αν και δε με καθησύχασες. Έκανα όλο αυτόν τον καιρό πλήθος εξετάσεων. Ορμονικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πέρα από έναν "τεμπέλη" θυρεοειδή για τον οποίο παίρνω και θυροξίνη. Ουσιαστικά δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Όσον αφορά δε στο πρόβλημα κινητικότητας που φάνηκε στο σπερμοδιάγραμμα του συζύγου....μας είπαν ότι δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό....και πήρε βιταμίνες για αυτόν τον λόγο. Η σαλπιγγογραφία έδειξε ότι όλα είναι εντάξει....

Άγχος δεν μπορώ να πω ότι είχα αυτή την περίοδο....έχω ένα μόνιμο και καθιερωμένο άγχος πάντοτε και για τα πάντα...αλλά αυτό δεν επηρέαζε ποτέ τον κύκλο μου. Ίσα ίσα που σήμερα έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ ως προς το γεγονός του να μην πάει κάτι καλά....και να μην έχει φανεί από τις εξετάσεις. Τι άλλες να κάνω πια; Τέλος πάντων, την Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο και ελπίζω να μάθω τον λόγο που μου έχει καθυστερήσει η περίοδος. Εκτός και αν μέχρι την Παρασκευή ...μου έχει έρθει.. Δυσκολεύομαι πάντως να πιστέψω ότι είμαι έγκυος - αν και το θέλω τόοοοοοοοοοοοσο πολύ ......

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Χρυσάνθη μου αν και δε με καθησύχασες. Έκανα όλο αυτόν τον καιρό πλήθος εξετάσεων. Ορμονικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πέρα από έναν "τεμπέλη" θυρεοειδή για τον οποίο παίρνω και θυροξίνη. Ουσιαστικά δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Όσον αφορά δε στο πρόβλημα κινητικότητας που φάνηκε στο σπερμοδιάγραμμα του συζύγου....μας είπαν ότι δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό....και πήρε βιταμίνες για αυτόν τον λόγο. Η σαλπιγγογραφία έδειξε ότι όλα είναι εντάξει....

Άγχος δεν μπορώ να πω ότι είχα αυτή την περίοδο....έχω ένα μόνιμο και καθιερωμένο άγχος πάντοτε και για τα πάντα...αλλά αυτό δεν επηρέαζε ποτέ τον κύκλο μου. Ίσα ίσα που σήμερα έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ ως προς το γεγονός του να μην πάει κάτι καλά....και να μην έχει φανεί από τις εξετάσεις. Τι άλλες να κάνω πια; Τέλος πάντων, την Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο και ελπίζω να μάθω τον λόγο που μου έχει καθυστερήσει η περίοδος. Εκτός και αν μέχρι την Παρασκευή ...μου έχει έρθει.. Δυσκολεύομαι πάντως να πιστέψω ότι είμαι έγκυος - αν και το θέλω τόοοοοοοοοοοοσο πολύ ......

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ θυροξινη περνουν πολλες κοπελες.μακαρι να εισαι εγκυος....αφου κ οι δικες σου εξετασεις βγηκαν καλες ειναι θετικο αυτο...τωρα για το σπερμα δεν ξερω κ εγω πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....ΣΤΙΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΥΡΙΑΜ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ....

Χρυσάνθη μου να σου πάνε όλα καλά.....Σου το εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου.

Εγώ θα ξέρω την Παρασκευή που θα πάω στον γιατρό αν είμαι έγκυος τελικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα άλλα δύο που λες δεν τα ξέρω αλλά το euthyrox το παίρνω κι εγώ από τον Οκτωβριο που πήγα ενδοκρινολογο λόγω υποθυρεοειδισμού που μου εμφανιστηκε μετά τη γέννα.Μπορώ να σου πω πάντως πως ίσως να βοηθησε να συλλάβω γιατί εκείνο τον μηνα έμεινα έγκυος.Δεν ξέρω αν σχετίζονται υπογονιμότητα και θυρεοειδής, αλλά εμένα μου έφερε γούρι.Των 88mg στην αρχή και τωρα στην εγκυμοσυνη των 100, λόγω αυξημενων αναγκων.

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τεστακι για αρχή, μην τρυπιέσαι με το καλημερα.Γιατί νομίζω ο γιατρός, κι αν είσαι έγκυος, ισως να μην μπορεί να δει κάτι την Παρασκευή, είναι λίγο νωρίς.Αν περιμένεις από τα Θεοφάνεια, ένα έγκυρο τεστ θα δείξει κάτι.

Καλά αποτελέσματα ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...