Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το mammyland συζητάει με την manoyla!


Βανια

Recommended Posts

ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΕΥΧΕΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με εκανες και δακρυσα μανουλα μου!!Πολυ συγκινητικη η ιστορια σου Ευχομαι ολα παντα στην οικογενεια σου να πηγαινουν μονο προς το καλυτερο!!!Να χαιρεστε την κορουλα σας και με το καλο το δευτερο μωρακι κοπελα μου!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣΤΕΡΕΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ!ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ,Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΑΕΙ!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manoula, και γω με την σειρα μου να σου πω καταρχας συγχαρητηρια για την 2η εγκυμοδυνη σου κ με το καλο να φερεις στον κοσμο κ το δευτερο μωρακι σου!!!Συγκινηθηκα πολυ με τα οσα περιγραφεις για την προσπαθεια αποκτησης της κορουλας σου...Σου ευχομαι να ειναι γερη κ να την χαιρεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα να σας ζησει η κουκλιτσα σας και με το καλο να υποδεχτεις στην οικογενεια σου το νεο μελος. ολα βολικα να σου ερθουν. μπραβο σου που μοιραστηκες την ιστορια σου μαζι μας, για να παιρνουν κουραγιο ολα τα κοριτσια που προσπαθουν. ειστε και οι δυο κουκλες (καλα η πιπιλα ολα τα λεφτα!!!!!!) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω!!!!!!!!Ευχαριστω!!!!!!Ευχαριστω!!!!!!!!Δεν εχω λογια ποια κοριτσια να σας πω με ολα τα καλα που μου λετε!!Ολα τα καλα του κοσμου να εχετε!!Τι αλλο ποια να πω;δεν περιμενα να με υποδεχτητε ετσι!!Με συγκινιτε πολυ!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) :) Παναγιώτα μου πολλά πολλά συγχαρητήρια καταρχάς για το χαρμόσυνο νέο και σου εύχομαι ολόψυχα ναπάνε όλα καλά. Αλήθεια σου λέω συγκινήθηκα τόσο πολύ!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ που σου γράφω πέρασα ούκ ολίγα μέχρι να κάνω τα άλλα δύο μου παιδάκια και μάλιστα στην μπέμαπα μου η γιατρός φώναζε όταν το έμαθε. Αλλά με την βοήθεια και την στήριξη και από τον άνδρα μου και από την γιατρό μου και από τους γονείς μας τα κατάφερα. Οπότε εύχομαι και σε όσες δεν ατ αέχουν καταφέριε μέχρι τώρα να μην το βάζουν κάτω και να έχουν πάντα θετική σκέψη ακόμα και στα δύσκολα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου ετσι ειναι!!Εαν δεν εχεις και συμπαρασταση απο τους δικους σου τι να κανεις μετα;Σου ευχομαι παντα ευτυχια με την οικογενεια σου και προ παντον υγιεις:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Παναγιώτα , με έκανες πάλι να κλάψω, είσαι υπέροχη!!! Να σε έχει ο Θεός πάντα καλά εσένα κ την οικογενειά σου!!! Φιλιά στο Ρουμπιανάκι το μοντέλο κ στο σποράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσα μου….γλυκιά μου Παναγιώτα ……. Είμαι σίγουρη πως με την ιστορία σου θα δώσεις θάρρος και κουράγιο σε πολλές κοπέλες που προσπαθούν……………

Ο θεός σε αντάμειψε για τις δυσκολίες που είχες στο πρώτο σου μωράκι, την κούκλα Ρουμπιάνα, με το να σου χαρίσει έτσι απλά και απλόχερα το αδερφάκι της :) ………. Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου και όσο για τις οικονομικές δυσκολίες, ¨έχει ο θεός¨, έτσι και αλλιώς το ψευδώνυμό σου τα λέει όλα, είσαι ¨ manoyla¨ θα τα καταφέρεις :) :) :) ……

Φιλιά πολλά…θα τα λέμε :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου συγχαριτηρια πραγματικα για την δυναμη που εδειξες σε ολα οσα σου συνεβησαν.Πραγματικα με σιγκινησες.Με το καλο να ερθει και το δευτερο μωρακι σου και ειμαι σιγουρη πως εισαι μια καταπλικτηκη μανουλα.Και παλι ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ αυτό το άγχος. Δεν αντέχω άλλο πώς έχουμε καταντήσεις έτσι να μην μπορούμε να ηρεμήσουμε καθόλου.

Manoyla να σου ζήσει η οικογένεια σου . Και... δώσε ένα φιλάκι στο μωράκι σου..

Πολύ συγκινήθηκα Σας εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!:laugh:

Δεν τα ήξερα τα ευχάριστα!Με το καλό γλυκιά μου να υποδεχτείτε και το δεύτερο παιδάκι σας και η Ρουμπιάννα το αδερφάκι της!:P Συγχαρητήρια και για την όμορφη και συγκινητική συνέντευξη που έδωσες.

Νομίζω είσαι ένα μεγάλο μήνυμα αισιοδοξίας για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν:)Η έλλειψη άγχους τελικά,φέρνει τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Να έχεις μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ εγκυμοσυνη,να προσέχεις τον ευατό σου και να ολοκληρωθεί η οικογενειακή σας ευτυχία με ένα υγιές μωράκι!

Φιλάκια πολλά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου με συγκίνησαν τόσο πολύ τα λόγια σου..όλο γλύκα κ καλοσύνη.

Ο Θεός να σας εχει καλά όλους κ με το καλό να γεννηθεί κ το δεύτερο μωράκι σας!!Σ΄αγαπώ πραγματικά πολύ.χχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου παναγιωτα σου ευχομαι ολα να πανε καλα στη ζωη σου,να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλο και το δευτερο νινακι σου!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες ευχουλες και απο μενα!!!!!

Καποια στιγμη ερχεται η ωρα που οτι σου "χρωσταει" η ζωη στο δινει πισω απλωχερα!!!!! Ετσι δεν ειναι;;

Ειναι πολυ ομορφη η ιστορια σου και με διδαγματα για πολλες απο εμας!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

παναγιωτα μου με την ιστορια σου μας συγκινησες πολυ. μπορει να περασες πολλα αλλα η ρουμπιαννα και η δευτερη εγκυμοσυνη ειναι ενα δωρο που σου εδωσε ο θεος για την ολη ταλεπωρια. σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου και να φερεις στην ζωη ενα υγιεστατο μωρακι. να χαιρεσε την οικογενεια σου και να εχετε παντα μονο χαρες και αγαπη. η ιστορια σου θα δωσει σιγουρα μεγαλο κουραγιο σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να αποκτησουν ενα μωρακι. φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα σε έχω χασει.. εχω περασει απο τις αγωνιες και τις χαρες της πρωτης εγκυμοσυνης και θεωρουσα οτι ειχαμε μια απο τις πιο καλες σχεσεις.. παλια μελη και οι δυο!! χαιρομαι που ακουω οτι ενα δευτερο μικρο ηρθε να προστεθει και να ολοκληρωσει την ευτυχια της οικογενειας σας.. ευχομαι να πανε ολα καλα.. χαρηκα για σενα!! χχχ συγχαρητηρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραίο αυτό με την συνέντευξη.

Παναγιώτα να είσαι πάντα ευτυχισμένη και εσύ και όλη σου η οικογένεια.

Με το καλό να δεχτείτε και το νέο μέλος !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σου εύχομαι και εγώ τα καλύτερα.

Πράγματι πολύ συγκινητική η ιστορία...

Μπράβο σου Παναγιώτα μου --- manoyla...

Πήραμε όλες ένα μεγάλο δίδαγμα με όλα αυτά ....

Να έχεις μια υπέροχη ζωή !

Φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...