Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το mammyland συζητάει με την Anastacia!


lena

Recommended Posts

Όνομα: Αναστασία Μαραγκουδάκη

Ηλικία: 27

Οικ. Κατάσταση: παντρεμένη και έχω αποκτήσει μια κόρη!

Τόπος κατοικίας: Ένα χωριό έξω απο την θεσσαλονίκη!!!

Επάγγελμα: Άεργος γεωλόγος!

 

- Αναστασία πες μας λίγα λόγια για τον εαυτό σου.

Αρχικά να σου πω "ευχαριστώ" για την πρόταση αυτή! Έπειτα να αναφέρω οτι δεν φημίζομαι για την λακωνικότητα μου!!! Θα προσπαθήσω όμως να μην παρεκτραπώ!

Είμαι η μαμά της Άννυ,κατα κόσμον τσαχπίνα!!! (άν είχα φατσούλες θα έβαζα αυτήν με τη γλώσσα έξω!!!)

Παντρεμένη εδω και 2,5 χρόνια με τον Ανέστη!

Είμαι 27 ετών και έχω σπουδάσει Γεωλογία! (μη μου κάνεις καμία ερώτηση, δύσκολα θα σου απαντήσω!!)

Ζούμε σε ένα χωριό έξω απ'την Θεσσαλονίκη! Εγώ βέβαια λατρεύω την πόλη μας και πολύ θα ήθελα να ζώ εκεί, όμως... Το χωριό υπερτερεί σε πολλά και σίγουρα το θεωρώ ιδανικό περιβάλλον για να μεγαλώσεις ένα παιδί!

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έκπληξη!!!!! Δημοσιεύω την συνέντευξη της Αναστασίας!

Αναστασία μου ότι καλύτερο σου εύχομαι για σ' ένα και την οικογένειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκπληξη!!!!! Δημοσιεύω την συνέντευξη της Αναστασίας!

Αναστασία μου ότι καλύτερο σου εύχομαι για σ' ένα και την οικογένειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου πολύ γλυκια η συνεντευξη!!!

Ειδικα εκει που περιγράφεις τη γέννηση της Αννυς!!! :kiss::kiss:

Να εισαι παντα καλα και να χαίρεσαι την πολύ όμορφη οικογενειά σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: καλα τι πλασμα ειναι αυτο? γλυκια που ειναι!!!! το μονο που μου εκανε τρελη εντυπωση ειναι το ποσο λιγομιλητη ειναι! χιχιχι

:kiss: να χαιρεσαι την κουκλαρα σου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τις συνεντεύξεις

που γελας (με το χιούμορ!)

δακρυσμένη (από την περιγραφή!)...!

Γεωλόγε μου εσύ,

με τις φατσούλες, το «θα ζήσω γιατρέ μου»

το φαγητό στον φούρνο,

τον Ανέστη που «έχασε» το γεγονός, την μαυρούλα κόρη σας...

...!!! Φοβερή είσαι!

Να χαιρόσαστε την τσαχπινΑννυ σας

κ να την γεμίζετε πάντα με φιλιά, αγκαλιές

κ την λατρεία σας, να είναι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

Το ότι είσαι ερωτευμένη και με τον άντρα σου

αλλά κ με το μωρό σας το ήξερα,

το ότι είσαι ...θεοπάλαβη όμως , τώρα το κατάλαβα... Χαχαχα!

Σας εύχομαι να κάνετε κ αλλά υγιή παιδάκια σύντομα

κ να πλυμμηρισει το σπίτι από την αγάπη σας για τα ...μπεμπάσια!!!

((σ.σ. μπεμπέ+κεράσια=μπεμπάσια!))

Εισαι φοβερή. . . (κ εγώ «αδερφή» χαχαχα!)

Συγχαρητήρια κ για τις πανέμορφες φωτό σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και δεν εχουμε μιλησει ποτε συγκινηθηκα πολυ ετσι οπως τα περιγραφεις ολα.ομολογω με εκανες να ζηλεψω :P με την καλη εννοια φυσικα,μακαρι να ζησω και εγω συντομα αυτο το θαυμα!να σου ζησει το αγγελουδι σου υγεια και ευτυχια να εχει παντα.α εχουμε και την ιδια ημερομηνια γεννησης μονο με διαφορα χρονολογιας :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου Αναστασια....

Δεν εχα αδικο τελικα...οπως το ιδιο ομορφο ειναι να σας βλεπω μαζι,ετσι ειναι και να σας διαβαζω...αγαπη τρυφεροτηταα απλοτητα ομορφια...ενα δεσιμο ολο γλυκα!Μια οικογενεια με ενα μεγαααλο χαμογελο ευτυχιας!

Μια μανουλα με μια τεραστια αγκαλια,μια τσαχπινα Αννυ και ενας γλυκος μπαμπας!

Σας αγαπαμε που Αναστασια και Αννυ μας!

χαμογελο ευτυχιας και δακρυα συγκινησης!!

τα φιλεναδακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοίγω το μαμμυ και το πρώτο πράγμα που βλέπω είναι η τρελλόφατσά σου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό θα έχουμε τώρα δηλαδή;;;;;;;;;

:P:P:P:P

Κοριτσάκι μου γλυκό να σαι πάντα καλά!!!

Χαίρομαι πάρα πολύ που ήρθες στο 'δρόμο' μου....

Μάλλον ήταν γραφτό να γίνει!!!!

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι (οικογενειακώς) γεμάτοι ζωντάνια και υγεία!!!!

Η Άννυ είναι πολύ τυχερή που σ'έχει μανούλα!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με μεγάλη μου χαρά,ανοίγοντας την αρχική σελίδα του μάμμυ, βλέπω την καρακουκλάρα του μάμμυ Αναστασία και την αξιολάτρευτη τσαχπινούλα Άννυ!!! Εννοείται μπήκα τρέχοντας να τη διαβάσω...

Στη συνέντευξη αυτή αποτυπώνεται με σαφήνεια όλα όσα είναι το Αναστασάκι μας!! Μια γλυκιά σύζυγος, μια ΑΞΙΑ μάνα, μια έξυπνη, αυθόρμητη γυναίκα.... και πάνω απ 'όλα ένας αυθεντικός χαρακτήρας!!!

Αναστασάκι μου γλυκό να χαίρεσαι την κορούλα σου και τον αντρούλη σου και αυτοί να χαίρονται εσένα!!! Είσαι ένας αξιολάτρευτος άνθρωπος με σπάνια ποιότητα χαρακτήρα!! Στο ' χω ξαναπεί και μπορώ να το ξαναπώ άλλες τόσες!!! :P

Δάκρυσα με την περιγραφή της γέννησης της τσαχπινούλας σου.... Γέλασα με το πηγαίο χιούμορ σου.... πήρα ως παράδειγμα την επιτυχία σου στον θηλασμό.... Αυτό που μου μεινε τελειώνοντας, ένα χαμόγελο γλυκό... Μια εικόνα ζεστή και τρυφερή της οικογένειάς σου! Μπράβο σας κορίτσι μου!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ό,τι επιθυμείς να σου δοθεί απλόχερα στη ζωή σου!! Με το καλό και το δεύτερο ή και το τρίτο νινί! Εχεις πολλή αγάπη να δώσεις... φτάνει για όσα και να κάνεις! :)

Φιλάκια πολλά, πολλά!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΑΚΡΥΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΣΟΥ

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου φοβερή συνέντευξη...

Και γέλασα...και δάκρυσα...

Να σου ζήσει η κουκλιτσα η τσαχπίνα!!!

Να είστε πάντα αγαπημένοι με τον αντρούλη σου!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

" Ήρθες αγάπη μου! Παιδί μου, κορούλα μου!! Ήρθες και όλα είναι καλά! Μην κλαίς μωρό μου, εδώ είναι η μανούλα!"

με εκανες να δακρυσω :blush::blush::blush::blush:

πραγματικα απο τις πιο γλυκιες συνεντευξεις του μαμυ :)

να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

πολλα φιλια στην τσαχπινα σου :kiss::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι παρα πολυ που σε "γνωρισα" Αναστασί μου !

Εισαι φοβερά ζεστός και τρυφερος ανθρωπος , βεβαια δεν σου λειπει η τρέλα και το χιουμορ καθολου !!!

Φιλια πολλα σε ολους σας , να καμαρωνετε παντα το στολιδι σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι κλαιω... Αμαν ποτε θα φυγουν αυτες οι παλιοορμονες? Η μηπως ειναι η υπεροχη κοπελα που μολις διαβασα την συνεντευξη της!!! Σε παρακαλω δωσε ενα γλυκο φιλι στο λαιμουδακι της τσαχπινας απο μενα... Απο την θεια Αννα να της πεις κι ας μην με ξερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mου "καθισε" το ελιοψωμο στο λαιμο! :laugh: :laugh: :laugh:

Δεν τα περιμενα τοσο ομορφα λογια....

Παω να πιω νερο...κ θα επανερθω (φυσικα :P ) για περισσοτερα...

Σας ευχαριστω......

Πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ!(ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ!)ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ! ΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...