Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

helloooooooooooo!!!ola kala manoulitses?

bikaki kalofagwti...na ste panta kala!!!egw aurio tha ti ftiaksw to prwi..

tonaki perastika sou..ola kala kata ta alla?klwtsaei o mikros?

tonaki28 me douleueis?11 kila kai skas??idi exw parei 4,5...asta..

flwrianaki ki egw eimai parliarofun...ton goustarw trela ki exw ftiaksei polla kai ontws petuxainoune..kai einai kai polu glukos anthrwpos..

aspaki ola kala i mikroula?ki aurio exeis ki etoimasies?

lenaki me to kalo koritsaki mou o antraklas...

elisaki vaze orous gia na min proxwrisei se flema..

filia se oles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεραααα!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???

τονια μου περαστικα να ειναι!!ευτυχως που ηρθε κ η μαμα σου!!!

βικυυυ ξεπορτισες παλι μαρη??!!!!!στασο δεν εχεις!! (ετσι γραφεται το στασο???!!! :roll::lol: )

ιωαννακι μου τι κανεις???ο χαρης??το μπεμπακι???? :)

βρε κοριτσια να σας ρωτυησω κατι μην κανω καμια μπαρουφα???

στη συνταγη της βεφας για βασιλοπιτα λεει βαζουμε στη ζυμη κ σταγονες σοκολατας!!ξερετε αυτες τις γιωτης νομιζω!!!!αυτες λογικα θα λιωσουν στο ψησιμο!λετε να γινει σοκολατενια μεσα η βασιλοπιτα???η' απλα θα εχει βουλες?????ωωω θεε μου δεν ξερω τι μου γινεται!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γινετε δαλματιας :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: λιωνουν βρε :D :D :D

=))=))=))

ναι βρε λιωνουν το ξερω!!!αλλα μετα απλωνονται σε ολη τη γεμιση κ σκουραινουν το χρωμα ολης της ζυμης η' μενουν εκει σαν βουλιτσες?????!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!καλα ειστε???

εμεις φτιαξαμε μπισκοτα με καστανη ζαχαρη του παρλιαρου!!!!τελεια τα μπισκοτακια μας!!!βαλαμε κ ασπρο γλασο με πουχρομη τρουφα!!!

εσεις τι νεα???εγω αυριο θα τρεχω για το βραδινο τραπεζι,εσεις τι θα κανετε αυριο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανα μου μενουν μεσα σα βουλες! ;) Σα Δαλματιας που λεει και η Βικυ!!!!!! :lol::lol:

Βικακι πολυ καλη η μαμα σου!!!!!Ειναι να μη σε σκλαβωνει με κατι τετοια;;;;;; :YMHUG::x

Εμενα δυστυχως τετοιες προσφορες δεν υπαρχουν απο πουθενα.... :cry::cry::cry:

Τζοαννα μου κι εγω στην εβδαμαδα που εισαι τοσα ειχα παρει! ;) αλλα καποια στιγμη πηρα μερικα μαζεμενα και τωρα δε θελω να ξεπερασω τα 12-13... :? Φοβαμαι μη μου μεινουν...

Βασουλα λες να μας κραξουν τις ανεπροκοπες;;;;;!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημενη αναλογα ποσο θα βαλεις ...αν βαλεις λιγο θα ναι σαν βουλες αν βαλεις πολυ θα απλωθει :D:D:D:D

τονια μου ναι η καλη μου παρολη τη κουραση της το τελειωσε καλα ειναι που της εχει λειψει ο εγγονος της

σταμμυ μου καλα μαγειρεματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρεεε βικυυυυυυ ολο τοσακουλακι λεει!!μια κουπα ολοκληρη!!!!ωχουυυ δεν ξερω τι να κανω τωρα!!δεν θελω να σκουρυνει!!!αλλα απ'την αλλη μ'αρεσουν κ οι βουλιτσες!!! :idea::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε 34 εκατοστων!!!νομιζω κιολας!!!μωρε λιγο σοκολατα που κ που αραια μεσα,δεν με πειραζει....φοβαμαι μην γινει σοκολατενια ολη ομως!!!

να αυτη ειναι η συνταγη!!http://www.vefashouse.gr/vefashouse/cur_recipe.asp?rdept_id=2&recipe_id=961&flag=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε δοκιμασε την αμα θες εμενα παντως προσωπικα δεν μου εχει κατσει συνατγη της μπορει η βασιλοπιτα της να ναι καλη

εγω φτιαχνω αυτη πολλα χρονια ειναι τυπου κεικ με καρυδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, απ' ότι βλέπω μόνη μου είμαι πρωί-πρωί!

Τελικά εχθές πήγαμε στην γιατρό, με ίωση και τα 2 παρακαλώ.... :(

Ο Λεωνίδας βέβαια την περνάει πιο ελαφρά, αλλά σε γενικές γραμμές χάλια είναι τα πουλάκια μου. Με πυρετό, βήχα, και η Μαρία ελαφριά ωτίτιδα....

Τι να πω ρε γμτ.....έχω προετοιμασίες σήμερα για το τραπέζι, είμαι και στην δουλειά....σκ@τά κοινώς. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ!!

ΑΣΠΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ Σ@@@Α ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....

ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΡΥΩΝΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ Κ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ Κ ΓΛΥΚΟ...

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗ ΦΤΙΑΞΩ ΣΕ ΤΕΤΡΑΓΟΝΟ ΤΑΨΙ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΣΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ...ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΟΕΟ;;ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΔΟΚΟΛΑ;;Η ΔΕΝ ΧΡΕΙΖΕΤΕ;;; :roll::?:

ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΕΙΚ Κ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΟΛΚΛΗΡΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΟΚΟΛΑΤΕΝΙΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΤΡΟΥΦΑ...ΣΤΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΘΑ ΡΙ ΞΩ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΡΑ Κ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΣΚΕΤΟ ΤΟ ΚΕΙΚ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Ασπακι μου περαστικα σας μωρε.Εμενα ο μεγαλος ειναι καλυτερα αλλα ακουω τον μπεμπη τωρα να ρουθουνιζει.Θα παρω την παιδιατρο μηπως μπορεσει να ερθει να τον δει να μου φυγει το αγχος.Εμενα μου ποναει ο λαιμος.Τελεια :(

Βικουλινι τα κεικ και τα γλυκα δεν τα πολυπετυχαινω οποτε δεν ειμαι η ειδικη να σου πω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλίνι αν βουτυρώσεις και αλευρώσεις το ταψί δεν θα έχεις θεμα με το ξεφορμάρισμα.

Ευχαριστώ κορίτσια για τα περαστικά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΠΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ;;;

ΑΦΟΥ ΑΝ ΜΕ ΔΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΞΕΝΥΧΤΗΣ.. :shock: ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ...

ΚΑΙ Η ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΑ Η ΜΑΡΙΣΑ ΕΒΑΛΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΝ ΠΑΡΙΖΑΚΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ Κ ΞΕΙΚΙΝΑΜΕ ΔΟΥΛΙΕΣ!!!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!ΑΣΠΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΒΑΣΙΚΑ ΕΥΧΟΜΕ

ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΩΧΡΟΝΙΑ, ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΓΑΠΗ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ , ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ... :D

Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΦΤΩΧΙΑ :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ :ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ!!!

Ασπάκι, περαστικά βρε. Αντε να ειναι τα τελευταία και του χρόνου όλοι καλά!!!! Ξεκινήσατε αντιβίωση για την ωτίτιδα;;;;

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ μου θα σου γράψω και αυριο. Πολύχρονη!!!!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες μου

καλη χρονια να εχουμε να χαιρομαστε τις οικογενειες μας υγεια αγαπη ευτυχια για ολες μας!!!!!!!!!!!!!

και φετος κανενα παιδακι να μην το βρει αρρωστο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...