Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΟΣ ΕΡΩΤΗΣΗ


Recommended Posts

ΠΟΙΑ ΟΡΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΑΛΑ?

ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΓΑΛΑ ΣΑΝ ΤΙΣ ΛΕΧΩΝΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ.ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η ορμονη ειναι η προλακτινη ....ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΟΡΜΟΝΗ ....το πρόβλημα σου είναι πολύ λογικό να μη σε άφηνε να μείνεις έγγυος...είναι πολύ συχνό...μένεις με μεγάααααλη δυσκολία και βασικά δε μένεις καθόλου...ειδικά αν το έχεις πολύ καιρό....

όλες οι ορμόνες παράγονται απο την υπόφυση (και όχι απο τον εγκέφαλο) που είναι κάτω απο τον εγκέφαλο,,πρέπει να βρείς γιατί έχεις αυξημένη προλακτίνη???αυτό είναι το πιο σηματικό αυτη τη στιγμή...το γιατί θα οδηγησει στη σωστή αγωγή...βασικά χάπια που θα ρυθμίσουν τις ορμόνες σου...

αυτη η ορμόνη φέρνει πολλές ανατραχές στη γυναίκα ...μια είναι αυτή...

όλα θα πάνε καλά...απλά θέλει λίγο χρόνο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η ορμονη ειναι η προλακτινη ....ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΟΡΜΟΝΗ ....το πρόβλημα σου είναι πολύ λογικό να μη σε άφηνε να μείνεις έγγυος...είναι πολύ συχνό...μένεις με μεγάααααλη δυσκολία και βασικά δε μένεις καθόλου...ειδικά αν το έχεις πολύ καιρό....

όλες οι ορμόνες παράγονται απο την υπόφυση (και όχι απο τον εγκέφαλο) που είναι κάτω απο τον εγκέφαλο,,πρέπει να βρείς γιατί έχεις αυξημένη προλακτίνη???αυτό είναι το πιο σηματικό αυτη τη στιγμή...το γιατί θα οδηγησει στη σωστή αγωγή...βασικά χάπια που θα ρυθμίσουν τις ορμόνες σου...

αυτη η ορμόνη φέρνει πολλές ανατραχές στη γυναίκα ...μια είναι αυτή...

όλα θα πάνε καλά...απλά θέλει λίγο χρόνο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή την ορμόνη την έχω και εγώ αυξημένη από τα 11 . Πήρα χαπάκια για κάποιο καιρό και έμεινα έγκυος.

Το ότι έπαθα παλίνδρομη κύηση δεν είχε να κάνει τίποτα με την προλακτίνη.

Μια χαρά έμεινα έγκυος.

Πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει σε θεραπεία και μια χαρά θα μείνεις έγκυος. Κάνε και μια μαγνητική υπόφυσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή την ορμόνη την έχω και εγώ αυξημένη από τα 11 . Πήρα χαπάκια για κάποιο καιρό και έμεινα έγκυος.

Το ότι έπαθα παλίνδρομη κύηση δεν είχε να κάνει τίποτα με την προλακτίνη.

Μια χαρά έμεινα έγκυος.

Πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει σε θεραπεία και μια χαρά θα μείνεις έγκυος. Κάνε και μια μαγνητική υπόφυσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia 8elw ti voi8ia sas an mporeite fisika giati alliws 8a skasw.loipon..giro stis 17-23/10 itan oi meres pou eixa woriksia me ta klasika igra kai ta ponakia xamila.stis 24/10 arxise na ponaei to sti8os mou kai mexri simera exei pristei arketa kai episis exw dekata..ksexasa na pw oti periodo eixa stis 6/10 kai twra perimenw giro stis 4/11.alla apo ti triti exw kati tsimpimatakia xamila oxi omws oli ti mera pou kai pou me pianoun.ti mporei na einai vre koritsia:unsure: ??sos!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia 8elw ti voi8ia sas an mporeite fisika giati alliws 8a skasw.loipon..giro stis 17-23/10 itan oi meres pou eixa woriksia me ta klasika igra kai ta ponakia xamila.stis 24/10 arxise na ponaei to sti8os mou kai mexri simera exei pristei arketa kai episis exw dekata..ksexasa na pw oti periodo eixa stis 6/10 kai twra perimenw giro stis 4/11.alla apo ti triti exw kati tsimpimatakia xamila oxi omws oli ti mera pou kai pou me pianoun.ti mporei na einai vre koritsia:unsure: ??sos!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera ifigenia!!! kai bebaia na pas se endokrinologo kai grigora!!! oso pio grigora kaneis therapeia toso pio grigora tha erthei kai to nini!!!;) ;) :kiss: :kiss:

kalimera piki mou!!! ola auta pou les akougonte poli omorfa....einai sumptomata egkumosinis!!!! ;) ;) kane ligaki upomoni omos mexri 7-8/11 kai meta teeeeest!!!!;) euxomai to kalitero glikia mou!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera ifigenia!!! kai bebaia na pas se endokrinologo kai grigora!!! oso pio grigora kaneis therapeia toso pio grigora tha erthei kai to nini!!!;) ;) :kiss: :kiss:

kalimera piki mou!!! ola auta pou les akougonte poli omorfa....einai sumptomata egkumosinis!!!! ;) ;) kane ligaki upomoni omos mexri 7-8/11 kai meta teeeeest!!!!;) euxomai to kalitero glikia mou!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • είναι πολλά τα λεφτά η αλήθεια είναι!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Είδαμε τον σάκο που έχει μεγαλώσει πολύ και τον λεκιθικο ασκό. Εμβρυϊκά στοιχεία δεν είδαμε και καρδούλα, όσο και αν προσπαθήσαμε, δεν ακούσαμε.  Βέβαια δεν απογοητεύτηκα γιατί ξέρω πως είναι πολύ νωρίς ακόμα ( 5w 3d).  Μας είπε πως για τις εβδομάδες μας είμαστε πολύ καλά και πως θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη εβδομάδα. Αυτααα
    • Θα τα καταφέρετε γλυκιά μου, έχετε ήδη μια εγκυμοσύνη στο ιστορικό σας που αν θυμάμαι σωστά ήρθε σχετικά εύκολα. Θα ξαναγίνει το θαύμα όσο κι αν φαίνεται μακρινό τώρα. Στο λέω εγώ που η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρθε με τη μία με μετρημένες 3 επαφές σε ό,τι να ναι μέρες γιατί δεν είχα ιδέα από γόνιμες κτλ όταν ξεκίνησα. Κι όταν λοιπόν ξανα ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2023 πίστευα ότι θα έρθει εξίσου εύκολα. Δεν ήρθε όσο άμεσα όσο και την πρώτη φορά, αλλά πιστεύω πως όταν ήρθε τότε ήταν πραγματικά έτοιμο και το σώμα μου. Απ τον Ιούλιο μέχρι το Δεκέμβρη πέρυσι ο κύκλος μου είχε γίνει από 30-33 μέρες 26-27, η περίοδος μου άλλαξε τόσο πολύ, λες και ξαναγεννήθηκα ένα πράγμα. Από το Φλεβάρη και μετά νιώθω ότι επανήλθε το σώμα μου σε μια κανονικότητα, όχι όπως ήταν προ εκείνης της εγκυμοσύνης αλλά ήρθε σε μια αρμονία. Και τότε ήταν που ξαναέμεινα έγκυος. 1 χρόνο ακριβώς μετά την αποβολή. Καταλαβαίνω ότι ένας χρόνος σου ακούγεται τώρα ένας αιώνας, αλλά είναι η πραγματικότητα κάποιες φορές. Άλλες περιπτώσεις πετυχαίνουν άμεσα, όπως η @Elk, αλλες πιο μετά, ποτέ δε θα ξέρουμε το γιατί και το πώς. Το πιο σημαντικό είναι να μην αφήσετε αυτό το θέμα της σύλληψης να σας καταβάλει εσένα και το σύντροφό σου. Προσπαθείστε να εστιάσετε στους εαυτούς σας, κάντε βόλτες, εκδρομές ό,τι μπορείτε, να χαίρεστε αυτό που έχετε ήδη, ο ένας τον άλλο. Η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά ζήστε το παρόν - είστε μαζί, ε΄ιστε αγαπημένοι κι υγιείς. Αυτό ❤️
    • Κορίτσια δεν σας κρύβω,  εχθές το αγόρι μου την ώρα που με είχε αγκαλιά μου λέει λες να τα καταφέρουμε; και κείνος το σκέφτεται αρκετά,  τώρα θέλει να μιλήσουμε με κάποιο ανδρολογο μήπως υπάρχει σε εκείνον κάποιο θέμα,  έχει φοβηθεί κι εκείνος 
    • https://www.lifo.gr/various/blastokyttara-mythoi-kai-alitheies Βρήκα αυτό αλλά είναι του 2008 το άρθρο! Κι εγώ προς όχι τείνω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...