Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

καλησπερα κ απο μας...

παρα το κρυο εμεις πηγαμε βολτιτσα...βεβαια ηταν πολυ καλα ντυμενο το μωρακι μου.σκεφτηκα οτι αφου δεν εχει κατι αλλο παρα μονο μυξες οι οποιες οφειλονται στην υγρασια δεν υπαρχει λογος να μαραζωνει στο σπιτι κοιτωντας απο το παραθυρο εξω...κ την ντυνω καλα κ παμε κουνιες..βεβαια δεν κανουμε πολλα πραγματα κ δεν τρεχουμε...απλα για να αλλαξουμε λιγο τον αερα μας..

βαγκ ηθελα να σε ρωτησω για τον αλλεργιολογο αν σας εδωσε εξετασεις κ τι φαρμακα ειναι αυτα που πηρε η μικρη.το σκεφτομαι κ εγω να την παω απλα δε θελω να την ταλαιπωρησω με εξετασειςκ τετοια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επιδη οταν πηγαμε ηταν χαλια, την εδωσε μονο φαρμακα. μασκα αερολιν και φλιξοταϊτ, ή καπως ετσι, ενα σπρει για τη μυτη, δε θυμαμαι ονομα, και σιροπι αεριουσ. ειπε μετα τις γιορτες που θα ειναι καλα να την παμε να τα γραψει και τα 2 εξετασεις αιματος. επιδη ειναι πολυ μικρα δεν μπορει να τους κανει τα δερματικα τεστ.

ειναι να παμε και στην παιδιατρο να κανουμε το μμρ το εμβολιο. να δουμε ποτε θα αξιωθουμε να παμε...

εδω εχει 2 ωρες που ψιλοχιονιζει! πολυ ψιλα... σαν να πεφτουν σκουπιδακια απο τον ουρανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

τι καιρό έχετε? Εδώ ρίχνει χιονόνερο κι έχει ψοφόκρυο, στον Πολύγυρο χιονίζει από το πρωί, μακάρι να ρίξει λίγο κι εδώ!

Vagman στην Θεσ/νίκη χιονίζει ε? Η αδερφή μου, μου είπε το πρωί ότι έριχνε κατά διαστήματα. Το θέμα με το τζάκι είναι πολύ πονεμένη ιστορία...τσακώνομαι συνέχεια με τον άντρα μου να μην το ανάβει γιατί κι εγώ έχω ακούσει ότι δεν κάνει για το μωρό αλλά αυτός ούτε που το πιστεύει και ούτε που μ'ακούει. :evil: Και με την κρισάρα που περνάμε είναι μια λύση για να εξοικονομούμε λίγα λεφτά από το πετρέλαιο (φέτος δώσαμε ένα κάρο λεφτά για να γεμίσουμε το ντεπόζιτο πρίν ακριβύνει κι άλλο.)

Από το πρωί μοιράζουμε λεφτά...ενοίκιο, τηλέφωνο, σούπερ μάρκετ...

Καλυψώ πως είναι σήμερα η ζουζουνίτσα?

Πού είστε οι υπόλοιπες καταρρέουσες μανουλίτσες?

Φιλάκιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

τι μου κανετε ? Εδω απο χτες εχει ριξει αρκετη βροχη κ φυσαει κιολας ..Αχ χιονι ..θα θελα ρε γμτ να χιονιζε κ σε μας μες την πολη τι ωραια που θα ηταν ..Αλλα επειδη κατι τετοιο δεν νομιζω να γινει ποτε περιοριζομαι στη σκεψη κ μονο ..

Εμας η μυξα καλα συνεχιζεται ..βρηκαμε κ την στιγμη παλι γιατι ο παιδιατρος μας λειπει ο ανθρωπος πηγε να δει τους δικους ..Οποτε κ μυξα εχουμε , κ καθυστερησαμε το εμβολιο κ δεν βλεπω να καταφερνουμε ουτε τωρα να κανουμε την 2η δοση του αντιγριπικου..

Κοριτσια οι μεγαλες κοβουν σταδιακα το γαλα ..τι θα κανω ..Ναι μεν πινουν απο το ποτηρακι τους ομως σιγα σιγα οι ποσοτητες εχουν μειωθει..Τους δινω βεβαια γιαουρτι κ τυρι κ ευτυχως τους αρεσουν ομως τι θα γινει θα το κοψουν απο τωρα ?

Το μικρο εφαγε σπανακοριζο κ πολυ της αρεσε ..Εγλυφε τα χειλακια της κ ηταν συνεχως μαμ μαμ..

Βρε κοριτσια ενταξει σιγουρα καποια στιγμη θα περπατησει ομως ανησυχω λιγακι ..Μας εκανε τα βηματα στο ξεκαρφωτο κ τωρα ειναι σαν να το ξεχασε τελειως ..Ειναι νορμαλ αυτο αραγε ? Νασια βλεπω ομως οτι εγραψες κατι αναλογο για το Μαρουλι σου οποτε υποθετω σιγα σιγα παιρνουν μπρος ..Εχω βλεπετε κ το παραδειγμα των αλλων δυο οι οποιες απο την στιγμη που εκαναν το ..μεγαλο βημα δεν σταματησαν να προσπαθουν να τελειοποιησουν το βαδισμα ..Τελοσπαντων θα την αφησω ησυχη κ πιστευω οτι θα το ξαναπροσπαθησει μονη της ..Βεβαια αυτο που μας τρωει λαχανο στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οτι η Αριαδνη μπουσουλαει με μεγαλη ευκολια κ μαλιστα πολυ γρηγορα κατι που οι μεγαλες μου δεν εκαναν..Αυτα τα μωρα δεν μπουσουλησαν καθολου ..Προσπαθουσαν αλλα το μονο που καταφερναν ηταν να σερνονται στα πατωματα πραγμα που δεν τους αρεσε καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια :) Κρύοοοοοοο......

Ο ένας κοιμάται, κι ο άλλος κάνει όση περισσότερη φασαρία μπορεί :roll: Τί πράγμα κι αυτό με τα δίδυμα να ξυπνάει ο ένας τον άλλο και να μην ταιριάζουν τα ωράριά τους...... :? Ουφ.... και πάλι καλά είμαστε :roll:

Νομίζω ότι έχει δίκιο η Εύη για τις μύξες.... τα δικά μου πέρασαν μια ίωση πριν κανένα μήνα και οι μύξες κράτησαν 2 εβδομάδες, με ορούς και αντιβίωση και αερολίν. Πέρασαν όμως και από τότε δεν ξαναείχαμε θέμα. Μήπως να ελέγξετε βρε κορίτσια μήπως είναι αλλεργικό; Τόσο καιρό να ταλαιπωρούνται τα μικρά σας κι εσείς είναι κρίμα :(

Ο μικρός κάνει τα πρώτα του βηματάκια κι αυτός και έχει τρελή χαρά :lol:

Εύα μην ανησυχείς κι ο Δημήτρης έτσι έκανε στην αρχή, δοκίμαζε και μετά από μέρες πάλι αποφάσισε ότι μπορεί και τώρα δε σταματάει.... :D Είναι και θέμα παιδιού, ο μικρός είναι πιο ατρόμητος και δεν κολώνει πουθενά, γενικά δε φοβάται, ο μεγάλος όμως είναι μεγάλος χέστης :lol:

Εμάς κλασικά όλα τα ούλα πρησμένα και περιμένουν να σκάσουν μύτη και οι υπόλοιποι τραπεζίτες..... είναι και πολλοί σε 2 παιδιά.. :shock:

Πάω μπας και καταφέρω και τον μικρό να κοιμηθεί :roll: δεν τον βλέπω να πολυθέλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς καθόλου mamaeva και το Μαρουλάκι μου τα ίδια ακριβώς έκανε, να φανταστείς από τότε που έκανε τα δύο πρώτα δειλά βηματάκια μέχρι την στιγμή που περπάτησε πια κανονικά μεσολάβησαν 2 μήνες! Η πλάκα είναι πως ενώ δεν είχε μπουσουλήσει σχεδόν καθόλου απ'όταν έκανε τα πρώτα βήματα μετά μπουσουλούσε συνέχεια σε σημείο να αναρωτιόμαστε γιατί αυτό το παιδί τα κάνει όλα ανάποδα... Δεν είναι όλα τα παιδάκια ίδια, όταν νιώσει εκείνη ασφαλής θα φύγει σφαίρα, θα το δείς! Και μετά όρεξη να'χεις να την κυνηγάς την Αριαδνούλα! Άσχετο...μου αρέσει πολύ το όνομα της μπουλουκίτσας σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι και θέμα παιδιού, ο μικρός είναι πιο ατρόμητος και δεν κολώνει πουθενά, γενικά δε φοβάται, ο μεγάλος όμως είναι μεγάλος χέστης

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου τα ταρζανάκια κ147! Τα γλυκούλια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ147 κουραγιο ..Οντως τα διδυμα εχουν κ τα παλαβα τους ωραρια μερικες φορες ..Ευτυχως οι δικες μου σ'αυτο εχουν ξεφυγει πλεον οποτε δεν μπορω να πω οτι δημιουργουν προβλημα ..Απο την στιγμη που πανε για υπνο αν η μια κοιμηθει αμεσως γιατι νυσταζει η αλλη μπορει να διαβαζει το βιβλιο της για αρκετη ωρα πριν κλεισει κ αυτη βλεφαρο..

Κοριτσια τις εχω ακομα τις διδυμες σε κουνια :oops::oops::oops: Ντροπη μου βεβαια ομως εχουμε θεμα με την ελειψη χωρου ...Και η πλακα ειναι οτι μου ζητανε κανονικα κρεβατια κ σκεφτομαι πως στο καλο θα καταφερω να τα χωρεσω εκει μεσα ..Μαλιστα μου ζητανε κρεβατι κουκετα κ εχουν αποφασισει για το ποια θα κοιμαται κατω κ ποια πανω ..Σκεφτομαστε με τον Νικολα μου οταν θ'ανοιξει λιγακι ο καιρος να μεταφερουμε τα κοριτσια στο δικο μας δωματιο κ να παμε εμεις στο δικο τους ..Να εχουν περισσοτερο χωρο κ ανεση κ να μπορεσουμε επιτελους να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα ..Αντε να τους παρουμε κ την κουκετα που θελουν..

Νασια καπου διαβασα οτι επεσε στην πεθερα σου το φλουρι ? Καλε γιατι στεναχωρηθηκε ? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια καπου διαβασα οτι επεσε στην πεθερα σου το φλουρι ? Καλε γιατι στεναχωρηθηκε ?

:roll::roll::roll::shock::shock:

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα... όπως είπε και η Βαγκ μπορεί να περίμενε να πάρει ΧΡΥΣΟ φλουρί...ας τα βάλει με τον Τερκενλή (από κεί πήραμε τη βασιλόπιτα) που ήταν μούφα το φλουρί και όχι αληθινό! Αυτή η γυναίκα δεν ευχαριστιέται ΠΟΤΕ και με ΤΙΠΟΤΑ! Να φανταστείς δεν έκανε καν τον κόπο να το πάρει το φλουρί της όταν φύγανε, εμείς της το πήγαμε στο σπίτι της μετά από 2 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην το λαμβανεις υπ οψην σου ..Εγω παντως δεν θα της το πηγαινα το φλουρι ..αφου δεν το πηρε κανενα προβλημα ..

Εμεις φαγαμε στα πεθερικα την ημερα της πρωτοχρονιας τα οποια εκαναν τα συνηθισμενα τους κουλα αλλα εγω ημουν πεεεεεεερα βρεχει..Μεχρι που κοντεψαν να τσακωθουν κ μεταξυ τους δηλαδη ..Δεν βρισκεις ακρη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπ' ατμον ολα τα πιτσιρικια....

περπατημα, δοντια, αλλα οι μυξες μυξες!

ε, ρε τι τραβαμε και εμεις οι μανουλες!!!

εμενα ξαναπηγε ο αντρας μου στην υπηρεσια. ελπιζω για λιγο γιατι το πρωι θα ξαναματαπαει κανονικα... ειναι μονος και πρεπει να βγαλει υπηρεσιες για 2 μερες γιατι ειναι αργια...

φεραμε και τη μαμα μου γιατι αυριο εχω μποτε προετοιμασια για την επιστροφη στη δουλεια!!!

το πρωι θα παω για αποτριχωση, με τη μηχανη του γκαζον θα πρεπει να μου τα κανει η κοπελα... και απογευματακι θα ερθει η φιλη μου η κομμωτρια για ριζα-κουρεμα, θα κουρεψει και τη μαμα μου και το Σπυρο γιατι πολυ ίμο εγινε! :lol: τα μαλλια κρυβουν τα ματακια του πια... απο τη μικρη τι να βρει να κοψει... λιγο τη χαιτη γιατι επιδη εχει 2 κορυφες πισω αριστερα και δεξια στις γωνιες, μαζευονται οτι μαλλακια εχει στη μεση και ειναι σαν τον Χαϊλαντερ! εχει και μια κορυφη μπροστα στη μεση της φραντζας! αυτο δεν ειναι κεφαλι... το τρικορφο Φωκιδας ειναι!!!! :lol::lol:

αντε καληνυχτα να εχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα, μη σκας με το περπατημα... και ο Ιασωνας ειχε δικο του προγραμμα με αυτο το θεμα. 10 μηνων ψευτοπερπατησε και μεσα σε 2-3 μερες θυμηθηκε οτι δεν εχει μπουσουλησει καθολου. Μπουσουλησε για 2 μηνες και στην ωρα του ακριβως, πανω στο χρονο δηλαδη, περπατησε κανονικα. Τα γεννεθλια του ηταν 22 Μαιου και στη βαφτιση του στος 5 Ιουνιου ετρεχε μεσα στην εκκλησια.

Για τις μυξες το σκεφτομουνα κι εγω να τον παω σε αλλεργιολογο αλλα θα περιμενω την ανοιξη... Καθε τρεις και λιγο μυξες και αμεσως ωτιτιδα, αυτο το δευτερο με στενοχωρει αλλα ειναι και η πρωτη χρονια του στον παιδικο. Αν δεν εχει στρωσει μεχρι το Πασχα παντως κατι θα κανω, αλλεργιολογος θα ειναι, ομοιπαθητικος παιδιατρος... Δεν ξερω ακομα!

Το φλουρι της δικιας μας βασιλοπιτας επεσε στον ξενο ή μουσαφιρη. Ετσι κανεις δεν ειχε παραπονο εκτος απο τον αντρα μου που επρεπε λεει να εχω σημαδεψει που εβαλα το νομισμα για να πεσει στον Ιασωνα. Σκασιλα του μεγαλη του Ιασωνα για το φλουρι. Αυτος κοιταγε πως θα βουτηξει να φαει κι αλλο βασιλοπιτο-κεικ...

Ευη, κατι ειπες για κουρεμα ε? Μαλλον και ο Ιασωνας το χρειαζεται το κουρεματακι του αλλα την τελευταια φορα ζησαμε ενα δραμα... Ενα θα πω... τον κουρεψαμε σε δυο δοσεις δυο διαφορετικες μερες και τις λεπτομερειες τις φτιχναμε για καμια βδομαδα την ωρα του μπανιου γιατι ο γιοκας μου ουρλιαζε και χτυπιοτανε λες και ηταν ο Σαμψων και μαζι με τα μαλλια του θα εχανε και τη δυναμη του. Αντε τωρα να ξαναβρω κουραγιο και να φωναξω και ενισχυσεις για να ξανακουρευτει με τη μηχανη. Για κομμωτριες και κομμωτηρια φυσικα ουτε λογος...

Φιλακια πολλα και καλο ξημερωμα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα ..

τα νευρακια μουυυυυυυ! τα χτεσινα εγερτηρια μεσα στην νυχτα μας χτυπησαν παλι την πορτα κ η Αριαδνη πηρε το αιμα της πισω για ολο τον καιρο που κοιμοταν σαν πουλακι ...Την ψιλοδικαιολογω βεβαια ομως σημερα σερνομαι ..Κ γω θα παω σε αλλεργιολογο την μικρη , δεν παει αλλο αυτη η κατασταση ..Πανω που συνερχεται φτου κ απ την αρχη ..Καθυστερουμε κ τα εμβολια ετσι ..ομως παιδοπνευμονολογο που μου ειχαν πει οτι ειναι καλυτερο γι'αυτη την ηλικια δεν εχω βρει..

Λοιπον το 2011 δεν μας μπηκε καλα ..Χαλασε τ'αμαξι μου , το κινητο μου τα επαιξε κ πρεπει να τρεχω για καινουργιο κ απο το ζορι μου να ετοιμασω το γαλα των παιδιων σημερα το πρωι εκαψα κ το χερι μου ..ΤΕΛΕΙΑ....

Αντε καλημερα σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας.....

ευα μου θυμηθηκατε τα παλια,ε?ελπιζω να ηταν μεμονωμενο κ να μην ξαναγινει...θα ειναι κριμα τωρα που μπηκατε σε μια σειρα...εδω σημερα εχει ηλιο οποτε πηγαμε κουνιες...

η δυσκολια να κοιμηθει η αγγελικη συνεχιζεται...ενω την σηκωνω νωρις το πρωι κ το μεσημερι δεν την αφηνω να κοιμαται παρα πολυ,το βραδυ δεν θελει με τπτ να κοιμηθει...την βαζουμε απο τις 10,μουρμουραει για λιγο,αρχιζει κ κλαιει,την σηκωνουμε στο σαλονι κ αρχιζει να τρεχει κ να παιζει ακουραστη..χτες παλι κοιμηθηκε 11.

δεν ξερω τι να κανω,χτες νομιζα οτι την ειχα κουρασει κ τελικα μονο εγω κουραζομαι κ σερνομαι...

εχω πολυ δυσκολο παιδακι κ πρεπει απλα μαλλον να το δεχτω.

νασια ξερω οτι με το τζακι αν σκας λιγο το παραθυρο ωστε να ανανεωνεται ο αερας δεν υπαρχει προβλημα..κ επισης να υπαρχουν υδρατμοι στο σπιτι πχ να εχεις μια κατσαρολα με νερο να βραζει για λιγη ωρα ωστε να μη ξεραινεται ο αερας..κ εγω με τζακι μεγαλωσα κ δεν εχω αναπνευστικα προβληματα.

βαγκ κ εμεις οταν αρρωσταινουμε χοντρα τα ιδια φαρμακα παιρνουμε.αλλα για μυξες μονο ορο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

σας ελειψα???

δεν ειχα ιντερνετ 2 μερες γιατι ο αντρας μου ειχε ξεχασει να το πληρωσει και μου το ειχαν κοψει :evil::evil:

θα επανελθω το απογευμα με νεοτερα παω για υπνο τωρα

ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

γκρρρρρ το αμαξι μου θα ειναι ετοιμο την Παρασκευη ..υπεροχα ... :x

Καλυψω εγω νομιζω οτι αν συνεχισεις να ξυπνας την μικρη σου νωρις καποια στιγμη θα αποδεχτει το προγραμμα ..Και το βραδυ αν κλαιει οπως λες στο κρεβατι μεχρι να κοιμηθει μηπως ειναι απο την υπερενταση του καθημερινου περα δωθε ? Σ'αυτη την ηλικια πανε σαν σβουρες τα ατιμα ..Μηπως να μην την σηκωνατε πισω στο σαλονι γιατι ετσι καταλαβαινει οτι ξεκιναει νεος γυρος παιχνιδιου ? Λεω τωρα εγω ..

Αντε βρε Αναστασια τι κανετε ? Σε χασαμε ..ο Σπυρακος καλα ? Οι εξετασεις που θα κανατε ?

Οσο για το κουρεμα που λετε κοριτσια λιγο πιο πριν εμεις ευτυχως τετοιο προβλημα με την Αριαδνη δεν εχουμε ..Μακρομαλλουσες δεν μας λες με τιποτα ουτε κ καραφλες αλλα δεν βλεπω να μακραινει συντομα το μαλλι ..Ειναι σαν χνουδι ενα πραγμα ειναι κ ξανθο αυτο που βγαινει οποτε φαινεται λιγακι..

Οι μεγαλες ειχαν παρει απο την αρχη με καλο ματι το κομμωτηριο παντως ..Σαν τις κυριες καθοταν κ καθονται στην καρεκλα ..Πλεον ζητανε πιστολακι μαλιστα για να τους τα φυηξει ..

Αυριο γιορταζει η μανουλα μου ..κ θα φαμε ολοι μαζι παρεα στο σπιτι μου ..τι καλα !Αν εχει καλο καιρο θα παμε κτις μικρες μια βολτα για καφε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα, ωραια μερα σου ξημερωσε... Αυτοκινητο και κινητο χαλασμενα και χερι καμενο... Μετα απο τετοια νυχτα τι περιμενεις? Ελπιζω να ηταν μονο για χθες το βραδυ η αναστατωση και απο αποψε να στρωσουν και παλι τα πραγματα! Να χαιρεσαι και τη μανουλα σου παντα υγιη!

Αναστασια!!! Που εισαι κοριτσακι μου? Φυσικα και μας ελειψες... περιμενουμε και τα νεα απο τις εξετάσεις του Σπυρου. Το δικο σου χερι πως παει αληθεια? Φιλακια!!!

Καλυψω, μηπως να μην την ξαναπηγαινατε στο σαλονι για παιχνιδι και να εμενε στο δωματιο της η συνονοματη μου με εσας να πηγαινοερχεστε για να την καθησυχαζετε? Μηπως και το 10 να γινοταν 8.30-9.00. Πιθανολογω κι εγω οτι ειναι θεμα υπερεντασης που ισως και να οφειλετε στις λιγοτερες ωρες υπνου απο αυτες που χρειαζεται η Αγγελικουλα σου. Παντως εχω την αισθηση οτι ευκολο παιδι σε αυτη την ηλικια δεν υπαρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθαααααα

ειχαμε εναν υπεροχο μεσημεριανο υπνο και τωρα καθομαι να σας πω τα νεα μας

ειμαστε καλα...απο φαγητο οχι πολυ μεγαλη βελτιωση αλλα το προσπαθουμε

πινει και το σιροπι για το στομαχι και περιμενουμε την τεταρτη που θα κανει τις εξετασεις να δουμε τι εχει το στομαχακι του

λογοθεραπεια εχουμε σταματησει προσωρινα γιατι εφυγε η λογοθεραπευτρεια και ψαχνουνε για αντικαταστατρια,ελπιζω συντομα να ειναι για να μην μεινουμε πισω και χασουμε μηνα

το μονο που δεν αλλαξε ειναι οτι κοιμαααααααται :lol::lol::lol: πηρα και το βιβλιο 'πανε οι πανες' και μολις το τελειωσω ξεκιναμε την εκπαιδευση

χιχιχι βιβλιο για τον υπνο,βιβλιο για τα κακα...να δω τι αλλο θα διαβασω :shock:

τι διαβασα??? εχουμε ξεκινησει περπατηματα???? ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

αντε και καλα τρεξιματα

εμεις κουρευτικαμε τον περασμενο μηνα και το ψωνιο μου καθεται σουζα στο κομμωτηριο

του αρεσει πολυυυυυυ,κοιτιεται και στον καθρευτη αστε που τον εμαθε η νονα του να βαζει κολωνια και αν δεν βαλουμε δεν βγαινει απο το σπιτι :lol::lol::lol: και δεν θελει παιδικη οποτε του πηρα μια dior να ειναι μονο δικη του

ψωνιοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τους καθρεφτες ψωνιζεται και ο δικος μου λες να το δοκιμασω το κομωτηριο Αναστασια?

Για δωσε κανενα ακομα στοιχεια για το βιβλιο "Πανε οι πανες", εκδοσεις, τιμη, αν σου φαινεται καλο...

Με το χερι και τα γυναικολογικα πως τα πας? Βγηκε ενταξει το ΠΑΠ, περασε καθολου ο πονος του χεριου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

η Μαρία σήμερα έχει φάει μπαταρίες ντούρασελ...δεν εξηγείται αλλιώς...τέτοια ενέργεια από χθές το βράδυ, έχει κοιμηθεί ελάχιστα (κι εμείς μαζί της εννοείται), σαν την σβούρα όλη νύχτα κι όλη μέρα. Σήμερα ξεστόλισα και το σπίτι, έκανα και φασίνα και είμαι πτώμα...ευτυχώς ανέλαβε ο άντρας μου να απασχολεί τη μικρή για να χαλαρώσω λίγο.

Κι εγώ θέλω να πάω για τεστ παπ αυτό τον μήνα, άντε να δω πότε θα το πάρω απόφαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη μου το χερι ποναει αλλα πιο υποφερτα απο πριν

εχω κλεισει ραντεβου σε ορθοπαιδικο στο νοσοκομειο για τελος του μηνα και βλεπουμε

το παπ βγηκε καλο μονο ενα μικροβιο ειχα μου εδωσε υποθετα και παειιιιιι

το βιβλιο δεν εχω προλαβει να το διαβασω οπως θελω λογω ανωτερας βιας(σπυρος)

ειναι εκδοσεις μινωας και εχει 8 ευρω

μολις το ολοκληρωσω θα σου πω

καλε γιατι να μην τον πας κομμωτηριο??? εχουν και παιδικα καθισματα για κουρεμα ψηλα και ειναι σουπερ

εγω τον παω σε κουρειο!!!!

τελεια μου τον κουρευει αλλα τον εχω παει και σε κομμωτηριο κανεεεενα προβλημα με το ψωνιο αρκει μετα να του βαλουν κολωνια :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχχχ νασια οσο σκευτομαι οτι θα ξεστολισω μονη μου χωρις καποιον να κρατησει τον ανταρτη τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα τον παω μαλλον κατω στην γιαγια του και θα κανω την φασινα μου αλλιως εγω θα μαζευω και ο σπυρος θα τα πεταει :shock::shock:

ευακι φιλακια τσουπρα μου και στις κοριτσαρες σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και χρονια πολλα!!! αντε να μας φωτισει και μας ο Θεουλης και τα παιδακια μας....

Χρονια πολλα στη μαμα της Ευας και σε ολους τους Φωτηδες και τις Φωτεινες!!!

εμεις θα παμε, λεμε, σε μια Φωτεινη το απογευμα. νωρις. ειναι γυναικα καλουμας συναδελφου και ειναι εγκυος στον 4ο μηνα. την πηρα για δωρο, φυσικα, το κοιμησου παιδι μου και ενα αλλο που ειναι λεει μπεςτ σελερ και πουλησε 50000αντιτυπα. λεγεται, το παιδι δε χρειαζεται χυχολογους, γονεις χρειαζεται, ή καπως ετσι. ελληνα συγγραφεα. το ξερει καμια σας;;;

αναστασια κανε μοδα αυτο με τις πανες να ξερουμε και εμεις και να περνουμε σειρα... σε κανενα χρονο.

εμεις δυστυχως δεν πηγαμε εκκλησια σημερα... ο αντρας δουλευει οποτε...

χθες εκανα το μποτέ μου... τα ξανοιξα και λιγο τα μαλλια μου.... εγιναν πιο ξανθα. απαιτηση του αντρουλη μου... με θελει οπως οταν με γνωρισε.... χιχι...

οσο για τον Σπυρο.... ευτυχως η κομμωτρια που ερχετα σπιτι μου ειναι φιλη μου καπου 12 χρονια... αλλιως... χειροποδαρα τον κρατουσαμε να τον κουρεψει! το τι τριχα εφαγε και αυτος και εγω... τα ρουχα μας... λες και παλευαμε με σκυλια, γατες και οτι αλλο βγζει τριχες! λετε να τον δοκιμασουμε μπροστα σε καθρεφτη την αλλη φορα;;;; η μικρη παντος μετα απο κανενα χρονο θα θελει κουρεμα...

πωπω... το κοτσι στο φουρνο μου εχει σπασει τη μυτη!!!! με περισεψε ενα απο την πρωτοχρονια και το κανω σημερα.... μιαμ μιαμ.....

3και σημερα... και παω για δουλεια!!!!!!!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου γεια χαρα κ απο εμενα

ευχαριστω για τις ευχες σας για την μανουλα μου να ειστε ολες καλα !

οι μικρες μου δεν εχουν κοιμηθει για μεσημερι σημερις κ ειμαστε στην πριζα ..Το μπουλουκακι κοιμηθηκε ενα μισαωρο κ μετα στο ποδι..Το χτεσινο μας βραδυ ηταν ευτυχως πολυ καλυτερο ετσι για να μου φυγει το αγχος ..Ξυπνησε στην συνηθισμενη της ωρα εκει γυρω στις 7 παρα κατι για το γαλα της ..Ε μετα βεβαια ξυπνησαν κ οι αλλες κ καθοταν παρεα στο παιδικο δωματιο η καθεμια στο κρεβατι της κ τραγουδουσαν για καμποση ωρα .. :lol::lol:

Ακουω για κομμωτηρια ..βρε βαλτε τα μπροστα απο καθρεπτη κ θα δειτε ..το εχω ακουσει απο πολλες μανουλες αυτο ..ετσι το μικρο προσυλονεται σ'αυτο που βλεπει κ ξεχναει οτι του πειραζουν το κεφαλι ..

Ευη με γεια της ανταυγιες ! Αχ θελω κ γω ενα κομμωτηριο ..Να παω να ισιωσω το μαλλι μου αν κ μου φαινεται οτι μαλλον πρεπει να ξεκινησω βαφες γιατι οι ασπρες τριχες αρχιζουν κ κανουν την εμφανιση τους με φοβερο ρυθμο..Γερναω γμτ ..γερναω ..

Αναστασια ντιορ κολωνιο ο μικρος ? Μπραβο καλε εχουν κ αποψη ..ε βεβαια ..

Νασια ξεστολισες κιολας τα χριστουγεννιατικα ? Εγω λεω να τα αφησω μεχρι το σαββατο να μπορεσω να το κανω με την ησυχια μου να αναλαβει κ ο Νικος τις μικρες γιατι αλλιως θα εχουμε κλαματα μιας κ το ελατακι το συμπαθουν πολυ κ θα λυπηθουν που θα ξεστολισουμε ..

Εχω ενα τεραααστιο πονοκεφαλο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σημερα ο αντρας μου αργησε να παει στη δουλεια για το ξυπνητιρι μας, ο Σπυρος, "χαλασε"!!!! :lol:

ξυπνησαν και τα 2 7:45!!! :lol: μαλλον τελειωνει η μπαταρια... :lol:

κατα τα αλλα καλα... πηγαμε και στη επισκεψη χθες, ηταν καλα παιδακια. καθοταν μαζι μας στον καναπε και τρωγανε οτι μας κερνουσαν! αλλα οταν ηρθε και αλλος κοσμος αρχισαν τις αναγνωριστηκες βολτες και οταν αρχισαν να θελουν να ανοιξουν τα ντουλαπια της κουζινας τα μαζεψαμε και φυγαμε...

εγω θα ξεστολισω απο βδομαδα που θα εχω τη μαμα μου εδω...

θα βαλουμε παλι το δεντρακι ετοιμο στολισμενο σε σακουλα σκουπιδιων, θα ξεστολισω μονο τη γιρλαντα που βαζω στο τζακι γιατι εχει μπαλες που σπανε... και τσουπ στη σοφιτα...

αντε και του χρονου...

και Χρονια πολλα σε Γιαννηδες και Γιαννες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κ απο εμενα

κοριτσια χτες περασαμε φριχτο βραδυ..Η Αριαδνη με τις γιορτες τις επισκεψεις κτλ κτλ βγηκε τελειως εκτος προγραμματος κ οργιασε ..Μιλαμε οτι πρεπει να ξυπνησε πανω απο 5 φορες κατι που το ειχαμε ξεχασει πια ..Τι να πω το παιδι μου οτι θυμαται χαιρεται..Σημερα ομως θα την στρωσω εγω παλι την μανταμιτσα κ ακολουθω το προγραμμα της μεχρι κ στο δευτερολεπτο..

Χρονια πολλα σ'ολους κ σ'ολες οσους γιορταζουν ..

Επισης χτες στην μαμα μου εφοσον ηρθε κ σοι ειπαμε να κανουμε κ μεις την εμφανιση μας με ολο το τσουρμο..Ολα καλα κοινωνικοτατες κ οι τρεις χαρες τραγουδακια κτλ ..Καποια στιγμη κ αφου εχουμε μεινει με τους γονεις μου η Νικη παει στο σαλονι οπου εχει η μαμα μου κατι σαν επιπλο για το στερεοφωνικο δεν ξερω αν τα θυμαστε αυτα ..Εχουν ραφακια που μπαινει πικ απ, κασετοφωνο κτλ κ εχουν κ τζαμι μπροστα ..Ε..πανω σ'αυτο το τζαμι σε κλασματα δευτερολεπτου το βλασταρι μου εκανε αεροπλανικο κ προσγειωθηκε μεσα στο επιπλο εχωντας σπασει κ το τζαμι..Τρελαθηκα μιλαμε γιατι ειδα αυτη την τζαμαρια να γινεται κομματια πανω της . Ειμασταν πολυ τυχερη γιατι δεν επαθε ευτυχως τιποτα , ουτε γρατζουνια ,τρομαξε ομως για τα καλα μαζι μάυτην εννοειται οτι κοντεψαμε να παθουμε εγκεφαλικο κ οι υπολοιποι..Την καημενη την μανα μου ..ωραια γιορτη της καναμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
    • Μακάρι να είναι όλα καλά για όλες μας και να φτάσουμε στην γραμμή του τερματισμού με υγιέστατα μπεμπακια ♥️♥️🙏🙏🌈🌈  @Θέτις Κ. Θα το δω κορίτσι μου οπωσδήποτε το βίντεο. Η μικρούλα μου περνάει άγχος αποχωρισμού και δεν κάθεται ούτε ένα λεπτό χωρίς αγκαλιά, συν τα δοντακια που βγάζει και έχει πολύ κλάμα τις νύχτες και ανησυχία τη μερα. Για αυτό αναφέρω ότι έχουμε γονατίσει, θα με ακούσει κανένας άνθρωπος και θα πει καλά αυτή με ένα μωρό κάνει έτσι, μετά με τα δύο τι θα κάνει;; 😂😂  Χτες το βράδυ για αρκετές ώρες με έπιασε έντονη ζαλάδα, λες και μετά το μήνυμα μου εδώ το μωράκι αποφάσισε να με καθησυχάσει 🤗🤗♥️♥️ Και μιας και τα λέμε όλα εδώ, βρε κορίτσια δεν με πειραξε τόσο που τα πεθερικά μου ήταν εντελώς απόμακροι με τη μπέμπα και δεν είχα καμία απολύτως βοήθεια 1 εβδομάδα που ήμασταν σπίτι τους. Πληγώθηκα πολύ όμως γιατί ένιωσα ότι αντί να χαρούν με την εγκυμοσύνη μου, προβληματίστηκαν. Ούτε μια ευχή δεν μου έδωσαν, τίποτα. Σε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο πατέρας του του ανέφερε το οικονομικό, και ότι έγινε πολύ σύντομα η δεύτερη εγκυμοσύνη και κάτι τέτοια. Λες και ζητήσαμε λεφτά από εκείνους για να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας. Και ο λόγος που στεναχωρήθηκα τόσο είναι γιατί ενώ ξέρουν τι έχω περάσει με τις αποβολές, αντί να πουν Παναγία μου να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί αυτό το μωράκι, έκαναν σαν να μην το άκουσαν ποτέ. Και προβληματίστηκαν κιόλας. Νιώθω ότι όλο αυτό είναι κακή ενέργεια προς το μωράκι μου και πονάει η ψυχή μου... 😔😔
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια γραμμή. Ίσως μια σκιά, αλλά δε το λέω με σιγουριά. Επανέλαβε την τρίτη αν δε σου έχει έρθει περίοδος γιατί ακόμα βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης μετά την οποία θέλει 2 μέρες για να δείξει. Καλή επιτυχία εύχομαι 🙏✨
    • Κι εμένα κανονικά ο γυναικολόγος μου δεν το συστήνει αλλά φέτος λόγω της έξαρσης μου είπε να το κάνω. Σε 4 βδομάδες θα το κάνω. Ξαναρώτα κορίτσι μου καλού κακού... 
    • Απο τις 10βδ περίπου όντως στις περισσότερες κοπέλες αρχίζουν να μειώνονται τα συμπτώματα! Εμενα στις 2 σταμάτησαν τα συμπτώματα περίπου την 17η αλλα στην αλλη, απο την 9η. Και θυμάμαι κι εγω ειχα πανικοβληθεί. Ξύπνησα μια μερα και απο εκει που μεχρι την προηγούμενη εκανα εμετους και με αηδιαζαν τα πάντα, ξυπνησα και ημουν τελείως καλα.   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...