Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα γλωσσουδες...ψιλοδιαβασα τι γραψατε!!!!!

τι να πρωτοσχολιασω...τα δικα μας αρχικα...μυξα εχουμε ακομα..διαπιστωσα οτι φταιει η υγρασια..την εβγαλα σημερα λιγο εξω κ αρχισε η καταρροη ενω δεν ειχε τπτ..οποτε απλα βαζουμε ορους κ τελειωνει το θεμα..δεν ειναι ιωση...

χτες πηγαμε σε γιορτη στους νονους μου..τρελη τσιγαριλα μεσα στο σπιτι,κανεις δε φιλοτιμηθηκε να παει στον κηπο,κραταγα τη μικρη στον πανω οροφο με αλλα 3 παιδακια..πολλη γκρινια,πανω μου κολλημενη λογω κοσμου..

κ την ωρα του γλυκου το αγορακι μου ξεφουρνιζει οτι ειναι αρρωστο κ κανει εμετους..

αφριζω εγω,παιρνω αντρα κ παιδι κ φευγουμε αρον αρον μεσα στη βροχη,παραλιγο να πνιγουμε!!!!!!!

ε μα τους μαλακες...φερνουνε σε γιορτη παιδακι με γαστρεντεριτιδα...

αμα κολλησαμε.....φακ!!!!

συνεχιζω επομενη δημοσιευση για να μην πηξει αυτη...

α,κ το τελευταιο για μας...το πρωι την ξυπνησα 9.30.υπνος μεσημεριανος 1-3.κ 10 ηωρα επεσε ξερη...δεν γινεται αλλιως..

αυριο θα την σηκωσω στις 9 το πρωι..το βραδυ θελω να βγω με τις φιλες μου!!!

συνεχιζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ σε ειχα στο μυαλο μου...μπραβο κοριτσαρα!!!σας φτιαξανε κ το πουλακι,ε??μια χαρα ο μικρος!!!!!σαν καινουργιο!!!

φροσω καλη επιτυχια για αυριο...θα πανε ολα τελεια!!!!

σωσω σε λιγο θα τα μαθεις ολα κ δεν θα σου φαινεται..μπραβο που ειναι καλα παιδια...μια χαρα θα τα πας...κ αφου ειναι πρωινα θα ειναι καλυτερα κ για τη μικρη...να ασχολεισαι οσο μπορεις μαζι της οταν γυρνας..μη βαριεσαι!!!!!!!!μωρη!!!!

οκ με το φαι της μικρης...φαση θα ηταν..το ζουζουνι μου μωρε!!!!!

νανα μπραβο που πινει το γαλατακι..θα γινοταν καποια στιγμη.ειδες υποστρηριξη τα ξαδερφακια??????

τζουλ γτ μαρη τσακωθηκες πρωτοχρονιατικα?δεν το αφηνες για τα φωτα τουλαχιστον να μπει καλα η χρονια???? :roll::roll::roll: πλακα κανω ελπιζω να ειναι ολα καλα τωρα....εγω παντα τσαντιζομαι οταν ο αντρας μου παιρνει σεντονια κ παει καναπε κ παω κ του λεω να ερθει στο κρεβατι κ θα τα πουμε την αλλη μερα..κοιμομαστε μαζι σχεδον καθε βραδυ εδω κ 8 χρονια........συνηθεια βλεπεις....

μαρκατ κ ισμηνη το ριξατε εξω κοριτσια,ε?σας χρειαζοτανε...

ισμηνη δεν προλαβα την φωτο.αν βρω κρεμα καστανο θα κανω το γλυκο.ζηλεψα..στη γειτονια δεν εχουμε τετοια πραγματα....

συμπεθερα περαστικα σας....μαλλον απο τον πονολαιμο μωρε δε θα μπορει να φαει το αγορακι μου...θα στρωσει ,που θα παει..δεν εχεις θεμα εσυ,εχεις συνηθισει πια.....

χαρα αντε να γινουμε ολοι καλα να τα πουμε........θελω να δω τον στεφανο να περπαταει!!!!!

χρυσουλα για ποσες θεσεις ειναι ο διαγωνισμος?παντως θελω να πω συγχαρητηρια..εσκισες!!!

σοφη μου περαστικα κοπελαρα μου κ υπομονη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω εχω καταλαβει οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι ειναι απλα γαιδουρια...για να μη χασουν το σοου προφανως κ χαλασει η διασκεδαση...

εγω τσαντιστηκα πιο πολυ με το τσιγαρο..κ καπνιζουν μεσα στον ιδιο χωρο με τα παιδια κ τα εγγονια τους...εμενα θα σεβαστουν???αλλα μιλαμε για κατινες παιδι μου!!!!φαινεται με την πρωτη ματια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονο στα παρτυ? εδω σχολειο και παιδικο τα στελνουν.

μαρκερ μου πολυ χαρηκα.καλη αναρρωση. του εβαλε δαχτυλιδακι στο τσουτσουνακι? αλλιως θα τσουζει το πουλακι μου οταν κατουραει.

εμεις πηγαμε παιδιατρο αλλα δεν καταληξαμε καπου. αν ειναι δηλαδη αλλεργια ή κατι αλλο.

μας εδωσε και φενιστιλ σιροπακι εκτος της αλοιφης και αυριο θα κλεισω ραντεβου στο παιδοδερματολογικο.παντως μεχρι το βραδυ εβγαλε και αλλου. αντε να δουμε.

σοφια μου φανταζομαι πως αισθανοσουν να το βλεπεις το ζουζουνι σου ετσι.ευτυχως ειναι καλυτερα σημερα.

η φροσω περιμεναν να τους πουν αν θα κανουν την εγχειρηση αυριο. αντε να δουμε μπας και ηρεμισει ο χριστοφορακος

σωσω εντατικη ε? φανταζομαι τι θα δουν τα ματια σου.

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να δω τι εγινε με τα μικρα μας...μπραβο Μαρια μου..ποτε σε νοσοκομεια ξανα!!!!

Καλυψουλα μου γειαααα!!!!εδωσα κατατακτηριες για παιδαγωγικο..δεν εχουν βγει αλλα δεν ελπιζω και πολυ..ηταν πολλα τα ατομα και λιγες οι θεσεις...

Αλεκακι φιλακιαααααααα!!!!!

Σωσωκα καλη αρχη με τη δουλεια!!!

Βαγκ κουκλακιαααα!!!!Ισμηνη δεν προλαβα φωτο!!!!

Τζουλια γειαααα και σε σενα!!!Σοφακι περαστικα στη μικρη!!!!

φιλια πολλα και μια μεγαλη καληνυχτα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα και το τσιγαρο και γω δε το μπορω αλλα αν ειμαι σε μη δικο μου χωρο δε μπορω να τους πω περαστε εξω..αν δε το καταλαβουν απο μονοι τους....παω πασο..αλλα στο σπιτι μου..κανενας..

για σου χρυσουλα...ποτε βγαινουν τα αποτελεσ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου γεια σου!!ειναι αλλεργια η παιζει να ειναι καμια παιδικη αρρωστια???

σωσω κ εγω για αυτο δεν ειπα τπτ αλλα καποια στιγμη το λυπηθηκα το μικρο μου..δε μπορουσαμε να παρουμε ανασα..ασε που την καταματιασανε οι μαλακες κ ηταν χαλια το πουλακι μου,,,ευτυχως με το που ξεκινησε το αμαξι ελιωσε στον υπνο!!!

αλλη φορα δεν εχει γιορτες κ μαλακιες..

ας με πουνε αντικοινωνικη κ παραξενη...

συν οτι μου βγηκε η μεση ολο να σκυβω κ να κυνηγαω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις μιλησα με την φροσω

θα γινει τελικα αυριο η εγχειρηση μιας που οι αιματολογικες βγηκαν ολες καλες και τα ερυθρα δεν ειναι υψηλα.

ο αναισθησιολογος δεν δεχοταν να κανει την εγχειρηση γιατι ο μικρος δεν μπορει να αναπνευσει καλα και ελεγε να γινει πρωτα καλα απο το μπουκωμα με αγωγη.

ο δεν ωριλας ελεγε οτι το παιδι αν δεν κανει την εγχειρηση δεν θα γινει καλα οποτε....

περιμεναν τις εξετασεις ολα οκ και αυριο στις 7 μπαινουν.

ολα καλα φροσω μου θα σας σκεφτομαστε.

χρυσουλα που σε καλε? φιλακια

καλυψω μου οχι δεν ειναι παιδικη αρρωστια.

αααα καλε βαγκ για ζουλιγμα ειναι και ειδικα ο σπυρος ξερεις ποσο μου αρεσει.

αν και σε αυτη την φωτο εκλεψε την παρασταση η μαριανα με το χαμογελο της. φτου φτου εχω και γιο και κορη χεχεχεχχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asxeto alla το καρφουε εχει αυριο και μεθαυριο 30 τις εκατο στα παιχνιδια και 40 στα ρουχε αντρικα γυναικεια μπεμπε..

εγω λεω να την πεσω σε λιγο...σας φιλω ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα θενκς για την ενημερωση..

φροσω θα σας εχω στο μυαλο μου.καλη επιτυχια!!!

σωσω κ εγω θα χαζεψω \λιγο στα χαζοπαιχνιδια στο φεις κ θα την πεσω..καλη δουλιτσα αυριο.

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,ποσο σε καταλαβαινω....τσιγαρο κ κοσμος κ να κυνηγαω την Αγγελικη ασε!

Σωσω μπραβο ...πως αντεχεις τετοια δουλεια ?εγω δεν μπορω με χαλανε ψυχολογικα τα ιατρικα θεματα....

Σοφι περαστικα ,τωρα ειναι καλυτερα?

μαρκερ,μπραβο που πηγανε ολα τελεια!

για δουλεια μαλλον σε ξενοδοχειο το κοβω ,ρεσεψιον...πρεπει να δω πως θα γινει με τα παιδια ,θα στειλω την Μαρια παιδικο σταθμο το καλοκαιρι κ την μικρη η πεθερα μου...αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει να παρει γυναικα στα δωματια της ,για να μου εχει την μικρη ,αχ δεν ξερω πως θα το κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε μαρια που πηγαν ολα καλα....να του δωσεις ενα φιλακι...

εδω και ποση ωρα προσπαθω να γραψω αλλα τιποτα γκρρρρρρρρ

τι κανετε;

εμεις καλυτερα..

παω για τσιγαρο, και να κατσω λιγο με τον αντρουλη μου...φιλακια καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό με το τσιγάρο είναι μεγάλο θέμα!!!! Παλιότερα δεν μίλαγα και τσαντιζόταν ο άντρας μου αν κανείς έκανε τσιγάρο .... τώρα δεν χαμπαριάζω!!! Αν κάνει ένας ένα τσιγάρο οκ αλλά αν ξεκινήσουν ο ένας πίσω απο τον άλλο κι ας είμαι και σε ξένο χώρο το λέω! Η σεβαστείτε το παιδί ή αλλιώς μας συγχωρείται αλλά επειδή είναι πολύ ανθυγιεινό για το παιδί εμείς θα φύγουμε!!!!

Δεν μου αρέσει καθόλου η γαϊδουριά! Κι εγώ κάπνιζα αλλά πάντα τα πρόσεχα αυτά, κι εβγαινα και στο μπαλκόνι αν είχα τόση ανάγκη να καπνίσω!!!!

Τζουλ γιατί παιδί μαλώσατε? Ελπίζω να είναι όλα καλά τώρα!!!!

Καινούριο πουλάκι ακούω ε? Μπράβο Μαρία χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!!

Φρόσω την θετική μου ενέργεια για σήμερα!!!

Σωκω μια χαρά σε ακούω!!!!! Αντε καλή αρχή λοιπόν και μάλλον είσαι τυχερή που θα είσαι για κάποιο καιρό μόνο πρωινή!!!!

Χαρά τι έγινε ο Στεφανάκος? Πως πάει με το περπάτημα και την αρρώστια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες καλημερα και χρονια πολλα. Να εχετε ολες καλη χρονια και να χαιροσαστε τις οικογενειες σας. Εμεις ειμαστε καλα, η Αλικη ειναι καλα και τα παμε καλυτερα με το φαγητο, αλλα εξακολουθουμε και κοιμομαστε μαζι... Εγω ειμαι πνιγμενη με το διαβασμα αλλα σε ενα μηνα τελειωνω και ελπιζω να εχω το χρονο να ξανανιωσω άνθρωπος και οχι ζομπι. Σας φιλω όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!!

πολλες πολλες ευχες στη Φροσω να γινει γρηγορα καλα το παιδι!!!

Δημητρα καλη χρονια!!!!!να ειναι η Αλικη παντα καλα!!!

Αλεκακι και εγω σε πανες θα το ηθελα...

Ισμηνη ο Θανουλης πολυ καλα!!!ειδικα τωρα στις γιορτες που εχα χρονο και ασχοληθηκα μαζι του περισσοτερο ηταν καταπληκτικα...το μονο που εχω ειναι οτι δεν τρωει πολλα φαγητα μη λιωμενα..το παλευω σιγα σιγα..και φυσικα ξυπναει ακομα βραδυ για γαλα...και μην ακουσω τιποτα να το σταματησω γιατι εχω δοκιμασει τα παντα...κατεληξα οτι ειναι στο παιδι..θα το κοψει μονος του..

Χαρα ο Στεφανος καλυτερα???

κοριτσια εμενα σκηνικο με καπνισμα δε μου εχει τυχει..οποτε δεν εχω παρει και θεση αλλα σιγουρα θα τους την ελεγα...ο αντρας μου φανατικος αντικαπνιστης θα ουρλιαζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

τελεια ΜΑρκερ!!! με γεια το τσουτσουνι!!!! αντε και καλοχρησημοποιητο!!!!! :lol:

με το καλο και στη Φροσω. ελπιζω να πηγαν ολα καλα.

οσο με το τσιγαρο... και ο αντρας μου ειναι φανατικος αντικαπνιστης. αφου στο τμημα οτνα εχει υπηρεσια τους στελνει ολους εξω για τσιγαρο μεχρι και στο Διοικητη τη λεει, οτι θα κανεια αναφορα στο Διευθυντη!

φυσικα αν τυχαινε σε τετοια φαση Καλυψω... θα τους την ελεγε, αρχικα με πλακατζηδικο τροπο και αν δε χαμπαριαζαν, στα ισια. οσο για τις αρρωστιες, οταν ειναι να παμε καπου ρωταμε αν θα ειναι ολοι υγειης. σιγουρα μας κοροϊδευουν αλλα τι να νανουμε...

Δημητρα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!! αντε να ξεμπερδευεις να τα λεμε!!!

Σωσω και εγω ειχα παει για 2 χρονια εθελοντικα σε ενα ιδρυμα με ατομα που ειχαν και νοητικα και κινητικα προβληματα. οταν ειχα τελειωσει τη σχολη φυσιοθεραπειας. υπηρχαν ατομα που τα θαυμαζα! εγω δεν ξερω αν θα εβρισκα τοοοση δυναμη στη θεση τους...

τι αλλο;;;

τα δικα μου αρχισαν να επανερχονται στα γνωστα ωραρια υπνου.

αλλα απο Δευτερα που παω δουλεια..... ε, ρε γλεντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Μαρια περαστικα στον μικρουλη και να ειναι η τελευταια ταλαιπωρια αυτη. Φιλακια πολλα!

Φροσω καλημερα και καλη επιτυχια! Περιμενουμε νεα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!

Δημητρα που εισαι παιδι μου! ΚΑλη χρονια κουκλα! Να ειναι καλα η αλικη σας και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!

Και γω σπαζομαι με τσιγαρο πολυ. Τη λεω αγρια. Σπιτι δε τολμαει κανεις να καπνισει. ΜΕ εχουνε παρει πρεφα και βγαινουνε αν θελουνε εξω.

Μαλιστα οταν πηγαμε να ψηφισουμε στις εκλογες ητανε μια στο εκλ κεντρο που ητανε σχολειο φυσικα και καπνιζε και πεταγε μετα τις γοπες απο δω κα απο κει. Της λεω συγγνωμη αυτα ποιος θα τα μαζεψει? Το ξερεις οτι ειναι επικίνδυνο για μικρα παιδακια? Εδω ειναι σχολειο και πρεπει να σεβεσαι το χωρο. Και μαλιστα ενα σχολειο που οι δασκαλοι εχουνε κανει φοβερη προσπαθεια. Ερχεσαι εσυ παφα πουφα και πετας γοπες δεξια αριστερα? Μιλαμε εγινε κοκκινη σα πατζαρι. Πηγε μεζεψε τις δικες της αλλα και των αλλων. Εν τω μεταξυ ειχα και τον Διονυσακη και ολο εκει τριγυρναγε. Να παρει καμια να τη φαει...... Τι να πω?

Εμεις καλυτερα απο το κρυωμα. Εχει βεβαια μυξα αλα υποφερτα. Εγω καλα εβγαλα τα ραμματα χθες. Τον αλλο θα τον βγαλω τον Μαιο. Ειναι και ο τελευταιος.

Αληθεια εμπειρες μαμαδες ποτε ξεκιναμε εκπαίδευση για γιογιο? Δε βιαζομαι αλλα ρωταω. Καπου διαβασα οτι στον χρονο ξεκινας να φερνεις σε επαφη το παιδι με γιογιο και τα σχετικα αλλα πιστευω για μας ειναι πολυ νωρις ακομη.Νομιζω κατα την ανοιξη θα ξεκινησουμε και το καλοκαιρι φουλ εκπαιδευση. Να μη εχω και χαλια! χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Για πειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα..

Μαρια μπραβο που πηγαν όλα καλα...

Φροσω αντε κι εσεις να ξεμπερδευετε..

Εγω το καπνισμα το επιτρεπω μονο για κανα 2 ατομα όταν τα παιδια ειναι σε άλλο όροφο και μονο διπλα στο τζακι το αναμμενο..αλλιώς έξω!

Ο άντρας μου που είναι καπνιστης ειναι πιο αυστηρος απο εμενα..

ειναι κριμα τα παιδακια..έλεος να καπνιζουνε και στα παιδικα πάρτυ!

Ευτυχως το έχουνε κόψει στους παιδότοπους..παλια κάπνιζαν στον ίδιο χώρο και είναι ό,τι χειρότερο με τα παιδάκια που λαχανιάζουν απο το παιχνίδι..

Φιλάκια σε όλες πάω για δουλειά...

(Τη φωτο δεν την ξαναβάζω γιατι μ'εκραξε η σωσω :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι ραμματα ακουω??/τι επαθες???

εχω χασει επεισοδια!!!περαστικα!!!!

εμεις εχουμε ξεκινησει με το γιο γιο απο τον Σεπτεμβρη..η μαμα μου ειδικα..καθε 2 -2.30 ωρες τον εβαζε και αν εκανε...εγω αρχισα να τον βαζω απο Νοεμβριο..μετα απο τοσο καιρο οποτε τον βαζουμε κανει παντα ειτε τσισακια ειτε κακα μετα το μεσημεριανο που εναι σταθερη ωρα του..αρχισε να τον βαζεις να συνηθισει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Ισμηνη... βαλ'την τωρα πρωι που λειπει η Σωσω!!! χιχιχι!!!!

Μαρακι στο βιβλιο της νταντας για εκπαιδευση τουαλετας εγραφε γυρω στα 2,5-3 χρ. αρα καλοκαιρι 2012. δεν ειναι νωρις πριν κλεισει τα 2;;; και σαν σημαδια οτι μπορει να το προσπαθησει, απ' οτι θυμαμαι, εγραφε, οτι βλεπεις το παιδι, στην αρχη οταν ειναι να κανει κακα να πηγαινει σε καποια γωνια ή καπου που να ειναι σχετικα μονο του για να κανει. και μετα σου λεει οτι εκανε κακα για να το αλλαξεις. δηλ να υπαρχει καποια συνενοηση μεταξυ σας. και για τσισακια λιγο αργοτερα. γιατι οταν ειναι μικρα λεει δεν μπορουν να ελεγχουν τον σφηκτιρα τους.

αλλα τι σου τα λεω;;; αποκλειεται να μην τα εχεις διαβασει αυτα! αφου εισαι μια απο τους φωτεινους παντογνωστες που ευτυχως εχουμε εδω! και δε μας εχεις πει κατι επιμορφωτικο τον τελευταιο καιρο και μας ελειψε!!! αντε διβασε κανενα καινουριο να μας πεις...

Αλεκα αν θες να πας το παιδι στον αλλεργιολογο που παμε εμεις, πες να σου πω τηλ. ειναι στην πλ.Επταλοφου και ειναι συμβεβλιμενος με ταμεια και αν δεν ειναι το δικο σου η επισκεψη ειναι μονο 30Ε.

Χρυσουλα εκπλσομαι που καθεται στο γιογιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...