Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!ΑΔΕΙΑ ΕΠ'ΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟ


Recommended Posts

Kalhspera kai apo mena..h empeiria mou einai akrivws h idia me tis Panagiotas pio panw...Exw 7 xronia uphresias kai eimai ekpaideutikos. Apo ton tetarto logo enos mikrou provlimatos arxisa na pairnw adeia anarrwtiki. H diadikasia htan h akolouthi. Mou egrafe tin adeia o giatros mou gia enan mina, tin phgaine sygeniko mou proswpo sto grafeio me mia aitis mou kai h prwtovathmia epitropi tin enekrine...den me kalesan pote na parousiastw...toulaxiston mexri twra pou mpika ston 8o kai stamatisa na pairnw anarrwtikes. Dikaiouse anarrwtiki ena mina gia kathe xrono uphresias pantws kai meta epapeiloumeni. Sti deuteri periptwsi o idiwtis giatros den arkei, prepei na egrithei apo dieuthinti dimosiou nosokomeiou.

Pantws den nomizw oti kaneis riskarei na min ti dwsei akoma ki an den uparxei sovaro provlima pou na apaitei katholiki xekourasi kai paramoni sto krevati, eidika se emas pou douleuoume me 30 paidia stin taxi kai kala an exeis antiswmata apo paidikes astheneies, an den exeis ti kaneis me erythra kai megalokyttaroio? Ase pou kindineueis na fas kamia mpalia stin koilia sto dialeima h kanena sproximo stin efimeria...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Martina γεια σου!

η τάξη εχει ενταση κ πίεση και ειδικα στα δημοτικα τα μικροβια κανουν πάρτυ -δεν ειναι καταλληλο μερος για μια γυναικα με προβληματικη ειδικά εγκυμοσυνη. και αυτο που ανεφερες για το διαλειμα- ειναι ετσι. Ασε που δεν νομιζω να βαζουν εγκυο να κανει επιτηρηση στην αυλή- (μη μου πειτε οτι βαζουν.....???!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

. και αυτο που ανεφερες για το διαλειμα- ειναι ετσι. Ασε που δεν νομιζω να βαζουν εγκυο να κανει επιτηρηση στην αυλή- (μη μου πειτε οτι βαζουν.....???!!!)

Δυστυχως βαζουν! Εναι θεμα διευθυντη. Οταν ημουν σε ενα ιδιωτικο Εβαζαν την κοπελα μεχρι 8 μηνων που την κρατησαν στο σχολειο( γιατι συνεπευτε με το τελος της σχολικης χρονιας) να κανει κανονικοτατα εφημερια με την κοιλια στο στομα και μεσα στη ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα! :shock::shock::shock:

ε συγνωμη εγω δεν θα το δεχομουν ως συναδελφος της εγκυου πρωτα απόλα να την αφησω να περιφερεται αναμεσα σε κινουμενες βόμβες στο διάλλειμα!!! καλα, ξερω..εχει κατι στραβόξυλα Αθηνούλι, κ η συναδελφικότητα στον τομέα μας δεν ειναι διαδεδομένη... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!!νομιζω τελικα, οτι η διαδικασια διαφερει απο υπηρεσια σε υπηρεσια κι απο ατομο σε ατομο....οπως και να'χει, ο αντρας μου εφυγε πριν απο λιγο, εφοδιασμενος με ο,τι χαρτια εχουμε, και θα μαθουμε τι πρεπει να γινει!!!ελπιζω να βγαλει καμια ακρη.... θα σας ενημερωσω εντος της ημερας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον, με πηρε τωρα ο αντρας μου, και μου ειπε οτι δεν σηκωνει κανεις τηλ. γιατι ειναι μια γυναικα και εξυπηρετει 100 ανθρωπους!!! του ειπε πως χρειαζεται το χαρτι του γιατρου και ενας υπερηχος, και μπορει να ερθει και την τριτη- γιατι σημερα βιαζεται ο αντρας μου και δε μπορουσε να περιμενει αλλους 80 ανθρωπους πριν απ'αυτον- χωρις να υπαρχει προβλημα!!! μονο που το ξεφτερι μου, ξεχασε να πει οτι δεν εχουμε εμεις το χαρτι του γιατρου, γιατι το στειλαμε στη δευτεροβαθμια,κι απο κει το στειλανε στην υγειονομικη επιτροπη, κι επομενως δεν ξερουμε αν το λαβανε η εχει χαθει!!!αααααχ!!!!αντρες!!! αυτα, κοριτσια, σας ευχαριστω ξανα, με βοηθησατε πολυ , ολες, οταν ημουν πολυ αγχωμενη και ανησυχη!!

καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Afrodite μου τι φταιει ο καημενος ο αντρας σου....

αυτα ολα συνθετουν το παζλ της απόλυτης παράνοιας του ελλ.δημοσίου....ουτε αυτοι ξερουν τι θελουν κ πως να το εφαρμοσουν...γιαυτο κ τρέχει ο φουκαρας ο πολίτης...

(δεν θα σχολιασω καν το οτι υπάρχει 1 ατομο σε τομεα με αναγκες για εξυπηρετηση άνω των 100 ατόμων!!!)

δηλαδη δεν ξεμπερδεψατε ακομη! τι να πω πια...καλη ευκολία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

ειπα να συνεχισω το σιριαλ της αδειας μου, γιατι προφανως σιριαλ εγινε!!!!

7.30 το πρωι ηταν ο αντρουλης μου στην επιτροπη και πηρε το νουμερο 17 !!!!το μονο που επρεπε να γινει ηταν να βρεθει το χαρτι του γιατρου που η δευτεροβαθμια εστειλε στην επιτροπη... περιμενε λοιπον 3 ωρες μεχρι να ψαξουν οι υπαλληλοι, και στο τελος του ειπαν οτι δεν το βρισκουν!!!!εμεις, βεβαια ειχαμε βγαλει επικυρωμενη φωτοτυπια και τουλαχιστον ειχαμε κατι!!! με τα πολλα, του ειπαν, να ξαναερθει οταν θα παρει το χαρτι της 2ης αδειας κι αν δεν εχουν βρει μεχρι τοτε το πρωτο, θα χρησιμοποιησουν τη φωτοτυπια.... επομενως, απ'ο,τι καταλαβα, κακως το στειλαμε στη δευτεροβαθμια, επρεπε να το παμε μονοι μας στην επιτροπη, να βγει η αποφαση, και μετα να σταλει στη αρτα... αλλα, που να ξερουν κι αυτοι στην δευτεροβαθμια στην αρτα το μπαχαλο που γινεται στην αθηνα!!!!

αυτα τα νεα, σας ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας, κι ευχομαι να χαιρεστε τα μωρακια σας οι μανουλες, και καλη λευτερια στις εγκυουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη νομιζω οτι τα χαρτια πρεπει να τα στελνεις στη Β-Βαθμια πρωτα για να ξερουν την αδεια σου!!!!

Συννενοησου μαζι τους μην την πατησεις και σου κοψουν τα χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα , ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα μιλησω μαζι τους, και θα τους πω και ο,τι εγινε στην επιτροπη!!! πρεπει ολα να ειναι νομιμα γιατι το σημαντικο ειναι να πληρωνομαι κι ολας!!!αυτοι ειναι στην ουσια οι εργοδοτες μου, επομενως αυτοι θα μου πουνε πως πρεπει να γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα να πω κάτι...σου χασαν επίσημο εγγραφο?? ξέρεις οτι αυτό είναι απαράδεκτο -το λιγότερο- Υπηρεσία κ εχασε εγγραφο???

τι να πω βρε κοπέλα μου...θα αρχίσω να σταυρώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα να πω κάτι...σου χασαν επίσημο εγγραφο?? ξέρεις οτι αυτό είναι απαράδεκτο -το λιγότερο- Υπηρεσία κ εχασε εγγραφο???

τι να πω βρε κοπέλα μου...θα αρχίσω να σταυρώνομαι...

καλημερα κουκιδα μου!!!ετσι οπως παμε, θα σταυρωνομαστε οταν ΔΕΝ χανουν τα εγγραφα και η δουλεια μας γινεται αμεσως....!!προς το παρον, συνηθιζουμε την ιδεα της αργοποριας και της γραφειοκρατιας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...