Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ 2011???!!


Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ αννα κ. για την αμεση απαντηση! κοιτα εμεις τον τελευταιο χρονο εχουμε κανει ολες τις εξετασεις , τωρα ο αντρας μου θα επαναλαβει το σπερμοδιαγραμμα. ελπιζω να μην χρειασει να ξανακανω τις ιδιες, ειδικα την σπαλπιγγογραφια, για ηπατιτιδα κλπ δεν εχουμε κανει ποτε τιποτα. Το ξερω θα μου τα πει ολα ο γιατρος αλλα απο εσας ειναι καπως καλυτερα να τα μαθαινω, η εμπειρια ειναι πολυ σημαντικη!καλες γιορτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia mou epitelous vrika anthrwpous pou miloume tin idia glwssa :lol::lol::lol: oi alloi nomizoun milw kinezika :lol: na rwtisw to katerinaki mou ti einai to NK ??? :roll: kai me tin katastoli pou xekinw twra exei katholou symptwmata???? skorpina mou eisai paradeigma pros mimisi!!! bravo koritsaki mou o theos na sou dinei dynami kai meis tha maste mazi sou gia na akousoume ta efxarista afti tin fora!!! ti protokolo sou eipe na kanete o neos giatros?? ti farmaka sou edwse???? re paidia afti i thromvofilia akougete poly apo oles tis kopelles!! kanonika eprepe nomizw na ginete se oles oses pame prin tin prwti exwswmatiki!!!

telospantwn egw thelw kai anypomonw na mpei o kainourgios xronos gia na kanw tin prospatheia mou!!!!!!! kai meta mia mia oles mas na leme oti petyxameeeeeeee!!! kissessss :D

KOPELA MOU THA KANW VRAXY PRWTOKOLLO, ME PUREGON KAI DARONDA, THN PRVTH FORA EKANA TO PRWTOKOLLO TOU ANTAGWNISTH, XALIA MAVRA ME LIGA LOGIA EPATHA YPERDIEGERSH, OI ALLES 2 PROSPATHEIES HTAN ME KATEPSYGMENA EMVRYA STHN DEYTERH EMEINA EGKYOS ALLA APEVALA STHN EKTH EVDOMADA OPOTE DEN MPOROUN NA MOU POUN TON LOGO POU DEN EPIASAN OI ALLES 2 GIATI EXOUN WS PATHMA OTI EMEINA MIA FORA EGKYOS KAI ETSI APALLASONTE APO TIS EYTHINES, TELOS PANTON MAKRIA APO EMAS,DEN YPARXEI PERIPTWSH NA KSANAPATHSW TO PODI SAYTO TO KENTRODEN EMEINA KATHOLOU EYXRISTHMENH APO TON GIATRO KAI TO PROSWPIKO TOU, TWRA GIA THN THROMVOFILIA O GIATROS POU PHGA TWRA MOU EIPE NA THN KANW APO THN STIGMH POU EIXA MIA APOVOLH KAI 2 APOTYXIES KAI PISTEVW KAI PREPEI NA GINETE POLY GRHGOROTERA KAI OXI NA FTASOUN STO DIKO MOU SHMEIO, SE LIGO THA PAW NA DWSW AIMA KAI SE 10-15 MERES THA EXW TA APOTELESMATA, ELPIZW NA VGOUN KALA. AYTA HTAN TA DIKA MOU, KALH EPITYXIA SE OLES KSERW PWS EINAI POLY DYSKOLH FASH ALLA APO THN STIGMH POU DEN MPOROUME NA KANOUME KATI ALLO PROSPATHOUME, EGW MONO POU SKEFTOMAI OTI SE LIGES MERES PREPEI NA KSEKINHSW PALI THN DIADIKASIA MOU ERXETE NA VALW TA KLAMATA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina mou emena epeidi einai i prwti mou fora exw mia anestisia na to pw..... agnoia na to pw..... xara na to pw..... anypomonisia na to pw..... den exw idea pws na to pw.... vasika egw kai o antras mou den skeftomaste katholou to endexomeno tis apotyxias kai den xerw to giati :roll: elpizw afto na mou vgei se kalo giati tha to spasw to kefalaki mou kai to diko tou meta :lol::lol: twra omws skorpina mou kai sy pou glytwses ap ton trello pou emplexes ola tha pane kala!!! mazi tha to perasoume ki afto!!! twiggy mou kalosorises kai efxomai na min xreiastei na xekiniseis kan kai na sai eggyoulla twra ton genari!!! egw tha sou protina na kaneis oooooti exetaseis akous apo oles mas kai apo tous giatrous oti xreiazonte gia na sai xalari kai etoimi oti ola einai entaxei gia na kaneis tin exwswmatiki!!egw xekinw se 14 meres me eneseis gia to makry protokolo kai otan dw xana tin akatanomasti eneseis gia diegersi kai meta wolipsia an me axiwsei o theos na xw ikanopoiitiko aritmo warion kai na kanoume ta emvriakia mas!! pou tha ta kanoume giati den dexomai ARNITIKES APANTHSEIS EGWWW :lol: me fovithike kai o giatros!! tosi sigouria sou leei afti den mporoume na kanoume lathos :D egw kai oles mas tha kanoume ta sporakia mas ton genari etsi gia na mpei o xronos swstaaaa :D oso gia to oti einai dyskoli i diadikasia einai alitheia twiggy alla na skeftese pws an san apotelesma olwn aftwn exeis to mwraki sou aggalitsa tote ta xehnas ooola!! to mammyland kai ola ta koritsakia mou edw me ekanan xefteri se afta kai me agapi me voithisan na mpw se afti tin diadikasia kai na antexw!!! oso gia tin douleia meta tin emvriometafora kalytera na xekourazese gia na kaneis pio efkoli tin emfytefsi!!! afta xerw kai elpizw na voithisa ligo!! oti allo thes emeis edw!!! skorpinaki mou tha petixeis giati axizeis kai to xereis xxxxxxxx nikol mou eisai poly kali kai o theos se antamivei gia ola osa mas les kai mas voithas :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol mou eisai poly kali kai o theos se antamivei gia ola osa mas les kai mas voithas :D

Κοριτσάκι μου καλό τα έχω περάσει και σας καταλαβαίνω ακριβώς πως νοιώθετε, εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου το νέο έτος να σας φέρει απο ενα και δύο μωράκια.

twiggy μου θα ξεκινήσεις χωρίς να σκέφτεσαι όλα αυτα, η κάθε μέρα που θα έρχεται θα περνάει τόσο γρήγορα που θα τελειώσεις πριν το καταλάβεις. Ανάλογα το πρωτόκολλο θα κρατήσει κ τις αντίστοιχες μέρες. Γνώμη μου επειδη έκανα το αντίθετο , όσο μπορείς μη το πεις σε πολλούς γιατί εγω ψιλοβασανίστηκα σε αυτη τη 3η. Υπήρξε τόση επιμονή κ πίεση καθημερινή απο κάποια φίλη που το ενδιαφέρον της με εξάντλησε. Κάθε μέρα μέχρι κ τη χοριακή με έπαιρνε τηλ. με αποτέλεσμα να μη μπορώ να το ξεχάσω.........Είμαι σίγουρη ότι είχε καλές προθέσεις αλλα αν δεν έχεις περάσει μια κατάσταση δεν μπορείς να βοηθήσεις τον άλλο ίσα ίσα τον αγχώνεις.

Φιλάκια αγαπούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN MPOREITE NA FANTASTITE TI EGINE XTES!!!!!!!! LOIPON..... PIGA ME THN ADERFI MOU GIA PSWNIA H OPOIA EMEINE EGGYOS ME THN PRWTH 35 XRONWN KAI TO MWRAKI THS TWRA THA GINEI ENOS XRONOU!!!!! OTAN GENNISE PAREPIPTWNTOS HMOUN DIPLA THS :o:lol: LOIPOOOON. VLEPW MIA KOPELLA ME ENAN GIO 11 XRONWN OPWS TON DIKO MOU GIO, ENA MWRAKI 9 MHNWN NA TO KRATA KAI HTAN 6 MHNWN EGGYOS!! KATALAMVAINETE TRELLATHIKA KAI THS EIPA BRAVOOOOO TELEIA EINAI TA MWRAKIA SOU KAI MOU LEEI "DEN THA TO PISTEPSEIS! EIXA TON GIO MOU 11 XRONWN OPWS TON DIKO SOU KAI 8 XRONIA ME 3 EXWSWMATIKES TELIKA EMEINA EGGYOS ENW MOU ELEGAN OTI TIS 2 PRWTES EKANA YPERDIEGERSI EIXA EKATON WARIA KAI MOU EVAZAN ARISTIS POIOTITAS EMVRIAKIA MEXRI KAI 4. THN 3 FORA ALLAXA GIATRO KAI MOU EVALE APLA 2 ENESEIS EKANA 3 WARIA KAKHS POIOTHTAS KAI EIPAME DEN PEIRAZEI THA TA VALOUME KAI TELIKA XAPLWNA 15 MERES KAI EMEINA EGGYOS DIDIMAKIA!! TO ENA TO EXASA TO ALLO EMEINE!!! META OTAN TO GENNHSA DEN PROSEXAME GIATI MOU ELEGAN DEN KANW GIA 8 XRONIA KAI TELIKA ENW HTAN 3 MHNWN TO MWRAKI POU GENNHSA ME EXWSWMATIKH EMEINA EGGYOS FYSIOLOGIKA!! ENW H ADERFH MOU POU EINAI PIO MEGALH MOU EMEINE AMESWS EGGYOS!!!!!""" PAIDIA HTAN SAN NA AKOUGA THN ISTORIA THS ZWHS MOU :o LEW AFTHN THN KOPELLA O THEOS THN ESTEILE STON DROMO MOU!!!! THA XALARWSW OPWS PANTA DHLADH ME TIN ANESTHISIA POU ME DIAKATEXEI KAI GW THA MEINW EGGYOS H PRIN PAW GIA EXWSWMATIKH HHHH ME THN EXWSWMATIKH TON GENARIIIII!! E MAAAA!!! META APO 11 XRONIA THA KANW ENA MWRAKI!!!! KAI DYO MHN SOU PW!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: O THEOS XEREI APLA MOU DINEI ENA MATHIMA EGGRATIAS :lol: TO PIASAAAAAAAAAA TO NOHMAAAA :lol::lol::lol::lol: GI AFTO OLES NA XERETE OTI KAPOTEEEE THA TA KATAFEROUMEEE!! TA FILIA MOU!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Mem μου όλα έχουν γίνει, απίστευτη η ιστορία της, ευχομαι απο καρδιάς να γίνεις μανούλα με το νέο έτος. Ετσι να είσαι αισιοδοξη και πάνω απο όλα χαλαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν εχω καμια εμπειρια εξωσωματικής..μπαινω να ευχηθώ καλή επιτυχια στις κοπελες που θα ξεκινησουν απο Ιανουάριο..ευχομαι ο θεος να σας δωσει 1 και 2 και οσα θελετε εμβρυακια στις κοιλίτσες σας και να σςαα γεμισουν ευτυχια!

Να εχετε πιστη και ολα θα γινουν :) ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MEM παρομοια ιστορια ειχα κι εγω στην οικογενεια μου!!!!

Η ξαδελφη μου γεννησε διδυμακια μετα απο προσπαθειες εξωσωματικης κ ενα χρονο μετα τα διδυμα στα καλα καθουμενα εμεινε εγκυος φυσιολογικοτατα (ασχετα με την καταληξη :( ).....

Ολα ειναι πιθανα και ολα γινονται...! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα!!!!!

Φραουλιτσα εμενα στα συστατικα γραφει 100μγ ρεσβερατρολη και 200 πολυγονιουμ..

ΔΕν ξερω ακριβως να σου πω αν ειναισωστο!!Παντως ειναι της σολγκαρ και εχουν περιπου 40 ευρω!!Να πινεις 1χ3 Πρωι μεσημερι Βραδυ..

Πριν να ξεκινησεις, θα κανεις καταστολη??Εγω ειχα κανει στα Φετακια μου..να χεις κανει μια επαναληψη των Νκ!!Κ συνεχισε την μεχρι τη χοριακη..Αν πριν ξεκινησεις εχουν πεσει στα φυσιολογικα τοτε να πινεις 2 την ημερα!!

Μεμ μου εγω επινα στανταρ Φιλισιν εδω και 1 χρονο..και σιδηρο..σιγουρα πρεπει να ξεκινησεις το Φιλισιν..εγω πινω 2 την μερα μεσημερι Βραδυ..Αν νιωθεις αδυναμη να ενημερωσεις κ τον γιατρο σου!!!

Φιλακιααααααααααααααααααααα

κατερινακι μου τελικα ο γιατρος μου ειπε να πιω την φολιφερ που ειναι ιδια με την δικη σου απλα εχει και σιδηρο μεσα.και πηρα και την ρεσβερατρολ σολγκαρ!!!!! καλα ελεγες!!! γιατρος εγινες με ολα αυτα :P

δεν πειραζει που θα τα περνω ολα μαζι ετσι??? δεν ειχες παρενεργειες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOL TOURISTRIA KAI LOLLIPOP SAS EFXARISTOUME POU EISASTE DIPLA MAS!! O THEOS NA SAS EXEI KALA!!!!!! RE PAIDIA PERNATE OLES ASPIRINI MAZI ME OLES TIS VITAMINES KAI TA FARMAKA AFTA?????? POLLA MOU FENONTE :o:?:roll: DEN XERW!! PERNA VITAMINI FOLIFER ME SIDHRO, RESVERATROR SOLGAR FYTIKA EINAI AFTA, TA CYCLACUR POU RYTHMIZOUN TON KYKLO MOU KAI TWRA MOU EIPE GIA ASPIRINI!!!! FARMAKEIO EGINA!!! THA ME PEIRAXOUN LETE??? POTE DEN PINW FARMAKA :lol: FOVAMAI NA TA PIW :roll: KATERINAAAAAA NIKOOOOL LOLIPOP TA FWTA SAS :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜEM ασε τις ευχαριστιες καλο μου...εκει που ησουν ημασταν κι εδω που ειμαστε θα ερθεις (κι εσυ και ολα τα κοριτσια) ;););););););););)

Εγω στην τελευταια προσπαθεια με κατεψυγμενα(σε φυσικο κυκλο) επαιρνα μονο ουτροτζεσταν..τα ξεκινησα πριν την εμβρυομεταφορα κ τα σταματησα στο τελος του 3ου μηνα (αν θυμαμαι καλα).

Παντως η ασπιρινουλα ειναι πολυ συνηθισμενη...οσο για τα υπολοιπα φαρμακα τα δινουν αναλογα την περιπτωση της καθε μιας! Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και μην ανησυχεις καθολου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: lolipop kathe fora pou paw na diavasw ti mou grafeis ta matia mou einai stramena stin koilitsa sou!!!! tin latrevw!!! se efxaristw gia ta logia sou kai pou emeines edw mazi mas!!!! kalo xrono me ta mwrakia sas aggalia kai se oles oses perimenoume kali epitixiaaaaaaaaaaa!!!!!! filakia glykes!!!!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali xronia se oles koritsia kai o kainourios xronos na mas ferei polla mwrakia, egw simera phra tis eksetaseis tis thromvofilias kai einai arnhtikes epitelous akousa kai ena kalo neo kai twra tha ksekinhsw me akomh kalyterh psyxologia,se 3 evdomades ksekinaw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα πως ειστε σημερα?Ελπιζω καλα και με διαθεση ανεβασμενη!!Καλη χρονια να εχουμε και πολλες επιτυχιες!!Ποια μπορει να κανει μια λιστα με αυτες που ξεκινουμε Ιανουαριο?Αντε να φερουμε γουρι στο φορουμ!!Ειμαι εγω σιγουρα,το συννεφακι και το μαρικακι.Ξεκινω την παρασκευη με την καταστολη....αχ εφτασε η στιγμη επιτελους,μα πως περασε ο καιρος!!πειτε μου καλη επιτυχια :D:D νομιζα το καλοκαιρι μετα την αρνητικη χοριακη πως δεν περνουσε ο καιρος με τιποτα,μου φαινοταν ατελειωτες οι μερες και πως δεν θα εφτανε ποτε αυτος ο μηνας!!Ελεγα πως δεν εχω κουραγιο και δυναμη να αρχισω παλι απο την αρχη,αλλα ευτυχως ολες σας(και σας ευχαριστω θερμα γι αυτο)μου δωσατε δυναμη και θαρρος.Να ειστε καλα κοριτσια που με κανατε να χαμογελω ξανα και το κυριοτερο....να γελω και παλι με τα αστεια σας(ζαχα για σενα ειναι κυριως αυτο).

Καλη αρχη λοιπον σε ολες μας καλη επιτυχια και μπολικα τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά σε όλες μας!!!!

Το 2011 να μπει με το δεξί και να έχουμε πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις. Εμάς στην Αθήνα μας έκανε ποδαρικό ένας μπόμπιρας 1,5 χρονών. Ελπίζω να είναι σημαδιακό... ;);););););)

Εάν κάνετε λίστα, εγώ βρίσκομαι ήδη στην 4η ημέρα των ενέσεων (ξεκίνησα με Daronda και συνέχισα με Daronda και Altermon 450ml). Αύριο πηγαίνω για τον πρώτο υπέρηχο και εξετάσεις αίματος.

Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia m glika kali epitixia se oles oses tha arxisete diadikasia exwswmatikis!

ola na pane kala kai na xete to pothito apotelesma p toso epithimeite:)

i exwswmatiki einai mia poli omorfi diadikasia pistepste me:)

kali arxi kopelitses m kai O THEOS KAI H PANAGIA mazi sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα (η καλημερα), δεν εχουμε ξαναμιλησει, αν και ειμαι παλιο μελος ειχα διακοψει για λιγο καιρο και επεστρεψα προσφατα. Ο λογος; Πρεπει κι εγω να υποβληθω σε εξωσωματικη. Λιγο πριν τις γιορτες λαβαμε τα δυσαρεστα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα που εκανε ο αντρας μου και ο γιατρος ειπε να κανουμε εξωσωματικη αμεσα. Εχουμε ξεκινησει εξετασεις, επεμβασεις και προσπαθειες εδω και 2 χρονια, τελος οι πειραματισμοι και η αναμονη, ωρα για δραση. Σκεφτομαστε το Αλεξανδρας, γι αυτο και ζητουσα πληροφοριες σε αλλο post, και θα παρω το συντομοτερο δυνατον για να κλεισω ραντεβου, αλλα δεν εχω καταληξει σε γιατρο ακομη. Αν εχετε καποιες πληροφοριες σχετικα μ'αυτο θα ηθελα να τις ακουσω, γιατι οι πολυ ευγενικες κοπελες που μου απαντησαν δεν ηξεραν σχετικα αλλα μου εδωσαν γενικοτερες πληροφοριες. Κι εμεις λοιπον ξεκιναμε προσπαθειες οσο συντομοτερα γινεται!Καλη επιτυχια σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!! Νέο μέλος στο forum και νέο μέλος και στις εξωσωματικές :lol: Κι εμείς ξεκινάμε την πρώτη μας προσπάθεια με ανταγωνιστή!! Περιμένουμε την περίοδο από την επόμενη βδομάδα για να ξεκινήσουμε! Ανυπομονώ!!! Νιώθω ότι επιτέλους είμαι πιο κοντά από ποτέ στην πολυπόθητη εγκυμοσύνη και έχω μια γλυκιά αγωνία.. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas LIANAKI VASILIKI MARIKAKI BARCELONITA KAI SYNNEFAKI KALHHHHH XRONIA!!!!! XEKINW DEFTERA ENESEIS KAI GW BARCELONITA MOU GIA KATASTOLH!! KAI SY TO MAKRY PROTOKOLLO KANEIS E???????!!!! MAZI THA PERIMENOUME APOTELESMATA XORIAKHS :):D ANYPOMONW KAI GWWWWWWW POLY!!!!!!!!!!! KORITSAKI MISSSSSSSS UUUU!!!!!!!!!!!!!! GIA SAS NEA MELH KALOSORISATE STHN PAREA MAS!!! EDW VRISKOUME ELPIDA KAI PARIGORIA :lol: KATALAMVENOMASTE :D KALO XEKINIMA NA XOUME OOOOOLES FILAKIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια και θετικα αποτελεσματα!! vassiliki κι εγω πρωτη φορα θα κανω εξωσωματικη ελπιζω και τελευταια! τελος γεναρη μαλλον ξεκιναμε...αλλα εγω στο Ελενας, δεν γνωριζω για το Αλεξανδρας αν και εχω ακουσει πολυ καλα λόγια. ευχομαι να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συναγωνίστριες καλημέρα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε όλοι.Επειδή έχω καιρό να ''μπώ'' θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τα λόγια συμπαράστασης...katerina... σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου ;) Εγώ ξεκινάω τέλη Ιανουαρίου οπότε έχω λίγο καιρό ακόμη :lol: πολλά φιλάκια σε όλες σας και καλή αρχή ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...