Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

δεν ξερω τι να πρωτοπω ξεχναω λογω μητροτητας

καταρχην η γεωργια μας ξεχασε να πω ειναι γεγονος

μετα να πω στην ευη οτι κι εγω ηθελα να σχολιασω το ποσο μου αρεσαν τα δωματια σου και το κοκκινο αυτοκινητακι και θα ηθελα λινκ πλιζ να το δω ποιο ειναι

επισης ηθελα να πω στην καρμεν να βαλει λινκ το κεντρο δραστηριοτητων να το δω επισης

εγω ετρωγα δρακουλινια γι αυτο βγηκα ετσι, και επινα και καρνεϊσον και επινα και αλλο ενα σοκολατουχο που ηταν σε ενα πλαστικο ασπρο μπουκαλι αλλα δεν θυμαμαι πως το ελεγαν και δεν ειχε και καπακι αλλα κατι σαν αλουμινοχαρτο

εβλεπα και καντι καντι και μικρο σπιτι στο λιβαδι και καρουζελ και στρουμφακια

και ολα αυτα τα εβλεπα τρωγωντας σερενατα

και δειτε και αυτο: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2721

απλα θελει πολυ διαβασμα

βιβη συμπεθερα εχω να σου πω οτι με πηραν απο τη δουλεια σου και με ρωτησαν αν σε ξερω και αν ξερω οτι μπαινεις ολο στο μαμυ και τους τρως τα λεφτα λεει γιατι δηθεν δουλευεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα μου βγαζει προειδοποιηση κ δεν μ αφηνει να το δωωωω νιου μαμμυ μου το κεντρο δραστηριοτητων θα προσπαθησω να στο βαλω ειναι απο τα μαδερκερ αλλα ηταν τσουχτερο αν δεν κανω λαθος εκατο κατι αλλα ειχα στην καρτα ποντους πολλους κ την εβγαλα καθαρη

ναι τελικα η γιωργια εχει βαλθει να μας σκασει

α νιου μαμμυ το γαλα που λες το επινα κ εγω αλλα προτιμουσα το καρνεισον χαχαχα

α ρε Ελευθερια θεμα που μας ανοιξες αποψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο το τραγουδακι με το καρνεισοννννννννννννν το τσακιζα ενα τωρα χιχι

εδω ριχνει καρεκλοποδαρα κ κοντευει να μας παρει ο αερας. Μα θα μου πειτε 9 μποφορ εδωσε τι περιμενεις αλλα συνηθως οταν βρεχει δεν κανει κ τοσο τρελο αερα λενε οτι κοβει με την βροχη αλλα μπα σαν να δυναμωνει μου φαινεται. Αν δεν μπω αυριο θα μου χει παρει τη στεγη κ βεβαια με το νερο που θα μπασω θα ψηθω μιας κ δεν ξεκολανε τα δαχτυλα μου απο το λαπτοπ χαχαχα οποτε μην ανχωνεστε για φαι αυριο θα φατε εμενα ψητη κ εχω απο ψαχνο αλλο τιποτα :)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε νιου δεν ξερεις τι μου εκανες....μ αυτο το σοκολατουχο.

τελοσπαντων επειδη δεν θελω να τα θυμαμαι ουτε να αρχισω την κλαψα θα σας το πω συντομα.

γενικα ειμασταν φτωχοι.πολυ.κ η μαμα μου μια στο τοσο μας επαιρνε οταν μπορουσε αυτο το γαλα.αλλα ενα.κ ειμασταν τρεις.κ τι εκανε;σημειωνε με ενα στυλο πανω στο πλαστικο μπουκαλι μεχρι που θα πιει η καθε μια μας(ειμαστε τρεις αδερφες) με το καλαμακι.κ καμια φορα καποια απο μας την εκανε κ επινε κ λιγο παραπανω...κ γινοταν χαμος απο τις αλλες!!

τωρα που τα σκεφτομαι γελαω αλλα κ κλαιω μαζι....

τερμα η κλαψα.

ΦΟΦΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΑ;;;;;;;;;;;;;;; :((:((:((

δεν υπηρχε τιποτα πιο τελειο!αυτα κ τα πιτσινια!!!

ρε κοριτσια ποιος την αρχισε αυτην την κουβεντα;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fofico moi aussi

Επίσης αγόραζα, η μαμά μου, κάτι "τύχες" (αυτοκόλλητα) που είχαν τους άθλους του Ηρακλέως και βρωμοκοπούσααααααααν, ακόμα έχω τη μυρουδιά στο ρουθούνι (το δεξί).

Το δραστηριοτέτοιο μπορεί να το πάρω κι εγώ από το μαδερκερ γιατί έχω πόντους κι εγώ αφού ψωνίσαμε κούνιες, πάντες και όλα τα σκατολοίδια σχεδόν από εκεί. Και ναι Έλσα, κι εμένα μου τη σπάει που το μπ....μάγαζο δεν κάνει εκπτώσεις και αν μπεις στο αγγλικό σάιτ τα έχει πολύ πιο φτηνά. ΡΕ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!

Το γάλα που πίνατε αμνησιακές φίλες μου πρέπει να ήτανε ΕΒΓΑ.

Τόνγκο παγωτό τρώγατε;; Ένα άλλο που ήτανε μπαλάκι;; το άνοιγες και ήταν μέσα το παγωτό;; Ένα άλλο που ήτανε ροζ με άσπρο, σαν candy cane και ήτανε σε σωλήνα και το έσπρωχνες με ένα πλαστικό σαν καλαμάκι από κάτω;; Αχ, και το τελευταίο, το μπος της απόλαυσης με ξετρελαίνει..

Το παγωτό είναι το ευαίσθητο σημείο μου (κι αυτό είναι μείον μου, κι αυτό είναι μείον μου)

Συμπεθερομάμμυ μου, σιγά μην σε πήρανε. Αφού είμαι υπόδειγμα βρε. Αφού είναι παρτ ταιμ (λάβερ) εργασία και είναι τύπος και υπογραμμός (καθότι ο συμβασιούχος άνθρωπος έμεινε στο δρόμο με την κοιλιά στη μύτη, μέχρι 3 Σεπτέμβρη εργαζόμουν κανονικά και 7 Οκτώβρη γέννησα, και αυτό το τωρινό είναι ότι απέμεινε - δες απέμεινε, στάχτη και δάκρυα, ένα έγινεεεεεεε)

Ελευθερία πότε σπατσάρεις;;

Α! Καρμενσίτα, δε λες οτι θα έρθεις στην Κέρκυρα, μπας και χιονίσει;;; Έχει καμιά 10ετία να ρίξει χιόνι στο νησί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι μου γλυκό,

σου κακοπεσε η φτώχια;; άσχημα μεγάλωσες;; κι εμένα ο μπαμπάς μου μόνο δούλευε στο σπίτι και ήτο δημόσιος υπάλληλος (συνταξιούχος τώρα) και δημόσιος υπάλληλος τότε που στην καλύτερη των περιπτώσεων να κατάφερνες να αγοράσεις αυτοκίνητο, όχι να κάνεις περιουσία όπως έγινε αργότερα. Γιατί δεδομένης της εργασίας μου στο φορέα είδα και είδα. ¨Οχι οτι έχω πρόβλημα, καθής όπως βολεύεται.

Και ρούχα μόνο Χριστούγεννα, Πάσχα και αρχή σχολικής σαιζόν αγοράζαμε κι αν δεν γινόταν μπορεί κι ούτε τότε, και μη φανταστείτε τρέλες και σπατάλες αλόγιστες, και παιχνίδια μετρημένα, και πολύ αγάπη δόξα το Θεό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα είστε αγράμματες τέλος.

Από το ιταλικό spazzare. Ανήκει στο ιδίωμα των ναυτικών. Σημαίνει ξεμπερδεύω, τελειώνω δουλειά.

π.χ.

- Αδερφέ έναν έλεγχο κάνω στην εργασία, την τυπώνω και σπατσάραμε...

εννοώ πότε φεύγεις ταξίδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπατσαρουμε (μωρε θα το κανω εγω το λεξικο με τις καινουργιες λεξεις που μαθαινω με σας εδω μεσα) (δευτερη παρενθεση) (μονο το ξπατοκαλαθο θυμαμαι εν τω μεταξυ) (δεν εχει αλλη παρενθεση γιατι αλλη ειναι η πριγκιπισσα της παρενθεσης εδω)το αλλο σαββατο.λεγαμε να παμε απο παρασκευη αλλα ας μην το παραχεσουμε κ εμεις πρωτη φορα με τα παιδια.σαββατο πρωι αναχωρουμε.ενταξει δυο ωρες ειναι το ναυπλιο απο δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε βιβη με πηρανε κ μενα απο τη δουλεια σου...ενταξει τα μπαλωσα λιγο αλλα δεν τους ακουσα κ πολυ χαρουμενους...

για συμμαζεψου κ δουλευε.....την επομενη που θα με παρουν θα σε δωσω στεγνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή εγω είμαι απε την Θεσσαλονίκη, έπινα ΑΓΝΟ και αργότερα και ΜΕΒΓΑΛ!!!!!!!

Όλοι έτσι μεγαλώσαμε...έχω φορέσει αποφόρια της αδερφής μου...τα παιχνίδια μετρημένα και αγαπημένα...και που να τολμήσεις να βγείς με την μαμά βόλτα και να πείς "θέλω αυτό"!!!!!!!

Παράπονο δεν έχω δεν στερήθηκα αλλά δεν έμαθα και στο "τα θέλω όλα"...νομίζω πως αυτός είναι και ο λόγος που είμαι ευτυχισμένη!!!!

Ελευθερία πάντως σε ζηλεύω για το Ναυπλιο!!!! Μ' αρέσει αυτή η πόλη!!!!

Βιβή εμενα δεν με πήρανε ακόμα αλλά αν πάρουν θα πώ τα καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σπατσαρω το επιασα ως βερα επτανησια κ εγω χιχιχ

Αντε Ελευθερια να το καψετε στο ταξιδι κ ολα θα πανε μια χαρα.

Αχ βρε Βιβη μακαρι να επιανε κ να σου στα απο δω και περα?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κοριτσι εχει...πας στοιχημα;;;;αλλα κ να χασω θα με φορτωθεις στην ιθακη δεν γλιτωνεις!!!!

εγω αποσυρομαι.με λιωσατε.παω για υπνο.

καλη συνεχεια στη λογοευκοιλια!!!!

φιλακια φιλακια φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, ειναι η παρλαπιποώρα

Αχ, να' στε καλά, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Έλσα τα βέρυ μπεστ να πεις ε;; τι, τζάμπα τα κάνω τα καραγκιοζηλίκια;;

Πάντως έτσι για να ξέρετε, έχω ντεντ λάιν (εγώ και η Κάρυ Μπράτσο) κι έτσι δεν μπορώ να ξεφύγω, ακόμη κι αν το ήθελα.

Ανέβηκα σ' ενα βουνό και είδα ένα γουρούνι, το κοίταξα καλά καλά και σου' μοιαζε στη μούρη, ντο - ντο - ντο, σι - σι - σι, το γουρούνι είσαι εσύ.

Θυμάστε τέτοια; Που ξεκινούσα με ΜΠΟΥΦ (φτυσιά στη χούφτα - τη χούφτωσες; χούφτωστη, χούφτωστη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τώρα μου ήρθε φλασιά ένα τέτοιο που τα βγάζαμε...δεν το θυμάμαι όλο...μόνο το τέλος...

Τζενη καρέζη Κώστας κακκαβάς Αλίκη Βουγιουκλάκη εσυ θα τα φυλάς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα αποχωρίσω...

Ακούω τον μήτσο να βήχει συνέχεια...δύσκολο βράδυ προβλέπω!!!!!

Καληνύχτα κόρεεεεεςςςς

Βιβή φεύγοντας...σβύσε και το φως!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...