Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

καλησπερα τι κανετε;;μολις τελιωσα επιτελους τη δουλιτσα που ειχα παρει...οι υπολοιποι κανουν νανι ακομα και εγω παω για μπανακι στα γρηγορα...που ειστε ολες;;

βικακυ αυτο το εμβολιο ειναι στανταρ;;δεν ξερω αν το εχουμε κανει εμεις...πρεπει να ρωτησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΡΗ!!! ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!! ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ??? ΚΑΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ?? ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΕΙ...ΑΜΑΝ ΚΙ ΕΙΧΑ ΧΑΡΑ...ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ??

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΔΕΣ ΜΟΥ!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ....ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΠΡΩΪ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν λιγο εκατσα αμετρητη η μεραααααα νομιζα οτι δεν θα τελειωσει ποτε αλλα ετοιμα κ τα γλυκακια κ το σπιτι...φετος γινανε ακομα πιο ωραια γιατι με βοηθησε κ ο χαρης εκανε με κουπατ μελομακαρονα σε σχημα δεντρακια...

ολες κοιμηθηκατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια,τυχερη η μαμα σου :D:D:D Παλι καλα που δεν πολυαρρωσταινει γιατι μιας φιλης μου ο μικρος απο τοτε που πηγε εχει κολλησει τα παντα :(

Ν α σου πω την αληθεια το εχει παρει αρκετα καλα.Θελει συνεχεια να τον προσεχει και να τον φιλαει και αυτο ειναι λιγο επικινδυνο γιατι ριχνει ολο το βαρος του πανω στον μπεμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa ti kaneis?exei kolikous o mikros sou?klaei sunaxeia i mexri stigmis den einai toso suxnoi?

bikaki teleiwses epitelous?ki egw ekana arketes douleies,epluna kai 2 pluntiria...exw tous emetous tou xari..asta kai m exei pethanei i mesi mou!ta glukakia to sk mallon i ti deutera..

katerinaki mou pws eisai?trelameni?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jaonaki,ευτυχως δεν κλαιει συνεχεια..προφανως δεν θα εχει πολλους και ελπιζω να μην χειροτερεψουν!

Πρεπει να φτιαξω και εγω μελομακαρονα γιατι την πρωτη δοση την φαγαμε κιολας :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη μηπως μπορεις να μου πεις λεπτομερειες για την σοκολατουπολη στο vilageγιατι θελω να παω τον μικρο μου αυριο...ειναι κλειστος χωρος? ειμαι μεσα στο vilage?και τι ακριβως μπορουμε να κανουμε εκει?θα με υποχρεωνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na kanw?prin ligo koimithike o mikros...elpizw to simerino vradu na einai kalutero apo to xtesino pou ola tou ftaigane..

me epiase ki i nautia...!!tin paraskeui erxetai epitelous ki o alex!!!varethika moni mou..

elisaki upomoni koritsaki mou!euxomai na perasoune suntoma..na min turranietai kai to beboni!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ειναι μεσα στα village εκει που ηταν παλια η αιθουσα των εισητηριων...

θελει μια αποδειξει 5 ευρω μεσα απο τα village ας ειναι απο καφε φαγητο η εστω κ απο το ψιλικατζιδικο κ μπαινουν 6 ατομα...

ειναι μικρο αλλα για τα παιδακια πολυ ομορφο κ τους αρεσει

οτι αλλα θες ρωτα με

ιωαννακη ευχομαι σε καλυτερο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ?ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?ΑΥΤΑ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΖΟΑΝΑΚΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει αγιο βασιλη κ καλικαντζαρακια βγαζεις φωτο που σου δινουν μια μεγαλη αυτοι(δωρεαν)

σου μοιραζουν σοκολατες κ γλυφιτζουρια

εχει ενα μηχανημα κ καλα που σε παει το καλικανταρακι κ γτιαχνει το παιδι τη δικη του σοκοφρετα με κατι κουμπια κ καθε κυριακη κ σαββατο εχει κ θεατρικα αλλα δεν θυμαμαι ωρες

εχει τρενακι που μπαινεις με το παιδακι σου κ σε κανεις βολτα

αυτα δεν σου παιρνει κ πολυ ωρα να τα κανεις ολα αλλα μπορεις να τα κανεις οσες φορες θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδουλες μου!!τι κανετε;;;

εγω εχω νευρααααα απο χτες το βραδυ...εχω πεθανει απο τη κουραση κ ολη ειναι στο κοσμο τους :shock::shock::shock::shock::shock: περιμενω να ξυπνησει ο μπεμπης να παμε για εμβολιο...θα τα φτυσω παλι με 2 παιδια στα χερια...τα εχω δει ολα που λενε ....και βρεχειιιιιιι... :shock::shock::shock: χρειαζομε lexotanil επειγοντως :lol::lol::lol::lol::lol:

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?

Εγω φτιαχνω κρεατοσουπα!!!Ο μπεμπης κοιμαται ησυχος,απο χθες το βραδυ δεν εχει ξαναπονεσει...

Ο μεγαλος παιζει ..οτι παιχνιδι εχει μουσικη το εχει βαλει και γινεται ενας πανικος σπιτι :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!!!τι κανετε?εγω τα εχω παιξει κοινως!!!ο μικρος το βραδυ ξυπναγε απιο τον βηχα ευτυχως δεν ξαναεκανε πυρετο...εγω νιωθω μεγαλη εξαντληση και με εχει πιασει η μεση μου...εδω ο καιρος ειναι βροχερος και μου την δινει..θελω να παω να ψωνισω αλλα που τετοια τυχη,...εκοψαν στο μισο και ντο δωρο του νικου σκατα....ε ρε ξυλο που θελουν αυτοι εκει στην βουλη..καλα εχουν βολευτει και ο κοσμακης πειναει..παω να δω το φαγακι φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Και εγώ έχω μπόλικη δουλειά σήμερα.

Βικουλίνι μου, υπομονή. Το κάνατε το εμβόλιο;;;;

Τονάκι μου και εσυ υπομονή κοριτσάρα και περαστικά σας!!!

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ;;;

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΡΟΣΙΑΑΑΑΑ :twisted::twisted::twisted:

ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ...ΕΚΛΑΙΓΕ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ...ΓΙΝΑΜΕ ΜΟΥΣΚΕΜΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΟΥΧΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΒΡΕΓΜΕΝΗ Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Η ΜΑΡΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ Κ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΞΥΠΟΛΗΤΗ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ :twisted::twisted: ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΠΑΛΑΜΙΑ ΣΤΟ ΠΟΠΟ Κ ΕΚΛΕΓΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ...

ΤΟΝΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΤΑΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΤΑ ΞΕΡΩ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΔΟΥΛΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΨΩΝΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΕΞΟΔΟΣ ΞΕΡΕΤΕ...ΣΗΜΑΤΑ ΔΩΡΑ ΣΤΑ ΒΑΠΤΙΣΤΗΡΙΑ Κ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΤΛ...ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΤΣΙΤΑ... :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...