Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

Ευχαριστω Βικουλα μου!!!Μωρε κι εγω τα ιδια,αλλα επειδη ειμαι παθον με τις βρογχιτιδες και μια φορα που την αφησα γιατι δε γουσταρα να πιω αντιβιωση,μου γυρισε σε βρογχοπνευμονια και μετα τα πηρα εις διπλουν τα χαπια!!! :o:?

Αν και αυριο εχεις τα ιδια μη το αφησεις και σε βρει ο καινουριος χρονος κρεβατωμενη! :? Εγω το τεστ που εκανα για να δω αν ειναι βρογχιτιδα ξερεις ποιο ηταν; αναβα ενα τσιγαρο κι αν επαιρνα μια τζουρα και με πονουσε το στηθος μου ηταν στανταρ βρογχιτιδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν τολμω να αναψω τσιγαρο ειμαι σιγουρη οτι θα μεινω στο τοπο ας ελπισουμε μην με βρει ο καινουργιος χρονος ετσι γιατι την κατσαμε τη βαρκα :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα!!περαστικα κ παλι βικακι!!!κ σε σας τονια μου!!!

υο προσπαν ειπες ε???ασε εχω καει μ'αυτο!!!μια φορα ο μεγαλος μου εβηχε συνεχεια κ ειχε φλεματα κ μας ειπε ενας βλακας γιατρος να του δωσουμε μονο το προσπαν!του το εδωσα κ σε 3 μερες ηταν χειροτερα!πηγα σε αλλη παιδιατρο κ εμεινε καπως ετσι :shock::o που ετσι οπως ηταν ο μικρος του εδωσε ο αλλος προσπαν κ μου ειπε κ μενα μασκα κ αντιβιωση κ σε 5 περιπου μερουλες επιτελους εγινε καλα!!!

οποτε ακουω προσπαν με πιανει κρυος ιδρωτας!!! :lol::lol:

πριν 2 μηνες πηγε ο αντρας μου την μαρια μας στον γιατρο με βηχα κ του λεει προσπαν κ μολις γυρισε του λεω:''προσπαν?????????αααα καλα καταλαβααααα''!!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsoudeeeeeeeeeeeessssssssssss!!!xronia polla!!!na xaireste tis families sas...

emeis kalutera...epitelous..alla den to xoume kounisei roupi apo to spiti..snif...polu kleisoura..tespa>>...

bikaki mou arrwstises ki esu??perastikoulia...ki egw etsi..pote den pairnw farmaka..ekei..xaxa..

bikoulini perastika sas...ww mwre to beboni pws na min gkriniazei....

tonaki kala kaneis k den tou dineis me ti 1 farmaka...emena exei istoriko me to anapneustiko kai den paleuetai..

aspaki ola kala?ikea akouw ee??swsti se kovw...

filakia se oles!!!aaa..den prolava na diavasw oles tis selides..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ! ξενερωσα..εγω ειχα την εντυπωση οτι ξεκινανε αρχες γεναρη.......... :(:o αντε να δω πως θα αντεξω .βικη περαστικα απο οτι καταλαβα εισαι αρρωστουλα ε?υπομονη!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον εβαλα για υπνο και μουρμουριζει μονος του...Μαλλον μιλαει με τον αγκαλιτσα του και του λεει "καλα ειμαι,καλα!εσυ;".. :lol::lol: δεν εχει καμια ορεξη να κοιμηθει αλλα κι εγω δεν εχω αλλες αντοχες για σημερα... :? Με εβγαλε νοκ αουτ!!! :crazy:

Ο κερατας ειναι φωτια στα πατζακια μου!!!!! #:-s

Ανδριανακι μου τι κανεις;;;τα κουκλακια σου;;;!!! :-*

Καλα εννοειται οτι το προσπαν ειναι για πολυ ελαφριες περιπτωσεις!!! Ειναι φυτικο απο φυλλα κισσου...Αν εχει ακροαστικα και παρα πολυ βηχα δε θα κανει τιποτα!

Εμενα παλι με εχει σωσει αρκετες φορες,αλλα μονο σε αρχικα σταδια που απλως σε γλιτωνει απο τα χειροτερα..αν δω και χειροτερευει ο βηχας εννοειται οτι θα αρχισω το αερολιν και την αντιβιωση! :?

Απλως νομιζω οτι ειναι κριμα να αρχισω να τον μπουκωνω με τοσα πολλα φαρμακα απο τη στιγμη που βηχει 3-4 φορες τη μερα κι εχει λιγο φλεμα... :?

Τζοανακι εχει κι αλλο παιδακι;;;νομιζα απο το τικερακι οτι ειναι το πρωτο σου... :blush: Τι ειναι αγορακι η κοριτσακι; και αυτο που ερχεται ξερετε το φυλλο;;

Mammyslove ρωτησα στο μπεννετον που πηγα σημερα και μου ειπαν οτι μαλλον θα αρχισουν πριν τις 15 Γεναρη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου ναι δικιο εχεις...δεν ηξερα οτι βηχει μονο τοσο λιγο!!ε τοτε ναι κριμα ειναι να το ταλαιπωρησεις με μασκες κ αντιβιωσεις!!!!σαν μανουλα,σιγουρα θα καταλαβεις πως νιωθει κ αν ειναι καλυτερα!!!!

αα κ κατι που ξεχασα να σου πω!!!χαιρομαι παρα πολυ που γυρισες στο φορουμακι μας κ εισαι κ στην τρελοπαρεα μας!!μου χες λειψει!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια που ακόμη κοιμούνται...

Εγώ είμαι στην δουλειά έχει πολύ κρύο είπαν πάλι για χιόνια μακάρι για

να μην έρθουμε στην δουλειά :D:D

Είδα ότι μιλάτε για το προσπαν και έγώ μόλις εχτες αρχισα να του το δίνω

γιατι το πουλάκι μου εχει βήχα,μακάρι να βγεί καλό και του περάσει.

Βικακι πως είσαι σήμερα?Αντέ να αναρώσεις γρήγορα.

Φιλιά σε όλα τα κορίσια εγώ εδώ θα είμαι μέχρι τις 15:00 που σχολάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ΕΓΩ ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩ...ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ :lol::lol::lol:

ΒΑΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ;;ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ;;ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!

Καλή σου μέρα , μένω σε ένα χωριο λιγο έξω από την θεσ/νικη

Εχουμέ -1 παρακαλάω να χιονίσει για να μην έρθω στην δουλειά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές δεν είχε κρύο αντιθέτως ο καιρός ήταν για παραλία(λεμε τωρα)

Άλλαξε απότομα αλλά μου αρέσει θέλω χιόνι για πρωτοχρονιά ούτως η

αλλώς δεν θα πάμε πουθενά στο χωριό θα καθήσουμε οπότε καλό θα

ήταν να χιόνιζε.Αντε να δούμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΧΙΟΝΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!!

ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙ!!ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα κοριτσουδια σημερα ειμαι λιγο καλυτερα εκανα κ μισο τσιγαρακι για να τεσταρ ω πως παω :D:D:D:D

ξυπνησα απο τις 8 με ξυπνησανε δηλ σημερα τελικα μετακομιζει η μαμα μου γιουπιιι αντε να δουμε καμια ασπρη μερα να παει ο χαρακης κανα διημερο στη γιαγια :D:D:D:D;););)

εβαλα φαγακι,εβαλα καφε μκ τωρα περιμενω ο μικρος αφεντης να ξυπνησει να φαει πρωινο να συμμαζεψω κ τα δωματιααααααα....

καλε 3 μερες εχω απλωμενα ρουχα κ δεν λενε να στεγνωσουν μου εχουν σπασει τα νευρααααααα

εσεις τι νεα????????

αχ κ εγω θα θελα λιγο χονακιιιιιιιι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεναχωρήθηκα τώρα χθες άφησα τον μικρό στην μαμά μου λόγω δουλειας

εδω και 2μερες βηχει παρα πολυ και τωρα που την πηρα τηλ λεει πως ολο το

βραδυ απο τον βήχα δεν κοιμηθηκε καθολου τον δινω το προσπαν αλλα μαλλον

δεν ειναι αρκετα καλο για να μαλακωσει τονβήχα θα παω το απογευμα στο φαρμακειο και αν μου δωσει κατι αλλο καλως αλλιως στον παιδιατρο.Εχεις μηπως να προτεινεις κανενα καλο σιροπακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριστούδια μου. Τι κάνετε;;;;;

ΒΙΚΑΚΙ είσαι καλύτερα εε;; Μπράβο κοριτσάρα μου. Με ρέγουλα το τσιγάρο μη χειροτερέψεις!!!!!

ΑΣΠΑΚΙ ψώνισες τελικά από τα ΙΚΕΑ;;; Τι πήρες;; Θέλω να κάνω και εγώ μια αλλαγή στο σπίτι αλλά δεν ξέρω τι!!! Τελευταία έχω πέσει ψυχολογικά, δεν ξέρω γιατί, όλα μου φαίνονται τα ίδια. Σπίτι, δουλειά, δουλειές, πλυσίματα, μπάνια, ύπνος και πάλι από την αρχή :shock::shock: . Θέλω να κάνω κάτι διαφορετικό μπας και ανέβω!!!!

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ μου, πως είναι ο μικρούλης;;;;; Εύχομαι ο νέος χρόνος να σας βρει όλους καλά!!!!!! Περαστικούλια!!!

ΤΟΝΙΑ μου, πολύ υγρασία στη Κρήτη εε;; Είναι τέλειο μέρος όμως!!! Εχω έρθει πολλές φορες. Είναι απο τα λίγα μέρη που θα μπορούσα να μείνω μόνιμα. Τη λατρεύω!!!!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ καλημερα. Καλέ τι ώρα ξεκινάς δουλειά;;; Αξημέρωτα εε;;; Σχολάς όμως νωρίς ;);) . Τι τέλεια πρωτοχρονιά με χιόνια!!! Ζηλεύω!!!!!!!! Και σενα άρρωστο το μικρό;;; Περιστικά!! Όσο για σιροπάκια δεν ξέρω διστυχώς να σου πω, εμεις όποτε πάμε στο γιατρό μας λέει ότι θα περάσει μόνος του και ότι προκαλείται από τις μυξούλες που συσωρεύονται. Πραγματικά ο δικός μου δεν έχει περάσει πάνω από 2 μέρες που να μην τρέχουν οι μύτες του :shock::shock: . Ξεκινησαμε και παιδικό φέτος και τον έχω όλο άρρωστο. Τώρα και με ωτιτιδα!!!!!

ΕΡΗ μου, που χαθηκες ζουζου μου;;; Όλα καλά;;;

JOANAKI περστικούλια και σας μωρά μου :(:( . Γιατί ρε παιδί μου όλοι άρρωστοι;; Τι κακό είναι αυτό;;; Να πω την αλήθεια μου. Σήμερα θα πάμε και εμεις παιδίατρο να δει αν υποχώρησε η ωτίτιδα ή αν πρέπει να συνεχίσουμε την αντιβίωση. Πραγματικά δεν θα αντέξω να του δώσω κι άλλη. Τζανκι έχει γίνει το παιδί!!!!!!

Φιλάκια σε όλες σας κοπελούδες μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βασω μου για να μαι ειλικρινης μια φορα που αρρωστησε ο χαρης καναμε μασκουλα αλλα ηταν ουτε εγω θυμαμαι ποσο ουτε ενος απο τοτε δεν εχει ξανααντιμετωπισει

βασικα να πινει πολλα νερακια κ υγρα να φευγουν τα φλεγματα απο τα ουρα αυτο ισχυει κ για μεγαλους κ για μικρους ακουσα τωρα οτι τα φαρμακεια θα εχουν 48ωρη απεργια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα κ σε σας φλωριαννακι καλα πεθανα με το τζανκι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα χει υποχωρησει μηβν ανυσηχεις παραπονιετε καθολου???

μισο εκανα κ δεν τολμω νας κανω αλλο αν κ θελω αλλα με επιασε ενα βηχας κ εκατσα στα αυγα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...