Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhmera manoules, ti kanete??? Exete piasei kouventoula gia thn vaftish vlepw, emeis tha ton vaftisoume sths 31 Iouliou sto xorio mou, mazi thn idia mera tha vaftistei kai h anepsia mou (5 meres mikroterh mas) kai meta tha mas kanei to trapezi o mpampakas mou se kapia taverna pano sto vouno mas pou tha exei kai drosoula alla akomi den exw apofasisei pia giati einai arketes oi tavernes kai tha prepei na pame kanena S/k me ton antra mou na doume ti ginete..

Thn Kuriakh gennhse h ksaderfh mou kai pigame sto maieftirio, mazeftikame ekei kamia 20 nomateoi kai perimename na skasei mith h mpoumpou. To apogevma epitelous gennhse, giati ta nera ths espasan apo to Savvato kai otan ida to mwro parolo pou gennh8ike 3730 kai 51 pontous mou fanike tooooossoooo mikro, mia stalia...Kitousa ton diko mou kai mou fenotan kotzaman antras...

Exthes entometaksi egine to eksis paradokso, olh mera den etroge to mwro, oute koimotan kai konteva na skasw.Den lew h diathesh tou htan kalh alla otan eftase to vradaki kai den eixe kanei gevma sosto olh mera anisixisa (etroge 50 ml me to zori)..Lew ths petheras mou na ton diavasei kai mou leei pos htan polu matiagmenos, apo tote kai istera trwei mia xara kai koimithike san poulaki olo to vradi :?:?:? Afou na fantastite ton evgala volta me to karotsi kai eklege olh thn wra pou autos ales fores koimate sto karotsi tou kalou kairou, ti na pw??? Lete ontos na mou ton matiaksan ???

Paw na ton taisw giati ton akouw pou ksipnise sthn kounia tou, elpizw na mhn exoume pali ta idia shmera...Filia koritsia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εμεις εδω ακομα κοιμομαστε ελαχιστα,ισως γιατι εχει ακομα κολικους.ευγενεια και μαρια και εμενα ειχε υδροκοιλη αλλα απορροφηθηκε μολις εκλεισε τον πρωτο μηνα,δεν ειναι τιποτα μην ανησυχητε.αναστασακι ελπιζω να προσαρμοστεις γρηγορα με την δουλεια!ευη κι εμενα μου το εκανε αυτο χθες δεν μου επινε πολλες φορες πανω απο 50 ml και ομολογω οτι ανησυχησα αρκετα γιατι ειναι πολυ φαγανο παιδακι!ειρηνακι ο παναης πως εχει παρει τον ερχομο του καινουργιου μελους?εισαι τυχερη που ειναι ακομα μικρουλης και αυτος θα προσαρμοστει πιο ευκολα.

εγω κοριτσια βαφτιση θα κανω στη τηνο. θα ειμαστε εμεις η νονα και το πολυ και τα αδερφια του αντρα μου.τον ειχα ταξει τον μικρο μου εκει οταν εμεινα εγκυος.λεμε να κανουμε τη βαφτηση μαιο το πολυ ιουνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα και απο εμενα είχα μερες να μπω..

Κατερινακι υπέροχα τα νεα σου τελικα με τις εξετάσεις του μικρού. μπράβο

με την αποστειρωση και με τα μουκαλια στο ψυγειο σωθηκα κοριτσια,κέρδισα λίγο χρόνο έτσι!

κρητικομαρακι βλέπω βιαζεσαι για το δεύτερο,μαζι θα κανουμε παρεα και στη επομενη εγκυμοσυνη ,αν σε προλαβω βεβαια.Εγω λέω μετα την βαφτιση,μετα το καλοκαιρι να αρχισουμε παλι ;)

ευγενια μια χαρα ειναι το μωρακι σου εκει κοντα στο υψος ειμαστε και εμεις, αλλά στο βαρος σας περναμε παρακαλώ,την Παρασκευη που καναμε το πρωτο μας εμβολιο ήταν 6,350γρμ και 63 πόντους.τρέφεται μονο με μητρικο γάλα το μαναρακι μου.

Αναστασία επέστρεψες στη δουλειά πώς τα πας με τον χρόνο??

Σχετικα με αυτα που γραφεται με το πουλακι στα αγορακια εμας η παιδιαρος δεν μας το κατεβασε ,το τσεκαρει καθε φορα και μας ειπε να του κανουμε μασαζ δηλ σιγα σιγα να το κατεβαζουμε καποιες φορες την ημερα .ο μπαμπας του το κανει καθε φορα εγω ψιλοφοβαμαι να τον τραβαω.

Ευη μαλλον ματι είχε ο μικρός σου

Μαμα Παναη πρεπει να αλλαξεις ονομα σωστα..πώς θα πεις το δευτερο >κανε ενα συνδιασμο των δυο ονοματων

για βαφτισεις διαβαζω ,υπέροχα

elisa ειναι σουπερ τα site που προτεινεις.Εγω σκεφτομαι λευκο κ γαλαζιο για την βαφτιση του πρωτου μου γιου όπως έκανες και εσύ.

Βαφτιση εγω λέω για Ιούνιο,μάλιστα έχω σκεφτει ημερομηνία στις 12 ή 13 που ειναι του Αγιου Πνευματος το τριημερο για να μπορεσουν να έρθουν φιλοι απο μακρια.Θελω τον Ιουλιο κ Αυγουστο να καθομαι και να μην τρεχω με προετοιμασιες κτλ,να ξεμπερδευω νωρις και να απολαυσω το καλοκαιρι.

Οποτε πρεπει να οργανωθουμε για την βαφτιση κοριτσια.....

αυτη την εβδομαδα τελειωνω με τις εξετασεις στο ιεκ και μετα θα ασχοληθω με το θεμα βαφτιση

Και το μεγαλο θεμα μου που ειναι τα κιλα.Ευη πώς τα πας εσύ?ειδα σταματησες να γραφεις για προγραμμα διατροφης γιατι δεν εχεις παρεα να ενδιαφερεται,εγω καθυστερησα λογω εξετασεων ιεκ.τί να πρωτοπρολαβω....πρεπει να χασω τα κιλα μου και για την βαφτιση και για να μπορεσω να ξαναμεινω έγκυος,πρώτη φορα στη ζωή μου έχω να χασω τοσα πολλά κιλά,δηλαδη 15 κιλα παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou..

Telika malon matiagmenos htan giati shmera den mou ekane noumera kai koimotan mia xara to giavri mou, mou fenete pos prepei na tou valw ena mataki pano tou gia kalo kai gia kako. Eseis ta forate mataki ta zouzounia sas???

Egw thn diatrofh thn ksekinisa kai tha thn sinexisw Meroula giati den exw perithoria pernaei o kairos.

Malon omos eimai ligaki pio elastikh stis posotites mou giati se mia evdomada exasa mono 800 gramaria :(:(:( alla toulaxiston den pinaw kai an telika den ta kataferw monh mou tha paw na ta staksw pali se dietologo..To Savvato petaksa ena tapsi revani pou eixa fitaksei (giati perimena kozmo thn proigoumenh evdomada) gia na mhn to ligourevome kai ipokipsw ston pirazmo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες! Να 'μαι κι εγώ.

Όπως σας είχα γράψει επέστρεψα στην δουλειά΄. Εχτές ήταν η πρώτη μέρα κα ιήταν δύσκολη. Όχι τόσο σαν δουλειά που ομολογουμένως είναι πολύ και δεν ξέρω από που να αρχίσω, όσο απ'΄τον αποχωρισμό απ' την μπεμπούκα μου που τουλάχιστον παρηγοριέμαι που τα πάει περήφημα με την γιαγιά της (την μαμά μου).

Σήμερα γύρισα λίγο κουρασμένη απ' το γραφείο και η μικρή μου δεν βοηθούσε καθόλου στο να ξεκουραστώ λιγάκι. Είχε πολύ γκρίνια. Την τρώνε τα ούλα της και βάζει όλο το χέρι της στο στόμα.

Εντομεταξύ όλη την ημέρα με την μαμά μου είνα ιύσηχη και δεν χρειάζεται να την κρατάει αγκαλιά και απ' το μεσημέρι και μετά που γυρνάω εγώ δεν στέκεται ούτε λεπτό κάτω. Δεν μ' ενοχλει τα την έχω αγκαλιά αλλά θέλει να βολτάρουμε πέρα δώθε μες στο σπίτι. Αν κάτσω κάτω ουρλιάζει. Τι είναι αυτό πάλι ρε κορίτσια; Τι θα κάνω; Δεν έχω κουράγιο να το κάνω αυτό καθε μέρα μετά την δουλειά.

Ευτυχώς η μαμά μου μου κάνει και κάποιες δουλειές στο σπίτι και δεν έχω όλο το σπίτι να κάνω επιπλέον γιατί όχι κιλά δεν θα μου μένανε αλλά ούτε κόκκαλα...

Ρε Ευάκι δεν τα κάνουν αυτά ρε κοπέλα μου. Αμαρτία το γλυκό που το πέταξες. Δεν είμαστε και κοντά ρε γαμωτο να σου πωεγώ για πότε το ξαφάνιζα!

Κι εγώ πιστεύω στο μάτι. Μου έχει τύχει κι εμένα η μπέμπα να ματιαστεί.

Κορίτσια πάω να ξαπλώσω γιατί έχω πρωινό ξύπνημα αύριο.

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου 800 γρμ μια χαρα !να εισαι χαρουμενη γιατι έχασες κιλα! εγω κόλησα τοσο καιρο στα ιδια,τα γλυκα τα έκοψα αλλά τίποτα :cry: κ ο καιρος μας κυνηγά!!!!εγώ γλυκακια δεν φτιαχνω τωρα πια γιατι ξερω θα πεσω στον πειρασμο,οποτε σε καταλαβαινω Ευη γιατι πεταξες το ταψι με το ρεβανι :D

Αναστασια καλή δύναμη με τις βολτες

σήμερα λέω να ανοιξω το ριλαξ κ να το χησιμοποιησω πια.έχω ακουσει δεν κανει πριν τους τρεις μηνες να μπαινουν σε ριλαξ , πόσο αληθευει αυτό :roll: ?κ ο λογος ειναι για να δεσει καλα η σπονδηλικη τους στήλη!

μου εχουν φυγει τα χερια παντως απο το βαρος του μικρου κ η πλάτη μου αχ αχ αχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Κιλά και βάφτιση....ωραία θέματα!!

Θα γίνω νονά τον Μαιο ή τον Ιούνιο και θα βαφτίσω τον μπέμπη μου τον Σεπτέμβρη.

Πρέπει οπωσδήποτε να χάσω τουλάχιστον τα πέντε κιλά που μου έχουν μείνει από την εγκυμοσύνη μέχρι τότε.Για διαίτα ούτε συζήτηση για την ώρα - κάνει πείνα όταν θηλάζεις.Ίσως προσπαθήσω να κόψω τα γλυκά που ψιλοτσιμπάω. Βέβαια σιγά σιγά χωρίς προσοχή χάνω κιλάκια. Αργά, πολύ αργά αλλά έχω αρχίσει να επανέρχομαι λίγο στα φυσιολογικά μου. Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι η χαλάρωση. Ολο ξεκινάω γυμναστήριο και τελικά δεν έχω κάνει τίποτα. Παλι καλά τις τελευταίες μέρες που έχει καλό καιρό βολτάρω με τον μικρό για καμία ώρα την ημέρα και μετά πίνουμε και καφεδάκι( εγώ φυσικό χυμό ) με φίλους και γνωστούς. Μόνο σήμερα δεν τα κατάφερα γιατί επιασα και έκανα δουλειές και είμαι λίγο πτώμα.

Αυτά τα νέα μας - ο μικρός είναι σούπερ παιδάκι, είναι πολύ εύκολος και ήρεμος και το βράδυ πλέον ρίχνουμε απίστευτους ύπνους.

Φιλάκια κούκλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο Ευγενάκι τέλεια τα πάτε με τον μπέμπη σου. Φτου φτου μην σας ματιάσω.

Εγώ κορίτσια της πήρα αλοιφούλα τελικά για τα ούλα (Bexinent babe λέγεται) και νομίζω ότι σώθηκα. Επανήρθαμε στην ησυχία και τα γελάκια. Ελπίζω να ήταν αυτό το πρόβλημα και όχι τίποτα άλλο.

Αύριο σχολάω νωρίτερα και θα κάθομαι τριμεράκι. Θα είμαι ακγαλιά με την μπεμπούλα μου όλη την ώρα για να την χορτάσω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Eugenia ti kala pou pernate me ton mikro :-bd:-bd Thn kalhterh doulia kaneis, voltitses me to karotsi trelenome..

Kai egw otan eixa thn flwra mwro kathe mera vgename ta apogevmata gia perpatima alla twra me ta 2 den mou menei polus xronos, afiste pou o mikros mou kanei ton zoriko kai klaiei otan ton vgazw volta me to karotsi. Exthes otan girise h Flwra apo to sxolio tous pira kai pigame sto parko (exoume ena polu wraio kikloforiakhs agoghs dipla mas) vrika kai pareoula ekei kati ales mamades apo to sxolio kai h flwra epeze me tous simathites ths alla o kurios molis stamatise to karotsi den tou arese kai arxise ta klamata kai den stamatouse, opote kai egw mazepsa thn pramatia mou pali kai girisame spiti :(:(:(

Anastasia kai emena o dikos mou exei ta xeria tou sinexia sto stoma kai apo salia alo tpt, xamos :!: alla den griniazei opote malon den exei enoxlisois apo ta oula tou, poso sixna prepei na vazeis apo thn kremoula gia na exei apotelezma???

Sthn Flwra den xriastike na valoume tpt to perasame polu efkola kai anodina to thema dontia mono salia pola eixe kai vrexotan sinexia tpt alo..

Emeis aurio exoume paidiatro gia metrima, zugizma. To Savvato ginomaste 3 mhnon kai exoume megalosei polu..Auto pou me kaiei na sizitisw omos me thn paidiatro mas einai to themataki me ton emeto, sinexia ksernaei kai exw aganaktisei exei stigmes pou den exw katharo formaki, kormaki na tou valw mono pantelonakia menoun kathara ~x(~x( kai plenw kathe mera ta rouxalakia tou alla otan se mia wra tixenei na ton alaksw kai 3 fores pou na mou ftasoun, afiste pou ektos apo auton leronei kai emena opote kai egw thelw alagma. Giafto thn perazmenei evdomada piga kai agorasa ftina mplouzakia apo ta MARKS & SPENSER kai kanaduo zevgaria mpitsames akomi gia na exw na alazw.

Alh8ia esas poso trone ta zouzounia sas??? Emeis kanoume sinithos 6 gevmata to 24wro, tou kanw 150ml alla spania tha to faei olo sinithos giro sta 120-130 trwei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερη Αναστασια να χορτασεις την μπεμπουλα σου

Ευη εμενα κανει 7 γευματα τουλαχιστον κ θα πιει 150, 1-2 φορες τη μερα τις αλλες λιγοτερο.

οσο για το λερωμα σαλιαρες πολλεεες κ λαβετες πολλεες ειναι η λυση να εισαι προσεχτικη κ σε αναμονη οταν τρωει .ρευεται ???

Πριν μερες με απασχολουσε το θεμα αν πρεπει να αλλαξω θηλες στα μπιμπερο με δυο τρυπες δηλ αλλα διαπιστωσα οτι πνιγεται με 2 τρυπες ,οποτε με μια τρυπουλα ακομη,δεν βιαζομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες. Ουτε θυμαμαι απο ποτε εχω να γραψω. Εμεις ειμαστε μια χαρουλα.

Ο μπεμπης ειναι πολυ φαγανος και θηλαζω αποκλειστικα. Εχουμε κανει μαγουλαρες και προγουλι, χιχιχι. Στην καλαθουνα δε χωραμε πια. Κοιμαται στην κουνια του στο δωματιο του εδω και καμια 10α μερες.

Εχει ηρεμησει αρκετα τωρα. Κανουμε πολλα γελακια. Γενικα ομως ειναι πολυ απαιτητικος. Θελει αγκαλια, να περπατας, και δεν τον αφηνεις πουθενα χωρις να παιζεις μαζι του, γιατι αλλιως μας ακουει ολη η γειτονια.

Πολλα φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kako einai Meroula pos den kanei emeto aparetita otan exei faei alla mporei na kanei kai 2 wres meta apo to gevma opote einai diskolo na prosexw kai mporei na exei reftei poles fores alla pali na mou vgalei.. Merikes fores einai ligo, isa pou leronete kai ales fores pali anarotieme an tou exei minei kai tpt sto stomaxi. Einai kai to thema tou pnigmou pou me anisixei. Exthes ekei pou ton epaiza kai ton eixa ksaplomenw sto rilaks ekane emeto kai paroligo na pnigei giati tou pige strava, arxise na vixei kai na prospathei na anapnefsei..Gia ligo ta exasa alla meta ton anapodogirisa kai ton xtipousa sthn plati mexri na sinelthei :o:o:o Oso kai an me leei ipervolikh h paidiatros mas kai pos den einai tpt egw avrio thelw na vroume mia lish, proxtes pou thn pira thlefono mou eipe na kanw ipomonh mexri thn Paraskevh pou tha pame, ante na doume :roll::roll::roll:

Oso gia to rilaks mhn anxonese, valton na kathete gia ligo den tha pathei tpt..Egw ton vazw kai pezoume, tou kanw paei lagos na piei nero, koukou tza kai tetia kai ksekardizete..

Einai voliko giati mporeis na to metafereis pantou, egw shmera ton evala sto trapezi ths kouzinas otan magireva kai tou milousa gia na prolavw na teliosw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Καλά είστε; Εγώ σχόλασα νωρίτερα και είμαι σπιτάκι μου!

Jada κι έμενα έτσι θέλει η σκατούλα αλλα προσπαθώ να της τα κόψω αυτά.

Μαιρούλα μέχρι και έξι μηνών δεν τίθεται νομίζω θέμα για αλλαγή της ροής στα μπουκάλια. Είναι αναλόγως βέβαια και το παιδί.

Ευάκι σου κάνει εμετό πολύ ποσότητα; όταν σου τα βγάζει πετάγετε μακρυά το γάλα και λίγο πιχτό; Αν ναι τότε ίσως να έχετε θέμα παλινδόμησης και θα πρέπει να πάρετε γάλα αντιαναγωγικό. Όπως και να έχει μάλλον πρεπει να αλλάξετε γάλα. Τότε ίσως σου αυξήσει και τις ποσότητες που τρώει.

Εμένα έτσι έγινε. Αλλάξαμε γάλα γιατί στο ρέψιμο αλλά και αργότερα βγάζαμε γουλιτσες καλή ποσότητα όμως και πίνουμε το frisolac comfort που είναι και για παλινδρόμιση και για την δυσκοιλιότητα. Απο τότε τρώμε περισσότερο και είμαστε μια χαρα.

Κάνουμε 5 γεύματα το 24ωρο ανά τέσσερις ώρες και τρώμε 180ml. και στο τελευταίο γεύμα πριν κοιμηθούμε για βράδυ 210ml. Eίναι φαγανούλα αλλά ακόμα κι αν θέλει παραπάνω από 210ml. η παιδίατρος δεν μας αφήνει να της δώσουμε προς το παρόν παραπάνω.

Εμένα άλλο θέμα με καίει ρε κορίτσια και ξέρω την άποψη της παιδιάτρου αλλά ήθελα να το συζητήσουμε και μαζί. Της αρέσει να χαζεύει στην τηλεόραση. Δεν την βάζω να δει επι τούτου εννοείται αλλά αν καθόμαστε αγκαλιά ή στο ριλάξ της και είναι ανοιχτή η τηλεόραση, το μάτι της εκεί πάει κατευθείαν. Μέχρι 2 ετών λένε ότι δεν κάνειο να βλέπουν. Εμένα λοιπόν που κοιτάζει για λίγο βέβαια πειράζει; Τι να κάνω; Να έχω όλη την μέρα την τηλεώραση κλειστή; Να βλέπω μόνο όταν κοιμάται; Εσας βλέπουνε; Τους αρέσει;

Απο εχθές παρατήρησα ότι άρχισε να πιάνει και να κρατάει πραγματάκια στα χέρια της. Την κουβέρτα της δηλαδή την πιάνει και την τραβάει. Το ίδιο και την σαλιάρα. Και δίνοντάς της κουδουνίστρα την πιάνει και την ψιλοκουνάει. Μεγαλώνει το καμάρι μου! Ανυπομωνώ να παίζουμε μαζί στο χαλί του δωματίου της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kako einai Meroula pos den kanei emeto aparetita otan exei faei alla mporei na kanei kai 2 wres meta apo to gevma opote einai diskolo na prosexw kai mporei na exei reftei poles fores alla pali na mou vgalei.. Merikes fores einai ligo, isa pou leronete kai ales fores pali anarotieme an tou exei minei kai tpt sto stomaxi. Einai kai to thema tou pnigmou pou me anisixei. Exthes ekei pou ton epaiza kai ton eixa ksaplomenw sto rilaks ekane emeto kai paroligo na pnigei giati tou pige strava, arxise na vixei kai na prospathei na anapnefsei..Gia ligo ta exasa alla meta ton anapodogirisa kai ton xtipousa sthn plati mexri na sinelthei :o:o:o Oso kai an me leei ipervolikh h paidiatros mas kai pos den einai tpt egw avrio thelw na vroume mia lish, proxtes pou thn pira thlefono mou eipe na kanw ipomonh mexri thn Paraskevh pou tha pame, ante na doume :roll::roll::roll:

Oso gia to rilaks mhn anxonese, valton na kathete gia ligo den tha pathei tpt..Egw ton vazw kai pezoume, tou kanw paei lagos na piei nero, koukou tza kai tetia kai ksekardizete..

Einai voliko giati mporeis na to metafereis pantou, egw shmera ton evala sto trapezi ths kouzinas otan magireva kai tou milousa gia na prolavw na teliosw.

Ευάκι να επιμείνεις στην παιδίατρο σου ότι όχι απλά δεν είναι τίποτα αλλά πρέπει να του αλλάξετε γάλα. Δεν είναι δυνατόν να το βγάζει όλο σχεδον όπως λες και να μην πειράζει. Εδώ εμένα γουλιές έβγαζε και μου το άλλαξε αμέσως. Κρίμα είναι να πεδεύεστε έτσι κι εσύ και το παιδί. Για να το βγάζει πάει να πει ότι δεν του κάθεται καλά στο στομαχάκι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia exw mhnei me to stoma anixto :-o:-o Pinei 210 ml???? mpravo to koritsi mou fenete pos thelei na megalosei grigora h mpoumpou sou...

Twra gia thn thleorash tha sou pw ena pragma mono, lene pos einai vlaverh gia ta paidia kai den prepei na vlepoun katholou alla egw den kserw kamia mama na exei kataferei na kratisei to paidi ths makria apo authn mexri ta 2 tou...H dikia mou pantos evlepe idika ta S/K pou paizei ta zouzounia sto ALTER kai xorevame mazi..Kalo einai na mporesoume na periorisoume isos tis wres pou tha vlepei kai idika to TI vlepei....Akomi alazw kanali otan theorw pos den prepei na dei mia skinh h Flwra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο εμενα :D

Αναστασια τρωει 210 ml για βραδυ,μπράβο!!!!!καλα λεει στον τιτλο το ναταλακι φαγανουλικα μωρακια,χι χι.Υποθέτω θα χαιρεσαι την κορουλα αυτες τις μερες

Ευη σχετικα με τις αναγωγες του δικου σου συμφωνω με την Αναστασια ,να σου αλλαξει γαλα,δεν ειναι κατι τοσο σπουδαιο γι αυτον να σε βαλει να δοκιμασετε άλλο γάλα!το καημενο ταλαιπωρειται ετσι που περιγραφεις,και μενει τιποτα στο στομαχακι του???απο βαρος πώς παει απο τοτε που σου κανει αναγωγες τοσο μεγαλες?Ευχομαι σημερα που θα σας δει παιδιατρος να βρειτε μια λυση για να ηρεμησετε κ οι δυο,μαμα κ γιος!

Στο ριλαξ έχω αρχισει κ τον βαζω για λιγο,θυμαμαι απο τα ανηψια μου ποσο βολικο ειναι οταν εχεις να κανεις δουλειες.Επίσης του κανω κ γυμναστικη τις τελεταιες μερες, εννοω δηλαδη πως τον βαζω μπρουμητα στο κρεβατι μου κ του κανω παιχνιδακια για να σηκωνει το κεφαλακι του πανω,να δυναμωσει.Η παιδιατρος μας ειπε δεν το σηκωνει καλα ακομη, μα βρε σεις αφου ειναι βαρυ μεγαλουτσικο το κεφαλακι του....δεν ανησυχω καθολου ομως γιατι σαν μωρο κ ο αδερφος μου κ ο ανηψιος μου ειχαν μεγαλο κεφαλακι.Ηνυφη μου εκανε την παραπανω ασκηση κ δυναμωσε μια χαρα το παιδι.Αλλωστε ειναι 2 μηνων ακομη,άλλα δεν στηριζουν καλα καλα το κεφαλακι τους μπροστα ακομη!!!απλα θελω να μην μου ξαναπει η παιδιατρος το ιδιο πραγμα.

Τις τελευταιες δυο μερες ο δικος αλλαξε συμπεριφορα το Απογευμα,δεν κανει μεγαλα γευματα πανω απο 70-80 ml κ δεν κοιμαται,μενει κ 4-5 ωρες ξυπνιος!!!μεγαλώνει προφανως Κ προσπαθω να προσαρμοστω σ αυτο.

τελειωσα με τις εξετασεις στο ιεκ κ την επομενη εβδομαδα θα καθομαι σπιτι ευτυχως!οποτε εχω να δω με την διατροφη μου τι θα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τηλεόραση δεν βλέπω.την ανοιγω μονο οταν κοιμαται.έχω μουσικη στο σπιτι συνεχεια. η οραση του δεν εχει αναπτυχθει ακομη γι αυτο δεν τον βαζω να βλεπει,εχω παρατηρησει παντως οτι καποιες φορες που τυχαινει να ειναι ανοιχτη το βλεμα του παει εκει.....έχει χρονια μπροστα του να δει τηλεοραση......,στον χρονο νομιζω θα βλεπει,σιγα μην μεινει εως δυο ετων χωρις τν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ--ΕΓΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ -- ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΟΜΩΣ---ΥΠΟΜΟΝΗ--Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟ ΕΞΑΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ---ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ--ΕΙΝΑΙ 5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 58 ΠΟΝΤΟΥΣ--ΤΩΡΑ ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΕΣ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 7 ---ΕΧΟΥΜΕ ΑΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ--ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΟΡΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ-ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ--ΑΥΤΑ... ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroudia zouzounes :D:D:D Eimai polu xaroumenh proiniatika, giatiiiiiiiiiiiii???????????????

Exthes h paidiatros telika mas edose na dokimasoume to HUMANA AR. Proth fora tou edosa twra to proi kai reftike ,ksanareftike den evgale oute stagona ektos auto eixe na kanei kakakia tou 3 meres kai ta gemise gia ta kala meta to fagito, ton eplena pianontas ton apo thn mesh kai oso nane piezete to stomaxaki alla pali den evgale tpt otan ton entina :-bd:-bd:-bd Makari na mas volepsei auto to galataki kai na mhn taleporiomaste alo. Pantos ta gramaria mas ta pernoume mia xara, oti trwei fenete pos ton pianei. Einai 7020 kila kai 68 pontous...

Oso gia thn diatrofh mou x_xx_xx_x:ymblushing::ymblushing::ymblushing::@):@):@)GOUROUNIASA.....AXXXXX pote den tha kataferw na adinatisw mou fenete giati eimai polu 3:-O3:-O3:-O

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. Κι εμείς είμαστε μια χαρά! Εχτές βολτάραμε που είχε ωραία μέρα και σήμερα το ίδιο θα κάνουμε. Θα πάμε για καφεδάκι με άλλο ένα ζευγάρι και θα παω μόνη μου όμως (θα αφήσω κατά την διάρκεια του καφέ την μπέμπα στον μπαμπά της) jumbo γιατί μου λείπουν κάτι πράγματα. (Πάλι άφραγγη θα μείνω αλλά ευτυχώς την Τρίτη πληρώνομαι απ' την δουλειά).

Μαρινάκι μια χαρά η μπέμπα έ; Μπράβο σας! Κι εμείς το είπιαμε αυτό το εμβόλιο και έχουμε άλλες δύο δόσεις για την γαστρεντερίτιδα. Την Τρίτη που έχουμε το τρίτο εμβόλιο (νομίζω της μινιγκιτιδας) θα πάρουμε την δεύτερη δόση. Ποιο γάλα πίνετε τώρα κατά της δυσκοιλιότητας; Έχουμε κι έμείς θέμα. Εμείς πίνουμε το Frisolac Comfort αλλά πίνουμε και χαμομηλάκια ενδιάμεσα για πιο καλά αποτελέσματα.

Ευάκι χαίρομαι πολύ!!! Μακάρι να βρήκατε το σωστό γάλα και να συνεχίσετε έτσι super! Μπράβο ανάπτυξη ο άντρακλάς σου! Φτού-φτου μην το ματιάσω. Δεν μασάει σε τίποτα. Ούτε σε εμετους ουτε σε ταλαιπωρίες!

Πάω να ετοιμαστώ σιγα-σιγά για να να ετοιμάσω μετά και την μικρή.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Ευη με την αλλαγή του γάλατος όλα έφτιαξαν φτου φτου φτου

όσο για τα κιλα δεν εισαι μονη υπάρχουν κ άλλες που προσπαθούν,όπως εγώ και περναει ο καιρός..

Αναστασια για επενδυση στο jumpo διαβαζω...τί πήρες????

εμένα ο δικος μου μεγαλωσε, ειμαστε πάλι για αλλαγή στο νουμερο ρούχα.ποσο γρηγορα μεγαλώνουν!!!!

αυτο για την γαστρεντεριτιδα εμεις δεν το καναμε :roll:

σήμερα πήγαμε βολτίτσα με το αυτοκινητο,δεν κατεβήκαμε όμως, μαζέψαμε ήλιο κ επιστρέψαμε κ ήταν υπέροχα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια. Σημερα ξεπατώθηκα στις δουλειές στο σπίτι κι έτσι δεν βγήκαμε βόλτα που είχε και πάλι ωραία μέρα. Το ευχαρηστήθηκα όμως που μ' αφησε η μπεμπούλα μου και έκανα τις δουλειές μου γιατί μέσα στην εβδομάδα τώρα που δουλεύω δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά.

Απ΄ τα Jumbo πήρα διάφορα Μαιρούλα και για την μπέμπα αλλά και για το σπίτι. (μου φυγε ένα 80άρι και υσήχασα...).

Εσείς πως τα περάσατε Σ/Κ?

Αύριο κορίτσια έχω επέτειο με τον άντρα μου! 1 χρόνο παντρεμένοι με τον θρησκευτικό γιατί με τον πολιτικό είμαστε παντρεμένοι απ' το 2006. Του ετοιμάζω έκπληξη και τρελίτσες αν και εφόσον μας αφήσει η μπεμπούλα το βράδυ βέβαια... Θα σας πω αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.Τι κανετε?εμεις ειμαστε πολυ καλα,ο μπεμπης συνεχιζει και θηλαζει και εχει φτιαξει το προγραμμα του,κοιμαται συνεχομενα ολο το βραδυ!

Εχω ξεκινησει και εγω διαιτα μου εχουν μεινει 2 κιλα της εγκυμοσυνης και θελω αλλα 5 που ειχα απο πριν.

Αναστασια να ζησετε !!!να περασετε τελεια αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...