Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειρηνακι :oops::oops::oops: ρε συ ελπιζω να μην πειραχτηκες.

Ναι ερωτηματικα εχω ,γιατι φυσικα δεν το εννοω απλα το ειπα να σε πειραξω. γελασα πολυ με το σχολιο σου που ειπες οτι σε βαλανε μπροστα στη φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε ,χαζουλα εισαι??????

ποιος κανει χιουμορ ,πρεπει να δεχεται κιολας!!!!!

εισαι απο τις αγαπημενες μου και ας μην σε ξερω......θα κανονισω ομως ,εστω και οι δυο μας να τα πουμε,παμε σε κανενα παιδοτοπο με τα μεγαλα μας αγορακια

μου αρεσεις γιατι εισαι και εσυ ψιλοσουργελο(εμενα βεβαια δεν με φτανεις) :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χαθηκα,αλλα η τεχνολογια εκανε παλι το θαυμα της και με κραταει μακρυα σας!!

εχουμε προβλημα με το internet,οποτε σας γραφω γρηγορα γιατι θα με πεταξει εξω!!

ειμαστε καλα,χαρηκα πολυ κοριτσια που σας γνωρισα απο κοντα,αντε και σε επομενη συναντηση με πιο πολλες κοπελες,αλλα και με τους αντρες μας (μικρους και μεγαλους) 8-)

βγαινω τωρα για να μη με πεταξει παλι και δεν αντεχω την απορριψη :lol::lol:

ελπιζω μεχρι αυριο να εχει λυθει το προβλημα!!

ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ποσο μου αρεσει που ενδιαφερεσται για μας και ας μην γνωριζομαστε δεν μπορω να σας περιγραψω...φυσικα και εννοειται πως δεν κανω οτι λεει αμεσως...αλλωστε μην ξεχνατε εμεις εχουμε την ευκολια οτι τα περισσοτερα λαχανικα φρουτα κρεατικα ειναι δικα μας και ξερουμε πως οτι τρωμε ειναι οκ..αρα ειμαστε λιγο large..παντως μεταξυ μας μελι δεν εχω σκοπο να του δωσω...γιατι βασικα δεν βρισκω και τον λογο να του δωσω...το γιαουρτακι μας μας αρεσει με τα φρουτακια μεσα οποτε ολα καλα...

ειρηνη μου ετσι καναμε και εμεις ενα μηνα μονο φρουτοκρεμα και μετα σιγα σιγα χορτοσουπα και ακομα και τωρα καθε νεο λαχανικο που βαζω στο φαγητο του το αφηνω μια βδομαδα και μετα βαζω καινουριο...ειμαι καινουριομανουλα αλλα και λιγο μυαλουδακι το εχω και ας ξανθουλιζω λιγο... 8-)8-)8-)8-)8-)8-)

κοριτσια συνεχιστε ετσι να νοιαζεστε για μενα...αλλωστε δεν εχω και πολλους που το κανουν...φιλια θα τα πουμε πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου αρεσεις γιατι εισαι και εσυ ψιλοσουργελο(εμενα βεβαια δεν με φτανεις) :roll:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σιγουρα θα τα πουμε!!!!!

Μαρια μου εισαι πολυ τυχερη που εχετε φρεσκα φρουτα και λαχανικα!!!!!Μπραβο.

Εγω απο λαϊκη και μαρκετ παιρνω, τα πλενω καλα αλλα καμια σχεση με τα φρεσκα και τα σπιτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε; Εγώ τώρα ηρέμησα που κοιμηθηκε η Σοφούλα. Είχε πολύ γκρίνια σήμερα. Μάλλον πάμε και εμείς για δεύτερο δοντάκι.

Ειρηνάκι μου καλορίζικο και το δεύτερο δοντάκι σας. Καλά μασουλίματα τώρα!

Ελενάκι σαν πριγκιποπούλα είναι η κορούλα σου με το όμορφο φουστάνι που της φοράς! Κουκλάρα! Αν την είχα μπροστά μου θα την τρέλενα στα φιλιά. Φτου,φτου μην στην ματιάσω!

Μαριετάκι τι σου κάνει ρε συ η τεχνολογία; δεν σε θέλει όπως και μένα πολλές φορές;

Χαίρομαι που είστε καλά!

Κορίτσια πάω να ξεραθώ στον ύνπο γιατί είμαι ένα πτώμα.

Θα τα πούμε αύριο! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

επανηλθα οπως φαινεται ;)

χθες συζητουσαμε με τον Μανο για διακοπες και μαλλον θα κλεισουμε σε ενα μεγαλο ξενοδοχειο στην Ζακυνθο..η θαλασσα ειναι 30μετρα αποσταση,τα δωματια εχουν θεα θαλασσα κι επιτελους θα κανω μπανια μετα απο δυο ολοκληρα καλοκαιρια!!!!(το πρωτο δεν εκανα γιατι μολις ειχα αποβαλλει Ιουλιος ηταν και το δευτερο ημουν εγκυος)..και φετος θα εχω το μωρο μου αγκαλια :D:D

ο διευθυντης του ξενοδοχειου ειναι φιλος του Μανου,συνεργαζονται λογω δουλειας(ο Μανος ειναι προγραμματιστης ξενοδοχειακων προγραμματων),οποτε μας εκανε και καλυτερη τιμη..ελπιζω να ειναι καλα γενικως,αν και φοβαμαι λιγο που θα ειμαστε αρκετα μακρυα απο Αθηνα για πρωτο καλοκαιρι..

ο μικρος αρχιζει και λεει λογακια,κατι σαν μπαμπα και κατι σαν κακα(οταν τον αλλαζω του κανω πιφ πιφ και του λεω κακα και μαλλον παει να το πει :lol: )..

απο δοντια εμεις ακομα,αν και τα ουλα του αυτες τις μερες ειναι πολυ φουσκωμενα..

την αλλη εβδομαδα θα κανουμε εμβολιο και θα αρχισουμε και τα φρουτα..αντε να δουμε!!

σημερα εχω απιστευτο σιδερο,ελατε να με βοηθησετε σας παρακαλω!!

η μαμα μου γυρναει σημερα απο εκδρομη στην Κρητη που ειχε παει και μαλλον πρεπει να την βαλω σε μια σειρα,να ερθει να με βοηθησει λιγο!!!πολυ λασκα την αφησα!! :lol:

σας αφηνω προς το παρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτασε η μέρα...ήρθε η στιγμή....το βράδυ κάνω την τελευταία άντληση και πέρνω τα χάπια μου...και από αύριο!!! Βάφω μαλλιά, νύχια, πίνω ξύδια και τρώω γιαουρτάκια!Ναι θα κάνω και διαίτα!! Ήδη έχασα ένα κιλό επειδή σταμάτησα τους θηλασμούς και δεν πεινάω πλέον..

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω περίεργα και άσχημα που σταματάω - τώρα Μαρριέτα σε καταλαβαίνω στο θέμα του θηλασμού. Μου άρεσε πάρα πολύ τελικά η διαδικασία...

Μαράκι Κρητικό σιγά σιγά οι τροφές....και σίγουρα μην του δίνεις ακόμα ντάκο. Είναι πάρα πολύ σκληρός για να τον φάει το μωρό..νομίζω μετά τον χρόνο αρχίζεις και του δίνεις κομματάκια φαγητού. Μέχρι τότε νομίζω αλεσμένα πρέπει να τρώνε.

Παώ να ξυπνήσω το καμάρι μου γιατί το έχει ρίξει στον ύπνο εδώ και 2 ώρες περίπου και έχει περάσει η ώρα του μαμ. Φιλάκιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου θα περασει και αυτο,στην αρχη ειναι δυσκολο

Ναι ρε Μαριεττα γιατι εμενα δεν λεει την προπεδια???? :lol::lol::lol:

εχουμε αστερακια μωρακια ;)

Αναστασουλα αντε να βγει και το αλλο δοντακι,να μην εχω νυφη φαφουτα

εγω διαβαζω ,πως θα αντεξω καλοκαιριατικο?/??????

Παρασκευη εχουμε 2 εμβολιακια

ηΚατερινα που ειναι????μασ γνωρισε και τα ειδε ολα μαλλον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε ολες

Ναταλακι μου σε σκεφτομαι...ο Θεουλης μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Μαριετα ειδα που ρωταγες το γιατρο σχετικα με το χαπι.Εγω τον εκοψα χωρις χαπι το θηλασμο την πρωτη φορα (θηλαζα 11 μηνες) και ολα πηγαν καλα.Στη αρχη ειχα λιγες σταγονες αλλα με τον καιρο δεν εβγαζα τπτ.

Ευγενια καλο βολι τωρααααααα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ειρηνη οι δικοι μας οι γιοι θα πουν κατευθειαν το Πυθαγορειο θεωρημα ρε!!! :lol::lol::lol: Μη μασας!!!

Αληθεια ο Παναης σου την εβγαλε την πανα του;;;Ποτε του ξεκινησες εκπαιδευση;;;Ηταν ευκολο;;

Θελω τωρα να ξεκινησω εκπαιδευση τουαλετας στο Νικολα και εχω ενα αγχος!!Πιφφφφφφφ :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ευγενια!!! πιο δυσκολο θα ειναι για σενα,παρα για τον μικρο!! Καλο αποθηλασμο λοιπον!!

Παναγιωτα,δε θα παρω χαπι,αφου εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου,αλλα ρε συ!! για ποσο καιρο εβγαζες λιγο γαλα;εγω ειμαι στην δευτερη εβδομαδα και βλεπω σημερα να ειναι καπως πιο νερουλο..οχι καθαρα ασπρο...ντρεπομαι να τον παρω παλι τον ανθρωπο,θα με θεωρησει χαζη,αλλα και παλι,δεν θελω να εχω κανενα κουλο στο μελλον με το στηθος μου..η Ειρηνη ειναι κατηγορηματικη στο θεμα του χαπιου,δηλαδη να παρω..τι να πω!!απο την αλλη,λεω καμια φορα:ρε!μπας κι εχω γαλα και το στερω απο το παιδι μου;αλλα με τιποτα δεν καθεται...

ο Μανος γυρισε το πρωι απο την δουλεια κι εχει 38 πυρετο..μαλλον κρυωσε..αν εχει κανεναν ιο,θα τον στειλω στην μανα του μεχρι να γινει καλα!!

παω να νταντεψω τον μικρο και θα τα ξαναπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω οτι για την διακοπη του θηλασμου,καλο ειναι να γινει σταδιακη μειωση των γευματων και μετα χαπι.

ο λογος ειναι οτι πολλες φορες δημιουργουνται κυστεις οι οποιες σε βασανιζουν αργοτερα γιατι πρεπει να τις παρακολουθεις.

Παναγιωτα περυσι τετοια εποχη ο Παναης ηταν 2 και 2 μηνων,τον αφηνα ολη μερα με το σλιπ και ανα 1 ωρα τον ρωταγα αν θελει τσισα .

σε 1 βδομαδα περιπου τα ελεγε μονος του

το μυστικο ειναι να μην του βαλεις πανα βρακακι γιατι το θεωρει μπειμπιλινο και τα κανει πανω του....αλλα ουτε εντελως γυμνο,γιατι σε πιθανο ατυχημα πρεπει να νοιωσει το σλιπ βρεγμενο και να καταλαβει το δυσαρεστο της υποθεσης.

θελει υπομονη κοριτσακι μου μην το βαλεις κατω αν κατουρηθει καποιες φορες

α επισης να τον επιβραβευεις οποτε κανει τσισα στο γιογιο

εγω τον ειχα παει στο παρκο του τριτση του εδειξα τα παπακια και του ειπα οτι τα τσισα και τα κακα του πανε στην λιμνουλα για να φανε τα παπια.....και επιασε το κολπο,ετσι εχει και εναν στοχο η ολη πραξη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλιτσες???τι κανετε?εγω ειμαι λιωμα...δεν τον προλαβαινω τον αλητακο μου...ολη μερα να χορευει θελει και να πιανει οτιδηποτε βρισκεται σε αποσταση βολης..ουτε σημερα προλαβα να σιδερωσω...ευτυχως ειναι χειμωνιατικα και δεν τα χρειαζομαστε αμεσα... :?:?:?:?:?:? ουφ δεν προλαβαινωωωωωωω...θελω διακοπες αλλα μαλλον φετος δεν προβλεπονται...πως θα τον ψησω γαμωτο????οτι ναναι εστω και στο χωριο μου δεν με νοιαζει αρκει να κλεισει 4μερες το μαγαζι και να μεινουμε οι τρεις μας....

να σας πω ρε κοριτσια η βαφτιση μας μπορει να αργει αλλα το θεμα το χω...μηχανες...μηχανοβιοι και λοιπα...καμια ιδεα...??????? :idea::idea::idea::idea::idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια!! τα αγορια μου κοιμουνται,αφου ο μικρος ειναι κομματια απο την νυστα και ο μεγαλος κομματια απο την εξαντληση του πυρετου..ευτυχως πηρε αντιπυρετικο και τωρα δεν εχει..αντε να δουμε πώς θα ειναι αυριο!!

διαβαζα την ενοτητα μας απο το τελος προς την αρχη και με επιασε μια γλυκια νοσταλγια διαβαζοντας τι εχουμε περασει απο την στιγμη που φεραμε στον κοσμο τα μωρακια μας μεχρι τωρα..

ημουν για λιγο στην βεραντα και χαλαρωνα και ασυναισθητα ειχα τα χερια μου στην κοιλια μου και θυμηθηκα το εμβρυακι που ειχα μεσα μου τετοιο καιρο περυσι και τωρα εχω το μωρακι μου στο κρεβατακι του και τον καμαρωνω..ωρες-ωρες πραγματικα δεν το πιστευω οτι ειμαι πια μητερα!! τον κοιταω και αναρωτιεμαι:ειναι αυτο δικο μου παιδακι;;

αυτες τις μερες εχουμε ενα κουλο:δε θελει καθολου να του φοραω μπλουζες!!μα καθολου ομως!!γινεται μαχη για να του βαλω τα μανικια...τι πραγμα!! :shock:

παω να ξεραθω κι εγω στον υπνο,σημερα ειχα δυο μωρα στο σπιτι..

φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules..

Oxxxx Eugenia kovete ton thilazmo eee?? Elpizw na ginei oso anodina ginete kai gia tous duo sas...

Marietta kai emena o dikos mou exei 3 meres pou leei sinexia mpampa kai o antras mou kordonete san to pagoni, den kserw an einai tuxeo h an ontos enoei mpampa otan to leei alla otan eimaste monoi mas den to leei katholou eno me ton mpampa tou to leei sinexia :-??:-??:-??

Eirhnh eisai tuxerh pou kopsate thn pana toso eukola giati egw martirisa me thn dikia mou, katarxin ftasame sta 3 mexri na arxisoume na thn vgazoume thn hmera kai na dokimazoume sthn toualeta giati den ithele me tpt sto giogio kai den kserw poses fores xriastike na mazevw apo ta patomata ta tsisa ths gia na mhn pw poses fores exeze pano ths kai sinexize na paizei xoris na enoxlite to koritsi..

Afiste tis mesonuxties alages se skepazmata kai to stroma plisimo sto mpalkoni tris kai ligo #:-s#:-s#:-s#:-s#:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς την Μελισσουλα!! πού χαθηκες;αντε να μας πεις τα νεα σου!!

Σημερα το πρωι ο Μανος ειναι απυρετος,το μωρο εφαγε και κοιμαται τωρα κι εγω χαζευω λιγο πριν ξεκινησει η μερα για τα καλα!!

Καλημερα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! Είμαι στην δουλειά και πριν ξεκινήσω είπα να μπω να δω τι κάνετε.

Βαγιούλα χαίρομαι που επέστρεψες! Κι εμάς μας έλειψες. Τι κάνει η μπουμπού σου; Πες μας τα νέα σας.

Μαριέτα μου, συνέρχετε ο άντρας σου ε; Άντε μπράβο! Όχι τιποτα άλλο μην κολλήσει και το μπέμπη και ταλεπωρηθεί το καημένο. Διάβασα ότι θα κάνετε δικοπές στην Σαντορίνη ε; Τυχερούλα!!! Ώραία θα είναι μην φοβάσαι τίποτα!

Ευγενάκι μου καλό αποθηλασμό. Μην ανυσηχείς όλα θα πάνε καλά και για σένα και για το μωρό.

Μαράκι δεν τελειώνουν οι δουλειές ρε γμτ. Χαλαρά, μην κουράζεσαι άδικα. Λίγες λίγες κάνε τες. Και εμένα η δικιά μου η τσαπερδώνα τα ίδια κάνει. Θέλει να την κρατάμε απ' τις μασχάλες και να χορεύει κι όποτε την΄βάζουμε να κάτσει στον ποπό της πάνω μας εκτός του ότι κάνει σαν την τρελή να σηκωθεί ότι βρίσκεται μπροστά της θέλει να τα παίρνει και να τα μασουλάει. Άστα!

Κοντά στον 15Αυγουστο δεν μπορείτε να κλείσετε λιγάκι; ή εσείς έχετε κόσμο τότε και δεν συμφέρει; Από Παρασκευή σε Δευτέρα τουλάχιστον μωρέ. Πες του για τον μικρό θα είναι καλό να ξεφύγετε λιγάκι.

Άντε να πιάσω να κάνω καμια δουλειά εδώκαι τα λέμε και αργότερα κοριτσάρες! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...