Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΕΣ;;;ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΑ ΙΔΙΑ...Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΛΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΕ...

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΕΑ;;;

ΒΙΚΑΡΑ ΠΟΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ;;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΙΣ;;ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΖΑΛΙΖΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΦΥΓΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΠΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!!τι κανετε?εγω ειμαι ακομα χαλια αλλα δεν μπορω να κανω και αλλιως..ειναι και ο μικρος κρυωμενος κλαει συνεχεια δεν τρωει και η κατασταση αρχιζει και μου την δινει στα νευρα...δεν φτανει που εχω τον πονο μου εχω και τον αλεξανδρο με το παραμικρο να κλαει και να μην συνεργαζεται με τιποτα...

μετα τις γιορτες θα κανουμε την αλλη δοση της ηπατιτιδας...τον πηγαμε κ στην γιατρο και απλο κρυωματακι ειναι...ελπιζωωω δεν αντεχουν αλλο τα νευρα μου ειμαι και αυπνη

τα νεα σας?τι καιρο εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΑΚΙ ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΟ ΜΑΣ...ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΣ ΣΚΥΛΟ...ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΕΕΕΕΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ΔΟΥΛΙΤΣΑ Ε;;;ΘΑ ΠΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααααα που να πάμε όλο κι όλο ένα Σαβ/κο είναι.

Βέβαια έχω κανα 2 μερούλες αλλά και πάλι εδώ θα μείνουμε.

Τα μικρά σου καλά είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΡΗ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΕΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!ΒΙΚΥ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΟΛΛΗΣΕ Η ΣΕΛΙΔΑ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΜΕΣΑ!!!!!!!!ΓΚΡΡΡΡΡΡ!!!!

ΑΝ ΒΓΕΙΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣ ΗΛΙΟΠΟΛΗ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΕΚΑΝΕ ΕΜΒΟΛΙΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΑΣ??ΑΧ ΜΩΡΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ!!!

ΤΙ ΝΕΑ ΚΟΥΚΛΕΣ??ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΤΩΡΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ Στάμυ!!! :x:x

Εφαγα τρελό πακέτο μέχρι να έρθω,

ρε κορίτσια μου έσπασε τα νευρα χθες το βράδυ το μαμμυ.. δεν έμπαινα με τίποτα! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη μου χρονια πολλα κουκλα να σε χαιρετε η ομορφη οικογενεια σου

θα σε παρω μετα τηλ

τρεχω τρεχω σημερα αποφασισα να τα κανω ολα μαζι με πηρε κ ο υπνος δουλευω κιολας κ ειμαι σε κατασταση πανικου θα τα πουμε μετα καλημερα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERAKI POLUXRONIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!NA SAI PANTA GERI KAI NA SE XAIRONTAI OI ANTRES SOU...KI AUTOI POI S AGAPOUN...!!!!!

koritsakia ki egw douleies kanw ...na tis teleiwsw giati tin paraskeui einai imera beute!an grafetai etsi!erxetai o antroulis mou...kai katalavainete...xaxa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!Ερυ χρονια σου πολλα!!!οτι επιθυμεις να εισαι παντα καλα και ευτυχισμενη!!!

κοριτσακια τικανετε?εμεις το βραδυ δεν καθολου..ο αλεξανδρος ψηνοταν στον πυρετο εκανε συνεχεια κακακια(μπλιαξ!!) και μετα απο καποιες ωρες ηρεμησε....τωρα ειναι καλυτερα αλλα ολο κανει κακα...ελεος!!!!! :evil::roll::twisted::o βαρεθηκα να τον πλενω αφηστε που δεν μπορω να μυριζω η κακομοιρα και εγω στην καταστασημου..τεσπα!!!θα τα πουμε και αργοτερα γιατι παλι τα εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Ερη!Να σε χαιρονται ολοι!Κοριτσια τι κανετε?

Εγω δεν προλαβαινω να γραφω τωρα και με τα 2 παιδια...Αλλα διαβαζω οσο μπορω τα νεακια σας!!

Ο μπεμπουλης εχει αρχισει τους κολικουσ τωρα και βασανιζεται λιγο...

Ο μεγαλος θηριο δεν σταματαει να μιλαει ολη την ωρα...με εχει ζαλισει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Ερη!Να σε χαιρονται ολοι!Κοριτσια τι κανετε?

Εγω δεν προλαβαινω να γραφω τωρα και με τα 2 παιδια...Αλλα διαβαζω οσο μπορω τα νεακια σας!!

Ο μπεμπουλης εχει αρχισει τους κολικουσ τωρα και βασανιζεται λιγο...

Ο μεγαλος θηριο δεν σταματαει να μιλαει ολη την ωρα...με εχει ζαλισει :lol:

Ελισάβετ τι κάνεις? Χαθήκαμε καιρό έχουμε να τα πούμε....όλα καλά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τώρα μαζεύτικα στο γραφείο από εξωτερικές δουλειές. Τι κάνετε;;;

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!

Ο μικρούλης μου είναι κάπως καλύτερα. Το βράδυ κοιμηθήκαμε μαζί στο κρεβάτι μου για να τον προσέχω. Τι το ήθελα;; 2-4 έκανε πάρτυ. Στριφογύρναγε, είπιε 3 μπιμπερό νερο, με κλώτσαγε, με έσπρωχνε κ.α. Τελικά ξυπνήσαμε στις 9:30 :shock::shock: . Δεν έχει κάνει άλλον εμετό από εχθές το μεσημέρι, μονο διάρροια. Αρχισε να τρώει και λίγο. Άντε μπας και κάνουμε Χριστούγεννα όρθιοι!!!!!!

Τόνια μου, περστικά και σε σας. Ελπίζω ο νέος χρόνος να βρει όλα τα παιδάκια μας καλά!!!!

ΣΤΑΜΥ μου, αν γίνουμε καλά θα έρθουμε κι εμεις. Δεν υποσχομαι τίποτα όμως γιατι έτσι όπως πάμε, δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει :?:? .

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπακι,καλα ειμαι...εχω το μωρο και εχω χαθει λιγο...Μια χαρα ομως τα παω μεχρι στιγμης και με τα δυο...Τι κανεις εσυ?Τα μικρα σου?Θα ερθετε καθολου Ερετρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπακι,καλα ειμαι...εχω το μωρο και εχω χαθει λιγο...Μια χαρα ομως τα παω μεχρι στιγμης και με τα δυο...Τι κανεις εσυ?Τα μικρα σου?Θα ερθετε καθολου Ερετρια?

Καλά είμαστε κι εμείς, δόξα το θεό!!! Ερέτρια ερχόμασταν μέχρι πρότινος, αλλά τώρα που χάλασε ο καιρός δεν μας βλέπω να ερχόμαστε…βέβαια ποτέ δεν ξέρεις.

Κατά τα άλλα η Μαρία μου πάει παιδικό σταθμό, και ευτυχώς δεν πολύ αρρωσταίνει, και έτσι η μητέρα μου έχει μόνο τον Λεωνίδα.

Οπότε καταλαβαίνεις είναι πιο χαλαρή η γιαγιά και επίσης η Μαρία λόγω σχολείου έχει ηρεμίσει και έχει αποκτήσει «τρόπους», χαχαχα…

Εσύ πως τα πας με τον μεγάλο, ζηλεύει τον μπέμπη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...