Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

την υποσχεθηκα στην σωσω και στην χαρα

ειναι για μενα το πο ευκολο γλυκο που υπαρχει,ειναι και νοστιμο

πανακοτα

υλικα

2 κουπες κρεμα γαλακτος (πληρης)

2 βανιλιες

1/2 κουπα γαλα

6 ζελατινες

2/3 κουπας ζαχαρη

βαζεις τα φυλλα ζελατινης σε κρυο νερο για να μαλακωσουν και ολα τα υπολοιπα υλικα σε ενα κατσαρολακι ωσπου να ζεματιστουν, πρωτου να αρχισει ο βρασμος.

προσθετω ενα ενα το φυλλο της ζελατινης, ανακατευω και αδειαζω σε ενα βαθυ μπωλ or σε μπολακια. μετα απο λιγο τα βαζω στο ψυγειο ωσπου να πηξουν. αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σκατα η μυτη χαλια πολυ μιξα οσο περναει η ωρα και χειροτερα, κατα τις 8μιση ειχε 38 πυρετο και απο φαινεται εχει ακομη, ξυπναει συνεχεια.... οταν ξυπνησε του εκανα τη μυτη και ξαγρυπνησε εκανε ποση ωρα να κοιμηθη, ενιωθε ανασφαλεια, μου κοπηκαν τα χερια, πηρα τον παιδιατρο νωριτερα του ειπα οτι εχει πυρετο να του δωσω ντεπον,και ειπε μονο αν ανεβει πολυ ο πυρετος και ειναι χαλια το παιδι τοτε να του δωσω.

αχ παλι ξυπνησε ερε γλεντια αποψε.... πολυ μπουκωμα..σαν νταλιγκερης κανει..του εβαλα οτριβιν αλλα τιποτα δεν εκανε... ευχομαι το καρδουλακι μου να ηρεμιση και να κοιμηθη υσηχα, κουραστηκε το αγγελουδακι μου....τεσπα

ασχετο αλεκα ευχαριστω...θα την φτιαξω και θα σου πω....

λεω να παω για ενα τσιγαρο μηπως και ξεφυγω λιγακι....δεν πειραζει να αφησω για δεκα λεπτα το στεφανακο μου.

φροσω της πειρες της φωτο;

ζζζζζζζζ μπηκα στο σαιτ και γραφτηκα... πρεπει τωρα να το παρω αποφαση και να αρχισω.....για να δουμε.

εγω βασιλοπιτα θα προσπαθησω να κανω πολιτικη, ευχομαι να πετυχη, που δεν το βλεπω...αλλιως θα φτιαξω κεικ με πορτοκαλι....αλλιως εδω λιγο πιο κατω κανα χιλιομετρο δηλαδη εχει ενα ωραιοτατο ζαχαροπλαστειο, θα το τιμησω και θα παρω αποκει :lol::lol::lol::lol::lol:

δεν κοιταζω την νυστα μου εχω και ορεξουλα βραδιατικα :D:D:D:D:D

παω για τσιγαρο και αν δεν ξυπνηση παω για υπνο..

καλο βραδυ, τι βραδυ; καλημερααααααααααα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μπουμπουδένιες μου!!!

Χαρά μου, ελπίζω να είναι μία καλύτερη μέρα σήμερα!!!

Αλεκάκο μου, σόρρυ, αλλά έχω πολύ πιο εύκολη συνταγή για πανακότα και είναι άπαιχτη!!!

εγώ την κάνω με σκόνη ζελατίνης.

αν θυμάμαι καλά...

2,5 φλ κρέμα γάλακτος

2 φλ γάλα

2 φακελάκια ζελατίνες

και νομίζω 1/2 φλ ζάχαρη.

ζεσταίνεις (όχι να βράσουν) κρ γαλ, γάλα και ζάχαρη.

βρέχεις τη ζελατίνη με λίγο γάλα

την προσθέτεις στο ζεστό μείγμα, ανακατεύεις μέχρι να λιώσει, βάζεις σε φορμίτσες, ψυγείο και έτοιμες.

απ’ όσο ξέρω είναι η γνήσια ιταλική συνταγή...

φράουλα για από πάνω παίρνω έτοιμη.

Με έφαγες μαρή Ιουλία με τη μαντάμα μου!!!

Είπε οτι θέλει να ξεκινήσει δουλειά σε εργοστάσιο και να κρατήσει μόνο 3 σπίτια.

το ένα θέλει να είναι το δικό μου... αλλά, το σκέφτομαι...

θα είναι ψώφια από το εργοστάσιο και θα έχει κουράγιο να καθαρίζει το δικό μου σπίτι;

και τι ώρα θα έρχετε, τι ώρα θα φεύγει;

πω πω ρε Σωσώ!!!

μ’ έχεις φάει!!!

δεν μπορώ να πω τίποτα!!!

τι πράμα είσαι;

τετάρτη σήμερα...

σχολάμε στις 6...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια !!!!

Σας ελλειψα απο ότι είδα ε? :twisted: χα χα χα με φάγατε !!!!! Είχα κι εγώ μια μέρα όρεξη και θα με κάνετε να την έχω κάθε μέρα!!! :lol::lol::lol: Η Αλέκα κι η Χαρά Κυρίες :D

Λοιπόν Τζουλ είμαι Υδροχόος με ωροσκόπο Δίδυμο και μάλλον γι αυτό ταιριάζω με τον άντρα μου γιατί έχει ωροσκόπο στον Δίδυμο αλλιώς....... [smilie=icon_tongue.gif]

Μαρκερ να τα χιλιάσετε !!!! Ε και οι καυγάδες μέσα στο πρόγραμμα είναι!!!! Για να ξαναφουντώνει η σπίθα ;)

Χαρά αντε καλή αρχή!!! Οι 3 πρώτες μέρες είναι συνήθως οι πιο δύσκολες μετά απορείς γιατί έτρωγες τόσο πριν :D

Τζουλ ο άντρας μου θέλει να τον πετάξει τον υπολογιστάκο μου :roll:;)

Σώκω ευχαριστώ για την σύνοψη :D:D

Οσο για την βασιλόπιτα την είδα (καλά τι έφτιαξε για διακόσμηση!!!! έπαθα! Ακόμη δεν έχω δουλέψει ζαχαρόπαστα αλλά νομίζω οτι θα το κάνω πολύ σύντομα) Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το κακουλέ (ξινίζει αρκετά) και θα προτιμούσα μια εσάνσ φρούτου (ε πως με βρίσκεις? :lol::lol: ) λίγο πορτοκαλάκι, μανταρινάκι, λίγο ξύσμα λεμονιού βρε αδερφέ!

Εγώ πέρυσι έφτιαξα και πολίτικη βασιλόπιτα και το μανταρινοκέικ μου και όλοι προτίμησαν το δεύτερο!!! Οπότε πάω για τα σίγουρα φέτος! (Αν και η φρεσκια μαγιά με περιμένει στο επάνω ραφάκι του ψυγείου)

Καλημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ενα μαρτιρικο βραδυ περασαμε ξυπναγε συνεχεια....νυσταζωωωωωωωωωωωωω

ευχαριστω νανα μου αλλα και σημερα χαλια και γκρινιαααααααααα

παω να τον παρω αγκαλια τα λεμε φιλακια

καλημερα σε ολες :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε βρε Χαρά μου... ταλαιπωρείτε το μαναράκι και ταλαιπωρείσαι κι εσύ...

να φύγει γρήγορα!!!

εγώ είμαι δίδυμος με ωροσκόπο ιχθύ.

ο γιος είναι ζυγός με ωροσκόπο ζυγό.

ο άντρας είναι ταύρος, δεν ξέρω ωροσκόπο.

Σωσώ κοιμάσαι ακόμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε...καλημερα..εδω ειμαι,,..

ρε νανα παραπλησια ειναι η συνταγη σου με της αλεκας...και στη γνησια πανακοτα δε βαζουνε φραουλα... :shock::shock::shock::shock:

σηκωθηκε 9 και..εδω καλοκιαρι..

ρε χαρα εραστικα σας ρε...πωπω..μαλακια..

ζζζζτι λεει ρε;;καλα δε κανεις τη ζαχαροπαστα ετσι..εγω αυτο που κανω και το λεω και σε σας ειανι γλασο σε 5 λεπτα..αληθεια ομως..και στεκεται απιστευτα..

αχνη,ασπραδι λιγο λεμονι ...και γινεται στο χερι,ουτε καν μιξερ,

και απλωνει στο κεικ,στη βασιλοπιτα και στεγνωνει σε καμια ωρα..

απο το συνταγες απο το σπιτι εννοειται..

ρε φροσω που εισαι πια;;

το επομενο ειναι δικο σου να το ανοιξεις..σε εψαχνα να το ανοιξεις αλλα ειχαμε παει στην 98 σελ..

μαρκερ πες τα νεα σου μολις μαθεις..

σας αφηνω και παω για καφε στην ελενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μας.

Τί καλημέρα δηλαδή....τλσ.

Το πληκτρολόγιο στο σπίτι δεν λειτουργεί οπότε γράφω από τη δουλειά.

Χαρά τις φωτό δεν τις έλαβα.

Περάσαμε πολύ όμορφα και χάρηκα πολύ που γνώρισα τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλάσο:

200γρ. άχνη ζάχαρη

5 γρ. κακάο

1 ασπράδι αβγού

1 κουτ.χυμό λεμόνι

εγω εβαλα ολα διπλη δοση για 1 μεγαλη βασιλοπιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σωσώ... όλες οι συνταγές παραπλήσιες είναι μεταξύ τους.

Οι παραλλαγές είναι που κάνουν τη διαφορά...

Για τη γνησιότητα εννοούσα το μείγμα και όχι τη φράουλα.

αλλά θα σκάσεις αν δε μου την πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαμαδες

συγνωμη νανουκα αλλα πια η διαφορα στην πανακοτα την δικια σου απο την δικια στην διαδικασια? μονο τα υλικα αλλαζουν. ειναι ευκολες και οι δυο στην εκτελεση.

και μενα απο την ιταλιδα μαμα της κουμπαρας μου ειναι οποτε....

:P

παω να διαβασω τα υπολοιπα που γραψατε παλι

χαρα μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αλέκα, έγραψα και μία άλλη συνταγή για πανακότα...

Σταυρώστε με, σταυρώστε με!!!

και για τα μελομακάρονα όλες οι συνταγές είναι πανομοιότυπες και η διαδικασία είναι ίδια... δεν γίνονται, όμως, όλες το ίδιο...

τέσπα...

σήμερα λείπουν, σχεδόν, όλοι και βαριέμαι!!!

κάνω και κάτι δουλειές, σκέτη αγκαρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε παιδι μου με παρεγηξησες

εγω απλα σχολιασα γιατι ειπες οτι ειναι πιο ευκολη,ιδιες ειναι στην εκτελεση

φιλακια νανουκα μουυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας

και το δικό μας βράδυ χάλια, απίστευτα πολύ μύξα, βήχας σχεδόν καθόλου, ευτυχώς..

κάνει δουλειά το αερολίν

μπράβο Σωσώκα μου που τη δοκίμασες τη βασιλόπιτα!!

οπότε θα κάνω σίγουρα αυτή :x:P

το γλάσο έτσι το κάνω και εγώ και είναι σούπερ

απαπαπα με τις πανακότες σας πρωί πρωί..

με κολάσατε.. :lol:

κάνω φακές σήμερα για όλους

τα κορίτσια τα έστειλα απο το πρωί στη μαμα μου γιατί δεν την πάλευα

οπότε ησυχία έχω τώρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα...νανα μη παρεξηγησαι καλε...

μαρκατ περαστικα σας ρε..παντως εγω θα την κανω τη συντγη και μαλιστα μεσα στη βδομαδα...μιαμ μιαμ..

πηγαμε ελενη γυρισαμε...τωρα ξεκινησε να βρεχει..και ειπαμε το απογ να κατεβουμε κεντρο αλλ ππου..αν βρεχει..

μακαρονια σκετα τα εχετε δωσει ποτε;;

το μαρακι εβγαλε φρονημητη και μας ξεχασε... :roll::roll:

ζζζζ ολα μαζι και σε λεπτο γιεται..και το αλοιφεις με το μαχαιρι..βγαινει παχυρευστο..να ξερεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκεράκο μου Χρόνια σας Πολλά!

να είστε πάντα καλά και όλα μες στο πρόγραμμα είναι, οπως είπε και η φίλη μας πριν

400 μλ :shock:

μπράβο στον Στελάρα!

τι κάνει η Ελένη Σωσω μου;

τη χάσαμε..

τα δικά μου νυστάζουν, αλλά δε λένε να κοιμηθούν..

μήπως να τους έφτιαχνα λίγο γάλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχε... έλα αύριο να σε κεράσω...

θα κάνω γιατί θα έρθουν οι κουμπάροι μας.

όποτε δεν κάκω πανακότα, μου τη λέει ο κουμπάρος...

τι να μαγειρέψω αύριο;

έχουμε πολύ καιρό να φάμε με τους κουμπάρους μας.

πριν τα μωρά, τραπεζωνόμασταν συνέχεια!!!

Μαρκάτ, φαντάζομαι οτι είναι η χειρότερη σου ότν κλείνουν τα σχολεία ε;

σας είπα που ρώτησα σε 1 νηπιαγωγείο για απογευματινή απασχόληση του μωρού;

για 1 φορά την εβδομάδα, 90 λεπτά, μου είπανε 165 ευρώ το δίμηνο...

δεν είναι πολλά;

το πρόγραμμα περιλαμβάνει, παιχνίδι, μπισκότο με χυμό και τραγουδάκια...

ακόμη δεν το είπα στον Πέτρο.

Η διευθύντρια μου είπε οτι μπορώ να πάω να δοκιμάσω 1 φορά.

Μκαρόνια έχω δώσει αλλά σαν ολόκληρο γεύμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λεφτα δε μου φαινονται πολλα...αληθεια..καλε εχει και τετοια εκει;;

ρε νανα θα ερθω γιατι βαριεμαι να την κανω..και πρεπει και να πηξει κιολας..

και θελει φουλ φατ κρεμα γαλακτος στανταρ;;

μαρκΑΤ ΑΝ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ,ΔΩΣΕ..

η ελενη ειναι καλα..περπατησε η μικρη εδω και κανενα μηνα..κανει πολλα πραγματακια..

συνεχιζει εμμετους..

αλλα την παρακολουθει γιατρος..

για γρυμα λεω να το δωσω αυριο..χωρις σαλτσΑ;;ΣΚΕΤΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα...Νανά δεν εχεις και άδικο..

ησυχάζει λίγο το κεφάλι μου βρε παιδί μου..

κοιμήθηκαν τελικά χωρίς γαλα ευτυχώς..

συνεχίζει εμμετούς ε;

πωπω μανίκι..

ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα..

μακαρόνια και γω δίνω με σάλτσα και τρελαίνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AYTO ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ??? :roll:

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΣΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ? ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΓΕΣ ΟΛΕΣ !!!

ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΝΙΩ8Ω ΤΙΓΚΑ ΤΗΝ ΣΤΟΜΑΧΑ... ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΡΑΜΥ Η ΔΟΛΙΑ!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... το πρωι προλαβα μονο να σας διαβασω... τους ξυπνησε το πλυντηριο... δεν ειχα υπολογισει καλα την ωρα που το εβαλα... σιτ!

τωρα ειναι ψωφια και κοιμηθηκαν στο λεπτο!

αφου πρωτα καταχεσαν τον κοσμο! @#$%^ τα παμπερς μου @#$%^!!!

εχε χσαρη που τα περνουμε οταν εχουν προσφορα + τα κουπονια που μας στελνουν... αλλιως... λιμπερο και λιντλ!

παλι φορτωσαμε το στοκ μας χθες.. ειχε ο μασουτης 30% στα παμπερς ειχαμε και κουπονια... πηραμε και 3 λιμπερο με κουπονια... μας εδωσαν και δωρο 3 απιδικα χαλακια, ψιλομαπα, και 2 μπουκαλια κρασι... ειμαστε πληρης για κανενα 2μηνο...

Χαρα περαστηκα...

οσο για τις πανακοτες σας... εγω παιρνω το κουτι απο το σουπερ, βραζω με γαλα και ετοιμη!!! :lol:

@#$%^& το παλιοσκυλο@!#$%^ @#$%^&^%$#@#$%^&^%$#$%^&

μου τα ξυπνησε @#$%^&^%$#@$%^&

ελεος σημερα!!!!! με τρελαναν@#$%^&^%$#@#$%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...