Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα Νο 10!!!


Recommended Posts

skorpina82 διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά με συγκίνησες πάρα πολύ !!

λυπάμαι πολύ για όλα όσα σου έφερε η ζωή...

είσαι μια πολύ δυνατή κοπέλα, σε ευχαριστώ που έγραψες την ιστορία σου γιατί πραγματικά μου έδωσες πολύ μεγάλο θάρρος να συνεχίσω την δική μου προσπάθεια που μπροστά σε όλα αυτά που έχεις περάσει εσύ είναι ένα τίποτα, μην λυγίσεις τώρα !! σε παρακαλώ προσπάθησε να το ξεπεράσεις και να χαλαρώσεις !!

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να διαβάσω πολύ σύντομα τα δικά σου ευχάριστα νέα!!!

Η Παναγιά μαζί σου καρδούλα μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Skorpinaki m dineis ftera se polles kopeles apo emas p prospathoume na min ta vazoume katw k na proxwrame mprosta!

etsi k si xerw sigoura pws tha xanastatheis sta podia s kai tha proxwriseis xana!eimai sigouri!kane oti xreiazetai koritsi m gia tin epitiximeni sinexeia stis prospatheies s!na deis oti meta tin exetasi usteroskopisi ola tha paroun to swsto dromo!

kai gw meta apo 1 apotiximeni prospatheia exwswmatikis prin 2 vdomades mpika gia laparoskopisi-usteroskopisi epemvatiki stin opoia m eixan afairesei diafragma ap tin mitra, m vrikane diafores esties endomitriwsis tis opoies kaustiriasame k anoixame k tis salpigges!

kai twra anipomonw na sinexisw tis prospatheies m!

ola kala tha pane koritsi m tha to deis!

sto euxomai eilikrina!

filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τι ιστορια σκορπινακι..ποσο κουραγιο εχεις κανει...σε καταλαβαινω,κι εγω ηθελα να χαρισω ενα εγγονακι στον μπαμπα μου που και εγω εχασα νεο κι ακομα περιμενω.χμμμ.....Θα πρεπει όσο γινεται να αφήσεις όλη αυτην την πονεμενη,τεραστια και ζόρικη φαση που πέρασες πισω σου..το μωρακι ειναι καπου μπροστα και ερχεται..οσο μπορεις μείωσε το άγχος και ας το να κυλήσει..κάνε τις εξετάσεις σου,ισως οντως η υστεροσκοπηση να δείξει κάτι,αν και πραγματικά πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου..υπομονη καλό μου..και μπολικο κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν γλυκό μου σκορπινάκι πραγματικά η ιστορία σου είναι πολύ θλιβερή , αλλά εχει και ένα καλό ,όλες οι άδικες θλιβερες ιστορίες έχουν πάντα ένα καλό τέλος. Έτσι ακριβώς θα γίνει και με σένα γιατί το αξίζεις μετά από όλα αυτά τα άσχημα που έχεις περάσει.

Η Νικόλ σου είπε κάτι σωστό και συμφωνω μαζί της, είχες απλά ατυχίες.Είναι βεβαίο πως δεν έχεις τπτ περισσότερα εκτός από πάρα πολύ άγχος. Εγώ όμως είμαι σίγουρη πως θα γίνεις μανούλα. Χαμογέλασε και άσε επιτέλους τα πατώματα, ρίξε μια ματιά γύρω σου, πάρε μια βαθιά ανάσα και προχώρα...όλα καλά θα πάνε θα το δείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SKORPINAKI MOU AP OTI KATALAVES EISAI POLUUUUU TYXERH POU MAS EXEIS KAI MEIS TYXERES POU SE GNWRISAME KAI EISAI STHN PAREA MAS!!!! SOU KANAME OOOLES MIA AGGALIA EDW!! EGW LEW SYNEXEIA PWS AFTO TO PERNAME OLES GIA KAPOIO LOGO!!!! MAS KANEI PIO DYNATES!!!! META APO TOOOOOSAA POU PERASES SIGOURA TO DWRO POU THA PAREIS THA NAI PAARA POLU MEGALO KAI THA TO AGAPAS PARA POLU AFTO EINAI SIGOURO!! KAI O MPAMPAS SOU THA SE VLEPEI APO PSHLA KAI THA XERETE KAI AFTOS!!! :P KAI GW EXASA TON ADERFOULH MOU KAI TWRA LEW EINAI AGGELOS KAI ME PROSEXEI!!!! GI AFTO EXW ENA THEMA ME TA MWRAKIA!!!3 XRONWN HTAN KAI TWRA KATHE FORA POU XANW ENA MWRAKI OLA ERXONTE STO MYALO MOU!!! ALLA NA XEREIS OTI MAS VLEPOUN KAI THELOUN NA MASTE EFTYXISMENES!!!!GI AFTO XAMOGELA MIKRO MOU PSHLA TO KEFALI KAI PROXWRA GIA TO MWRAKI SOU!! EMEIS EIMASTE DIPLA SOU!!!! ;););) FILAKIA POLLA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε σκορπινακι.... :( τι δυσκολιες εχεις περασει!!!! :(

Ευχομαι συντομα να βρεις ψυχικη ηρεμια και γεματη κοιλιτσα με μωρακι-α!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ! ;) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΣΑΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΓΩΝΙΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ. ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ, ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΝΝΟΩ, ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕς ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ! ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΕΓΓΥΟΥΛΑ!ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ.Κ ΜΗ ΚΛΕΙΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ! ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΩΝ?ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΤΥΧΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΛΑΘΗ ΓΙΑΤΡΩΝ! ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΕΝΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΓΙΑΤΙ ΠΕΣΜΕΝΗ ΣΗΜΕΡΑ?????ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΑ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ Ο ΕΓΚΛΥΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ?Ο,ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΜΦΥΤΕΥΘΟΥΝ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΥΤΕΥΘΕΙ!ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΥΤΕΥΘΕΙ!ΞΑΝΑΓΥΡΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΟΥ ΖΩΗ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δυνατον να πληρωνουμε συνεχεια για τα λαθη των γιατρων?μαλλον καλυτερα να πω για την βαρεμαρα που τους διακατεχει?Φυσικα δεν θα τους βαλω ολους σε ενα καζανι, αλλα αν σκεφτω πως πηγα σε 3 γυναικολογους και οι 2 βγηκαν σκαρτοι...αλιμονο μας!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon tha sas pw kai thn istoria mou gia na koufatheite:

h prwth fora pou phga se gynaikologo htan sta 18 mou logo to oti tote eixa prwth fora oloklhromenh sxesh kai den eixa stathero kyklo, h giatros tote mou eipe pws exw polykystikes wothikes kai gia ena diasthma mou edine antisyliptika, se aythn thn giatro phgainw akomh kai twra kai thn exw apolyth empystosynh, polles fores mou elege otan phgaina gia test pap pws eimai stis gonimes meres mou kai na prosexw na mhn meinw eggyos giati tote eimoun eleytherh.5 mhnes prin ton gamo mou arrwsthse o mpampas mou apo karkino sta 46 tou kai tote apofasisame me ton antra mou na valoume mprosta gia ena paidaki mhpws kai prolaveve na dei eggonaki o pateras mou giati den tou edinan kai poly xrono zwhs, ws tote tipota fysika, 5 mhnes meta ton gamo mou xasame ton patera mou kai tote epesa sta patwmata kai to mono pragma pou tha me ekane na ksanapathsw sta podia mou htan mia eggymosynh kai etsi apofasisa na milhsw me thn gynaikologo mou, aythn panta mou elege pws oi polykystikes pou exw den htan provlima sto thema ths gonimothtas, gia 3 mhnes kaname proklhsh worhksias me clomiphene kai erxomastan se programmatismenh epafh xwris apotelesma, meta phga se enan allo poly kalo giatro sthn thes/nikh o opoios mou eipe pws tis polykystikes den tis thewrei provlima kai me evale na kanw salpiggografia kai spermodiagramma, h salpiggografia htan teleia, kanena apolytws provlima alla eixame ena mikro provlimataki me to sperma logo kyrsokhlhs kai mas eipe na kanoume spermatenxysh kai etsi kaname kai opws katalavenete htan arnhtikh meta apo thn prwth apogohtefsh nevriasa toso poly pou den phga ksana sayton ton giatro, meta apo ligoun mhnes apofasisame na kanoume ekswswatikh phgame se enan apo tous poly kalous giatrous ths thes/nikhs o opoios me fouskwse me farmaka kai epatha yperdiegersh kai fysika den petyxe h ekswswmatikh, meta apo 4 mhnes apofasisame na valoume ta katepsygmena kai thn hmera ths emvryometaforas evgala kysth kokiggos, tis 12 meres ths anamonhs tis perasa sto nosokomeio me tromerous ponous pou logo ths katastashs den mporousan na mou thn katharisoun, oi gynaikologoi tou nosokomeiou apofasisan na mou kanoun xoriakh thn 9 mera gia na doun an diksei tipota kai tote eidame pws eimoun eggyos,thn epomenh mera apofasisan me topikh anaisthisia na mou anoiksoun thn kysth gia na mhn molynthei to emvryo kai mporw na sas pws pws pethana apo ton pono, vgika ao to nosokomeio kai emeina sto krevati mexri na mou pei o gynaikologos mou na paw na me dei kai parakolouthousa ena 3 meres thn xoriakh mou pou eixe ftasei 1.300, ena vrady eniwsa enan tromero pono thn koilia kai eida ligo aima, to prwi phga kateytheian sthn giatro mou kai ekei eidame to emvryaki mou, mou eipe na meinw ksapla na kanw kai kapoies eneseis kai na paw na me dei se 5 meres alla otan phgame dystyxws den eidame tipota h xoriakh eixe pesei sto 10 kai opws katalavenete epesa ksana sta patwmata, meta apo 2 mhnes mou ksanavgike h kysth kai ekana kanoniko xeirourgeio, o giatros pou me xeirourghse mou eipe giayto apevala h molynsh htan megalh, mou eixan meinei alles 3 katepsygmenes vlastokystes kai meta apo ligous meines kai afou eixa anarwsei kala phga kai tis evala kai pali efaga thn xlapatsa.apofasisa na kanw mia kainouria arxh se allo kentro kai phga sthn athina, o giatros aporouse gia poion logo den menw fysiologika eggyos den vlepei kapoio tromero provlima oles oi eksetaseis mou htan poly kales akomh kai to sperma htan poly kalytero apo tote, kaname vevaia kai thn tetarth prospatheia kai xthes efaga thn xlapatsa mou, rin ligo milhsa me ton giatro kai mou eipe pws mallon pame gia ysteroskophsh gia na dei gia poion logo h mhtra mou den krataei ta emvrya, ayth htal loipon h mikrh mou istoria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω να πω στο σκορπινάκι,

να είναι δυνατή και ότι θα ρθει γρήγορα το μωράκι. Και εφόσον ο γιατρός τώρα, την καθοδηγεί να τον ακολουθήσει γιατί διαφορετικά θα 'τρελαθεί, αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ με τα δικά μου. Και ξέρεις κάτι σκορπινάκι, εδώ βλέπω ότι τα κορίτσια καταλαβαίνουμε η μια την άλλη, προτιμότερο είναι να σαι στο forum και να συζητάς αυτό που νιώθεις με κορίτσια που περνούν παρόμοια κατάσταση ή που σε καταλαβαίνουν από εμπειρία, παρά να μην κάνεις τίποτα και να σαι συνέχεια στα πατώματα και στο κρεββάτι. Τώρα σου μιλάω εγώ που αντιδρώ χειρότερα, απλά στα λέω γιατί τα πιστεύω και αν και δεν γνωριζόμαστε η μια βοηθάει την άλλη.

Προσπάθησε λίγο να ξεχνιέσαι, το να μην στεναχωρίεσαι είναι μια κουβέντα που είτε την λέμε είτε όχι εσύ μόνο το νιώθεις. Απλά βοήθησε τον εαυτό σου, την καρδιά σου και την ζώη σου!! Θα πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια ειμαι καινούργια στη παρέα αλλα θα ήθελα να πω στο σκορπινάκι πως η ιστορία της ειναι σαν να ζω ξανα τη δική μου.Μην απογοητεύεσαι λύσεις υπάρχουν για ολα αρκεί να έχεις υπομονή.Σε καταλαβαίνω απόλυτα εχεις κουραστεί....Εγω εχω κάνει 7 σπερματεγχύσεις γιατι οπως έδειχναν οι εξετάσεις μας ηταν ολες άψογες.Εχω πολυκυστικές ωοθήκες και εγω αλλα οπως μου ειπαν και εμένα οι γιατροι αυτο δεν εχει να κάνει με τη γονιμότητα τόσο και οτι αυτο το ξεπερνάει η εξωσωματικη.Ετσι και μπηκα και στο κομμάτι της εξωσωματικής με αποτέλεσμα να εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ακόμα τίποτα.Έκανα λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση(γιατί αυτα κατα κανόνα πάνε μαζί) και είδαμε πως εχω ινώδεις ωοθήκες,είχα συμφύσεις και ενδομητρίωση(αυτα προς το παρόν αφαιρέθηκαν) και γι αυτο ενω είχα μείνει έγκυος στη πρώτη εξωσωματικη δυστυχώς απέβαλα. :cry: Λόγω των παραπάνω δε μπορούσε να κρατηθεί το έμβρυο στη μήτρα.Γι αυτο γνώμη μου ειναι πριν συνεχίσεις να κάνεις μια λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση να δεις αν συμβαίνει τίποτα,ποτέ δε ξέρεις και οι γιατροί δεν είναι θεοί....Εγω ετοιμάζομαι για την πέμπτη εξωσωματική και ελπίζω να έχω σύντομα κι εγω ένα μωράκι αγκαλιά.....Υπομονή και όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!!! :P Μην κλείνεσαι μέσα να έχεις δίπλα σου φίλους αλλωστε γι αυτο δεν υπάρχουν οι φίλοι?Αυτοι θα σε βοηθήσουν να σταθείς στα πόδια σου,να πάρεις κουράγιο και να συνεχίσεις οπως και ο αντρούλης σου.Άλλωστε οπως βλέπεις και εδω δεν είσαι μόνη σου έχεις και εμάς δίπλα σου :P ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω να πω στο σκορπινάκι,

να είναι δυνατή και ότι θα ρθει γρήγορα το μωράκι. Και εφόσον ο γιατρός τώρα, την καθοδηγεί να τον ακολουθήσει γιατί διαφορετικά θα 'τρελαθεί, αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ με τα δικά μου. Και ξέρεις κάτι σκορπινάκι, εδώ βλέπω ότι τα κορίτσια καταλαβαίνουμε η μια την άλλη, προτιμότερο είναι να σαι στο forum και να συζητάς αυτό που νιώθεις με κορίτσια που περνούν παρόμοια κατάσταση ή που σε καταλαβαίνουν από εμπειρία, παρά να μην κάνεις τίποτα και να σαι συνέχεια στα πατώματα και στο κρεββάτι. Τώρα σου μιλάω εγώ που αντιδρώ χειρότερα, απλά στα λέω γιατί τα πιστεύω και αν και δεν γνωριζόμαστε η μια βοηθάει την άλλη.

Προσπάθησε λίγο να ξεχνιέσαι, το να μην στεναχωρίεσαι είναι μια κουβέντα που είτε την λέμε είτε όχι εσύ μόνο το νιώθεις. Απλά βοήθησε τον εαυτό σου, την καρδιά σου και την ζώη σου!! Θα πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά ;);););)

εγω θα ηθελα να προσθεσω στην σκορπινα μας

υπαρχουν ματια που σε βλεπουν και καταλαβαινουν τον πονο σου ακομα και χωρις να ξερουν το παραμικρο για σενα!!!!!!!

μην παραιτησε

ο δρομος ειναι δυσκολος αλλα το αποτελεσμα παντα δικαιωνει τους αγωνες μας

συνεχισε, παρε δυναμη, κανε πραγματα και μιλα ξανα με τους γιατρους σου

επιβαλεται....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωω πωωωωω τι συμβαινει :-( ...ΜΑρια καλη επιτυχια στην 4η φορα σου!!!! Ευχομαι να μας πεις τα ευχαριστα συντομα!!!

δικαιο εχετε κοριτσια μια χαρα τα ειπατε στο Σκορπινακι μας!!!!

Ο Γολγοθας καποτε τελειωνει και ερχεται το ΘΑΥΜΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Skorpinaki μου στεναχωρηθηκα πραγματικα οταν διαβασα την ιστορια σου. Ειχες ασχημα γεγονοτα στη ζωη σου πραγματικα αλλα δυστυχως η ζωη του καθε ανθρωπου του επιφυλασσει και δυσαρεστα, αλλα σημασια εχει πανω απο ολα να τα ξεπερασει. Στην περιπτωση σου νομιζω πως τουλαχιστον για το θεμα του παιδιου μπορεις να το παλεψεις πολυ και η καθε αποτυχια να σε γεμιζει πεισμα για την επομενη προσπαθεια. Αφου φαινεται οτι πραγματικα δεν εχεις σοβαρο προβλημα πρεπει να το νικησεις και να μην αφησεις να σε νικησει. Δεν ξερω αν εχεις κανει λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση αλλα καλο θα ειναι να κανεις αν δεν στο εχουν προετεινει μεχρι τωρα. Και να ψαχτεις, να πας και σε αλλους γιατρους, να παρεις γνωμες και να εμπιστευτεις τελικα αυτον που θα σε πεισει περισσοτερο!

Μην παραιτεισαι, το ξερω ειναι νωρις ακομα να ξεπερασεις το πενθος που βιωνεις αλλα καποια στιγμη να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις. Εγω οταν πεφτω αυτο λεω στον εαυτο νου οτι μανουλα θα γινω οτι και να γινει!!! Δεν θα επιτρεψω να μου το στερησει κανεις αυτο και πανω απο ολα ο ιδιος μου ο εαυτος. Και εγω εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα, ειμαι στην 4η προσπαθεια, αλλα χτες πριν την ωοληψια που προσευχηθηκα ξερεις τι ειπα? Παναγια μου αν δεν κανεις αυτη τη φορα το Θαυμα σου σε εμενα, τοτε δωσε μου τη δυναμη να συνεχισω!!!

Σου ευχομαι και εσυ να βρεις συντομα αυτη τη δυναμη και να σκεφτεσαι οτι καθε μερα που περναει απο εδω και μπρος θα σε φερνει πιο κοντα στο ονειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariap1 σου ευχομαι αυτη η πεορπαθεια σου να ειναι και η τυχερη σου. Αχ το εχουμε πει πολλες φορες, δυστυχως σε καποιες γυναικες παιρνει λιγο παραπανω χρονο και αγωνα για να τα καταφερουν. Αλλα σημασια εχει οτι θα τα καταφερουμε!!! Καλη συνεχεια κοπελα μου!

Jannolino , η υστεροσκοπηση ειναι μια εξεταση οπου ο γιατρος με καμερα που μπαινει απο τον κολπο , ελεγχει το εσωτερικο περιβαλλον της μητρας αν ειναι καλό ώστε να επιτευχθει η εγκυμοσυνη. Πολλες φορες υπαρχουν καποια προβληματα που δεν φαινονται στον υπερηχο και εμποδιζουν την εμφυτευση. Εγω την εκανα μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες , αφου αλλαξα γιατρο και κεντρο και τελικα υπηρχε προβλημα το οποιο φυσικα και διορθωθηκε!

Οι υπολοιπες τι κανετε? Εγω τελειωσα με την ωοληψια και ολα πηγαν καλα. Τωρα περιμενουμε τα νεα για τη γονιμοποιηση και την ποοτητα. Αχ Αγ. Ειρηνη μου βοηθησε να πανε ολα καλα αυτη τη φορα.

Σας φιλω ολους και ολες

Kardoula μην πεφτεις γλυκεια μου. Ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasso συμφωνώ μαζί σου.Αλλωστε ολα μες τη ζωή είναι και οι χαρές και οι λύπες,ολα για κάποιο λόγο γίνονται.Καλή επιτυχία με την εξωσωματική σου και σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!! :P Άντε να πέρνουμε και εμείς σειρά...... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA AGAPEEEEES!!!!!!!!!!!!!!!!! TI GLUKA KAI ME KALH PSYXOULA KORITSAKIA EXOUME EMEIS EDW VREEEEE!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

TI MOU KANETE GLUKEESS???????

ZAXARWTOULI MOU SOU PERASE TO KRYO KORITSARE MOU?????

NIKOLAKI S EFXARISTW ME KANEIS PANTA NA NIWTHW KALYTERA :D:D:D NA SAI KALA :D:D:D;);)

BARCELONITAKI POU XATHIKES MARHHHH??????????????? ELA NA PAROUME THARROS NA SYNEXISOUME!! ;)

KIKITSAAAAAAA ORMONES PAIDI MOU ME TRELLANAN!! KAI LIGO H AGWNIA.... KATALAVES ;););) ELA NA MILISOUME LIGO PAIDI MOU NA HREMISW KAI GW ;););););););)

VASSOOOOOO POSA AVGOULAKIA EIXES KOTOULA MOU GLUKIA??????? GIAAAA PEEEESSSS POU ME KOROIDEVES EMENAAAA GIAAAA PEEEESSS ;);););):D:D:D:D:D

SKORPINAAAAAKIIIIII GIA NA KANOUME ENA SXEDIO DRASHS GIA TO PWS THA SYNEXISEIS AP EDW KAI PERA!

KAI GIATRO NA XREIASTEI NA ALLAXEIS THA TO KANEIS GIATI AGAPAS TON EAFTO SOU PRWTA KAI META NA SKEFTESE OOOOLA TA ALLA!!!!!!!!!!! SHKW SHKW SHKW ;);););););););)

GIRL84 KALA EPITYXIA SHMERA!!! VGAZOUME TO AFTO TO PWS TO LLENE KALE?? AFTO :lol:

GUAAAANDOOOOO GIA PES TI NEA GLUKA?????????????

ANASTASAAAAKIIIIII MMAAAKIAAA!!!

MERENTOULAAAAAA PWS EISAI??? EGW THA VGW APO THN LISTOULA APO VDOMADAS KAI META H VASSO KAI META OOOOOOOOOLEEEEEES!! MOU THN DINEI AFTH H LISTA RE PAIDI MOU :twisted:

GIORGO POU EISAI PAIDI MOU?????????????? MOU KANES THN PROSEFXOULA MOU ??????????????? :roll::roll:

ANNA KATERINAKI FILAKIA STHN KOILITSAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΩ μου καλη γονιμοποιηση, γερα εμβρυα και με το καλο να τα υποδεχτεις στην

κοιλιτσα σου!!!! Ολα να πανε καλα ευχομαι. <3

Καλημερα δεν ειπα....ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Καλυτερα ειμαι καρδουλα, εσυ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγω δεν πολυμπαινω εδω..καθως ακομα ανηκω στο κλαμπ της σπερματεγχυσης..αλλα ηρθα να δω τι κανετε..καρδουλα ποτε θα πρεπει να κανεις χοριακη;μην ψαχνεις τι περιμενεις να νιωσεις δηλαδη;για πες αμα ειναι να ψαχνουμε κι εμεις.. :lol::lol: ευχομαι πολλες θετικες χοριακες..ξερω απο γνωστες μου ποσο ζορικος ειναι ο δρομος της εξωσωματικης..και γενικα ο δρομος της μελλουσας μαμας..ποση υπομονη και επιμονη χρειαζεται..ομως ο επιμενων νικα..δεν μπορει αληθεια θα ναι.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλημέρα τι κάνετε????????????????????

Εγω στο γραφείο είμαι έχει δουλειά αλλά βρήκα χρόνο για να μπω. Πώς είστε σήμερα, εγώ είμαι λίγο καλύτερα από τις άλλες μέρες!!! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να λέω στον εαυτό μου αυτό που λέμε γενικά η μιά στην άλλη, ερχόμαστε πιο κοντά στο μωράκι μας.

Κορίτσια θέλω να μου πείτε πως μπορώ να μάθω αν κάποια κοπέλα ξέρει τον γιατρό μου? Δεν θέλω βέβαια να τον αναφέρω στο forum για ευνόητους λόγους. Δεν ξέρω τώρα 3 μέρες τι έχω πάθει και ασχολούμαι με αυτό, δηλαδη μου φαίνεται τρελό από την στιγμή που τον άνθρωπο τον εμπιστεύομαι. Απλά με πιάνει ανασφάλεια και τα ψάχνω όλα συνέχεια......

Thnks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες κ αγορι.πως μου ειστε?βασω αντε με το καλο να σου γινουν πολλα γερα αυγουλακια.κ εσενα μανουλα σε βλεπω συντομα.

καρδουλα αν σε βοηθαω εγω αυτη τη φορα δεν ειχα κανενα μα κανενα πονακι στη κοιλιτσα μου.μα κανενα ομως.αφου αν δεις στις προηγ συζητησεις ολο αυτο ελεγα.μα κανενα συμπτωμα?αλλα ολα τελικα πηγαν καλα κ μαλιστα εις διπλπουν :lol: .τα συμπτωματα απο γυναικα σε γυναικα διαφερουν,μη σου πω κ απο φορα σε φορα.

οι υπολοιπες τι κανετε?εγκυουλες κ μελλουσες εγκυουλες?

φιλια πολλα καλες μου κ να μου ειστε ηρεμες κ αισιοδοξες

[smilie=toothy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα παρεουλα!!!!!Τι θλιψη ειναι αυτη που εχει πεσει στην παρεα???

Για παρτε τα πανω σας παρακαλω!!!!!

Καρδουλα θα σε δειρω μαρη εγκυο γυναικα!!!Σηκω απο το κρεββατι επιτελους!!Ειπαμε δεν εισαι αρρωστη!!!!!!

Σκορπινακι μου γλυκο βγες εξω χαλαρωσε ηεμησε ξεσκασε!!!!!!κανε κατι για σενα!!!Ασε τον οργανισμο σου κι το μυαλο σου να ξεκουραστει!!!Μην σκεφτεσαι τωρα την επομενη προσπαθεια,ουτε τον γιατρο!!κανε κατι για σενα,αυτο ειναι το μονο φαρμακο αυτη τη στιγμη!!!!

Εμενα τουλαχιστον με βοηθησε!!!Ειχα παρει καμια 10αρια κιλα ξεινησα διατροφη γυμναστηριο κ εβαλα στοχο να τα χασω αυτα και παραπανω!!!Εγινα στιλακι εχασα 14 και αλλαξε κ η ψυχολογια μου!!!!Εκανα την επομνη προσπαθεια μετα απο 8 μηνες!!!Επανελεγχο εξετασεων μετα απο 4 μηνες!!!!Τα διαστηματα αυτα δεν σκεφτομουν ουτε τους γιατρους ουτε την εξωσωματικη!!!

Με βοηθησε πολυ!!!!Το καλοκαιρι ελιωσα στην παραλια πηαγμε διακοπες το περασα ξενοιαστη και χαλαρωσα πολυ!!Οαν ξεκινησα την προσπαθεια ημουν παρα πολυ ηρεμη και χαλαρη..ειχα ξεκουραστει!!!Και ειναι πολυ σημαντικο να σαι ξεκουραστη και σωματικα κ ψυχικα!!!!

Εχω πει την ιστορια μου πιο παλια και πρεπει να την εχεις παρακολουθησει νομιζω καποια στιγμη καναμε μαζι προσπαθεια..για μενα η αποχη απο το θεμα εξωσωματικη και η επικεντωση στον εαυτο μου με βοηθησε παρα πολυ!!!!

Γκαστρουλες φιλακια στις κοιλιτσες!!!!!!!!

Ευακι και σε σενα φιλακιααααααααααααααα!!!Και σε ολα τα κοριτσια μας και το αγορι μας φυσικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...