Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΟΜΑΝΟΥΛΕΣ 2008 - Νο 7!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας ομορφες!!! :D

Συζητηση για φαι ανοιξατε;;;;μολις εφαγα φασολακια με κοτοπουλο και πατατες που ειχε μεινει απο χθες και στο Μακη θα κανω κι εγω συκωτακια με αυγα..

Ανδριανακι τελειο το παζλ!!!!!Μπραβο βρε θηρια πολυ γρηγορα το τελειωσατε!!!!!! :-bd:-bd Καλα το κανες ρε και ξυπνησες αργα..μια ζωη την εχουμε καλεεεε!!!! :lol::lol:

Βικουλινι ναι ρε πες τα να τα βγαλεις απο μεσα σου...οτι και να πεις δε προκειται να σε κατηγορησουμε.. εγω οταν ειχα τα τρελα ζορια με τον Αλεξ ημουν τοσο χαλια που ελεγα να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω και να μην εκανα ποτε παιδια ουτε οικογενεια ουτε τιποτα!!! :? Και φυσικα δε τα ελεγα πουθενα μη τυχων και με κραξουν,αλλα τωρα χεστηκα! ;)

Δεν ειστε κοντα με καμια απο δω να ερθει σπιτι σου να πιειτε κανενα καφεδακι να χαλαρωσεις λιγο;;;; Αν ημουν εκει θα ερχομουν,αλλα μου πεφτεις λιγο μακρια!!! :lol:

Βικαρα παλι τη κανετε ε;;;; και χωρις το Χαρη;;;; Πολυ καλα το κανετε!!Σουπερ σας βρισκω!!! ;)

Ποκερακι ακουω,21...Κι εγω γουσταρω τρελα το χαρτακι!!!! Ενα κουνκανακι με καλη παρεα ειναι ολα τα λεφτα!!!! :lol::lol:

Βασουλα κι εμεις τιποτα δεν εχουμε κανονισει...εμεις πασχουμε κι απο παρεα και απο βοηθεια οποτε...Μονο τη Ποπιτσα(παλιο μελος) εχουμε που περναμε σουπερ αλλα ολοι αρρωστοι... :cry:

Ερη πολυ γελασα με τη Ντορα!!!! :lol: Εν τω μεταξυ διαβαζω τη πρωτη προταση που λες οτι τρελαινεσαι για παρτη της και λεω "μωρε καθεται και βλεπει Ντορα η τρελη;;;" :lol::lol::lol:

Τζοαννακι αντε να ρθει η Τεταρτη γιατι μας εχει φαει η αγωνια!!! :lol:

Το Λενακι τι να κανει αραγε με το νεο μπεμπε;;; Ξερει καμια;;;

Τελικα εφτιαξα χθες 2 απο τα 4 καδρακια..Σας βαζω φωτο να μου πειτε!! :D

post-5565-138739359685_thumb.jpg

post-5565-13873935969359_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 879
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε??ειμαι κομματια δεν εχω ορεξη να κοιμηθω ομως,ο αντρας μου εχει λησαξει...δεν τον αντεχω πολυ κρινια για ολα ρε κοριτσια.να τον στειλω κανενα μηνα στην μαμα του να ηρεμησω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε??ειμαι κομματια δεν εχω ορεξη να κοιμηθω ομως,ο αντρας μου εχει λησαξει...δεν τον αντεχω πολυ κρινια για ολα ρε κοριτσια.να τον στειλω κανενα μηνα στην μαμα του να ηρεμησω???

χαχαχαχαχαχαχα!!!! Ασε Σταμμυ σε καταλαβαίνω κορίτσι μου και αν ειναι ο αντρας γκρινιάρης δεν παλεύεται.. ομοιοπαθούσα! χαχαχα

Αλλά μου λείπει τώρα το ζουζουνάκι μου που δεν ειναι στο σπίτι...

Τονάκι μου φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καταλαβαίνω.... υπομονή Σταμυ αφου τους πηραμε θα τους λουστούμε χαχαχα!!!

Καλά ειμαι, ετσι κ ετσι.. δεν τελειώνουν οι δουλειές μου.. Σε λίγο θα πάω μια βολτα τον μικρό σε κάτι φίλους μας...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου τελεια τα καδρακια!!!αμα πιανουν τα χερια σου,φτιαχνεις κορυφαια πραγματα!!τα δικα μου μπαααα!!ουτε δεντρακι δεν ξερω να ζωγραφισω!!!πραγματικα!!μπουφος!!!! :lol::lol:

κ ωραιο χομπι αυτο με τα καδρακια!!!!δημιουργεις!!!!

σταμμυ μου τι επαθες καλε??γκρινια ε??χιχι!θα περασει μωρε!!κανε οτι δεν ακους!!!!πωπω φανταζομαι εγω πως ακουγομαι στον αντρα μου κ στα παιδια μου οταν γκρινιαζω κ τι θα λενε απο μεσα τους!!τι τραβανε κ αυτα!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αντριαννα εχει προβλημα επειδη εφυγαν οι ενοικιαστες του σπιτιου του κ η αληθεια ειναι οτι ζορισαν τα οικονομικα μας,ε? τι να κανουμε δυσκολοι καιροι αλλα ....τι να πεθανουμε??και τα πεθερικα εχουν ενα παιδι,τον αντρα μου κ δεν βοηθανε,παιρνουν 3.000Ε το μηνα,ε,πεσ μου δεν ειμαι γαιδουρια???η μαμα μου δινει για το παιδι κ για μενα συνεχεια λεφτα κ δεν της τρεχουν...ασε εγω σπαστει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ωχ σταμμυ μου δυσκολα αυτα τα οικογενειακα! :? μηπως ο αντρας σου τους εχει δωσει να καταλαβουν οτι δεν θελει χρηματα,οτι μπορει να τα καταφερει μονος του????η' μηπως οι γονεις του θελουν οι ιδιοι να τα καταφερει χωρις τη βοηθεια τους??ξερω κ γω??υποθεσεις κανω!!!!αλλα ειναι κ στον ανθρωπο,αλλοι κ ας μην εχουν δινουν οτι μπορουν κ αλλοι ειτε εχουν ειτε οχι,δεν πολυαπλωνονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια τελεια τα καδρακια,οσο για την ντορα και ο γιος μου τρελος και παλαβος για την παρτη της αλλα και για τον ντιεγκο αλλα η τελευταια μας ανακαλυψη ειναι ο μπομπ ο μαστορας του πηραμε και τα εργαλεια του και εχει βαλθει να μαστορεψει ολο το σπιτι χι! χι! πλακα εχει .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helllllllllllooooooooooooo koritsares!!!ola kala??

bikara kala na perasete!!!ax thelw ki egw xartia..alla pio polu mpirimpitsa goustarw!!

bikoulini mou eisai kalutera??egine kati i se epiasan ta dika sou?mila mas koritsaki mou..edw eimaste!!ki ennoeitai pws se exa valei sta stoiximata!eimaste bikoulini,eri,tonia,aspa,katerinaki,stamy,flwriana-->koritsaki kai fusika bikaki-->agoraki..

manoula3 den uparxei kerdos gia to stoixima..gia tin plaka mas to kanoume..outws i allws..oti kai na nai..gero..!sugxaritiria kai gia to pazl!

tonaki teleia ta kadrakia!!me to kalo kai i tsoupra na ta xarei!

flwrianaki ti egine o mitsaras?pigate dr?einai kalutera?

stamoulini ama sou pw oti oloi oi antres gennithikan gia na gkriniazoun??ti na tous kanoume omws pou tous agapame?upomoni...

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ευχαριστω κοριτσακια μου!!!! :-*:-* Ε θα κανω και τα αλλα 2 αφου βγαινουν καλα! :-p

Αχ Σταμμυ ναι αντρας και γκρινια δε παλευεται!!!! :o Κι ο δικος μου αμα αρχισει μου ρχεται να φουνταρω!!! :crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΣΤΑΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΑΧ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΝΑ ΕΝΝΟΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΑΣ :lol::?:cry::cry::cry:

ΕΓΩ ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΧΤΕΣ ΓΙΝΑΜΕ ΜΥΛΟΣ ΠΑΛΙ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΗΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΜΗΛΑΩ ΧΑΜΟΣ Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΘΑ ΛΑΛΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΘΑ ΕΡΧΕΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ :lol::lol::shock:

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ;;

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΤΑ ΤΕΚΝΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααα!!!!!

βικουλινι μου πολυ λυπαμαι που εισαι ετσι! :cry: ειναι φασεις που περνατε κ σεις σαν ζευγαρι!ειναι κ ολη η κουραση μαζεμενη με τα μικρουλια κ ειστε σε ενταση..τι να πω...δεν εξρω κ τι να κανω να σε βοηθησω... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλινι μου δεν ειστε οι μονοι πιστεψε με!!! :? Εμεις με τον δικο μου στις αρχες που ηταν και ο Αλεξ απαλευτος παραλιγο να παιξουμε ξυλο!!!!! :o Μιλαμε οτι σφαζομασταν συνεχεια!!!

Και ο δικος μου αμα μιλουσα(ειδικα για τις παπαριες των δικων του) γινοταν τουρκος! :evil: Ομως δε καταλαβαινα τιποτα και τα ελεγα ανοιχτα(καπου επρεπε να ξεσπασω κι εγω! :lol: ) μεχρι που καταλαβε οτι ειχα δικιο και κουλαρε! ;) Βεβαια ακομη νευριαζει οταν του λεω κατι αλλα επειδη πλεον βλεπει οτι εχω δικιο υποχωρει πρωτος! ;)

Τωρα που θα ερθει και το 2ο και θα ζορισουν κι αλλο τα πραγματα ειδικα στην αρχη μας βλεπω παλι να ριχνουμε τρελα ματς!!! :lol:

Ανδριανακι μου! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδιααααααα καλησπεραα τι κανετεεε?

ειμαι η ναταλιααα και θα χαρρω να τα λεμε που και που μιας και εμενα τα μεγαλα μου ειναι παιδακια του 2008 :D και σε ολες τις αλλες παρεουλες λεμε για πολυ μπεμπε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanoun oi trelomanoulitses??

bikoulini mou etsi einai..oso de milas einai ola meli gala..ama milas eisai gkriniara..den tous pianeis pouthena!iremise omws ligo giati kai ta paidakia sou niwthoune..kai mi mas patheis kai tipota!makia!

natalia kalws mas irthes!na sou zisei i familia!

aspaki ti kaneis??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριαννα μου τα πεθερικα μου ειναι ευατουληδες...σαν γονεις και εχουν και ενα παιδι,αντιθετος εγω θα εκανα τα παντα για το παιδι μου,τελος παντων

πως παει το νησι??αδειο ε??

ιωαννα μου τους αγαπαμε και μας βγαζουν το λαδι.αλλα ειπαμε μην μας καβαλησουν κιολας.τι εγινε ποτε θα κανεις β-επιπεδου??περιμενω με αγωνια...

τονια να τους φουνταρουμε μαζι,να ησυχασουμε :lol::lol:

βικουλινι ελα ντε αν μεναμε κοντα θα καναμε κομμα!!!

θελω πολυ φετος να ερθω στο νησι σας,μακαρι να τα καταφερω το καλοκαιρακι για κανενα 3ημερο,αχ μου αρεσε πολυ το νησι απο οτι εχω δει απο φωτο,ειναι καλο???

ναταλι καλως ηρθες,η φωτο προφιλ ειναι δικο σου??η κουκλα??τελειο μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριαννα μου τα πεθερικα μου ειναι ευατουληδες...σαν γονεις και εχουν και ενα παιδι,αντιθετος εγω θα εκανα τα παντα για το παιδι μου,τελος παντων

πως παει το νησι??αδειο ε??

ιωαννα μου τους αγαπαμε και μας βγαζουν το λαδι.αλλα ειπαμε μην μας καβαλησουν κιολας.τι εγινε ποτε θα κανεις β-επιπεδου??περιμενω με αγωνια...

τονια να τους φουνταρουμε μαζι,να ησυχασουμε :lol::lol:

βικουλινι ελα ντε αν μεναμε κοντα θα καναμε κομμα!!!

θελω πολυ φετος να ερθω στο νησι σας,μακαρι να τα καταφερω το καλοκαιρακι για κανενα 3ημερο,αχ μου αρεσε πολυ το νησι απο οτι εχω δει απο φωτο,ειναι καλο???

ναταλι καλως ηρθες,η φωτο προφιλ ειναι δικο σου??η κουκλα??τελειο μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλαράααα, σπιτάκι σήμερα.

Εχθές είχαμε πάει σε ένα πάρτυ, ύστερα από τόσες μέρες απύρετοι γίναμε καλά και έτσι πήγαμε όλοι μαζί στο πάρτυ.....και αργά το βράδυ πάλι ανέβασε πυρετό ο Λεωνίδας. Δεν ξέρω τι φταίει, και δεν μπορώ να υποθέσω τίποτα.

Όλη την εβδομάδα ήταν καλά, ούτε δέκατα δεν είχε, και είχε όρεξη για φαγητό, παιχνίδι, κ.λ.π. Τι φταίει πάλι...κοντεύω να σκάσω.... :(

Σήμερα πέρα από γάλα και λίγα φρούτα, δεν έχει φάει τίποτα άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΠΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ..ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ;;ΡΩΤΗΣΕΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ;;

ΣΤΑΜΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΗΣΙ...ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ! :) ΕΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΑΠΤΗΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ :D ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΜΑ!!

ΙΩΑΝΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ Β!!!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ;;; :D ΓΕΡΟ ΝΑΝΑΙ!!!

ΝΑΤΑΛΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ Κ ΑΠΟ ΔΩ!!!!Κ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!

ΑΝΤΡΙΑΝΑΚΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ...ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΛΙΓΟ...

ΤΟΝΙΑΑΑΑ ΕΓΩ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΔΕΝ ΚΟΥΛΑΡΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!ΑΝ ΚΟΥΛΑΡΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ;;;

ΒΙΚΑΡΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑ!!

ΕΧΩ ΤΡΕΛΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΝΕΥΡΙΚΗ ΚΡΙΣΗ...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΙΣΗ ΠΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΕΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΝΕΙΣ;; :shock::shock::shock::shock: ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;

ΑΝΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαααααααααααααααααααααααααααααααααα περασα παρα πολυ ωραια :D:D:D

επεστρεψαμε προ ολιγου φεραμε κ το τεκνο μας κ καθομαστε ολοι στο τζακι νιωθω πτωμα λες κ εσκαβααααααα...κ δεν εκανα κ κατι κουραστικο....

τονια πολυ ωραια τα καδρακια!!

βικακυ μου γλυκο υπομονη ρε φιλεναδα σου στελνω πολλα πολλα φιλια κ σε περιμενω να μου απαντησεις αν θελεις να σου τραγουδησω??? :lol::lol:

σταμμυ ασε ειναι για τα μπαζα κατι τετιοι γονεις τι να πω :twisted::twisted::twisted: εγω δεν τη γουσταρω τη μουρμουρα αλλα ευτυχως ο νικος δεν μουρμουραει γιατι μας εβλεπα στο κατ :lol::lol::lol:

ιωαννακι κοντευουν οι μερες...

ασπακι τι εγινε παλι ρε γμτ??/

ερη μου αντε θα περασει ο καιρος κ θα ειστε κοντα στο μπαμπας σας...σταματησες απο τη δουλεια τι σου ειπαν

ναταλι καλωηρθες να χαιρεσε τα ζουζουνια σου

οποια αλλη ξεχασα πολλα πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααα κοριτσιαααα!!!!τι κανετε??εμεις μετα το φαγητο πηγαμε βολτιτσα!!!πριν καμια ωρα γυρισαμε!!ολη τη μυκονο γυρισαμε!!ξανανιωσα!!!ριξαμε κ κατι κυνηγητα με τα απδιια...ξεθεωθηκα!!!σαν ορθιο πτωμα νιωθω!!!γερασα..δεν ειμαι για πολλες μετακινησεις!!! :lol::lol::lol:

τωρα παω να τα κανω μπανιο κ τα 3!!!κυλιοντουσαν παντου,οπου εβρισκαν!!! :roll::roll:

ναταλια μου καλωσηρθες στην παρεα μας!!!να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...