Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΟΜΑΝΟΥΛΕΣ 2008 - Νο 7!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Ωχ...κατάλαβα, τόσο καιρό δεν στο είχε καταβάσει η παιδίατρος?

Θα πάτε να τον δει απλά, ή θα κάνετε κάτι για να το κατεβάσει?

Καλώς το Κατερινάκι, που χάθηκες βρε ψυχή εσύ, όλα καλά???

Να ΄σαι καλά για τις ευχές σου και να είστε και εσείς πολύχρονοι και αγαπημένοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 879
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου Άσπα μου...

καλά αν εξαιρέσεις την ίωση που περναμε οικογενειακως και το γεγονος ότι μπηκα στον Τειρεσία στο μαγαζί κατα τα αλλα γιορταζω πανηγυρικά τον ερχομο του 2011 που θα είναι καλύτερο...από το 2010.... :lol:

εσείς όλοι καλά? πως τα πας με την ιγμορίτιδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από την παιδίατρο. ΑΚΌΜΑ διαρροιες ο Νικόλας 8η μέρα σήμερα και τα χει φτυσει το μικρό μου..βηχας για γερα νευρα και πυρετος..τα μικρα μες το ιατρειο συναγωνίζονταν το ενα το αλλο στον βηχα...αυτη η @@ίωση τα νευρα μου...τώρα αρχισε να με ποναει κι εμενα ο λαιμος μου...

Τόσο καιρό, θα έχει ρέψει το πουλάκι μου..... :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Άσπα μου...

καλά αν εξαιρέσεις την ίωση που περναμε οικογενειακως και το γεγονος ότι μπηκα στον Τειρεσία στο μαγαζί κατα τα αλλα γιορταζω πανηγυρικά τον ερχομο του 2011 που θα είναι καλύτερο...από το 2010.... :lol:

εσείς όλοι καλά? πως τα πας με την ιγμορίτιδα?

Πωπω ...χάλια τα πράγματα εεε????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναί ήταν που ήταν μόλις 12 κιλά τί να σου περιγράψω έχει μείνει μισός και δεν έχει όρεξη για κανέναν είναι μες την μουρμούρα όλη μέρα...

Υπομονή τί άλλο...

και στα 2...και για τα οικογενειακά και για τα επαγγελματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙ ΑΥΤΟ ΧΑΝΟΜΑΙ...

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΚΡΕΜΜΟΤΗΤΕΣ ΤΣΟΥΝΑΜΙ,...

ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΑΚΑΛΛΥΠΤΑ...

ΤΕΣΠΑ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΤΥΧΑ ΜΕΣΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΗΚΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ 20 ΣΕΛΙΔΕΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ...ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΜΠΩ...

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή ρε συ Κατερίνα....τίποτα άλλο δεν μπορείς να κάνεις.

Κι εμείς περάσαμε ιωση και τον Λεωνίδα τον χτύπησε για τα καλά. Έχασε ο καημενούλης 1,5 κιλό.

Δεν είχε όρεξη για φαγητό, μόνο γάλα ήθελε. Σιγά-σιγά όμως επανήλθε και τώρα έχει πάρει τα πάνω του.

Όσο για την δουλειά...είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα....και που θα βγεί να λέμε???

Και πάλι υπομονή...τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι υπομονή έτσι κι αλλιώς συνηθίσαμε στην υπομονή...

Να είμαστε τουλάχιστον καλά εμείς και οι οικογενειές μας καλά να μην χρειάζεται να έχουμε και αυτα τα απρόοπτα...όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους οποίος κι αν είναι και με όποιο τίμημα...δεν θα πεθάνουμε κι όλας για τη δουλειά...

λέω εγώ τώρα αλλά αύριο το πρωί πάλι θα πεισμώσω και θα νευριάσω και θα στεναχωρεθώ και θα βουρκώσω και τούμπαλιν που έλεγε και ο καθηγητής μου πριν πολλά χρόνια στα αρχαία.... :lol:

αχχχχχ

Ευχαριστώ για την παρεούλα, υπέροχες όπως πάντα... :D

θα τα πουμε,

καλό κουράγιο μας!!! και μια όμορφη νύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε αθεόφοβη!!!!!!!...........

Εγώ από σήμερα άρχισα να κόβω τις πολλές μ@λ@κίες.....εεεε δεν πήγαινε άλλο.

Πήρα καινούργιο φόρεμα το Σάββατο που πήγα για ψώνια και ένα ωραίο μπολερό!!!! Αν χάσω και κανένα κιλάκι θα είμαι πιο super......

Γενικά δεν μπορώ να με βλέπω άλλο έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι :?::?::?::?::?:

Μια τσάντα, ένα τζιν, κανένα παντελονάκι-κουστουμάκι γραφείου, καθημερινά φουστανάκια...εεε και κανένα παπούτσι....πολλά είναι... :-?

Κοίτα επειδή θα μου κολλήσει πάλι και θα πετάξει εκτός, να σε καληνχτίσω....μην εξαφανιστώ ξαφνικά. Καλό ξημέρωμα λοιπόν και όλα καλά αύριο για τον Χάρη. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕΕΕ ΠΟΣΑ ΓΡΑΨΑΤΕ;;;ΤΟ 8 ΘΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΕΓΩ ΑΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΩ!!!ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΑΣΠΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΝΟΜΙΖΩ :roll:

ΤΖΟΑΝΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

ΤΟΝΙΑ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 7 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΟΡΘΙΑ ΚΑΘΗΣΤΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΡΑΦΛΟΥΛΗΣ :lol::lol::lol:

ΤΟΝΙΑ ΚΡΗΤΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΕ;;;ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΣ;;;ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΣ;;;ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ;;

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;;

ΒΙΚΑΡΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ...ΑΧ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ Κ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ...Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΙΟΣ...ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!!

ΑΣΠΑ;;;ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Ε;;ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!!

ΡΙΑ ΒΑΣΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΑΜΟΥΛΑ;;;ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ;;;

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω θεε μου ζαλιστηκα με τοσο διαβασμα!!βρε ποσα γραψατε??? :lol::shock:

βικυ μου καλη επιτυχια αυριο με τον μικρο!!στον νικολα,ο γιατρος μας ειχε πει απο μικρουλης που ηταν να του το κατεβαζουμε απαλα που κ που μετα το μπανακι!τωρα εχει σε μια μερια που δενε χει κατεβει..μαλλον κιολας...αγχωθηκα τωρα..τι θελει γιατρο??λετε να εκανα μπαρουφα??δεν τον πιεζα!κ καμια φορα στο μπανιο του το τραβαγα για να το καθαρισω..ετσι απαλα!τι λετε να εχω αργησει??πιο νωρις κατεβαινει??/ωχουυυυ...... :oops::oops:

κατερινακι τι κανετε???χρονια πολλα κσ ε σας για την επετειο που ειχατε!!παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι να ειστε!!! :D

βικυ πως περασατε στον κατω οροφο???? :lol::lol: ταλαιπωρια κ τοσο μακρια πια!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αθεοφοβες στην 78 σας αφησα το απογευμα που διαβαζα και γραψατε ενα σωρο! :shock:

Τι κανετε κοριτσακια μου?? Ποιες ειναι μεσα??

Μολις εβαλα και τον μικρο για υπνο.Ρε κοριτσια εχει απο την μερα που γεννηθηκε ρουθουνιζει τρελα..του βαζω φυσιολογικο ορο,του εβγαλα και μερικα κακαδακια ξερα αλλα παλι.Μιλαμε για πολυ θορυβο...κανει σαν να πνιγεται.Σας εχει τυχει κατι τετοιο?? Καμια ιδεα τι να κανω??

Βασω σε ευχαριστω για τις ευχες!!

Αδερφουλα περαστικα στον ανιψιο μου...ταλαιπωρειται ο καιμενουλης μου μωρε...μα τοσες μερες δοιαροια?? δεν σας εδωσε τιποτα να περασει?? Θα τα πουμε τηλεφωνικος οταν ηρεμησεις εννοειται!

Βικακι ευχομαι καλη απιτυχια με τον μικρο αυριο στον γιατρο.Εμενα μου ειπε στο μπανιο να του το καεβαζω απαλα μεχρι στιγμης.Αργοτερα βλεπουμε.

Ανδριανουλα μου δεν σε ξεχασα απλα δεν ειδα και πολυ τον Π. αυτες τις μερες να τον ρωτησω...πολυ δουλεια επεσε.

Τονια μου καουρες ε???λενε απο α μαλλια αλλα εγω δεν τα πιστευω.Ευτυχως και στις 2 εγκυμοσυνες δεν ειχα ποτε καουρες. Υπομονη....

Ιωαννακι μου αγορακι παλι ε?? Τυχερη με τοσους αντρες στο σπιτι! Βασιλισα θα σε εχουν! ;)

Μαρεσει που θελω και να κατσω στο πσ.τα ματια μου κλεινουνε..καλο βραδυ κοριτσακια μου! :YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι πουρνο πουρνο σημερα σε λιγο θα ξυπνσηω το αστερακι μου για να φυγουμε αχ τι το περιμενει :(:(

θανασακη πολυχρονος μωρο μου να σε χαιρετε η μανουλα κ ο πατερουληςαντριαννα μου να τον χαιρεστε θα σε παρω μετα τηλ

εμενα γιορταζει ο μπαμπας μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...