Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

και εγω ειμαι πιο νευρικη απο τον αλεξη η μαλλον δεν ειμαι τοσο αναισθητη οσο αυτος...εεεε μα τι να κανω και εγω....κριος με τα ολα του...κυλαει αιμα στις φλεβες μου και ουχι κοκα κολα...και μαλλον το μανωλιο μου μοιαζει..βλεπω να μην τις γλιτωνουμε τις μπουνιες εεε??? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για στράτα κι εμένα ο παιδίατρος είπε καλύτερα όχι, αλλά αν θέλω οπωσδήποτε τότε μετά τους 8 μήνες να την βάλω. Δεν ξέρω καθώς ακόμα είναι νωρίς, μόλις έμαθε να κάθεται δεν νομίζω να σηκωθεί κιόλας, αλλά δεν θέλω να της πάρω στράτα... κυρίως γιατί φοβάμαι μη στραβώσουν τα πόδια της αλλά και επίσης, μην με πείτε σκύλα, για να μη μου διαλύσει τα έπιπλα και τις πόρτες.. Δεν είναι ότι έχω τον απίστευτο ελεύθερο χώρο στο σπίτι για να γυρνάει με την άνεσή της.

Μαράκι δεν θα μπορούσες "απλά να ήσουν αναίσθητη", όπως δεν θα μπορουσα να ήμουν κι εγώ. Ειναι θέμα ανθρώπου αυτό και δεν αλλάζει δυστυχώς. Αναίσθητος γεννιέσαι και εν μέρει γίνεσαι κιόλας στην πορεία, αλλά αν δεν το έχεις μέσα σου... δεν μπορείς να το πετύχεις 100%!

Αχ συμπεθέρα τι τα έγραψες τώρα αυτά και βούρκωσα;;; έτσι μου έρχεται να παω να την ξυπνήσω για να της πω ότι θα ξαναγυρίζω πάντα! πω πω τα καημένα τι τραβάνε κι αυτά!

Μαριεττάκι ναι, πολύ αναστενάρισσα και η δικιά μου! ειδικά τη νύχτα στον ύπνο της, αναστενάζει και τόσο γλυκά, την ακούμε με τον Στέλιο και χαμογελάμε αλλά τώρα που συνειδητοποιώ ότι μάλλον της το μετέδωσα εγώ... δεν μου φαίνεται τόσο αστείο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τυψεις γιατι θα μπορουσα απλα να ημουν αναισθητη η να εβαζα μια φωνη και ορια που μου φωναζει ακομα η ευη αλλα εγω ειχα και εναν αντρα που δεν ηθελα να στενοχωρησω και να πω τιποτα για το σοι του και ετσι ολα πηγαιναν μεσα μου...συνεπως και στο λατρεμενο μου τερατακι...οποτε εγω φταιω...

Axxxx pali me tsiglas na aniksw to stoma mou vradiatika........

Safthn thn periptosh eprepe na se prostatepsei Maria mou kai as travouse kai kamia stenaxoria parapano den piraze...Esu sthn Katastash pou eisoun eprepe na eisai oso ginete pio xalarh....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τυψεις γιατι θα μπορουσα απλα να ημουν αναισθητη η να εβαζα μια φωνη και ορια που μου φωναζει ακομα η ευη αλλα εγω ειχα και εναν αντρα που δεν ηθελα να στενοχωρησω και να πω τιποτα για το σοι του και ετσι ολα πηγαιναν μεσα μου...συνεπως και στο λατρεμενο μου τερατακι...οποτε εγω φταιω...

δε φταιμε εμεις ρε Μαρια..απλα δεν ειχαμε τις αντοχες να βιωσουμε καταστασεις που κατω απο αλλες συνθηκες,αν δεν ημασταν εγκυες δηλαδη,θα πρατταμε διαφορετικα...αν και στην δικη μου περιπτωση δε με ενοιαζε αν θα στεναχωρηθει τοσο ο Μανος (θα με βλεπετε ως σκυλα τωρα :lol: ),αλλα με ενοιαζε να ειχα οσο γινοταν περισσοτερη ισορροπια μεσα μου και να τους γραφω ακομα και τον Μανο ωρες ωρες!!

το πιστευετε οτι ειναι φορες που ενω θελω να αναπολησω την περιοδο της εγκυμοσυνης μου δεν το κανω,γιατι θυμαμαι ολα αυτα και χαλιεμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oute kai egw pistevw pws einai tuxaio distixos kai esthanome polu asxima gia auto alla distixos den mporousa na to elenksw katholou, eimoun sinexia sthn tsita....

Kala tha kaneis thn epomenh fora na figeis apo to nhsi sou Maraki giati auth h gunnaika den prokite na se afisei isixh :lol::lol::lol:

κοπελια αυτην την φορα εχω πορτα ομως...και απο κεινες τις καινουριες που ειναι αντικλεπτικες τις βαριες ξερεις ποιες λεω που ειναι πιο χοντρες απο τοιχο ακομα...και ενα κλειδι σαν εκεινα τα παλια τα μεγαλα...και κλειδωνω και διπλοκλειδωνω και για να μπεις θα θες διαπιστευτηρεια(σωστα το εγραψα?)

μαρινα και εγω ειλικρινα δεν θελω να την θυμαμαι αυτην την περιοδο...θελω να θυμαμαι μονο απο την μερα που ανοιξα την πορτα του δικου μου σπιτιου και μπηκα μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx pali me tsiglas na aniksw to stoma mou vradiatika........

Safthn thn periptosh eprepe na se prostatepsei Maria mou kai as travouse kai kamia stenaxoria parapano den piraze...Esu sthn Katastash pou eisoun eprepe na eisai oso ginete pio xalarh....

σους εσυ...ολο μιλας...ελα να τα πεις και του αλεξη...αμα του τα πει κανεις αλλος μπορει να καταλαβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας αφηνω ομορφες καλα μου τα ειπατε και σημερα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..παω για νανακια...εχω να φτιαξω και επιδερμιδα...πρεπει ν αλλαξω και φωτο στο προφιλ...εχω κατι καινουριες που ειναι σωστο αλανι ο μπεμπακος μου..μεγαλος αλητης θα γινει αυτος να το θυμαστε...σας αφηνω...αμα ανοιξετε αλλο θεμα πειτε το μου...μην μεινω πισω...φιλουρες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συμπεθέρα τι τα έγραψες τώρα αυτά και βούρκωσα;;; έτσι μου έρχεται να παω να την ξυπνήσω για να της πω ότι θα ξαναγυρίζω πάντα! πω πω τα καημένα τι τραβάνε κι αυτά!

Μαριεττάκι ναι, πολύ αναστενάρισσα και η δικιά μου! ειδικά τη νύχτα στον ύπνο της, αναστενάζει και τόσο γλυκά, την ακούμε με τον Στέλιο και χαμογελάμε αλλά τώρα που συνειδητοποιώ ότι μάλλον της το μετέδωσα εγώ... δεν μου φαίνεται τόσο αστείο ;)

Elenaki mhn stenaxoriese more einai mesa sto programa kai auto tha perasei kapia stigmh...

Egw pantos me thn Flwra traviksa megalo louki otan eklise ton 8o mhna den mporousa oute gia katourima na paw, etixe na eimai sthn Souhdia tote gia 6 evdomades kai den kserw an epekse rolo kai auto (pou alakse perivalon ksafnika)???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σους εσυ...ολο μιλας...ελα να τα πεις και του αλεξη...αμα του τα πει κανεις αλλος μπορει να καταλαβει...

Kalhnuxta kopelia......Stile isitirio esu na deis gia pote erxome, alla tha tou ta pw fevgontas gia na mhn xalasoume tis kardies mas oso tha kanw diakopes :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν είπα στον παιδικό ότι θα την φέρω 9 μηνών μου το είπε και η υπεύθυνη... ότι είναι η χειρότερη περίοδος, γιατί πλεον καταλαβαίνουν την απουσία μας και θα δυσκολευτούμε. Αλλά τι να κάνω που δεν έχουμε τη δυνατότητα να σταματούσα για λίγο καιρο τη δουλειά... Και πάλι καλά λέω που υπάρχει το 6μηνο του ΟΑΕΔ και έμεινα μαζί της λίγο παραπάνω. Δυστυχώς σε δύσκολους καιρούς τα φέραμε στον κόσμο τα αστεράκια μας!

Καληνύχτα Μαρία! Ναι βρε, θα ενημερώσουμε!

Λοιπόν τι λέτε, να ανοίξω 2ο; έχετε κανένα καλό τίτλο; τι λέτε για "Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010/οι πρώτες μας βουτιές"; άντε πείτε ιδέες γιατί είναι μια ώρα δύσκολη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε φταιμε εμεις ρε Μαρια..απλα δεν ειχαμε τις αντοχες να βιωσουμε καταστασεις που κατω απο αλλες συνθηκες,αν δεν ημασταν εγκυες δηλαδη,θα πρατταμε διαφορετικα...αν και στην δικη μου περιπτωση δε με ενοιαζε αν θα στεναχωρηθει τοσο ο Μανος (θα με βλεπετε ως σκυλα τωρα :lol: ),αλλα με ενοιαζε να ειχα οσο γινοταν περισσοτερη ισορροπια μεσα μου και να τους γραφω ακομα και τον Μανο ωρες ωρες!!

το πιστευετε οτι ειναι φορες που ενω θελω να αναπολησω την περιοδο της εγκυμοσυνης μου δεν το κανω,γιατι θυμαμαι ολα αυτα και χαλιεμαι;

Marietta egw den vlepw kamia skula, apla prospathouses na kratas tis isoropies sou kai kala ekanes..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο:Ελενη πώς τα πας με το στηθος σου;το δενεις ακομα;πώς αντεχεις την ζεστη;

κοριτσια η κοιλια μου ειναι ακομα καπως :( τι να κανω ρε γαμωτο;ενω εχω φτασει στα κιλα μου η κοιλια μου δεν φευγει με τιποτα...κανω κοιλιακους αλλα σιγα μη στρωσει μονο με αυτους...πού να βαλω μαγιο;μια γειτονισσα ρωτησε τον Μανο αν ειμαι εγκυος παλι :x:x ενω το πρωι ειμαι καλα,απο το απογευμα και μετα εχω απιστευτο πρηξιμο...μαλλον κανω κατακρατηση...

κοριτσια παω για υπνο..σοβαρα τωρα!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν είπα στον παιδικό ότι θα την φέρω 9 μηνών μου το είπε και η υπεύθυνη... ότι είναι η χειρότερη περίοδος, γιατί πλεον καταλαβαίνουν την απουσία μας και θα δυσκολευτούμε. Αλλά τι να κάνω που δεν έχουμε τη δυνατότητα να σταματούσα για λίγο καιρο τη δουλειά... Και πάλι καλά λέω που υπάρχει το 6μηνο του ΟΑΕΔ και έμεινα μαζί της λίγο παραπάνω. Δυστυχώς σε δύσκολους καιρούς τα φέραμε στον κόσμο τα αστεράκια μας!

Καληνύχτα Μαρία! Ναι βρε, θα ενημερώσουμε!

Λοιπόν τι λέτε, να ανοίξω 2ο; έχετε κανένα καλό τίτλο; τι λέτε για "Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010/οι πρώτες μας βουτιές"; άντε πείτε ιδέες γιατί είναι μια ώρα δύσκολη :lol:

Katse na skeftw simpethera giati to ena mati exei idi klisei apo thn nista, alla kalo mou akougete...

Vevea an einai na to pame ston idio rithmo tha piasoume xristougenna kai den tha teriazei o titlos :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο:Ελενη πώς τα πας με το στηθος σου;το δενεις ακομα;πώς αντεχεις την ζεστη;

κοριτσια η κοιλια μου ειναι ακομα καπως :( τι να κανω ρε γαμωτο;ενω εχω φτασει στα κιλα μου η κοιλια μου δεν φευγει με τιποτα...κανω κοιλιακους αλλα σιγα μη στρωσει μονο με αυτους...πού να βαλω μαγιο;μια γειτονισσα ρωτησε τον Μανο αν ειμαι εγκυος παλι :x:x ενω το πρωι ειμαι καλα,απο το απογευμα και μετα εχω απιστευτο πρηξιμο...μαλλον κανω κατακρατηση...

κοριτσια παω για υπνο..σοβαρα τωρα!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol: To les se emas gia na to pistepseis Marietta........To kseroume pws eisai sovaro koritsi vre.....

Me THN KILIA KALITERA NA SIMFILIOTHEIS GIATI KAI EGW TA IDIA XALIA EXW KAI APO TOTE POU GENNHSA THN FLWRA DEN ME EGGATELIPSE PAROLO POU KAPIA STIGMH EXASA 22 KILA :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα ναι ακόμα το δένω, έχω άλλες 2 μέρες. Τα χάπια τα σταμάτησα από χθες το βράδυ. Με τη ζέστη... άστα δεν την παλεύω καθόλου! αλλά τι να κάνω, μόνο υπομονή θα περάσει κι αυτό, ήδη είναι 5 μέρες τώρα.

Με την κοιλιά έχω κι εγώ αυτό το θέμα. Ειδικά από τότε που ξεκίνησα τα χάπια διακοπής, αφού σκέφτομαι μήπως δημιουργούν κι αυτά κατακράτηση τι να πω... αυτές τις 5 μέρες έχω βάλει 1 κιλό.

Καληνύχτα και σε σένα αλλά πες καμιά ιδέα για τον τίτλο πριν μας αφήσεις! πλάκα πλάκα κι εγώ νύσταξα τώρα..

Εύη κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα!!! θα μείνουμε με τις "πρώτες βουτιές" μέχρι τα Χριστούγεννα όπως μας βλέπω, χα χα χα! αλλά εντάξει αν τύχει αυτό, ανοίγουμε 3ο πριν τις 100 :P

Αντε σκέψου κάτι καλό με το άλλο μάτι που είναι ανοιχτό :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστή σε βρίσκω, δεν το είχα σκεφτεί κι αυτό! είδες βρε, και με το ένα μάτι πάλι σούπερ είσαι!

Οπότε τι λες, να το ανοίξω έτσι; έφυγαν και οι άλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με στενοχωρησε η Αναστασια που ειπε πτι με κοβει αγορομανα........................θα το κανω μαρη το κοριτσι και ασ ειναι το 26 παιδι μου Σαρα θα γινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...