Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμάδες 2008 Νο 6 - Καλές γιορτές!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Εράκι. Τι κάνεις;; Θα φτιάξεις μελομακάρονα εε; και εγώ έφτιαξα τη Κυριακή. Ωραία έγιναν. Τα τσάκισε ο μικρος :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!! :D

Απαπα καλε ποσα ειπατε;;;;;; :shock: διαβασα αλλα φυσικα δε τα θυμαμαι ολα... :?

Εγω τελειωσα με τις ετοιμασιες,φουσκωσα της τρελης τα μπαλονια(αφου ξεχειλωσαν τα μαγουλα μου!!! :lol::lol: ) και ειπα να κατσω λιγακι...

Βικουλινι τοσο καλα ε;;;;;; :? Αχ κι εγω καπως ετσι θα ειμαι σε κανενα μηνα!!!! :roll: Ειδικα αν μου βγει και η μπεμπα οπως ο Αλεξ στην αρχη...ΤΗΝ ΗΠΙΑ ΤΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ!!!!!! :wtf: Κι εγω απο βοηθεια....αστο να παει αστο!!!!!! :evil: Ο αντρουλης μου κανει οτι μπορει ο καημενος αλλα δουλευει παρα πολλες ωρες οποτε λειπει ολη μερα! :(

Ερη του αλλαξες γαλα;;;το ηπιε;;; Τωρα που θα πατε στα ξενα που εχουν πιο νοστιμο γαλα θα το πινει θα δεις!!! :D Οταν ειχα παει Αγγλια που σπουδαζε ο αδερφος μου επινα το γαλα με τα λιτρα!!!! ηταν τοσο τελειοοοο!!!!! =p~

Βικυ και Μιρλιτσα βγηκατε κοντοχωριανες;;; :lol: Απο Κρητη καμια κραταει;;;; :y32b4:

Οσο για την αγορα της Αθηνας...κοριτσια μη παραπονιεστε(που λεει ο λογος) γιατι αν ερθετε να ψωνισετε στο Ηρακλειο θα τραβατε τα μαλλια σας απο την ακριβεια!!!!! ~x( Οσο σπουδαζα Αθηνα,ψωνιζα κυριως απο Αγ.Αναργυρους(εκει κοντα εμενα και ηταν και το ΤΕΙ) και μου φαινοταν οι τιμες πολυ καλες... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που πηγατε ολες τωρα που βρηκα λιγο χρονο;;;;; :roll:

Παρεμπιτοντως εγω μελομακαρονα δεν εκανα 1ον γιατι εκαναν μαμα-πεθερα 2ον γιατι βαριομουν και 3ον γιατι ειναι εδω ενα μαγαζι που κανει τα πιο τελεια μελομακαρονα του κοσμου και καθε χρονο αγοραζω στανταρ μια κουτα(και τη τρωω μονη μου!!!! :lol::lol: )!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαααααααα κοριτσακιααααααα...

πηγαμε τραπεζα μπηκε το δωρο :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D πληρωσα τα σηματα :(:(:(

ο χαρης μου εκανα 3000 ερωτησεις απαντησα κ στις 3000 το κεφαλι παει να σπασει γιατι επρεπει να χω το νου με τα λεφτα κ να απνατω στο χαρη για μην το στεναχωρησω ποσο να τη παλεψω η δολια

τονια μου καλα να περασετε στο παρτακι σας σημερααααα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΙΑ ΘΥΜΗΣΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΤΥ;;;ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ;;;;ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΛΑΤΡΕΨΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

ΒΙΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΟΙ ΤΟΣΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΗΛΑΓΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΛΕΕΙ...ΚΑΛΑ ΜΗΛΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑ ΕΞΟΔΑΑΑΑΑ....

ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ;;ΕΝΝΟΩ ΚΡΥΑ ΠΙΑΤΑ ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΠΙΤΣΑ ΚΤΛ.ΣΤΗΡΙΖΟΜΕ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩΩΩΩ...

ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑΑΑΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑΝΙΙΙΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε διαφορα σφολιατοειδη ωραιο ειναι κ αυτο που ειχε πει η ερη στη φλωριαννα με τα ρολλα σφολιατας, κανε σαλατες ,κριτσινακια με διαφορα dip ωραιο ειναι κ αυτος με τις τορτιγιες κ το κοτοπουλο που κανω κανε μια κρυα μακαρονοσαλατα με τονο μια ποικιλια τυριων εθα μου ερθουν κ αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου ευχαριστω πολυ ελατε να σας κερασουμε τουρτα "Μπομπ ο μαστορας"!!!! Εψαχνα για τουρτα "Nτενης ο τρομερος" που ειναι πιο αντιπροσωπευτικη αλλα δεν εβρισκα!!!!! :lol::lol::lol:

Βικουλινι μου οπως καταλαβες κανουμε ενα μικρο παρτακι για τα γενεθλια του Αλεξανδρου που ειναι αυριο,αλλα τα κανουμε σημερα γιατι αυριο ο μπαμπας μου μπαινει νοσοκομειο..δυστυχως χτυπησε και τη δικη μας πορτα η κωλοαρρωστια και αυριο μπαινει για χημειοθερραπεια.. :( ειμαι ομως αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα,παρολο που ειναι πολυ δυσκολη μορφη... :roll:

Τελος παντων μη σας μαυριζω....

Ναι Κρητη μενω,στο Ηρακλειο! :D Οντως εχει πολυ ωραια μερη εδω,αλλα εχει πολυ χαλια κλιμα!!! :? Σκεψου οτι εδω και 3 μηνες εχουμε νοτιαδες,ζεστη,σκονη..ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ!!!!! :evil:

Συμφωνω με σφολιατοειδη(πιτσακια,μπεινιρλακια,πιτακια κτλ) οπως επισης κοτομπουκιες που γινονται και στο φουρνο,σουβλακια που τα βαζεις στο ταψι και σε 1 ωρα το πολυ ειναι ετοιμα και τρωγονται και κρυα και καμια γρηγορη σαλατουλα οπως πχ καλαμποκοσαλατα με καβουραποδαρα,καροτο και μαγιονεζα που γινεται τσακ-μπαμ!

Εγω αυτα εκανα για σημερα γιατι δεν ειμαι για πολλες ταλαιπωριες! 8-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου ευχαριστουμε πολυ για την τουρτιτσα καλα να περασετε....

καλα κανεις κ εισαι θετικη ολα καλα θα πανε...η θετικη μας σκεψη θα ειναι μαζι σας!!!!!!!!!!

κ να ξερεις το εχουμε ξαναπει εδω δεν ειμαστε μονο για αστεια κ τετοια οσο κ αν μιλαμε μεσω υπολογιστη η μια εχει τη σκεψη της αλλης κ στα καλα κ στα κακα...με τον καιρο θα μας γνωρισεις καλυτερα

φιλακια κ ευχομαι οτι καλυτερο που ειμαι σιγουρη γι αυτο ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bικουλα μου σ'ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση κι εσενα Ερη μου για τις ευχες!!! :x

Το ξερω οτι δεν ειμαστε εδω μονο για τις πλακες...αλλωστε κοριτσια μεχρι πριν απο κανενα χρονο που συμμετειχα πολυ στο μαμμυ,εκανα τις καλυτερες φιλιες που ειχα ποτε!

Μαλιστα με τη ΤΕΟCOOL αν τη θυμαστε εχουμε δεθει πολυ και θα ερθει σημερα! :x

Κι αν ηταν κοντα και 2 αλλες κοπελες,που η μια ειναι Ρεθυμνο και η αλλη Αθηνα θα ερχοταν σιγουρα! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονακι να περάσετε πολύ ωραία και να είναι πολύχρονος ο μικρούλης.

Όλα θα πάνε καλά με τον μπαμπάκα σου!!!! Η θετική μας σκέψη είναι μαζί σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κι εσενα Φλωριανα μου!!! :x Ειστε πολυ γλυκες!!!!! :YMHUG:

Λοιπον αρκετα το κωλοβαρεσα...παω να κανω κανενα μπανιο να ετοιμαστω να αρχισω και το ψησιμο γιατι σε λιγο θα ερθουν και θα με βρουν στο καναπε με τις πιτζαμες να γραφω στο μαμμυ!!!! :lol::lol::lol:

Ευτυχως που εχει ξεραθει σημερα στον υπνο ο ταλιμπαν και με αφησε να ξεκουραστω λιγακι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!

ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΣΟΥ!

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ;;;

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΜΕ ΚΑΡΦΙΤΣΕΣ.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μοθ να χαιρεσαι τον μικρουλη σου.Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα με τον μπαμπα σου.Ξερω ποσο δυσκολα ειναι περασε και ο μπαμπας μου πριν 5 σχεδον χρονια καποια μορφη αυτης της αρρωστιασ και μαλιστα επιθετικη αλλα ειναι μια χαρα τωρα.

Βικουλινι ο πονοκεφαλος απο τον καιρο θα ειναι...και εμενα με ειχε πιασει κατι παρομοιο μαζι με το αυχενικο μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσουδιαααααα??

γυρνοβολαγαμε παλι σημερα....

καλα περιττο να σας πω οτι αυριο προβλεπετε μεγαλη η νυχτα μαζευτηκαμε τελικα 20 ατομα 17 μεγαλοι κ 3 παιδια κ για ενδειξη διαμαρτυριας που δεν βρισκουμε να κλεισουμε πουθενα 31 θα κανουμε αυριο παραμονη θα κοψουμε κ βασιλοπιτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευτυχως που το μαγαζι ειναι δικο μας κ δεν μας παρεξηγουνε θα χει κ ζωντανη μουσικη κ μας βλεπω ντουετο με το χαρη θα σας βαλω βιντεακι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΣ 6 ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΗΜΟΥΝ ΜΙΣΟΞΥΠΝΙΑ Κ ΣΥΚΩΘΗΚΑ 7,30 ΝΑ ΤΑΙΣΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ!!

ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ , Ε ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΚΑΤΙ!! :lol: ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΟΛΗ ΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΞΕΝΟΙΑΣΑ!!ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ Η ΒΟΛΤΑ!!!!

ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ,ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΠΟΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!! :lol: ΤΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΗΜΑ ΠΙΤΣΑ Κ ΤΗ ΑΛΛΟ;;ΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ;;ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΤΡΕΛΟΚΟΤΣΙΔΟΥ :lol: ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΟ!ΒΙΚΑΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΕΡΗ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ;;ΤΑ ΝΤΙΠ;;;ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ Ε;;;ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ!!!

ΑΣΠΑΚΙΙΙΙ ΒΑΡΙΕΜΕ ΑΚΟΥΩ Κ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ...ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...ΕΝΤΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΕΙ!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΕΡΗ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ;;ΤΑ ΝΤΙΠ;;;ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ Ε;;;

Ένα ωραίο και εύκολο ντίπ είναι: ένα γιαούρτι, 2 κουταλιές της σούπας μαγιονέζα και λίγη μουστάρδα.

Τα ανακατέβεις και φτιάχνεις απίστευτο ντιπ, εγώ τρελλαίνομαι. Το συνοδεύσεις με κριτσίνι, αγγουράκι, καρότο, κ.α...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...