Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε?εμεις ειμαστε καλυτερα επιτελους!!!σημερα πηγαμε και κουρεψαμε τις μπουκλες μας γιατι το μαλλακι ειχε γινει αφανα!!!σημερα γιορταζει ο μπαμπας και η αδερφη μου!!!δυστυχως ειναι στην αθηνα και θελω σαν τρελη γλυκακι!!!!αυριο το απογευμα εχει γιορτη η ενωση αστυνομικων στο Λατσειο Μεγαρο..θα μοιρασουν δωρακια και θα εχει κλασικα Αι-Βασιλη!!!τι καλα!!!μετα λεμε να παμε σε παιδοτοπο να χαλαρωσουμε και εμεις λιγακι χαχαχαχα :P:shock::lol::lol:

τα νεα σας?τι καιρο κανει σε εσας?εδω βρεχει συνεχεια(τι προτοτυπο)και κανει κρυο!!!τρελαινομαι για κρυοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΑΑΑΑ!!!!Ξεχασα να σας πω οτι το μπεμπακι στην κοιλιτσα ριχνει γερες κλωτσιες ολη την μερα!!!!!τι να πω ορεξατος ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες ζω μην ανησυχειτε ζω :lol::lol::lol::lol: μολις επιστρεψαμε σπιτι απο το μεσημερι :shock::shock::shock: κ ακομα καλα κρατω εχω καλλιτεχνιες τωρα εχω να τυλιξω δωρα κ να φτιαξω ημερολογια γιατο 2011 για νονους κ λοιπους συγγενεις...

ο χαρης ευτυχως κοιμηθηκε στο αμαξι κ θα κατσουμε χαλαρα με το νικακη στο τζακι αν δε πεσω τα ανασκελα :shock::shock::shock::shock:

καλε που ειστε

ιωαννα να πω καλωςτον δεχτηκατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις τελειωσα τα καλλιτεχνικα αντε κ του χρονου...

εγω ακομα ξυπνια εχω αρχισει κ αγχωνομαι για το ποτε θα πεσω ομως μετα που θα σας γραψω θα το κλεισω γιατι δεν με βλεπω καλα...

εφτιαξα ενα πολυ ωραιο καλαθι θα το παω στην αδερφη μου τη μερα των χριστουγεννων που εχει τραπεζι θα σας βαλω φωτο...

ιωαννακη μην αγχωνεσε δεν χρειαζεσε τα Μποτε εσυ ...εισαι μια κουκλα καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudiaaaaaaaaaaaaa!ti kanete upnaroudes?

arxisa kai plenw rouxa pou efere o alex gia na siderwsw aurio na teleiwnw kai m auto!!!

bikaki thanks pragmatika gia ta kala sou logia!1 wra irthe ki egw koimomouna orthia..alla olo kai kati paixtike!xaxa!to kalathaki sou einai teleio..tha ksetrelathei i sister..!o xaroulis akoma exei dekatakia..ti wraia..

ANTE KSUPNISTE!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδιααααααααααα επιτελους ξυπνησα με τα χιλια ζορια αλλα ξυπνησα πινω καφεδακι...

μολις εφυγε ο μπαμπας μας με το νονο μας πανε για το δωρα του αγ βασιλη κ εχουμε κανονισει ολοκλρηρη πατεντα για να μην τα δει ο χαρης κ να τα κρυψουν,μολις φτανουν θα τον παρω να παμε μια βολτα...

το μωρο μου το περιμενει πως κ πως να ερθει για να τον δει :lol::lol::lol: θα βαλουμε κ γλυκακι κ χυμο για να φαει κ να πιει

φιλεναδα καλοπερασες χτες τη νυχτα :D:D:D:D:D:D περαστικα στο χαρουλη!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!τι κανετε???εγω μαγειρευω κ εχω και τον μικρο να με κυνηγαει συνεχεια!!!εχθες πηγαμε να κανουμε τρελιτσες αλλα πανω στην τρελα μας εμεινε μονο η τρελαααα!!!ξυπνησε ο μικρος και ηρθε στο κρεβατι μας!!!ελεος πια λεω!!!!τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κορίτσια, εγώ ειμαι στην δουλεια.

Χθες επεσε και χτυπησε ο μικρός και εκοψε αρκετά βαθιά το χειλάκι του.. το τι αίμα έτρεξε τι να σας πω!

Θα κάνουμε γιορτές τραυματισμένοι..

Σε μια βδομάδα φέυγει ο αντρας μου κορίτσια.. για το Τορόντο.. είμαι πολύ στρεσσαρισμένη...

Τονάκι υπομονή και μην το βάζετε κάτω, δικιο έχει η Βικυ και σήμερα μέρα ειναι..

Βικυ τελειο το ημερολόγιο και το καλαθάκι!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikaki ti na kanw??i psuxi mou to kserei...xaxa!ki emeis pigame jumbo kai pirame to dwraki tou ai vasili kai ena apo mas...polu xarike!fusika molis gurisame anevike pali o puretos...!!!fagame kai twra kathomaste...

tonaki asta...alla opws leei kai i biki den teleiwsane oi meres...vourrrrrrrrrrrr!!!!o mikros kalutera e?

eraki douleeueis kai simera??poor baby!!!poso tha katsei ekei o antroulis sou?se katalavainw giati ki emena eleipe gia 13 meres kai xtes gurise...!i mutoula tou kwsti kalutera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδες τι κανετε;;;

τζοανακι μου του δωσατε και καταλαβε ε;;;μποραβο φιλεναδαααααααααααα

τονακι εσεις αποτυχατε ε;;;δεν πειραζει σημερααααα

βικαρα τελειες οι καλιτεχνιες μπραβο σας και του χρονου!

ελευθερια περαστικα ο αντρουλης σου δεν θα ξαναρθει;;εσυ ποτε θα πας;;υπομονη κοριτσαρα μου...θα υπαρχει αγχος μεχρι να γινουν ολα αυτα...

κατερινακι σταμυ ασπα φλωριανα αντριανα λενακι και ολες φιλακια

εμεις θα παμε σε ενα παιδικο παρτυ αποψε σε παιδοτοπο αντε να ξεσαλωσει λιγο η μικρουλα μου...τον μπεμπη θα τον αφησουμε σπιτι φοβαμε σε κλειστο χωρο με τοοοοοσα παιδακια...

η ψυχολογια μου χαλια τα νευρα μου κροσια συνεχως...αφηστε τα...περναω δυσκολα

αντε καλο σαβ/κο καλα να περασετε φιλακια σας :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?εγω ξεπατωθηκα σημερα πηγαμε τζαμπο με το μικρο μαζι με γιαγια και νονο και εγινετης τρελλης το σηκωσαμε κανονικα πηραμε και το δωρο του αγιου βασιλη το οποιο κα κρυβαμε ευλαβικα σε αλλο καροτσι και πηρα και πραγματασκια για την μπουμπου μου αλλα με ξεσκισε η μεση μου απο το περα δωθε ευτηχως που φαγαμε στην πεθερα μου και ετσι την γλιτωσα και δεν μαγειρεψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια ειμαι πτωμα ολη μερα στους δρομου αλλα χαλαλι περασαμε ολοι πολυ ωραια...δεν κρατηθηκαμε για τα δωρα κ κατστρωσαμε σχεδιο...

πηγαμε για καφε κ εκει δουλευει μια φιλη του κουμπαρου ετσι τη βαλαμε να πει οτι ειναι φιλη του αι βασιλη κ εμαθε οτι θα περασει σημερα απο καποια σπιτια η λαχταρα του δεν περιγραφετε του εδωσε κ κατι μπισκοτα για να τα βαλει στο τζακι για να τα βρει οταν ερθει...

ετσι γυρισαμε σπιτι βαλαμε μπισκοτα κ χυμο στο τζακι κ πεταχτηκα εγω με τη κοπελα του κουμπαρου μου κ τον χαρη για να ψωνισουμε κατσι πραγματα κ καλα ο νικος με το νονο θα πηγαινανε στο σκαφος κατεβηκαμε ολοι μαζι εμεις φυγαμε κ εκεινοι ανεβηκαν να τα ετοιμασουν...

οταν γυρναγαμε τους πηραμε για να κατεβουν κ να φαινετε οτι γυρισα κ εκεινοι...

ανεβηκαμε πανω κ λεμε αχ ηρθε μαλλον χαρη ,κοριτσια δεν φανταζεστε τη χαρα πηρε συνεχεια φωναζε ευχαριστω αγιε βασιλη εμενα με πηραν τα ζουμια ....

τσεκαρε οτι ειχε φαει το μπισκοτο κ ηπιε το χυμο κ ηρεμησε....

του λεω ειδες που εισαι καλο παιδι κ σου εφερε οτι ζητησες :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ!!ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ;;;

ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΧΤΕΣ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑ;;ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΟΒΑΝ ΤΙΣ ΤΟΥΡΤΕΣ (2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΑΖΙ)ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Κ ΚΟΝΤΕΨΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ :shock::shock::shock: ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ :lol::lol::lol::lol: ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!

ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΒΙΚΑΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΛΙ ΒΟΥΡΚΩΣΑ...ΜΑ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ;;ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ :lol::lol:

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ: ΤΙ ΑΛΕΥΡΙ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΑ ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ;;;;;;

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολεςςςςςς

μολις σηκωθηκα κ αντικρυσα το βομβαρδισμο δεν θελω να κανω δουλειες :evil::evil::evil::evil: σημερα ειμαστε μοναχουλια παλι μμε το χαρη....

ασε βικακυ καλα εγω οτι εχει σχεση με το χαρη κανει κατι καινουργιο η λεει μια καινουργια λεξη παντα με πιανουν τα ζουμια νομιζω δεν θα παψω ποτε....

εγω εβαλα για ολες τις χρησεις αλευρι....

ξυπνηστε καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudiaaaaaaaaaaaaaaaa!!

ti kanete glukoulitses manoulitses?

bikaki mou pragmatika sugkinithika me to xarouli sou...ax auta ta paidakia mas!!emeis to pirame thelw na to tuliksoume..ta xristougenna mallon tha tou to dwsoume!ekana tia doulitses mou...plenw sunexeia emetous...paplwmata..klp..!twra na valw na mageirwpsw..o xaris mono gala kai me to zori efage ligo mpanana...kai pali pureto..snif..

bikoulini gia oles tis xriseis pou leei kai to bikaki..!sugkinithikes ki esu e?em...den wxoun strwsei akoma oi ormones gi auto kai ta neurakia sou..makari se oli sou ti zwi na klais mono me dakrua xaras bikoulinaki mou!!!iremise..kai min sugxizesai gia anousia pragmata...makia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννακη μου γλυκο νομιζω τα καλυτερα χριστουγεννα ειναι οταν εχεις παιδι δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα απο το να βλεπεις τη χαρα του...καλα περιττο να σου πω με εχειι βαλει να τους παρω ολους σημερα τηλ για να τους το πει :lol::lol::lol::lol:

κ εγω μαζεψα εφτιαξα σπανακορυζο εφαγε ο χαρακης εκανε μπανιο κ τωρα ξαπλωσα βαριεμε πολυ

ρε εσυ γιατι τοσες μερες πυρετο κ εμετους μιλησες με τη παιδιατρο...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tis prwtes meres ekane dekata itane apo to emvolio..alla ton peritrigurize kai iwsi kai opws katalavaineis...!emeto kanei mia fora tin imera..apo to vixa!tou dinw farmaka kai antipuretika kai mou eipe an sunexistei gia akoma 2 24wra na paw na ton dei..giati mporei apla na kanei ton kuklo tis i iwsi kai telos...

exeis dikio..kai mazi me ta paidia mas ginomaste ki emeis paidia..ta glukoulia mas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστιικα γρηγορα να γινει περδικι ο χαρουλης ο τρομερος....

καλα οσο για αυτο χτες ολη μερα στο δρομο κυκολφορουσα με στεκα που ειχε κερατακια απο τον ταρανδο :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...