Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Καλημερουδια σας!

Τι κανετε? Εγω τα ιδια! Προχωραμε αισιως στην 36η εβδομαδα, τι ωραια περναει ο καιρος!!!

Ευτυχως εμενα δε με εχουν επισκεφτει οι αιμοραιδες. Θυμαμαι στη μεγαλη μου κορη, μου βγηκαν με το που εκλεισα 40 μερες μαζι με ραγαδες στη κοιλια....... :shock:

Κατα τα αλλα εχουν πρηστει τα ποδια μου αλλα αυτο αντεχετε, το πονο στη μεση δε αντεχω ... Χτες ημουν ολη μερα στο καναπε με τη θερμοφορα στη μεση κι ετσι καπως ανακουφιστηκα, εχω παρει και 16 κιλα που να αντεξει η ερμη η μεση, υπομονη!

Να μην με δειτε οταν προσπαθω να σηκωθω οταν με ποναει η μεση, εχω πολλη γελιο.

Κρατιεμαι απο χερουλι του καναπε και τον τοιχο για να σηκωθω, το ιδιο και οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι, μαρτυριο......

Απο βδομαδα θα παω στο γιατρο να δουμε τι θα μου πει.

Φιλακια κοπελιες μου και ελπιζω να μπορεσω να μπω μες στη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο μενα..τι ακνετε μανουλες?

στη ανανμονη?

εγω πηγα προχθες γιατρο..ειναι 2500 κιλα..

αλλα αλλαζουν τα δεδομενα..αλλαζω γιατρο..ενω τον ειχα πει πως θελω να γεννησω σε μια κλινικη κ εμ ειπε οκ τωρα μου το αλλαζει..κοινως με κοροιδεψε..οποτε θα παω αλλου..αν κ σε μια βδομαδα μπαινω στο μηνα αλλα δε μασαω..

οι μανουλες που γεννησαν καλα τα πανε?κοιμαστε?

ειρηνη το νινισ ου καλυτερα/?βγηκε απο θερμοκοιτιδα?

α δε σας ειπα..αρχισα κ μαθηματα ανωδυνου τοκετου..ειναι φανταστικα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Που είστε χαμένες?Δεν πιστεύω να γεννάτε όλες μαζί??? :lol:

Ρεββεκάκι??Χάθηκες και ανησυχώ!!

Από χθες έχω ξεσηκωθεί και ετοιμάζω βαλίτσες,επεξεργάζομαι το καρότσι,καθισματάκι αυτοκινήτου να μάθω πως λειτουργούν όλα να μην τα έχω τελευταία στιγμή.Οργανώνω όσο καλύτερα γίνεται τα πραγματάκια του μπεμπέ!Άρχισα να ανυπομονώ κι εγώ!Την Παρασκευή έχω γιατρούλη να δούμε τι θα μου πει...Ελπίζω να μην αργήσω πολύ ακόμα...Μακάρι να έχω γεννήσει μέχρι τέλος του μήνα γιατί αλλιώς θα με βγάλετε από το νέο θεματάκι "φρεσκομανούλες Δεκεμβρίου-Ιανουαρίου" και θα σας χάσω!! :( Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη για να ξεκινήσω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!Θα έχει πολύ πλάκα και θα γνωρίσω κι άλλες εγκυούλες!! :D

Περιμένω νεάκια σας,μην χάνεστε!Φιλάκια πολλά!!!!

Υ.Γ. σας βάζω και μια φωτούλα να με θαυμάσετε με το καρπουζάκι μου!!!

post-13601-13873935977061_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!! Που ειστε κοριτσια, γιατι χαθηκατε? Ολες γινατε μανουλες και μας ξεχασατε? Καλα κανετε, δε ξερετε ποσο θελω και εγω να ερθω στη θεση σας. Κοντευω, 10 μερες εμειναν!!!!

Ρεββεκακι που εισαι? Μηπως γεννησες και εσυ και δεν σε πηραμε ειδηση, η μηπως απο τις πολλες βολτες δεν προλαβαινεις :D:D Οπως και να εχει ευχομαι ολα καλα και ενημερωσε μας!!!!!

Σας φιλω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Χρύσα,μου φαίνεται οι δυο μας μείναμε... :shock:

Σε 10 μέρες ε?Εγώ πόσο ακόμα να θέλω άραγε....?? :roll::roll::roll:

Να δούμε τι θα μας πει ο γιατρούλης την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στις τελευταιες παλιογκαστρουλες!!!!!

εδω ειμαι!!!!το παλευω να την εμπεδωσω :D μιλαμε για πολυ περπατημα!!!!ολη μερα εξω ειμαι,και επειδη κανει κρυο παω και περπαταω στα εμπορικα κεντρα και με την ευκαιρια ολο ψωνιζω παιδικουλια!!!!!

αραγε πως ειναι οταν εμπεδωθει???ειναι αυτο που πλεον περπαταω σαν παπι???

αχ ρε κοριτσια σημερα ξυπνησα και με τζουζει ο λαιμος μου ελπιζω να μην αρωστησω τελευταια στιγμη δεν θα το αντεξω!!!αμα αρωστησω πως θα θηλασω??αν πρεπει να περνω φαρμακα!!!!

την παρασκευη εχω γιατρο παλι!!!εεεε επιτελους ας με κρατησει μεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] .ego exo mpi sto mina mou edo kai 4 meres kai olo kati perierga noiotho xamila..rebbeka nomizo pos afto einai giati kai go san papi perpatao :D:D ego teleftaia fora piga sto giatro mou prin 2 evdomades kai mou eixe pei na ksanapao se ena mina ton rotisa an prepi na me vlepi pio taktika kai mou eipe den xriazetai giati einai ola o.k ;);) ego omos den mporo angxonomai para poli thelo na pao pio sintoma...mou eixe pi pos an aisthantho to paramikro na pao sto maieftirio tha me eksetasoun me diki tou sinnenoisi kai an einai gia na genniso tha erthi aftos...den mporo thelo na do ti kanei to koritsaki mou angxonomai poli....... :(:(:(:( sorry sas kourasa :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk καλε δεν μας κουραζεις ακου εκει,

το θεμα ειναι οτι πρεπει τουλαχιστον καθε βδομαδα να πηγαινεις,να κανεις τοκογραφω να εξεταζει το νερο στο σακο τα παντα,αν δεν σε εξεταζει εκεινος πηγαινε αλλου να ξεανχωθεις κιολας,αντε παπακι και συ :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα λοιπον!!!! Εγω κοριτσια πηγα την Παρασκευη στο γιατρο. Εκανα τοκογραφο και ολα καλα!!! Και εγω περπαταω σαν παπια γιατι εχω και πολλους πονους απο κατω, και δεν θα μιλησω για τον υπνο!!!! Δεξια δεν της αρεσει και κλωτσαει, αριστερα κλοτσαει επισης, ανασκελα νιωθω ενα απιστευτο βαρος σαν να πνιγομαι, οποτε ενα δραμα :lol::lol: Δεν εχει εμπεδωθει η μικρουλα μου και η κοιλια μου φαινεται ακομα ψηλα αλλα δεν μας πειραζει αφου θα κανω καισαρικη, παντως ο πλακουντας εχει αρχισει και ωριμαζει!!!! Αυτα τα νεα μας. Αντε Ρεββεκακι να δουμε ποια θα ειναι η πρωτη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εγω να γεννησω πρωτη!!!!!!!

χρυσακη μου ακριβως τα ιδια εχω και γω αλλα εμενα η κοιλιτσα ολοι μου λενε ειναι χαμηλα!!!

αντε ρε παιδι μου οταν ερχετε η ωρα δεν μπορουμε να περιμενουμε!!!ειμαι και σκορπινα καταλαβαινεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia epatha sok prin ligo eida kafe igra tromaksa leo apoklietai :o:o:o:o:o ton pira til kai mou eipe oti anoigi o traxilos na min angxonomai kai na ksekourasto simera.na fantastite skeftomai mipos to fantastika oti to eida.....thelo na genniso para poli :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia epatha sok prin ligo eida kafe igra tromaksa leo apoklietai :o :o :o :o :o ton pira til kai mou eipe oti anoigi o traxilos na min angxonomai kai na ksekourasto simera.na fantastite skeftomai mipos to fantastika oti to eida.....thelo na genniso para poli :D :D :D :D :D

αχ και γω τα χα αυτα τα καφε!!!αντε πλησιαζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Πηγα χτες στο γιατρο και ειναι ολα καλα μου ειπε. Επιμενει στην 39 εβδομαδα δευτερη καισαρικη οποτε το κλεισαμε κι αυτο..... Πως περνανε οι μερες τωρα? Κοιταω το ημερολογιο καθε μερα και μου φαινονται ατελειωτες οι μερες μεχρι την 01 Φεβρουαριου..... Τα παντα ειναι ετοιμα και απλα περιμενουμε.....

Το μονο που με απασχολει ειναι η μεγαλη μου κορη και το σχολειο(προνηπιο).

Εσεις τι λετε να τη στελνω η να τη σταματησω μεχρι να σαραντησω?

Δε ξερω τι να κανω, ο αντρας μου λεει να τη στελνουμε η μανα μου λεει να μη τη στελνουμε κι εχω μπερδευτει, θα το συζητησω και με τη δασκαλα βεβαια και βλεπουμε! Αυτα τα νεα μου, ελπιζω να μπορεσω να μπω αυριο. Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Bibibo μου τι μου κανεις? Υπομονη ρε! Περνανε οι μερες! Καλα μονο εγω αγχωνομαι για τη γεννα? Ολες θελετε να γεννησετε? Παντως σκεφτεσαι να μην τη στειλεις σχολειο μην σου κουβαλησει καμια ιωση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia ti kanete? [smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif] ego simera eimai eksali vgika na pliroso logariasmous proi proi pantou ginotan xamos alla kanis den paraxorouse ti thesi tou :x:x:x:x:x:x diladi eleos me evlepan me ti koilia sto stoma kai tipota kanane oti den me evlepan :evil::evil::evil: ithela na valo ta klamata ap ta nevra mou alla sigkratithika mono gia to mpempaki mou. :x:x koritsia peite kati diaforetiko pou exete paratirisi ston organismo sas aftes tis teleftaies meres.signomi ntrepomai pou tha to rotiso alla min me pareksigisete :roll::roll::roll: exei kamia sas diaroia? :?:? signomi kai pali.... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσακια!!!!! Μια ακομα μερα μειον. 9 και σημερα!!!!!!

Stk δεν νομιζω οτι η διαρροια ειναι συμπτωμα για γεννα αν αυτο εννοεις :lol::lol:

Γελιο εχουμε ρε κοριτσια εμειναν λιγες μερες μονο και εχουμε χαζεψει απο την αγωνια!!!! Καλα η γαιδουρια των Ελληνων σε τετοια θεματα ειναι απεριγραπτη. Επρεπε να διεκδικησεις μονη σου την προτεραιοτητα στην ουρα. Δεν θα τολμουσε κανεις να σου πει τιποτα!!!!

Φιλακια σε ολες και υπομονη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παλιογκαστρουλες!!!!

stk εγω εχω διαροια αλλα μηνες τωρα!!!!οσο για την παραχωρηση σειρας η θεσης εδω σαν βασιλισσα μου φαιροντε,μην δινεις σημασια εσεις να σαστε καλα μην περιμενεις απο κανεναν τιποτα!!\

αγγελικουλα εσυ τι ανχωνεσε καλε???μια μερα ειναι θα περασει!!!!ολα καλα θα πανε!!!τα λεω να τα ακουω και γω χαχαχαχα!!!!

μπιμπιμπο!!!μην την στειλεις μεχρι να σαραντησεις γνωμη μου αν αρωσταινει συχνα!!!!αντε κοντευεις και συ!!!

αχ ρε κοριτσια εχω μπει στην 39η θελω να γεννησω επιτελους!!!

ποναω καθε μερα εχω συσπασεις πονακια περιοδου,μαχαιριες απο κατω μου!!!εεε δεν θα χει εμπεδωθει επιτελους???παρασκευη εχω γιατρο θα δειξει!!!

για την ωρα παω για περπατημα!!!

σας φιλω ολες και επανερχομαι!!!

καλημερα χρυσακηηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μου εγω την μεγαλη μου θα συνεχισω να την στελνω παιδικο. Δεν θελω σε καμια περιπτωση ο ερχομος της μπεμπας να επηρεασει τη ρουτινα της. Εξαλλου τρελλαινεται για το σχολειο της και τα πρωινα θα ειναι πιο ησυχα για μενα!!!!! Οσο για τις αρρωστιες , εμεις που εχουμε και αλλα παιδακια στο σπιτι θα πρεπει να ειμαστε πιο προσεχτικες. Η μπεμπα μπορει να ειναι πιο απομονωμενη οταν θα ειναι καποιος αρρωστος !!!!!!

Καλημερα Ρεββεκακι μου φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αγγελικουλα ζαχαρη Αγγελικουλα μελι :)

Ναι γι αυτο περισσοτερο το σκεφτομαι αλλα απο την αλλη λεω μηπως της αλλαξω τη σειρα κλεινοντας την στο σπιτι και τα κανω χειροτερα βρε παιδι μου..... Απο την αλλη προνηπιο ειναι δεν θα χασει και σοβαρα μαθηματα..... Δε ξερω το σκεφτομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μου σε καταλαβαινω, απο την άλλη θα ειναι καλυτερα να τη στειλεις για να εχεις ησυχια το πρωι τουλαχιστον...

Κι εμενα τα τελευταια 2 βραδια ειναι δυσκολα, πολλα πετρωματα βρε κοριτσια και πονος!!!!! Δεν βολευομαι σε καμια σταση. Παντως εχω ακουσει οτι η διαρροια και γενικα το να πηγαινεις τουαλετα συχνα τις τελευταιες μερες ειναι ενδειξη επερχομενου τοκετου, οτι η φυση και καλα προνοει....

Αχ και βαχ, ελπιζω το μικρο μου να κατσει μεσα στην κοιλιτσα μου καμια βδομαδουλα...αλλιως κι εγω γατακι θα γεννησω που λεει και η Λενα..

Εχω και την μανα μου, την Παπυρος Λαρους, να μου λεει οτι υποσιτιζω το παιδι μου επειδη εχω παρει μονο 8 κιλα...και τι να κανω? Να το ριξω στις πιτσες και τα σουβλακια? Ηδη καταπιεζομαι για να φαω οοολα αυτα τα φρουτα, τα λαχανικα, το γαλα....

Ξερω-ξερω Ρεββεκα τι θα πεις, οι μανουλες ειναι καλες μπλα μπλα μπλα...η δικια μου ειναι καλη μονο σε αποσταση, αλλιως εχει αποψη για ολααααα..

Σας φιλω και παλι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...απο οτι βλεπω δεν μειναμε κ παρα πολλες ....για να γεννησουμε :D Σε 7 μερες μπαινω στο μηνα μου στισ 18/1 και εχω αρχισει και αγχωνομαι παρα πολυ!

Αν και ο γιατρος μου εχει δωσει διορια μεχρι και 18/2 :? αργω ακομα ~~

Σαν πρωταρα εχω 2-3 αποριουλες....καταρχιν οταν σου σπασουν τα νερα...ποση ωρα εχεις για να ετοιμαστεις και να πας στο μαιευτηριο? Δε νομιζω να τρεχω σαν την τρελη :shock::shock:

Μετα οταν λετε να εμπεδω8ει το παιδι τι εννοειτε??

Σκεφτομαι να πω στον 8ειο μου να γεννησω με καισαρικη....δεν 8ελω να πονεσω :?:?:?:? ακουγετε ηλι8ιο το ξερω :? Αν και αυτος δε 8α συμφωνησει γιατι μεχρι ωρας βλεπει την κυηση φυσιολογικη απλα εγω φοβαμαι :?:?:?:?:? !!!

Αν γεννησω με καισαρικη ,,μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξαναμεινω εγκυος??

Σας κουρασα...απλα αυτες οι αποριες με βασανιζουν αυτες τις μερες ....και 8ελω αλλες 7 μερες μεχρι να δω τον γιατρο :|

Σας στελνω και την κοιλουμπιτσα μου....

post-14128-13873936028027_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεννυ μου γιατι να κανεις καισαρικη!!!αμα κανεις επισκληριδιο δεν θα πονας βρε!!!εγω επισκληριδιο θα κανω το χω στο προγραμμα!!!ασε που μετα την καισαρικη θα εχεις τους πονους της ενχειρησης,αλλες πονανε πολυ αλλες λιγοτερο!!!!φτου σου μια χαρα κουκλιτσα εισαι και το κοιλακι μικρουλακι!!!!

αγγελικουλα δεν το ξερα αυτο με την διαροια αλλα δεν θα το καταλαβω κιολας γιατι εγω εχω 2 φορες την μερα καμια φορα και 3!!!

οσο για την μανουλα συμφωνω μαζι σου χαχαχαχαχα δεν θα πω τιποτα,ειναι σχεδον ενα μηνα εδω!!!!και γω 8 κιλα εχω παρει αλλα τρωω τα παντα καλε!!!!τι να κανουμε αφου ετσι ειναι το σκαρι μας!!!!αυτη η αποσταση που λες ειναι οτιιιιιι καλητερο χαχαχαχα

μολις γυρισα απο την βολτιτσα μου περπατησα κανα διωρο και τωρα θα αρχισω να κανω δουλειες,οτι μπορω για να κατεβει κανω αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Penny μου μην αγχωνεσαι καθολου!!!! Αν σπασουν τα νερα εχεις πολυ χρονο να ετοιμαστεις ακομα να κανεις και ενα ντουζακι. Το μωρο δεν βγαινει αμεσως εκτος και αν εχεις και πολυ συχνες συσπασεις. Οποτε σε αυτην την περιπτωση μπες αμεσως στο αυτοκινητο και κλινικη. Αλλα αν θες τη γνωμη μου αυτο συμβαινει σπανια σε πρωτοτοκες. Το μωρακι εμπεδωνεται οταν το κεφαλι του αρχιζει και σφιννωνεται κατω. Για να καταλαβεις στον υπερηχο δεν φαινεται το προσωπακι του.

Εγω θα κανω καισαρικη γιατι στην πρωτη γεννα ζοριστηκα πολυ και εγω και το μωρο και λογω καποιων δυσκολιων κυριως ψυχολογικης φυσεως που περασα ο γιατρος δεν θελει να στρεσαριστω αλλο, αλλα παρολα αυτα σου προτεινω να γεννησεις φυσιολογικα. Ειναι τελεια εμπειρια και δεν συγκρινεται με τιποτα. Εγω χαιρομαι παρα πολυ που τα καταφερα την 1η φορα. Οπως και να το κανεις η καισαρικη ειναι χειρουργιο και εχει καποιες δυσκολιες αναρωσης. Ομως η αποφαση ειναι δικη σου, αν φοβασαι πολυ και δεν συνεργαζεσαι με τη μαια και το γιατρο κατα τον τοκετο τοτε κανε καισαρικη ;);) Εσυ αποφασιζεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου εγω γεννησα το γιοκα μου στις 5/1 και ολα πηγαν τελεια!!!! Στο σπιτι ειναι τα δυσκολα παρεα με την Αντωνιτσα μου αλλα θα την παλεψω......... 8-|8-|:-*:-*:-*

Να μας ζησουν οσα μωρακια ηρθαν ηδη και με το καλο να ερθουν και τα υπολοιπα!!!!! :x:-*:x:-*:x:-*

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...