Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

Καλη χρονια και χρονια πολλα κοριτσαρες μου!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι η νεα χρονια να μας φερει μονο χαμογελα και πολυ πολυ υγεια!!! Με το καλο οι εγκυουλες μας να κρατησουν το μωρο τους στην αγκαλιτσα τους!!!

Χρονια πολλα και στα κοριτσακια που γιορταζουν σημερα!!!!! Να εισαστε παντα καλα κοριτσια!!!!

Εμεις περασαμε πολυυυυ ησυχα εως ξενερωτα θα ελεγα..Ο Παυλος δουλευε,η μικρη κοιμοταν απο νωρις και εγω με τα πεθερικα μονοι να μου λενε ολο το βραδυ ποσο μεγαλω βασανο ειναι τα 2 παιδια,και πως θα τα βγαλω μερα,και αλλα τετοια κουλα!Βεβαια εγω μπαινακις βγαινακις αλλα μου σπασανε τα νευρα τετοια μερα.Ελεος δηλαδη!

Το φλουρι στο σπιτι μας επεσε στον μικρο Γιωργακι( ναι ναι κοψαμε και γιαυτον :D ) και στον παππου Γιωργο! Μισο μισο δηλαδη! Και στην πεθερα μου επεσε στον γαμπρο τους που εχουνε να μιλησουνε απο τον γαμο,πανω απο 10 χρονια δηλαδη! χοχο!! :lol: Το καταπιαν καλα καλα και ησυχασαν! :) Καλε τι κακια που ειμαι! :lol::lol:

Η βασιλοπιτα μου εγινε και εμενα τελεια!!! Αφου αρεσε στον αντρουλη μου που ειναι δυσκολος με το φαι τοτε μαλλον την πετυχα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχου Λενακι κουκουρουκου τα πεθερικα σου κι εσενα ε;;;;; :shock::evil:

Δε πειραζει,ο μπενακης κι ο βγαινακης σε τετοιες μαλακιες γιατι αν δωσει σημασια θα χαλαστειτε μερες που ειναι... :evil: Ασε να περασουν οι γιορτες και μετα τους τη λες!!! :lol::lol::lol:

Καλα εκοψαν κομματι για το γαμπρο τους που ελειπε και εχουν να μιλησουν και 10 χρονια;;;; :-o Αλλο παλι και τουτο.... Και του κατσε και το φλουρι;;;;;;καλο!!!!!!! :lol::lol::lol:

Παντως νομιζα οτι εισασταν μονοι σας στη Γερμανια...οι γονεις του αντρα σου εκει μενουν κι αυτοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά & καλή χρονιά!!!!

Να χαιρόμαστε και τις εορτάζουσες...bikxar, βικουλίνι, Βάσω....δεν ξεχνάω καμία???

Πολύχρονες και ευτυχισμένες....@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τη παλευα κ σημερα ξενυχτι κ κοσμο αφου ολοι αυτοι ποιυ θα ηθελα να ναι εδω απο χτες το βραδυ εως σημερα το πρωι ημασταν μαζι

εσυ τι κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετυχημενο δεν λες τιποτα Βικακι μου!! Πολυ το ευχαριστηθηκα! :lol:

Τονια μου κουκουρουκου και πολυ μαλιστα!! Κανουμε μια ωρα να συννενοηθουμε παντα και ας λεμε το ιδιο πραγμα.Με τον γαμπρο ειμαι σιγουρη πως αν δεν ημουν μπροστα δεν θα του εκοβαν κομματι αλλα θελουνε να το παιξουνε πολιτισμενοι τρομαρα τους!

Οχι δεν ημαστε μονοι μας εδω.Αυτοι ηταν πολλα χρονια εδω και ετσι ηρθαμε και εμεις σε καποια φαση και μειναμε.Μεχρι πριν 3 εβδομαδες μεναμε διπλα διπλα αλλα τωρα μετακομισαμε και ησυχασε το κεφαλι μου.

Πολυ χαρηκα ρε συ για την εγκυμοσυνη σου! Αντε να μπει και λιγο ροζ στο σπιτι!! Αχ μαζι θα κλαιγομαστε σε λιγο καιρο! Τι μας περιμενει αραγε...Η εγκυμοσυνη σου πως παει?? Ποτε εχεις ΠΗΤ??

Τονια υπομονη με την δουλεια του Νικου.Και εμενα ο Παυλος δουλευε οπως και σημερα και αυριο ολη μερα αλλα τι να κανουμε..Περαστικα σου και παλι.Μαρτυριο ειναι να εισαι εγκυος και να εισαι αρρωστη.Και εγω ακομα να συνελθω τελειως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!τι κανετε??εγω ολο το βραδυ εβηχα σαν γαιδουρι και ματι δεν εκλεισα!!!πηρα και τον γιατρο και μου εδωσε σιροπι αλλιως δεν με βλεπω καλα!!!βιονικο μωρο θα κανω!!!χαχαχα :D:o:lol:

ο καιρος εδω σημερα ειναι μουντος βροχερος και κανει κρυο αμην!!!θελω να παω βολτα αλλα αμα βγω θα γινω χειροτερα!!!τα νεα σας/?

λενακι φτανει η μερα για τον μπεμπη!!!πως νιωθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεραααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε????βικουλινι μου χρονια πολλα για χτες!!διαβαζα βιαστικα τις απαντησεις κ εβλεπα τα χρονια πολλα στη βικυ κ την βασω κ λεω ας μην πω σε σενα μηπως γιορταζεις καποια αλλη μερα!!ειμαι κ πανεξυοπνη παναθεμα με!!! :lol::lol:

ντρεπομαι τωρα που ευχηθηκα τελευταια κ αργοπορημενη!!!!αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!!χιχι!!!να χαιρεσαι τη γιορτουλα σου κ να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!!!παντα με υγεια κ ευτυχια!!!κ σορι που ξεχαστηκα!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μιρλιτσα,Ανδριανα,Βικυ και λοιπες τσουπρες!!!

Πολυ ταλαιπωρεισαι βρε Τονια.... :cry: Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παθει βρογχιτιδα και πηρα αμοξιλ γιατι δε περνουσε με τιποτα!!! Λες γι αυτο να μου βγκε ντουρασελ το παιδι;;;; :lol::lol::lol:

Λενακι ναι να απλωσω και κανενα βρακι η δολια!!!! :lol: Η εγκυμοσυνη ε;;;; κοιτα σε γενικες γραμες καλα παει αν κι εχω παρα πολλα πετρωματα ειδικα τις τελευταιες μερες.. :? Εγω δε τα παω καλα με τις εγκυμοσυνες! :y32b4: Ανακατευομαι οτι και να φαω,πονανε τα πλευρα μου,κοντευω να κυκλοφορω με καθετηρα απο τη συχνοουρια,η ψυχολογια μου ασανσερ.... :crazy:

Αλλα τελειωνω κι εγω.. 34 εβδομαδων σημερα!!! :D αντε να παω στο ντοκτορ αυριο να δω τι βαρος εχει παρει! ΠΗΤ εχω 13 Φλεβαρη αλλα νομιζω οτι θα γεννησω μεχρι τελος Γεναρη...Και τον Αλεξ τον εκανα καμια εβδομαδα μετα που μπηκα στο μηνα μου! ;)

Οντως πολυ μιρλα θα ριξουμε παρεακι σε λιγες μερες!!! :lol: Εσυ εχει βοηθεια απο τα πεθερικα εκει;;;

Βικουλα τη πατησες κι εσυ ή γκαστρωθηκες και ξερνας;;;;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κοριτσόπουλα????

Εμείς ακόμα άρρωστοι είμαστε.....μιλάμε για πολύ μίρλα τα μικρά....ειδικά το βράδυ.

Όσο για τον Άγιο Βασίλη και τα δώρα του.....ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΝ τα μικρά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας βρε ασπακι κριμα μωρε τα καημενα....

κ του χρονου κοριτσακι μου να σαστε καλα με λιγοτερες ιωσεις ;) !!!!!!!

κ μεις καλα εγω εχω ακομα το βηχα που με εκνευρισει ο χαρης κ ο νικος ντουρασελ δεν μασανε ευτυχως ο χαρης εχει μοιασει του νικου δεν αρρωσταινει ποτε δοξα το θεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις το γαμώτο της υπόθεσης είναι, ότι τόσο καιρό δεν είχαμε αρρωστήσει τόσο βαριά...μας βρήκε πρωτοχρονιάτικα.

Αλλά τι να κάνουμε? Είπαμε όταν έχεις παιδιά όλα μα όλα είναι μες στο πρόγραμμα...

Βέβαια καλά περάσαμε, ότι ήταν προγραννατισμένο έγινε, μόνο που τώρα είμαστε σπίτι και δεν μπορούμε να πάμε σε τραπέζια που είμαστε καλεσμένοι....αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε γρηγορα να γινουν καλα κ να ναι κ τα τελευταια να μην σας ξαναβρει αλλη ιωση...δεν πειραζει σημερα ειναι η μερα για χουχουλιασμα εδω δεν εχει σταματησει να βρεχει απο χτες το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όντως, εν τω μεταξύ ξυπνήσαμε αργά....ούτε που το είχα πάρει χαμπάρι...χαχαχα

Πλάκα στην πλάκα χόρτασα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ύπνο....τι καλά!!!!

Τώρα πήγε ο Φώτης με την Μαρία στην μητέρα μου για φαγητό, εμείς με τον Λεωνίδα εδώ....είσε πυρετό νωρίτερα και έτσι εμείς δεν πήγαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ καμία για κους-κους δεν υπάρχει....???

Κι είμαι αραχτή στο κρεβάτι με αγκαλια το laptop, δεν έχει και τίποτα ενδιαφέρον η τηλεόραση, ο Λεωνίδας κοιμάτε και η Μαρία στην μητέρα μου....

Βαριέμαι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχουυυ!!!!!! Καμια εδω???

Τι κανετε κοριτσακια μου??

Μπηκα να σας αποχαιρετησω για λιγες μερες ελπιζω μιας και αυριο μπαινω νοσοκομειο και την Τριτη γενναω το παληκαρακι μου πρωτα ο θεος!

Τα λεμε σε λιγες μερες παλι! φιλακια σε ολες και να προσεχετε!! :YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...