Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Καλημέρα!

Ναι Ειρήνη κι εγώ κάπου εκεί το υπολογίζω... αν βρω κάτι φθηνότερο καλώς, αρκεί φυσικά να είναι και η ποιότητα καλή αλλιώς τι να το κάνεις;;

Γιατί έχεις τις μαύρες σου; πες τα μας να ξελαφρώσεις!

Εγώ είχα τις μαύρες μου Τετάρτη βράδυ, είχαμε κανονίσει μετά από μήνες να πάμε σινεμά και δεν πήγαμε και ξενέρωσα απίστευτα... όταν είσαι κλεισμένη στο σπίτι τελικά και το παραμικρό σου φαινεται... καταστροφή!

Τώρα όμως που δουλεύει ο Στέλιος εγώ κανόνισα να πάω για καφεδάκι, θα την κάνω τη βόλτα μου δεν θα περιμένω πότε θα του έρθει η όρεξη! μόλις έβγαλα γαλατάκι, ντύνω την μικρή και φύγαμε για καφέ με την αδερφή μου. Φιλάκια, τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ftoy na mhn mas matiasw!arghsa alla mphka epiteloys...oi dikoi moy leipoun sto eksoxiko kai o antras moy olh mera sth doyleia..trexw na ta prolavw ola san to vego opws eipes eugenia...alla mataia..exv ena spiti san vomvardismeno kai kati asiderota mexri to tavani....kai kapoy ekei mesa sta sundrimia kai o mpemphs mesa sth kalh xara poy trwei koimatai kai den me afhnei se hsyxia otan einai ksipnios....perimenw th kyriakh poy o antras moy kathetai na koimhthw ligoylaki...gia na mh ta polylogw eimai sta oria neyrikhs krisews!!!!!!!!!ayta ta nea mas!

elenaki h mikrh prigkipisa einai mia koykla!!!!eugenia moy kalo koyragio!!kserw pws niwtheis twra poy ekopses to galataki...to idio eniwsa ki egv an kai den thulasa poly..esy den yparxei logos omws giati ton thylases oso eprepe.anastasia egw den to exv epixeirhsei akoma na eimaste ektos spitiou meta tiw 7 (einai h wra poy koimatai)mia fora to ekana poy eixame paei sto sef kai toy spasane ta neyra toso poy aggalia gurisame spiti oyte to karotsi den hthele!

Γειά σου Κατερινάκι! ευχαριστώ!

Αχ τώρα μου έδωσες πάτημα να συνεχίσω να πω κι άλλα να ξεσκάσω! και μένα ο δικός μου λείπει όλη μέρα, η μαμά μου δουλεύει και γενικά δεν με βοηθάει καθόλου σε δουλειές του σπιτιού κλπ, οπότε είμαι πάντα μόνη μου και τρέχω σαν τον συγχωρεμένο όπως είπατε, και έχω τον κύριο να μου λέει "Είσαι η μόνη που δεν προλαβαίνει, με όσες έχω μιλήσει όλα τα προλαβαίνουν εσύ γιατί δυσκολεύεσαι;" :evil:

Τελοσπάντων πάω να ετοιμαστώ να φύγω, Κατερινάκι υπομονή έχουμε απίστευτη εσωτερική δύναμη εμείς οι γυναίκες τελικά! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φιλεναδες ,δεν εχω κατι συγκεκριμενο....ειναι μαζεμενα πολλα

απο την μια εχω το διαβασμα μεσα στο καλοκαιρι

ενω θελω να παω 2 μερες καπου ,χωρις τα παιδια,δεν μπορω να τα αφησω

απο την αλλη ειμαι χωρις λογω βεβαια,αγχωμενη με τα μικρα μου

θελω να χασω κιλα

πρεπει να τρεξω εγω για ολα,για την βαπτιση

τα βραδια δεν κοιμαμαι καλα με τα κουτσουνια

σεξ δεν προλαβαινω να κανω :lol:

πρεπει να ψαξω για γυναικολογο

ε τι αλλο θελετε να σας πω......κατα τα αλλα μια χαρα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia.

Den kserete ti kouragio phra twra diavazontas kai ta dika sas parapona, giati nomiza pws mono egw esthanome etsi :( Olh mera eimai sto treksimo kai den teliwnw doulia.. Apo thn mia egw simazevw pernaei meta o sifounas (h korh mou) kai afinei piso ths sintrimia....Apo volta ti na sas pw :? Olo me ton antra mou vgenw kai auto gia psonia ante kai kanena kafe sta petaxta alla panta me to mwro giati den exw kanenan na ton afisw...Se ligo tha ksexasw pws einai na eisai ektos spitiou meta thn dish tou hliou....

Milaw me thn mama mou kai olo mou leei pws pige sthn nufh mou kai siderose, h oti tous kanei genikh, h oti tous magirevei kathimerina kai egw zilevw re koritsia :oops::oops::oops:..

Giati re gamoto na eimai telios monh mou edw????? Theloume na vapsoume twra pou anikse o kairos kai den to apofasizw giati tha prepei na exw kai to mwro sto spiti, ante kane esu doulies meta......

Ponaei h plath mou edw kai mia evdomada eimai xalia, exw paratisei kai to sidero aftes tis meres logo ths plaths kai einai vouno....Kai to thema kserete pio einai??? Den thelw kanenas na mou kanei tis doulies mou apla na krataei kapios to mwro gia na tis kanw egw kai na mhn trexw apo to ena sto alo san malakas sinexia alla na teliwnw epitelous apo mia doulia kai meta na pianw thn alh........ :cry::cry::cry: Ginete na patheis katathlipsh epidi den prolaveneis tis doulies sou :?: Egw etsi esthanome pantos...........

Sorry pou den sxoliazw tpt alla eprepe na ta vgalw apo mesa mou giati tha skasw #:-s#:-s#:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ευη!!! ειπα να μη γραψω κι εγω τα δικα μου,αλλα δε μπορω!! πνιγομαι!!

ολη μερα απο τις 07:00 στο ποδι,και το μονο που τελικα κανω καλα,ειναι να εχω το μωρο καθαρο,ταισμενο και να κοιμαται οταν χρειαζεται!!

απο την αλλη,κοριτσια ντρεπομαι αλλα ουτε μαγειρεμα καποιες μερες δεν προλαβαινω..

τι να πρωτοκανω! να μαγειρευω,να πλενω να σιδερωνω,να σκουπιζω,να ξεσκονιζω,να σφουγγαριζω!!

πιανω μια δουλεια,αφηνω την αλλη!! μου θυμιζω την γιαγια μου που στα τελευταια της ολη μερα στο ποδι ηταν και το σπιτι ηταν και ακαταστατο!!

και να εχεις και τον Μανο σημερα που ηρθε απο το γραφειο και να μου κανει παρατηρηση οτι δεν του ειχα σιδερωσει καθαρο μπλουζακι!!!!!!!!!! :twisted::twisted:

πρωτη φορα στα δυομιση χρονια που μενουμε μαζι και πραγματικα ξεχασα να το σιδερωσω,μιας και τα εχω στοιβα τα καλοκαιρινα μας και ο,τι χρειαστω το σιδερωνω επιτοπου..θελω το Σαβ/κο να τα κανω ολα μια και καλη,για να ειναι κι ο Μανος και να προσεχει το μωρο..και να μου την πει σημερα!!!ελεος κυριε!!!δωστα στην μανουλα σου να σου τα κανει και καλυτερα απο μενα!!

κι εγω θελω να τα κανω μονη μου,δε θελω να αγγαρευω ουτε την μητερα μου,αν και μεταξυ μας τα εχω παρει και με την αδελφη μου που μπορει να εχει δυο μικρα παιδακια,αλλα εχει και νταντα τα πρωινα γιατι εργαζεται,αλλα και γυναικα δυο φορες την εβδομαδα που της καθαριζει το σπιτι και παει κι η μητερα μου τις Παρασκευες και την βοηθαει!!!

δε ξερω!εχω γινει γκρινιαρα,κατι οι ορμονες,κατι οτι ανθρωποι ειμαστε βρε αδελφε και δικαιουμαστε να παραπονιομαστε και λιγο...πραγματικα με εχει πιασει μελαγχολια!!!κι οσο για τον κυριο,θα δει απο αυριο πώς θα τον εχω!!!!τα ειπα κι εγω!!!συγνωμη κοριτσια!!λες να μου χτυπαει την πορτα η κλιμακτηριος!!!!ακομα δεν γεννησα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια cool!!!

Φετααααααααααααα!!!Καλε μην ακουω τετοια!!!

Ακου δεν εκανες το μπλουζακι και στην ειπε!!! :evil::evil::evil: Εγω θα του εδινα το σιδερο και θα του ελεγα να κανει και το δικο μου.Ε μα πια!!!

Και εγω ειμαι υστερω με το καθαρισμα. και εχω και 2 παιδια πολυ μωρα.Οκ.Πολυ κουραση.Αλλα θα περασει ρε γμτ. Δε θα ειμαστε παντα ετσι!!

Θα γυρισει ο τροχος ...θα ..και ο φτωχος!!! :lol::lol::lol: Ακους Ειρηνηηηηηηη!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραία, οι περισσότερες στην ίδια μοίρα είμαστε τελικά!!!

Παναγιώτα, πότε θα γυρίσει αυτός ο τροχός πια;;;;

Εχεις δίκιο Μαριέττα ότι φταίνε και οι ορμόνες, αλλά φταίει και το γεγονός ότι ακόμα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στα καινούρια δεδομένα στη ζωή μας, δεν είναι μικρή αλλαγή η παρουσία ενός μωρού! και νομίζω ότι είναι λογικό η γυναίκα να "πέφτει με τα μούτρα" στο μωρό καθώς αυτό έχει τις περισσότερες ανάγκες και να παραμελεί λίγο το σπίτι και τον άντρα της, φυσικά λίγο πάντα όχι εντελώς! Μην πάμε στο άλλο άκρο! Κι εγώ έχω αφήσει ασιδέρωτο ρούχο και παραπονιόταν ότι τον παραμελώ και γιατί δεν προλαβαίνω σπίτι είμαι όλη μέρα... Ναι σπίτι είμαι όλη μέρα, έχεις αναρωτηθεί πως είναι η ψυχολογία μου που είμαι σπίτι όλη μέρα;; Και τώρα που καθόταν 1 μήνα του την είχε βαρέσει και ήθελε να γυρίσει στη δουλειά, παρόλο που έβγαινε και πήγαινε στη σχολή και όσο να 'ναι άλλαζε παραστάσεις. Είδε τη γλύκα! Και του είπα τώρα που ήσουν σπίτι και με έβλεπες, με είδες καθόλου να κάθομαι και να χαζεύω στην τηλεόραση όπως εσύ; σίγουρα νομίζουν ότι επειδή δεν δουλεύουμε χαζεύουμε για αυτό δεν προλαβαίνουμε τις δουλειές...

Δεν ξέρω, πολλές φορές αναρωτιέμαι μηπως κάνω κάτι λάθος... μήπως ασχολούμαι υπερβολικά με τη μικρή και δεν θέλω να την αφήνω μόνη της πολύ ώρα, που μόλις ψιλογκρινιάξει τρέχω να παίξω μαζί της και τα παρατάω όλα... Αλλά βρε κορίτσια για αυτό πήρα το εξάμηνο, για να χαρώ το παιδί μου και να είμαι δίπλα της, αλλιώς την πήγαινα σε ένα σταθμό και γυρνούσα στη δουλειά! Σε καμία περίπτωση δεν παραπονιέμαι που έχω την τύχη έστω αυτούς τους πρώτους μήνες να είμαι δίπλα της, απλά δεν μπορω να ακούω και ατάκες "τι κάνεις όλη μέρα..." και έχω βαρεθεί να βλέπω το σπίτι μου να έχει τον ασυμάζευτο! Εσύ βρε συμπεθέρα έχεις και δύο παιδάκια και η Φλώρα είναι και μεγάλη οπότε δικαιολογημένα γίνεται το σπίτι άνω κάτω, εγώ με ένα βρεφάκι γιατί δεν μπορώ να το συμμαζέψω;;;

Χαίρομαι πάντως που τα λέμε και παίρνουμε δύναμη η μια από την άλλη!

Ειρήνη υπομονή κι εσύ, όλες τα ίδια περνάμε εκτός βέβαια από το διάβασμα.. :shock: Απορώ με το κουράγιο σου!

Ασχετο, έχω μια ερώτηση: Η μπέμπα έχει βγάλει στο χεράκι της πολλά μικρά σπυράκια. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν από τον ιδρώτα αλλά έχει βγάλει σχεδόν παντού στο χέρι της από τον αγκώνα και κάτω. Λέτε να είναι καμιά αλλεργία; Ειρήνη;;; Πήρα τον παιδίατρο και μου είπε να βάλω kenacomb, της έβαλα λίγη το απόγευμα και κάπως ηρέμησαν, έφυγε η πολύ κοκκινίλα. Τα δικά σας μωρακια το έχουν παθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά. Κι εγώ με τις δουλειές παλεύω αυτές τις μέρες αλλά ευτυχώς ο Βασίλης καταλαβαίνει ότι με δουλειά και μωρό το σπίτι δεν μπορώ να το έχω στην ενταίλια και βοηθαει κιόλας. Τετάτρη που δεν δούλευε αλλά και Πέμπτη μόλις γύρισε με βοήθησε να μαζέψουμε τα χειμωνιάτικα (αυτός τα δικά του κι εγώ τα δικά μου) και να βγάλουμε τα καλοκαιρινά. Βέβαια το σίδερο βουνό κι εμένα αλλά αμα θέλει κάτι το σιδερώνει και μόνος του. Ευτυχώς είναι εκπαιδευμένος από το σπίτι του. Δεν τα είχε όλα στο χέρι από την μάνα του.

Εχτές μου έβγαλε τα χαλιά και τα βάλαμε προς το παρόν στο υπόγειο όσπου να φωνάξουμε αυτούς που τα παίρνουν για πλύσιμο και μετά κράτησε την μικρή για να σκουπίσω, σγουγγαρίσω. Μου βγήκε ο πάτος! Τρία νερά τα πέρασα τα πατώματα! Είχαμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε αλλά τον καλέσανε εκτάκτως απ΄την δουλειά του να φυγει για Σ/Κ. Πάλι δεν θα πιούμε καφεδάκι συμπεθέρα γμτ. και πρέπει να συνεχίσω και τις δουλειές μόνη μου.

Κορίτσια η Σοφούλα λέει ΜΑΜΑ!!! Έχω λιώσει!!!! Με τρελαίνει!!! Δεν ξέρω αν το λέει συνηδητά αλλά μ'αφού κάναμε την αρχή θα το καταφέρουμε και συνηδητά σιγά-σιγά. Ά! και λέει και μαμ. Την πάμε κοντά σε κατσαρόλα,την κοιτάζει και λέει μαμ. Πάει χάζεψα κορίτσια!!! Ήμουνα που ήμουνα....

Αυτά προς το παρό τα νέα μας πάω να συνεχίσω καμια δουλειά και τα λέμε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena koritsia mou kakofenete nomizw perisotero giati otan eixa thn Flwra mono apo mwro akomi ta panta htan sthn trixa kai ta prolavena OLA kata enan periergo tropo. Kathe apogevma thn evgaza volta me to karotsi kai vlepame kai sirial mazi aggalitsa, prolavena na dw kai sirial....Alla twwwwrrraaaa kontevei na me trelanei auto to paidi (h Flwra) pidaei apo to ena sto alo, vgazei pragmata kai pote den ta simazevei meta, olh mera ksinei molivia kai svinei me apotelezma to dwmatio ths na einai monimos xalia, otan trwei de ginete xamos prepei na vgalw skoupa meta. Exthes erikse kai to pagoto pano sto xali (granita fraoula) mia xara ~x(~x(~x( Twra tha mou peite pws egw ftew pou den ths vazw oria alla pistepste me exw prospathisei ta panta kai eimai sta prothira nevrikhs krishs...

Apo ton antra mou eftuxos den exw parapono, kserei ti paidi exoume kai me katalavenei...An ginei kai o alos etsi..............KAIKA !!!!!!!!!! Otan eixa mono authn etrexa olh mera apo piso ths kai kapos prolavena ton xamo twra omos pou den prolavenw exei kanei to spiti mas LYBIH (meta ton vomvardizmo enoite)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia se fonazei mamaaaaaa !!!!!!!!!!!! Emena kai ta duo ta skazmena mpampa tha poun prota...Olh mera kai o mikros mpampa leei kai meta ksekardizete an tou to epanalavw kai egw...

Anarotieme kamia fora apo pote ta mwra katalavenoun auta pou tous leme?? Xoris na mporoun na mas apantisoun vevea. Twra teleftea o dikos mou otan ton afinw sto parko gia na etimasw to fagito tou otan ton exw aggalia vazei ta klamata amesos alla an katsw kai tou eksigisw polu prosektika oti tha etimasw to fagito na faei stamataei na klaiei les kai katalavenei :roll::roll:

Simpethera ti epathe pali to koritsi mas?? Mipos thn ide katholou o hlios sto siggekrimeno simio kai exei fwtoevesthisia??? Giati egw pathenw etsi. Sths arxes tou kalokairiou otan akomi den exw parei katholou xroma opou den exw valei antiliako gemizw spiria kai fagourizome tromera...

Ola ta sk@t@ ta exw pia...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ετσι οπως πατε θα παρεξηγηθει ο γαμπρος και θα τα χαλασουμε!!!!!!

Εξαλλου εχουμε και αλλες επιλογες......

Ενινα μου δεν ειναι αλλεργια,βαλε της celestoderm i propriogenta 2 φορες την ημερα για 4 μερουλες.

ευουλα ετοιμα τα προσκλητηρια?????

Παναγιωτα,οπως βλεπω τα πραγματα ο φτωχος δεν θα .....ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!

θα μενω φτωχουλα για ΠΑΝΤΑ :lol::lol::lol:

αμα χασω τα κιλα μου και ανανεωθω...........θα νυχτοπερπατω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου με τον πεθερό του να τα βάλει ο Παναής όχι με την Σοφούλα. Εκείνη τι φταίει η κακομοίρα να τον χάσει;

Εύη μου κάπου έχω διαβάσει ότι καταλαβαίνουν τι τους λέμε από τώρα από 6 μηνών και μετά και από εννια μηνών μπορούν να ανταποκριθούν κιόλας.

Τι ζέστη είναι αυτή ρε κορίτσια; και υγρασία. Κολλάω ολόκληρη. Σε λίγο θα πάω να κάνω μπανάκι μαζί με την Σοφούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου πως ειστε...εχουμε κοσμο αυτες τις μερες και ειμαι απο την μια το σπιτι γεματο κοσμο σε καθημερινη βαση και απο την αλλη ολο βολτες και εξοδους...το τελευταιο δεν λεω πολυ μαρεσει...και ο ερωτας μου η καλυτερη του οταν ειναι εκτος σπιτιου..ρε κοριτσια τι ειναι αυτο το πραγμα με τα σαλια?????δεν τον αντεχω αλλο σε δευτερολεπτα μουσκευουν τα ρουχα του...βαζει τα παντα στο στομα του εκτος απο τα μασητικα και αν μαζευα τα σαλια του θα γεμιζα την μπανιερα...τα ρουχα του τα δικα μας σεντονια μαξιλαρια κουκλακια καναπεδες...με μεμβρανη πρεπει να τα τυλιγω... :?:?:?:?:? σας αφηνω παω να πλυνω κανα πιατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!

κι εμεις ολο βολτες ημασταν,σημερα καναμε και μια νυχτερινη,πηγαμε με τον μπαμπα μας βολτα στο Πορτο Ραφτη κι ηπια κοριτσια το πρωτο μου ποτακι,υστερα απο 15 μηνες!! :D:D

ο μικρος ηταν κυριος,ειχε φαει στις 19:00 την κρεμα του και γυρισαμε σπιτι 23:00,λεω θα εχει λυσαξει της πεινας,αλλα ηπιε μονο 150ml απο τα 210 :shock:

Μαρακι κι εμεις απο σαλια αλλο τιποτα :lol: πολυ πραγμα μιλαμε,αλλα απο δοντια μαλλον φαφουτησες μας βλεπω :roll:

αυριο θα ερθει η μητερα μου να με βοηθησει σε παπλωματα και κουβερτες,οποτε θα εχω παρεα :)

κοριτσια βαζετε αντηλιακο;τι μαρκα;και για τα κουνουπια χρησιμοποιειτε καποια κρεμα;ειχε κατι κουνουπια στο Πορτο Ραφτη,αλλα τον ειχα σκεπασμενο με μια πικεδενια κουβερτουλα..ελπιζω το πρωι να μη τον δω γαζωμενο :shock::shock:

λεω να παω να ξαπλωσω..

τα λεμε αυριο!!

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!εχεις δικιο ενινα και γω στο οτι δεν εχουμε προσαρμοστει ακομα στα νεα δεδομενα αποδιδω την κουραση μας!εμενα ο λουκα βοηθαει δεν λεω...αλλα η αληθεια ειναι οτι η βοηθεια αυτη ειναι ελαχιστη..τι να κανουμε και αυτος ολη μερα κουβαλαει στη δουλεια του..

αναστασια θα τρελαθω!!!λεει μαμα???????????αχχχ γι'αυτη τη στιγμη ζω κι εγω!!!!!καποια στιγμη νομιζα πως τον ακουσα να με λεει ετσι αλλα ο αντρας μου με κοροιδευε ...μου λεει:σιγα μη σε ειπε και κατερινα καλουδη :evil::evil::evil::evil:

κοριτσια οσο για το βουνο δουλειες που εχουμε .....δε πειραζει να ειναι το σπιτι χαλια αυτο ειναι αναμενομενο!!!εξαλλου το χρονο μας πρεπει να τον αφιερωνουμε στα μωρακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!

τελικα αυριο θα ερθει η μητερα μου..

σημερα κοριτσια φαγαμε κακακια!! τρελαθηκα!! τον ακουγα που τα εκανε και τον αφηνα μεχρι να τελειωσει...τον ειχα στην κουνια του κι επλενα τα μπιμπερο..πηγα λοιπον να τον σηκωσω για να τον πλυνω και τι να δω!! γεματος κακα και τα χερακια του τα πασπατευε!! δεν τον προλαβα με το χερακι και το εβαλε κατευθειαν στο στομα :shock::shock: το τραβηξα,το σκουπισα οπως οπως και κατευθειαν στην μπανιερα...πηρα τωρα την παιδιατρο για να κανουμε αυριο το εμβολιο και της ειπα και τα νεα μας,μου ειπε οτι μπορει να κανει διαρροια...γκρρρ τι Σκατα Μανα ειμαι!!!!

σας εχει συμβει κατι αναλογο;

παω να σιδερωσω :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Είμαι ένα πτώμα..που είσαι μανούλα μου, γύρισε πίσω!! Αχ με εχει ξεκάνει ο μικρός και το σπίτι.

Έχει γίνει πολύ ζωηρός και δεν κάθεται σε ένα σημείο με τίποτα. Έχει αρχίσει να θέλει βόλτες - θέλει να περπατήσει νωρίς νωρίς. Τον έχει μάθει η γιαγιά του να κάνει βόλτες και σήμερα που είχαμε πάει στον παιδιατρο έβλεπε τα άλλα παιδάκια που τα κάνανε βολτούλες και ήθελε και ο ίδιος.

Απο δοντάκια βγάλαμε και το δεύτερο και έχει λίγη γκρίνια. Πάλι καλά του πήραμε ένα τζελ και τον αφήνουν λίγο και λιώνει στον ύπνο. Από βάρος είναι 7630 και 73 πόντους. Δεν πήρε πάλι πολύ αν και τρώει όλο το φαγητό του. Εγώ πρόσεχα να μην του βάζω πολύ ρυζάλευρο στις κρέμες για να μην παχύνει πολύ και τελικά αυτός πάλι πήρε λίγο. 180 γραμμάρια.. κατά τα άλλα είναι μια χαρά. Ούτε έκλαψε καθόλου με το εμβόλιο..

Μέχρι στιγμής δεν το έχουμε κάνει αυτό με τα κακάκια αλλά ξέρω ότι το κάνουν αρκετά συχνά. Ανακαλύπτουν τι είναι αυτό εκεί χαμηλά το ζεστό και ρευστό...Μήπως είναι κρέμα??Γιαμ γιαμ?? Εμένα τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ συχνά κακάκια. Σήμερα έκανε 3 φορές. Του δίνω λίγο μάνγκο στην φρουτόκρεμα και μάλλον αυτό βοηθάει.

Στο θέμα με τις δουλειές μάλλον είμαι πολύ τυχερή..Ο Δημήτρης δεν γκρινιάζει ποτέ για τίποτα΄. Ούτε για αν έχω μαγειρέψει, αν έχω καθαρίσει..το μόνο που θέλει είναι να είμαι ήρεμη με το μωρό. Βέβαια είμαι εγώ απο την άλλη η τρελή που θέλει να είναι συνέχεια μαζεμένο το σπίτι- φυσικά και δεν είναι ποτέ στην εντέλεια αλλά ότι μπορώ κάνω. Και όποτε μπορεί και έχει χρόνο με βοηθάει με το σπίτι.

Σας αφήνω - πάω να κοιμηθώ λίγο γιατί δεν την παλεύω καθόλου. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Μαριεττα μη στενοχωριεσαι.Συμβαινει πολυ συχνα!!!ΚΑι ειναι κατι ανωδυνο.Εμενα ο Ν. μου ειχε πεσει κιολας. :?:?:?

Ευγενια καλο κουραγιο.Αληθεια στη Μηλο απο ποιο μερος ειστε.Εχω εναν πολυ καλο φιλο που ειναι απο το Κλιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μαριέττα τι διαβάζω;;; πω πω τι άλλο θα σκαρφιστούν πια τα ζουζούνια μας; δεν το είχα φανταστεί ότι μπορεί να συμβεί αλλά μου ακούγεται αναμενόμενο, απο τη στιγμή που τα χέρια είναι ΜΟΝΙΜΩΣ στο στόμα. Γέλασα με την ατάκα της Ευγενίας "μήπως είναι κρέμα; γιαμ γιαμ" :lol:

Οσο για αντικουνουπικά και αντιηλιακά κι εγώ στη φάση του ψαξίματος είμαι. Δυστυχώς σε φαρμακείο που ρώτησα μου είπαν ότι για τόσο μωρά δεν υπάρχουν ασφαλή αντικουνουπικά :? . Το μόνο που μπορούμε να χρησιμοποιούμε είναι τα αυτοκόλλητα τσιρότα, τα οποία τα βάζουμε κάπου στο καροτσάκι ή στα ρουχαλάκια τους. Βέβαια σιγά μην κάνουν δουλειά σε εξωτερικό χώρο... Για αντιηλιακό λέω να πάω αύριο να της πάρω, μου έχουν πει ότι έχει ο Κορρές και η Frezyderm.

Κι εμένα βοηθάει ο άντρας μου σε κάποιες δουλειές, π.χ. βάζει πλυντήριο, απλώνει κλπ, δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου τόσο, όσο το ότι νιώθω ότι δεν με καταλαβαίνει. Οταν μου λέει ότι όλη μέρα κάθομαι και γιατι δεν προλαβαίνω, τρελαίνομαι! και κυρίως με εκνευρίζει που δεν καταλαβαίνει την ανάγκη μου να πάω π.χ. ένα σινεμά μετά από ένα ολόκληρο χρόνο. Ελπίζω τώρα που σταματάει με τη σχολή να στρώσουν τα πράγματα. Ισως κι εγώ να έχω γίνει λίγο παραπάνω παραπονιάρα...

Ειρήνη ευχαριστώ! προς το παρόν με την kenacomb της έβαλα 2 μέρες και κάπως ηρέμησε. Ελπίζω να είναι από τον ιδρώτα. Θα πάμε παιδίατρο την Τετάρτη για το εμβόλιο οπότε θα τα δει. Συμπεθέρα δεν νομίζω να είναι από τον ήλιο γιατί θα είχε και στα ποδαράκια της μιας και εκεί την χτυπάει περισσότερο ο ήλιος στο καρότσι. Εσύ ταλαιπωριέσαι και με φωτοευαισθησίες ε;

Αναστασία λέει μαμά ε; αχ μωρέ το κοριτσάκι μας! κι εμένα μπαμπά θα πει πρώτα, μεταξύ μας το έχει πει ήδη, ασυναίσθητα βέβαια, αλλά δεν το πολυλέω παραέξω, χα χα χα!

Φιλάκια κουκλίτσες πάω κι εγώ για ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζουζουνες...τι κανετε???κοριτσια οπλιστειτε με υπομονη γιατι απο δω και περα ολο ζουζουνιες θα ειναι τα καμαρια μας...

μαρινακι πολυ γελασα ;););););) απιστευτα τα μικρα μας δεν μπορουμε να γυρισουμε το κεφαλι μας δευτερολεπτο πια...εμεις παντως εχθες ηπιαμε καφε και μαλιστα φρεντο εσπρεσο και σκετο...ειχα παει για καφε και καθοταν στο καροτσι του κυριος και σε μια στιγμη λες και δεν ξερω και εγω τι εγινε κοντευε να πηδηξει εξω...σηκωνε τα χερια του τσιριζε να τον παρωκαι ετσι τον καθιζω στην ποδια μου...εννοειται ηθελε το ποτηρι δεν ειχε πολυ καφε του το κραταω και αρχιζε και εκανε μπουρμπουληθρες με το καλαμακι και ολοι λιωναμε στο γελιο και καποια στιγμη σταματαει με κοιταει και τον βλεπω να γ`λυφει τα χειλια του..αυτος ηταν ο πρωτος μας καφες...μην ανυσηχειτε μια χαρα ειναι...εννοειται πως οι μπουρμπουληθρες δεν σταματανε μονο στο ποτηρι...συνεχιζονται και στο μπανιο...βουταει το κεφαλι του μεσα στο νερο και κανει και πεταγετε πανω τρελος απο χαρα...και το σημερινο κατορθωμα ξυπναει και σηκωνεται ορθιος στο κρεβατι του..τα καγκελα τερμα πανω αλλα αυτος εκει...σαν μαιμουδακι σκαρφαλωνει... :P:P:P:P:P ..

αυτα απο μας...φιλια για την ωρα θα τα πουμε μετα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτασε η στιγμή!! Θα γίνω άνθρωπος!! Την Πέμπτη πάω για βαφή, ανταύγειες και κούρεμα. Εχω βάπτιση την Κυριακή, δύο όμορφες ζουζούνες, και πρέπει να σουλουπωθώ λιγάκι. Το Σάββατο θα πάω και για νύχια και θα είμαι έτοιμη...στον πλαστικό πότε θα πάω???? :lol::lol::lol:

Μαράκι ο Μανωλιός σε λίγο θα σου ζητήσει τσιγάρο και ποτάκι!!!

Πάλι καλά ο μικρός το έχει ρίξει στον ύπνο εδώ και 2 ώρες περίπου και πρόλαβα και έκανα όλες τις πρωινές δουλειές.. το απόγευμα που θα έρθει ο μπαμπάς μας θα κάνω και τις υπόλοιπες..για την ώρα απολαμβάνω καφεδάκι.

Παναγιώτα κοντά είμαστε με τον φίλο σου...πολύ κοντά.. από την Τρυπητή είμαι. Έχεις κατέβει ποτέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Βλέπω κάνουν ταρζανιές τα μωρά μας ε; Και η δικιά μου υσηχία δεν έχει.

Σήμερα της κατεβάσαμε το στρώμα στην κούνια της πιο κάτω γιατι χτές το βράδυ την βρήκα κάποια στιγμή που την κοιτάξα γιατί κάτι άκουγα απ' την ενδοεπικοινωνία στο κάτω μέρος της κούνιας και με το ένα πόδι να κρέμεται έξω απ' το κάγκελο.

Μαράκι ο γιόκας σου πρέπει να έχει τρελάνει κόσμο ε; Βάλε ρε συ κανα βινεάκι απ' τις βουτιές του στο μπάνιο να τον απολαύσουμε κι εμείς. Ζωή να έχει Παναγία μου άκου μπουρμπουλούθρες!

Ευγενία καλό μποτέ λοιπόν! Απόλαυσέ το μετά από τόσο καιρό (για την περιποίηση μαλλιών και νυχιών) το δικαιούσαι! Κι εγώ την Πέμπτη έχω νύχια και έχω κι εγώ Βάφτιση το Σάββατο όμως.

Ελενάκι κι εγώ της Frezyderm πρόκειται να της πάρω αντηλιακό. Τι να τις κάνουμε τις κοκώνες έχουν ευαίσθητο δέρμα βλέπεις!

Μ' έχει πεθάνει η μέση σου πάλι κορίτσια με τις κολωδουλειές. Τουλάχιστον μαζεύτηκα. Πάνε και τα χαλιά και τα χειμωνιάτικα!

Σας αφήνω γιατί σχόλασα και πάω σπιτάκι μου! Τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια στο τσακ ειναι παιδι μου αλλα το καλυτερο ειναι πως οταν δεν του δινω αυτο που θελει σφιγγει τα δοντια(σορυ μασελες ηθελα να πω)και με στραβοκοιταει και κανει ιιιιι...και οσο τσατιζεται τοσο του το κανω...και μετα τον δαγκωνω... :D:D:D:D εγω παντως δεν θελω σουλουπωμα πεταμα στα σκουπιδια θελω...εγω παντως λιγο υπνο θελω..σημερα παλι 4ξυπνησε μα γιατι??????

αναστασια εγω τον πετυχα τον μισο να κρεμεται και πηγε η ψυχη μου στον αλλο κοσμο...ετσι φτασαμε τερμα τα καγκελα αλλα και σημερα παλι ορθιο τον βρηκα τουλαχιστον τωρα δεν μπορει να κρεμαστει...ακομα δηλαδη... :?:?:?:? βιντεακι φυσικα και θα εχουμε(με ξερεις τωρα εμενα ποσο ψωνιο ειμαι με τα κατορθωματα του γιοκα μου...επανερχομαι :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...