Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

καλημερα

δεν περιγραφεται το τι περασαμε παλι ...

Λοιπον σαν την τρελη την τσουβαλιασα χτες πρωι πρωι κ την πηγα στον παιδιατρο..Λοιπον μαντεψτε ..αλλεργικο ηταν ολο αυτο ..το παθαινουν παρα πολλα παιδια κ επικεντρωνεται στην αλλαγη θερμοκρασιας , στην υγρασια κτλ κτλ..

Λαιμος μυτη αυτια πεντακαθαρα ..βηχας παρολα αυτα τρελος κ αυτο που τρελαινει ειναι εκεινο το δεν μπορω να παρω ανασα ..εγω εκει τα επαιξα προχτες .

Μας εδωσε σταγονες σολντεσανιλ 3 φορες ημερισιως για τρεις ημερες , κ αερολιν ανα 6 ωρες ..και θα την ξαναδει ..

παιδια δεν αντεχω αλλο ..εχω καταρρευσει λεμε ..δεν μπορω να το βλεπω το μωρο μου να ταλαιπωρειται τοσο πολυ πια ..εδω κ ενα χρονο απο τοτε που γεννηθηκε ασπρη μερα δεν εχει δει ..μονιμως με το αερολιν στο χερι ειμαστε ..

Παρολα αυτα εξακολουθει κ μου χαμογελαει ..με χαιδευει ακομα κ οταν ειναι ετσι χαλια ..Εκανε κ δυο φορες εμετο σημερα απο το βηχα ..οπως καταλαβαινετε αρχισε κ η απεργια πεινας οπως ηταν φυσικο ..τρωει ισαμε τρεις - τεσσερις κουταλιτσες κ αυτο ειναι ολο ..Αντε κ λιγο γαλα ισα ισα για να μην λιμοκτονησει ..

Ειμαι χαλια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρολα αυτα εξακολουθει κ μου χαμογελαει ..με χαιδευει ακομα κ οταν ειναι ετσι χαλια ..Εκανε κ δυο φορες εμετο σημερα απο το βηχα ..

Περαστικά στο μπουλουκάκι μας...κρίμα να ταλαιπωρείται έτσι το καημενάκι μωρέ...και οι αλλεργίες είναι πολύ άτιμες, ποτέ δεν ξέρεις από που θα σε βρεί! Πάντως είναι πολύ θαρραλέο κοριτσάκι Εύα μου, εύχομαι να περάσουν όλα γρήγορα και να μην ξαναρρωστήσει η μπουμπού.

Νασια κι εγω 10 θελω να χασω... θα τη δοκιμασω τη διαιτα απο 1η Φευρουαριου... λες μεχρι τα γεννεθλια μου στις 18 Μαρτιου, να χωρεσω και παλι στο φορεμα της φωτογραφιας του αβαταρ? Ουπς... καφε δεν ειδα να λεει πουθενα... πως θα ζησω χωρις καφε?

Ο καφές επιτρέπεται Αγγελική μου, μέχρι δύο το πολύ τρείς καφέδες, αν δεν μπορείς χωρίς ζάχαρη θα βάζεις ελάχιστη, δηλαδή ένα κουταλάκι του γλυκού δια τρία (αν πίνεις τρείς ημερησίως). Ο Ιάσονας πώς είναι μετά την χειροβομβίδα?

Καλυψώ πως είναι σήμερα η κορούλα σου? Εξακολουθεί να έχει θέμα με τα κακάκια?

Εμείς σήμερα είμαστε καλύτερα, η Μαρία εχθές έκανε ένα 38άρι και δεν ξανανέβασε πάνω από 37.5 για την υπόλοιπη νύχτα, αλλά έχει πολλές μυξούλες κι έκανε πολύ ανήσυχο ύπνο οπότε κι εμείς είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες σήμερα.

Εγώ πήρα κορτιζόνη για την λαρυγγίτιδα και ήδη βλέπω διαφορά στη φωνή, αν και η γιατρός μου είπε ότι θα πέρναγε και χωρίς χάπια αλλά θα αργούσε πολύ περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα......

ευα μου τι να πω...ειδες τελικα η κωλουγρασια?αυτη τα κανει ολα....κ εμεις ειχαμε δωσει παλιοτερα αυτες τις σταγονες κ πραγματικα κανουν θαυματα στο βηχα..υπομονη ρε ευα μου,κ εγω τα ιδια λεω μετα απο 15 μηνες,λες κ εχω ακομα βρεφος!!!!!!!!!

η ευη ειναι πηγμενη με τη δουλεια αλλα ολα καλα..θα σας τα πει...

εμεις ειχαμε χαλια βραδυ...κ θελω την γνωμη σας...

απο τις 2.30 κοιμηθηκε στις 5.ολο μουρμουραγε,την αφηνα η της εδινα νερακι..μετα απο λιγο τα ιδια..την πηρα στον καναπε αγκαλια,την κοιμισα κ με το που την εβαλα στην κουνια παλι τα ιδια..την αφησα...

αρχισε μετα απο λιγο το κλαμα.να γινεται χαμος μιλαμε...ο αντρας μου μεσα στα νευρα να μην μπορει να κοιμηθει..

της εδωσα ντεπον..της εδωσα γαλα..κοιμηθηκε κ μετα απο 10 λεπτα εκλαιγε..

ε,την οηρα 2ο βραδυ στο κρεβατι μας κ κοιμηθηκε.ξυπνησε μονο μια φορα για πιπιλα.

κ τελος ξυπνησε στις 9.εμεις βεβαια μαυρο υπνο καναμε παλι.εγω ειμαι πιασμενη απο δεξια..

κ ρωταω τωρα εγω..αν ειναι τα δοντια,ολη μερα δεν την ενοχλουν?μονο βραδυ?

χερια δεν βαζει στο στομα.σαλια δεν εχει.τα κακα ειναι νερουλα αλλα μεχρι εκει..

με το που θα την παρω αγκαλια περνανε ολα?

στο κρεβατι μας γτ κοιμαται????

μηπως ειναι αποκορυφωμα του αγχους αποχωρισμου??

μηπως με δουλευει????

θα ηθελα πολυ να ακουσω τη γνωμη σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ρωταω τωρα εγω..αν ειναι τα δοντια,ολη μερα δεν την ενοχλουν?μονο βραδυ?

χερια δεν βαζει στο στομα.σαλια δεν εχει.τα κακα ειναι νερουλα αλλα μεχρι εκει..

με το που θα την παρω αγκαλια περνανε ολα?

στο κρεβατι μας γτ κοιμαται????

μηπως ειναι αποκορυφωμα του αγχους αποχωρισμου??

μηπως με δουλευει????

θα ηθελα πολυ να ακουσω τη γνωμη σας.....

γεια σου καλο μου ..

λοιπον ..οταν ξαπλωνει κανεις με πονοδοντο ποναει ακομα περισσοτερο ..κυκλοφορει γρηγοροτερα το αιμα νομιζω ..κατι τετοιο μου ειχε πει κ ο οδοντιατρος πριν λιγες ημερες ..αρα ενα μικρο δικιο εχουν τα μικρα που σκουζουν το βραδυ ..Τωρα απο την αλλη νομιζω οτι ξεκινησες κακη συνηθεια φιλεναδα ..Αν η μικρη ανακαλυψε το κρεβατι της μαμας κ του μπαμπα λογικο βρε ειναι να μην θελει να παει στο δικο της ..Και γω στη θεση της αυτο θα κανα ..Αλλα κ παλι η γνωμη μου ειναι ..δεν μπορουμε να ξερουμε κ στανταρ τι συμβαινει στο μυαλο ενος μωρου..Νομιζω οτι ειναι αρκετα μεγαλη για να την βαλεις λιγο σε προγραμμα ..κ ας κλαψουρισει λιγο παραπανω , ομως αυτο με το κρεβατι ειναι μανικι ..Οταν ειχα γεννησει τις διδυμες ειχε ερθει να μας ευχηθει η αδερφη της κουμπαρας μας - της νονας της Σοφιας - που ετυχε να ειναι στα μερη μας εκεινο τον καιρο ..Μεταξυ ολων των αλλων μου ειχε πει χαρακτηριστηκα ..κακομαθε τα παιδια σου οσο θες ομως ποτε μα ποτε μην τα παρεις στο κρεβατι σου ..Η γυναικα βεβαια ηταν οχι απλα καμμενη αλλα χιλιοτσουρουφλισμενη απο το θεμα μιας κ ο κανακαρης της βγηκε απο το κρεβατι τους οταν ηταν πλεον 8 ετων ..Δεν λεω οτι αυτο θα συμβει με την Αγγελικη ..Υπαρχουν παιδια που το ξεχνανε κ αλλα που κολλανε κ δεν λενε να ξεκολλησουν..Παντως αν εισαι σιγουρη οτι δεν πειναει - διψαει - κατουριεται - ειναι αρρωστη , ας την λιγακι να κλαψουρισει ..ισως της φυγει η ενταση κ κοιμηθει ..εστω κ για αρχη μ'εσενα διπλα της ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευα μου το ξερω κ εγω αυτο με το κρεβατι κ για αυτο τοσα βραδια που εχουμε περασει ποτε ποτε δεν την ειχα παρει κ ειμαι τελειως κατα!!!!!για να την παρω εγω στο κρεβατι καταλαβαινεις σε ποση απογνωση κ κουραση ειχα φτασει πια...

αλλα το αποφασισα ηδη απο χτες βραδυ οτι κομμενο αυτο...εχουμε πλεον τοσα προβληματα με τον υπνο,δε γινεται να προσθεσουμε κ αλλο ενα!!!!!!!!

το θεμα ειναι οτι την αφηνω κ κλαψουριζει ωρες ολοκληρες!!!!!αλλα βλεπω οτι δεν ηρεμει,κορυφωνεται η ενταση της κ στο τελος ουρλιαζει...κ αναγκαστικα την σηκωνω....

δεν ξερω τι να κανω παντως....ενω μπηκαμε σε σχετικο προγραμμα με το να κοιμαται καλη ωρα πλεον το βραδυ,φοβαμαι τι θα μας ξημερωσει!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες...

η αριαδνη πως ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε κανενα προβλημα ..σιγα τις συμβουλες ..εχω φαει τοση αυπνια απο τοτε που εγινα μανα ..τελοσπαντων καποια στιγμη ολα στρωνουν ..Να σου πω αυτο που ακολουθησα με την Αριαδνη ηταν αρχικα το εξης ξυπνημα το πρωι γυρω στις 0730 , μιση ωρα μπροστα μιση πισω ..Βεβαια βοηθαει το γεγονος οτι ξυπνανε κ οι αλλες για το σχολειο ..Μετα στανταρ ωρα που τρωει την κρεμα της (αν την φαει ...) κ παιχνιδι ..η βολτα αναλογα τον καιρο παντα ..Μετα για μεσημερι για υπνο στις 1400 .Θα κοιμηθει μαξιμουμ μια ωριτσα αντε με πολυ ζορι μιαμιση ..Τις σπανιες φορες που θα τυχει να πανε για υπνο λιγο αργοτερα σε καμια περιπτωση δεν την αφηνω να κοιμηθει μετα τις 1630..

Μετα τα γνωστα , παιζουν ολες μαζι φωναζουν χτυπιουνται κτλ κτλ κτλ ..Στις 8 το μπανιο , αν κ πλεον το κανουμε καθε δευτερη ημερα , κ αφου πιουν το γαλα τους ακουμε το τραγουδι του υπνου κ μετα κρεβατι ..Την ξαναταιζω βεβαια γυρω στα μεσανυχτα γιατι μονο κοιμισμενη θα πιει λιγο παραπανω ..Εμας αυτο μας βολεψε κ το τηρουμε με θρησκευτικη ευλαβεια μπορω να πω ..κ το τηρει κ η ιδια ..αν παει 2110 κ δεν ειναι στο κρεβατι θα σκουζει ισαμε το πρωι ..

Δοκιμασε κατι αναλογο κ ισως μπορεσεις να το προσαρμοσεις στα δικα σας δεδομενα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ειναι που κοιμαται λιγο το μεσημερι.η αγγελικη αν δεν κοιμηθει 2 ωρες το μεσημερι μετα ειναι μεσα στη γκρινια...

εμενα με βολευει να ξυπναει 8.30-9 το πρωι..

το μεσημερι στις 2 ειναι λιωμα..

αλλα πριν τις 4 δεν ξυπναει...

τωρα την περιμενω...

παω κ εγω να βαλω τα μπιφτεκια να ψηνονται για να φαω λιγακι..

φιλακια κ θα τα πουμε το βραδυ...μαλλον!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω...

η αληθεια ειναι οτι δε σκοτωνομαι κιολλας στη δουλεια...

απλα δεν εχω βρει ακομα τους καινουριους ρυθμουσ...

και...

ΝΑΙ! κοιμαμαι και τα μεσημερια!!!

οποτε σας χανω...

σημερα δεν κοιμαμαι γιατι θα ημουν γαϊδουρα...

ο αντρας κατω καθαριζει που βαζουν ντουλαπια οι κουζιναδες στο ισογειο και εγω προσεχω μην ξυπνησλυν τα μωρα...

απ' οτι βλεπω ακο μα σας ταλαιπωρουν οι αρρωστιες...

ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ

και χρονια πολλα Νασια αν και καθυστερημενα..

Αγγελικη ναι... εκτος απο μανα, προσπαθω να ξαναγινω και αστυνομικος... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα ..

λοιπον ..καταρρεω ξανα ..αυπνη ειμαι κ παλι ..οπως καταλαβαινετε το μπουλουκακι δεν μπορει να κοιμηθει , βηχει , ενοχλειται κ βαραει την σειρηνα ..

θα την ξαναπαω την δευτερα να την δει ο παιδιατρος κ ελπιζω μεχρι τοτε να δουμε βελτιωση ..

παω να πιω λιγο καφε μηπως κ παρω λιγο τα πανω μου ..

σας φιλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ευα μου........τι τραβας ρε κοριτσι μου κ εσυ...

ευτυχως που υπαρχει κ ο καφες.....

εμεις κοιμηθηκαμε πια χτες αλλα αφου της δωσαμε στις 9 ντεπον,λιγοτερο βεβαια απο οσο πρεπει για τα κιλα της αλλα ο,τι πρεπει για να τσεκαρουμε αν πονανε τα δοντακια της...

κ μαλλον τα δοντακια ειναι!!!!!!

ελιωσε στον υπνο απο τις 9.30 μεχρι τις 9 το πρωι με ενα ενδιαμεσο διαλειμμα για μαμ...

τι να πω.....

ο αντρας μου θελει αποψε να την ξανακοιμησουμε στο κρεβατι!!!!

τον σκοτωνεις για δεν τον σκοτωνεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα καλυψουλα κερναω καφε !

κ χτες στο κρεβατι σας κοιμηθηκε ? Η στο δικο της ? Αν την πονανε τα δοντακια θελει παρηγορια ..εμεις με την Αριαδνη εκει που κοιμοταν μονη της απο προχτες που επαθε οτι επαθε τελοσπαντων θελει να μεινω εκει μεχρι να την παρει ο υπνος ..Τι να κανω ομως το απαιτει η περισταση οποτε παω πασο προς το παρον ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο δικο της εννοειται..δε με ξαναριχνει...

απλα κ εγω οπως λες κ εσυ θα ειμαι εκει οποτε με εχει αναγκη...

αχ αμα μεγαλωνοντας εχει αδυναμια στον μπαμπα της μετα απο οσα τραβαω θα το σφαξω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

τι κανετε???

περαστικα στα μωρακια!!!!

ευακι τι κανει η μικρη??? στο ξαναεκανε αυτο με την δυσνοια???

εγω πηγα παιδων...καναμε τα τεστ για το στομαχι και ηταν αρνητικα

απλα του εχει μεινει η ευαισθησια στο στομαχι λογω της παλινδρομησης

θα συνεχισουμε το σιροπι για ενα μηνα ακομη και βλεπουμε

τωρα ειναι κατω στην γιαγια του και παιζει :roll: γκρεμιζει!!!

εγω ειμαι λιγο χαλια γιατι εχω 3 βδομαδες που ανεβαζω ζαχαρο

σημερα ειχα παει να επισκευτω την κουμπαρα μου στο νοσοκομειο και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου

λαχανιαζα ειχα κομαρες και ζαλαδες

μετρησα το ζαχαρο 169!!!

το πιο πολυ ηταν την προπερασμενη εβδομαδα 198!!!

πρεπει να παω σε διαβητολογο...ουφφφ για αποσυρση ειμαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια μου

Αναστασια καλα νεα με τις εξετασεις σας , μπραβο ..ελπιζω ολα να ειναι καλυτερα απο δω κ μπρος ..

γιατι για μας δεν ειναι ..Η Αριαδνη μου εκανε αλλη μια τετοια κριση το πρωι κ μετα απο συνεννοηση με τον παιδιατρο την βγαζουμε γυροβολια στο μπαλκονι να παρει αερα κ μετα ξανα μεσα ..που θα παει αυτο δεν ξερω ομως ειλικρινα εχω γονατισει ..Την Δευτερα θα την ξαναπαω να την δει κ ελπιζω να ειμαστε καλυτερα ..

Εσυ τι κανεις , πως τα πατε , ξεκινησες ηδη δουλεια ?

Καλυψουλα , μα τελικα πως σε λενε ? Αν μου το εχεις ηδη πει γραψε σορρυ αλλα λιγο με το φρονιμητη κ τα μεσουλιτ , λιγο με την Αριαδνη εχω λαλησει οπως καταλαβαινεις ..

Οι υποδελοιπες τι κανετε ? Αχ μακαρι να ειναι λιγο καλυτερα αποψε το πουλακι μου ..Βρε κατι ηξερα εγω που ελεγα στον Νικο για τα γενεθλια της να μην ετοιμασουμε κατι σε στιλ παρτυ γιατι ποτε δεν ξερεις αν θα ειναι καλα η οχι ..Το γκαντεμιασα το πουλακι μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί η Μαρία μου μετά από ένα απύρετο 24ωρο (χθες) σήμερα ξανακύλησε και μάλιστα με ένα δυνατό 39.1 το μεσημέρι που κοιμόταν. Ξεκινήσαμε αντιβίωση και θα δούμε πως θα πάει, ειλικρινά την λυπήθηκα σήμερα γιατί δεν είχε κουράγιο για τίποτα...μετά το αντιπυρετικό βέβαια ζωντάνεψε και ρίμαξε όλο το σπίτι. Αλλά μετά πάλι ξανανεβάζει πυρετό και πάει λέγοντας...είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνει κι έχω λιγάκι αγχωθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου τι εγινε με το Μαρουλακι ? μιλησες με τον παιδιατρο σας γι'αυτο ?

ελπιζω να συνελθει γρηγορα κ να μην ταλαιπωρηθει !

μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα , ενταξει ειναι η πρωτη φορα που αρρωσταινει κ ειναι λογικο να εισαι λιγο ανησυχη σε καταλαβαινω ..

παω να δω αν θα πιει λιγο γαλατακι η Αριαδνη γιατι οπως καταλαβαινετε εχουμε κ απεργια πεινας παραλληλα ..

ευχομαι να καλη κ ηρεμη νυχτα σε ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε κοριτσια τι ταλαιπωρια τραβατε... αληθεια απο καρδιας ευχομαι να γινουν ολα ηηηηρεμα και καλα...

εμεις οταν ειμασγταν μικρα αρρωσταιναμε τοσο πολυ και τοσο συχνα;;;

εγω δε θυμαμαι, οι πρωτες μου μνημες ηταν απο 3χρ που εγινε ο μεγαλος σεισμος στη θεσσαλονικη το 1978. αλλα ουτε η μαμα μου θυμαται...

λετε απο τα χιλια μυρια που τρωμε και αναπνεουμε και απο τα πολλα φαρμακα καθε γενια να γινεται και πιο ασθενικη;;;

Αγγελικη αντε τελειωνε επιτυχως με την πτυχιακη να με απαντας στα τρελα μου ερωτηματα...

Αναστασια πως σε βρηκε το ζαχαρο καλε;;;

ζαχαροπλαστης ειναι ο μπαμπας σου;;; που λεγανε παλια...

ευτυχως οι ε=ξετασεις του Σπυρακου ειναι οκ να ηρεμισει το μυαλο σου...

Ευα και Νασια γρηγορα περαστηκα!!!

και να μπορεσετε να γιορτασετε τα πρωτα γεννεθλια της μικρης Ευα...

εμεις ακομα ειμαστε καλα... φοβομαστε να παμε στην παιδιατρο να κανουμε το μμρ το εμβολιο μην κολησουμε παλι τιποτα απο τα αρρωστα στην αιθουσα αναμονης...

Καλυψω δε νομιζω να τρεχει καμια μυτη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

τι μου κανετε ? Εμεις ειμαστε βραχνοκοκορακια ..η φωνη της μικρης ειναι σαν να εχει παθει αλλοιωση ομως αυτο το παιδι ειναι τοσο στον κοσμο του που δεν πιστευει οτι η φωνη ειναι δικη της κ ψαχνει γυρω γυρω να δει ..

καλα αν δεν το ανεφερε η Ευη δεν θα το χαμπαριαζα..Αναστασια μου τωρα το συνειδητοποιω αυτο που εγραψες με το σακχαρο ..Τι εκανες τελικα , μιλησες με γιατρο θα κανεις εξετασεις περαιτερω ? Μην το αφηνεις ..ισως ηταν κατι παροδικο παρολα αυτα ψαξτο καλο μου !

κοριτσια χιλια συγνωμη αν αυτες τις μερες σας μαυρισα με ολα αυτα που εγιναν λιγο με την μικρη λιγο ο φρονιμητης μου που αλλα γραφω αλλα διαβαζω αλλα καταλαβαινω ..

παω για τσιγαρο ..σημερις ημουν απο τις 4 ολομοναχη με τα πιτσιρικια κ τωρα παλι μονη μου τις ετοιμασα γιατι ο Νικολας επρεπε να παει νοσοκομειο μιας κ χειρουργειται ο θειος του επειγοντως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σοβαρα μιλας οτι ψαχνει να δει ποιος μιλαει;;;;; :lol::lol::lol:

τρελη φαση! τραβα την βιντεο να το εχετε!!!

εγω περιμενω να τελειωσει το μπανακι ο αντρουλης μου να του κανω μασαζακι στα ποδια... παλι μισο μπουκαλι λαδι θα ρουφιξουν οι τριχες.... και θα με γδαρουν.... ας ωψεται (εχουμε καμια φιλολογο να με διορθωσει;;;) που τν λυπαμαι που κουραζεται με τις δουλειες και τα καθαρισματα στο ισογειο...

καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλο μου , η θυγατερα μου ειναι μια δοση κουζουλη που λεμε εδω στην Κρητη ..αυτο που κανει με το να κοιταει επειδη της φαινεται περιεργη η φωνη το εκανε παλιοτερα η μεσαια ..Οχι ομως με την φωνη αλλα με το ρεψιμο .. :lol: Πρωταθλητρια στα ηχηρα ρεψιματα ..τοσο που τρομαζε σαν μωρο κ δεν ηξερε τι ηταν ο θορυβος κ κοιταζε επισης δεξια κ αριστερα ..

μια παλαβομαρα την εχουμε σαν οικογενεια , μην το ψαχνεις .. :lol:

καλο μασαζ ευχομαι ,

καλη κ ηρεμη νυχτα σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρεω κοριτσια μου καταρεω!!!!!

αυτη η εβδομαδα ηταν απο τις χειροτερες μας

οι νυχτες με κλαματα και ξυπνηματα οι μερες με γκρινια και μουρμουρα

δεν εχω κοιμηθει καθολου αποψε

πρηστικα απο το δοντι και ποναω πολυυυυυυυυ

ευτυχως σημερα μου εκανε την χαρη ο μικρος και κοιμηθηκε καλα ουφφφφφ

περιμενω να ξημερωσει να παρω την οδοντιατρο τηλ.

αχχχ λιγο πριν παω να το φτιαξω ηταν...τωρα παλι αντιβιωση

κοριτσια υπομονη με τις αρρωστιες

κι εμενα ετσι ηταν πιο μικρος..συνεχεια αρρωστουλης

τωρα μια χαρα!!!!!

μια φορα μονο εχει αρρωστησει μεχρι στιγμης

ευα την δευτερα θα παω στο γιατρο να μου δωσει εξετασεις για το ζαχαρο

αααχχχ λετε να ξαναθυμηθω την καμπυλη??? πλακα θα εχει

δεν περναει και η ωρα ειναι μονο 6:30....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τον επιασε καλε και χαλασε ο υπνος του;;;

τελικα οταν θυμουνται χαιρονται ολα τους!

καλα Ευα μια δοση κουζουλαδας την εχουμε ολοι μας... :lol:

οικογενεια που δεν εχει πιστευω θα περναει βαρετα... :lol:

εγω ρεπο σημερα. απο τη δουλεια. αρα ολη μερα με τα μωρα. ευτυχως εστω και για μια μερα, θυμουνται το παλιο μας προγραμμα και κοιμουνται 2 φορες την ημερα... γιατι με τις γιαγιαδες... ουτε λογος! ο Σπυρος ουτε να τον ανεβασουν στο δωματιο του δε θελει. η Μαριαννα κοιμαται κανενα μισαωρο. και περιμενουν οοολοι να γυρισω κατα τις 3 να τους βαλω για υπνο...

καλη Κυριακη να περασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

κ οι κουζουλαδες συνεχιζονται ..λοιπον ειχαμε δυσκολο βραδυ ..πρωτον δυσκολευοταν η μικρη κ με το δικιο της στην φαση που ειναι ..Δευτερον η μεγαλη ξυπνησε δυο φορες για τουαλεττα ..τι να της πω , μην πας ? ..και τριτον η μεσαια εκανε εμετο γιατι ανακατεψε παλι τα απιστευτα χτες στο στομαχι της ..Αρα υπνος απο μηδεν εως ελαχιστος ..Με κρατανε σε εγρηγορση τα πιτσουνακια μου ..νυχτα μερα ..ποοοοοσο ν'αντεξω ..

Η Αριαδνη μιας κ ανακαλυψε το μπαλκονι καθε τρεις κ λιγο μου δινει το μπουφαν της κ μου λεει ατα ατα ..κ μαλιστα με υφος ..τι να πω εχει κ αποψη το μικρο μου ..

Αναστασια μου κουραγιο καλη μου , πρηστηκες με το δοντι ε ? Εχεις ξεκινησει ηδη αντιβιωση η περιμενεις να σε δει ο γιατρος πρωτα ..Αχ τι ατιμος πονος αυτος με τα δοντια ..

Ελπιζω να πανε ολα καλα κ με την υποθεση του σακχαρου κανε εξετασεις να δεις τα τι και πως ..

Κ ο Σπυρακος τι επαθε κ βγηκε εκτος προγραμματος ? Αν ειχατε εντονη εβδομαδα σιγουρα ξεσηκωνονται κ αυτα κ κανουν τα δικα τους ..σιγα σιγα θα τον βαλεις παλι στο σωστο δρομο ..

Νασια που εισαι καλε ? Τι κανει το Μαρουλακι , ειναι καλυτερα ?

καλυψουλα εσεις τι κανετε ?

καλημερα σ'ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλε κοριτσια...

ειμαι κ εγω εδω...οσο αντεχω ακομα!!!!

σας ειπα?καθε βραδυ εχουμε σοου..ειμαστε στα προθυρα της διαλυσης...

ξυπναει κ ουρλιαζει...δε μπορει να ησυχασει με τπτ το καλο μου...μονο με την αγκαλια της μαμας της...

αλλα δεν εχει πλεον κρεβατι..παω της δινω νερακι κ πιπιλα,την ηρεμω λιγο κ φευγω..ξανακοιμαται αλλα παλι καποια στιγμη ξυπναει κ κλαιει..

πρεπει να ειναι δοντια..δεν εξηγειται αλλιως..

ο αντρας μου μου εχει σπασει τα νευρα...κατι εχει το παιδι κ κατι εχει το παιδι...

αυτο το κατι μονο το βραδυ την πιανει?ολη τη μερα ντουρασελ.

χτες ηταν 12 ωρες ξυπνια...δεν κοιμηθηκε μεσημερι....

κατα τα αλλα καλα.

εχω βαλει μπριζολες στο γκριλ.

βαριεμαι τρομερα.

κ η συννεφια με ριχνει.....

ευα μου η κορη σου ολα τα λεφτα!!!!ο,τι κ να εχει δεν την ριχνει παντως....

μονο καθαρο αερα θελει αυτο?αν πχ εβραζες καμια κατσαρολα με νερο κ την εβαζες να κανει εισπνοες?

σε ρωταω γτ δεν ξερω τι κανεις σε αυτην την περιπτωση...

εγω ξερω οτι τα καλοριφερ το επιδεινωνουν..

οποτε εχω σε ολα ενα μπολακι με νερο για να υπαρχουν υδρατμοι.

κ καμια φορα ριχνω μεσα λιγες σταγονες ευκαλυπτο...

αναστασια μου υπομονη με το δοντι..μηπως να κοιταζες να το βγαλεις να ησυχασεις?

οσο για το ζαχαρο μην το αφησεις ετσι κουκλιτσα μου!!!

στο λεω γτ στο σοι μας υπαρχει κληρονομικοτητα κ εγω το τσεκαρω που κ που

για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

μανουλες ειμαστε κ πρεπει να ειμαστε γερες..

οσο για τη γκρινια που λες.....αχ!!!!!πονεμενη ιστορια...

η αγγελικη εχει γινει η ουρα μου....δεν τολμαω να φυγω απο διπλα κ αρχιζει...

μαμα.....ΜΑΜΑ!!!!!!ουρλιαζει!!!!!

καλα το κατουρημα το εχω ξεχασει!!!!!

θα βαζω πανες κ εγω σε λιγο...

ευα μαρια με λενε.......

ποτε ειναι τα γενεθλια της μικρης σου?????

νασια μου περαστικα κ σε εσας.γτ αντιβιωση?ποια ειναι η διαγνωση?

δεν κανουν τπτ τα αντιπυρετικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καταρρέουσες μανουλίτσες...

θέλω να μου φέρουν μπροστά μου την παιδίατρό μας για να τις δαγκώσω τα αυτιά... :evil::evil:

Όπως σας είπα προχθές την αντιβίωση δεν την γλιτώσαμε τελικά, μας είπε η παιδίατρος ότι είναι πολύ δυνατός ο ιός (γιατί ξαναπήγαμε να την δεί και δεν της βρήκε τίποτα, είναι ίωση ήταν η διάγνωση) κι επειδή δεν μπορεί να το καταπολεμήσει μόνος του ο οργανισμός της μας έδωσε την ceclor (μας την είπε κιόλας που το αφήνουμε το παιδί να ταλαιπωρείται ενώ είναι η ίδια που μας έλεγε ότι δεν θέλει να δίνει αντιβίωση αβέρτα κουβέρτα στα παιδιά.) Το Μαρουλάκι το έπιασε διάρροια από την πρώτη κιόλας μέρα αλλά δεν φοβήθηκα γιατί γενικά από την μέρα που αρρώστησε τα κακάκια της είχαν γίνει πολύ νερουλά και υπέθετα ότι ήταν έτσι από την ίωση. Με την αντιβίωση λοιπόν κάνει 4-5 φορές αλλά μιλάμε για νερό και με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ άσχημη μυρωδιά. Φοβήθηκα για γαστρεντερίτιδα αλλά με κράζαν όλοι ότι είμαι υπερβολική κι ότι έχω πρόβλημα ψυχολογικό με τους γιατρούς (ο άντρας μου περισσότερο απ'όλους!!!!) ώσπου σήμερα η καημενούλα έβγαλε και λίγο αιματάκι, όχι βλέννα, ούτε καμιά ποσότητα μεγάλη απλά επειδή εγώ πάντα κοιτάω τα κακάκια της παρατήρησα ότι σε ένα σημείο κοκκίνιζε λιγάκι. Πήρα κατευθείαν τηλέφωνο την παιδίατρο να την ρωτήσω τί να κάνω κι αυτή παρόλο που σήκωσε το τηλέφωνο και με άφησε να της πώ αυτά που ήθελα, μου είπε ότι είναι σε ένα συνέδριο και να προσέξω την διατροφή της και θα τα πούμε κάποια άλλη στιγμή....... Ούτε μου απάντησε αν μπορεί να φταίει η αντιβίωση, ούτε αν πρέπει να την σταματήσουμε ούτε τίποτα!!!!!!! :x:x:x Πήγαμε στο κέντρο υγείας (ευτυχώς είχε παιδίατρο) την είδε και μας είπε να σταματήσουμε την αντιβίωση, να προσέξουμε λίγο το διαιτολόγιό της μέχρι να επανέλθει, μου εξήγησε ότι πιθανόν με την διάρροια ερεθίστηκε κάπου το εντεράκι της (και το πωπουδάκι ήταν λίγο ερεθισμένο) και γι'αυτό βγαίνει αυτό το λίγο αιματάκι και μου είπε να μην φοβηθώ γιατί μέχρι να επανέλθει το έντερο ίσως να ξαναδώ αιματάκι και τις επόμενες μέρες. Τουλάχιστον ησύχασα κάπως! Πρίν λίγο καιρό που είχαμε θέμα δυσκοιλιότητας από τον σίδηρο που έπαιρνε της είχαμε κάνει και καλλιέργεια κοπράνων που είχε βγεί αρνητική για αίμα, πυοσφαίρια και άλλα μικρόβια.

Να την ξεχέσω την παιδίατρο (τη δικιά μας) ή όχι????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...