Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Merry* 。 • ˚ ˚ •。Christmas [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_santa.gif]

。* 。*FROM OUR HOUSE TO YOURS!! ° 。

° ˚ * _Π_____*。*˚ 。* 。*。 • ˚ ˚ •。 ˚ ˛

•˛•*/______/~\。˚ ˚ ˛ 。* 。* 。* 。* ˚ ˛

•˛•田田 |門| ˚ And a Happy New Year 2011!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα γκαστρουλακια μου.

Πως περασατε εχθες?

Για μας ηταν τα χειροτερα Χριστουγεννα.

Ολοι μας σκεφτομασταν το Θοδωρη μας που ελειπε απο το σπιτι.Κρεβατωθηκε παλι ο μπαμπας μου.Απο προχθες δεν εχει σηκωθει απο το κρεβατι.Καταλαβαινετε τι εορταστικη ατμοσφαιρα επικρατουσε στο σπιτι.

Αντε να ερθει η ηλιαχτιδα μας μηπως και μπει λιγη χαρα στη ζωη μας.

Ερχεται η μεγαλη στιγμη.Αυριο 7 το πρωι,παω μαιευτηριο.

Σημερα γιορταζει και ο αντρουλης μου.

Ειρηνακι μου κι εμενα πολλες φορες ματωνουν οι ενεσουλες και δε λενε να σταματησουν.Μαλλον δεν ειναι κατι ανησυχητικο,ισως φταει και το σημειο.

Πολλες απουσιες εχουμε,φταινε τα Χριστουγεννα ή ηρθαν οι επισκεπτες?

δεσποινακη μου γλυκο!!!!σου ευχομαι να εχεις μια ηρεμη γεννα,να μην πονας καθολου μετα!!!!και να ξερεις οτι σιγουρα θα σας φερει μεγαλη χαρα η μικρουλα σας!!!!

αντε με το καλο αυριο και θα περιμενουμε να διαβασουμε τα νεακια σου και να δουμε φωτο απο το νινακι σου!!!! [smilie=angel13.gif] ερχετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια κ απο μενα χρονια πολλα κ καλα κ καθε ευτυχια με τα μπεμπακια μας που ειναι το δρομο

Δεσποινα Μινι ηρθε η στιγμη!!να εχετε μια ευκολη γεννα κ περιμενουμε νεα

οι υπολοιπες περιμενουμε πηγα γιατρο Πεμπτη εκανα κ καρδιοτοκογραφο ακομη δεν εχει παρει θεση ο μπεμπης, τουλαχιστον ασ μπει η Πρωτοχρονια μη φορτωνεται ολη την προηγουμενη χρονια

αα κ μου ειπε περα απο περπατημα κ το σεξ βοηθαει για πιο γρηγορα αλλα με αυτη την κοιλια που...προτιμω να περπαταω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κι απο μένα,αλήθεια τα βράδια πως κοιμάστε; εγω ευτυχως εχω το μαξιλάρι θηλασμου απο το πρώτο μου παιδάκι και εχω σωθεί! Σαν να μην εχω κοιλιά! Το προτεινω ανεπιφύλακτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κι απο μένα,αλήθεια τα βράδια πως κοιμάστε; εγω ευτυχως εχω το μαξιλάρι θηλασμου απο το πρώτο μου παιδάκι και εχω σωθεί! Σαν να μην εχω κοιλιά! Το προτεινω ανεπιφύλακτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά σε όλα τα κορίτσια και στα μπεμπάκια που ήρθαν και θα έρθουν αυτές τις μέρες!!! [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] Χρόνια Πολλά και στην Χρύσα μας που γιόρταζε!!!

Εγώ κορίτσια μου έχω φάει πολύ αυτές τις μέρες.. με αποτέλεσμα να έχω φτάσει αισίως τα 10 κιλά!! Ελπίζω να μη βάλω άλλα μέχρι να γεννήσω!!!

Δεσποινάκι και Μίνι τώρα μάλλον θα έχετε τα μπεμπάκια αγκαλιά!!!!! Εύχομαι να πήγαν όλα τέλεια και να ζείτε τις πιο όμορφες στιγμές τις ζωής σας!!!! Περιμένουμε εμπειρίες και από τις δυο σας όταν με το καλο πάτε σπιτάκι σας!!! Φιλάκια στα μπεμπάκια!!!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] Δέσποινα να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ,

Σήμερα γύρισα σπίτι μου όλα είναι τέλεια , τα παιδάκια μου και εγώ είμαστε πολύ καλά , γέννησα τον γιό μου στις 12:45 2500kg και την κόρη 1900gr στις 12:46 , δυστυχ'ως όμως σήμερα δεν τα πήρα μαζί μου , ο γιός είναι στην ΜΕΝΝ και το κοριτσάκι μου στην ενδιάμεση μονάδα ,αλλά δεν με πειράζει γιατί είναι για το καλό τους , από ότι μας είπαν οι γιατροί πιθανότατα για την πρωτοχρονιά θα τα πάρουμε σπίτι μας .

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και είναι μοναδικό συναίσθημα όσες φορές και να το ζήσεις !!! Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά όλες και με το καλό τα μωράκια των υπόλοιπων κοριτσιών .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες!!!

Εγω πλεον δεν ειμαι μια γκαστρουλα....!!!!

Γεννησα τη δροσοσταλιδα μου τη μερα των Χριστουγεννων λιγο απροσμενα αλλα τελικα οπως φανηκε ηταν για καλο...

Ας τα παρω απο την αρχη...

Στις 24/12 μου ειχε πει ο γιατρος μου να παω για μια απο τις τελευταιες εξετασεις μου και οπως εδειχναν τα πραγματα ολα ηταν τελεια, η κοιλιτσα ειχε κατεβει, το μωρακι ειχε σφηνωθει για τα καλα στη λεκανη μου και ηδη ειχα διαστολη 1-1.5 εκ. Κανοντας μου την κολπικη εξεταση βλεπουμε οτι ειχε σπασει και η μεμβρανη που περιβαλει τον τραχηλο και ολα εδειχναν πως θα γεννησω πολυ συντομα...μεχρι την Κυριακη!!!!!!!

Μου λεει να ξαναπαω την επομενη μερα στις 6 το απογευμα για να δουμε παλι τη διαστολη...Ειχανε ξεκινησει και κατι ψιλισυσπασουλες ανα 12 λεπτα, η διαστολη μου κοντευε στο 2!! Μου λεει φυγε (το σπιτι μου ειναι μονο 5 λεπτα απο το νοσοκομειο) και οταν οι συσπασεις γινουνε ανα 3-5 λεπτα σε διαστημα μιας ωρας και εντονες να παω γιατι εφτασε η ωρα!!! Ομως για πρωτοτοκη δεν το εκοβε πριν τα ξημερωματα και αν δε συνεβαινε τπτ μεχρι τοτε να παω 8.30 το πρωι με τη βαλιτσουλα μου!!!!

Μεχρι να παω σπιτι, οι συσπασεις αρχισαν να δυναμωνουν και να γινονται καθε 5 λεπτα!!!! Απο τον πονο εκλαιγα σαν τρελη... Τον παρνει ο αντρας μου τηλ και φευγουμε για το νοσοκομειο...Η ωρα ηταν 7.30 και η διαστολη μου 3!!!! Μου κανουνε την απαραιτητη προετοιμασια και με βαζουν στο non-stress...

Διπλα μου ακριβως αλλη μια κοπελα, η οποια θα γεννουσε το 3ο παιδακι της και ηταν ηδη εκει απο τις 6.30... Λογικα εγω θα αργουσα πολυ περισοτερο απ'αυτη να γεννησω...Τουλαχιστον αυτο λεει η λογικη... Καποια στιγμη κατα τις 8.30 αρχιζει να φωναζει πανω στο κρεβατι, ετσι οπως ητανε, οτι θελει να κανει κακα της!!!!! Απο περιεργεια και μονο εγω γυριζω το κεφαλι μου να δω και τι αντικρυζω.....Ενα μωρο να βγαινει!!!! Παθαινω σοκ!!!! Δεν προλαβανε να τη βαλουνε στο μπουμ!!!!!

Μεχρι να τη σηκωσουνε και να τη βαλουνε στο μπουμ να τη ραψουνε, αρχιζω φωναζω και εγω απ'εξω 'Γιατρε βγαιιιιιιιιιιιινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'

Την παρατανε την κοπελα οπως ηταν και κοιτανε η διαστολη μου 'τελεια'. Αρχιζει να φωναζει ο γιατρος να μη σφιχτω, με σηκωνουνε με τα χιλια ζορια, με βαζουνε στο μπουμ και με 3 σπρωξιες βγαινει η δροσοσταλιδα μου!!!!!

Τετοια αγαλιαση δεν εχω ξανανιωσει..Τετοια ευτυχια και χαρα!!!!! Η κορη μου γεννηθηκε τη μερα των Χριστουγεννων, τη μερα που θα εχει και τη γιορτη της, 9 το βραδυ!!!

Ομως τα πραγματα δεν εξελιχτηκαν οπως τα ηθελα και φανταζομουνα!!! Η μπεμπα μου γεννηθηκε μεν υγειεστατη και ζωηροτατη κατα τον παιδιατρο, αλλα ητανε πολυ μικρουλα λογω του πλακουντα μου ο οποοιος δεν την ετρεφε σωστα... Τις τελευταιες 20 μερες, μετα τον τελευταιο υπερηχο που την εβγαζε 1970 γρ, η μπεμπα μου οχι μονο δεν πηρε βαρος αλλα εχασε και γεννηθηκε 1690!!!!!

Φυσικα οπως καταλαβαινετε φωναξανε αμεσως το ΕΚΑΒ να την πανε στα Γιαννενα οπου εχει μοναδα νεογνων και παραλιγο να μην προλαβω να την παρω ουτε αγκαλια!!! Το μονο που προλαβα ηταν να της δωσω ενα φιλακι στο μετωπο..... Τραγικη εμπειρια!!! Εκατσα και την Κυριακη στο νοσοκομειο και σημερα το πρωι πηρα χαριστικα εξιτηριο γιια να παω να δω το μωρο μου!!!

Τα ευχαριστα ειναι οτι ειναι τελεια στην υγεια της, χωρις οξυγονο, τρεφεται με καθετηρακι απο τη μυτουλα και ισα ισα πινει 10γρ με το μπιμπερο!! Θα κατσει μεσα μεχρι να γιανει 1900 γρ και μετα θα την παρουμε σπιτι...Το ασχημο ειναι οτι ακομα δεν μπορω να την παρω αγκαλιτσα...Μονο την χαιδευω και της μιλαω και το ραντεβου μας ειναι για μια ωρα καθε μερα....Αυριο εχουμε παλι ραντεβου 12-13 και ανυπομονω να περασουνε οι ωρες να την ξαναδω!!!!!

Παντως πραγματικα οταν γεννας και αντικρυζεις το παιδι σου ξεχνας ολους τους πονους και ολη την ταλαιπωρια...Δινεσαι 100% και δε σε νοιαζει τπτ!!!!

Faniko να σου ζησουνε και εσενα τα μωρα σου!!! Να ειναι γερα και γρηγορα να τα παρεις σπιτι σας!!!

Ευχομαι με το καλο σε ολες τις υπολοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινι μου εχω ξετρελαθει με το κοριτσακι σου!!!να την χαιρεσαι και γρηγορα να την παρεις σπιτακι!!!!

και συ φανικο μου γρηγορα να εισαστε ολοι μαζι σπιτακι σας!!!!

εχω κατασυγκινηθει φιλεναδες!!!!

ολα γινοντε τοσο γρηγορα!!!!

υγειεστατα και καλοτυχα τα μπεμπακια σας!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

το δεσποινακι μας περιμενουμε να μας πει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας, να ειστε παντα καλα!!!!

Φανη μου και Μινι μου να σας ζησουν τα μωρακια σας, να ειναι παντα γερα και ευτυχισμενα και συντομα να τα εχετε κοντα σας. Μινι μου η κορη σου ειναι τοσο μικρουλα αλλα και τοσο ομορφη!!!!! Να την χαιρεσαι!!!!!!

Αντε περιμενουμε και τα νεα της Δεσποινας τωρα. Μια μια να ξελαφρωνουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή και Μίνι να σας ζήσουν τα μπεμπάκιααα!!!!!!!!!! Να είναι πάντα καλότυχα και γερά!!!!!!! Με το καλό να τα πάρετε στο σπίτι σας και να περάσετε μια υπέροχη Πρωτοχρονιά!!!!!

Δεσποινούλα περιμένουμε νέα από την μπουμπούκα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελίες!!!!

Να σας ζήσουνε Faniko και Mini!!!!!! Τι τέλεια φωτογραφία!!!!

Εγώ χάθηκα, είπα να περάσω μια βόλτα από το νοσοκομείο για NST και με κρατήσανε 2 βραδιές προληπτικά γιατί έχω συνέχεια συσπάσεις......συνέχεια όμως...

Το πρώτο βράδυ έκλαιγα συνέχεια από την τρομάρα μου, μακάρι να είχα ιντερνετ να σας έγραφα....ευτυχώς τώρα γυρισα σπίτι, με αναρρωτική φυσικά. Φαίνεται ο γιος μου βιάζεται λίγο να βγει, αλλά ελπίζουμε να μείνει μέσα μέχρι τις 8 Γενάρη που μπαίνω στο μήνα μου, γιατί άμα έρθει πρόωρα θα με στέιλουν Αθήνα με αερομεταφορά, μιας και εδώ στο νησί δεν αναλαμβάνουν πρόωρα μωρά.

8 Γενάρη θα έρθει και ο αντρούλης μου με άδεια για μία εβδομάδα και είμαι πολύ χαρούμενη! (με τη μετάθεση περιμένουμε ακόμα το πράσινο φως)

Geozouli κι εγώ 10 κιλά (το τελευταίο κιλό είναι αποκλειστικά κουραμπιέδες)

Ρεββέκα πώς πάει με τη μαμά? Η δικιά μου κοντεύει να με τρελάνει...ακόμα και τη γιατρό μου μόνη της την πήρε τηλ... :evil: Να τη σφάξω ??? (πες ναι)

Δέποινα που είσαι ρεεεεεεε????

Βρε κορίτσια να ρωτήσω, εσεις δεν έχετε πετρώματα που και που???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου Χρονια πολλα σε ολες!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Γερα και καλοτυχα τα πρωτα μωρουλια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:-*:x:-* Ευχομαι ολα γρηγορα, να πανε σπιτακι τους να να χορτασουν αγκαλιτσες και φιλακια!!!!!! :x:-*:x:-*:x:-*

Μου λειπετε πολυ!!!!!! 8-|8-| Ευχομαι ολα να πανε καλα σε ολες μας!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Φανή και mini να τα χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!! Εύχομαι σύντομα να τα πάρετε σπιτάκι σας. Μini είναι σκέτη γλύκα η κοράκλα σου!!

Ελπίζω και το Δεσποινάκι μας να γέννησε και να πήγαν όλα καλά.

Αγγελική μια από τα ίδια πέρασα με τις πρόωρες συσπάσεις αλλά εγώ λόγω προηγηθήσας καισαρικής με κράτησαν μέσα 13 μέρες με ορό yotopar μέχρι που μπήκα στο μήνα μου και μπήκα για καισαρική. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μη βιαστεί ο μπεμπάκος σου να βγει. Καλή συνέχεια στα υπόλοιπα κορίτσια άντε κοντεύετε και σεις με το καλό. Πρέπει να ανοίξουμε άλλο τόπικ τώρα με τις φρεσκομανούλες.

Πολλά φιλιά σε όλες!!! :-*:-*

Σας βάζω και εγώ τη μπεμπούλα μου [smilie=angel13.gif]

16621818527752814906410.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες. Εγκυουλες και μανουλες!!!!!! Μαριελεν μου τι μπεμπουλα ειναι αυτη , τι τελεια μαγουλακια, πως κρατιεσαι και δεν την φιλας ολη μερα? Να την χαιρεσαι!!!! Αληθεια η μεγαλη σου η κορη πως το χει παρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και χρονια πολλα!!!!!!Ελειψα μερικες μερες απο την παρεα μας ειχα πολυ δουλεια στο μαγαζι και τα Χριστουγεννα κοσμο στο σπιτι!!!

Μαριελεν να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!!Να ειναι γερη και καλοτυχη!!!Ειναι μια γλυκα!

Φανικο μου να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!!!!!!Αντε να περασουν γρηγορα οι μερουλες να τα παρετε σπιτακι σας!!!!!!!!

Μινι να σου ζησει το μωρακι σου!!!!Συντομα σου ευχομαι να το παρεις σπιτακι σου!!!!Ειναι μικρουλι αλλα κουκλακι!!!!!

Αχ κοριτσια μου ειχα μερες να διαβασω νεα σας και μαθαινοντας τα γεννητουρια απο το πρωι κλαιω!!!!Τι συγκινηση ειναι αυτη!!!!Αντε να παιρνουμε σειρα ολες μας!!!!

Αληθεια εγω που με βαση την πητ ειμαι τελευταια στην σειρα να ξερετε αν πατε σε νεο θεμα στις φρεσκομανουλες θα ερθω και εγω εκει να μου κανετε παρεα και ας ειμαι παλιογκαστρουλα ακομα ετσι :?::?::?::?::?::lol::lol::lol:

Σας φιλω ολες γκαστρουλες και μανουλες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα γκαστρούλες κ φρεσκομανούλες!!!! Τι ωραία νέα διαβάζω!!!

Faniko να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου κ με το καλό να τα πάρετε στο σπίτι σας!!!! Καλή λοχεία κοριτσάκι μου!!!

Μini μου τί όμορφη η ιστορία του τοκετού σου, κ αφού το μωράκι σου είναι υγιέστατο , υπομονή κ σε λίγο καιρό θα το έχεις στην αγκαλίτσα σου!!!Να σου ζήσει κ πάλι!!!

Μarielen μου να σου ζήσει η όμορφη κ γλυκιά μπεπούλα!!! Καλή λοχεία κ σε σενα!!!!

Φιλιά πολλά πολλά σε όλες τις υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και όμορφα μωράκια!!!

Φανή μου να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι όπως είστε σήμερα!!!

mini82 να χαίρεσαι και εσύ την νεραϊδούλα σου! Κάνε λίγη υπομονή και μετά θα της κάνεις όσες αγκαλίτσες θέλεις!!! Αχ είναι μια κουκλίτσα!!!

aggeliki27 εύχομαι ο γιο σου να κρατηθεί και να περιμένει τον μήνα του! Όλα καλά να πάνε κοριτσάκι μου!!!

Marielen φιλάκια στη κορούλα σου! Είναι γλύκα!!!

ioanna123456 φυσικά και θα σε πάρουμε μαζί μας! Μη σου πω δε το κουνάμε μέχρι να γεννήσεις και εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερες σε ολες [smilie=wav.gif][smilie=toothy4.gif]

θελω και γω να γεννησω ζηλευω!!!ελπιζω να εχει εμπεδωθει το νιωθω!!!!και την παρασκευη που θα παω να μου πει οτι γενναω!!!!εχω και συνεχεια συσπασεις και πονους αλλα οταν με βαζει στο τοκογραφο δεν καταγραφει συσπασεις ανυσηχιτικες!!!

ιωαννα μου και γω θα παω στις φρεσκομανουλες αν ανοιξουν θεμα!!!θα το χω διπορτο :D:D

μαριελεν τρελενομαι τι μπεμπουλα ειναι αυτη!!!!και γω καπως ετσι το φανταζομαι μελαχροινακι με μαλλακια!!!

αγγελικουλα η μανουλα μου ηδη μ εχει τρελανει,ολη μερα σκαρφαλομενη σε παραθυρα σαν την μαιμουδιτσα να καθαριζει,ολο τα θελει προγραμματισμενα!!!αααααχχχχχχ ειμαστε πολυ διαφορετικες,αλλα το καλο ειναι οτι με βοηθαει πολυ μωρεεεε!!!!τι να πω!!!μανουλες ειναι!!!!οσο για τα πετρωματα μην ανυσηχεις ειναι μπρακστον χικς οι λεγομενες συσπασεις που σε προετοιμαζουν και σπρωχνουν προς τα κατω το νινι να εμπεδωθει,εγω τα εχω σε καθημερινη βαση και με πονακια!!

κοριτσια καλες γιορτες να χουμε φιλια σε ολες!!!πια εχει σειρα καλε???το δεσποινακι οκ,πια αλλη??μηπως εγω???? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοτιτσάκια μου γλυκά καλημέρα!!! Πως είστε σήμερα? Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογάκια όντως η μπουμπού με έχει ξετρελάνει αυτά τα μαγουλάκια δεν τα χορταίνω. Και το κυριότερο είναι πάρα πολύ ήσυχο!!! καμία σχέση με την πρώτη μου κόρη. Να φανταστείτε βρε κορίτσια χθες έφαγε το πρωι και ξύπνησε πια στις 4 το απόγευμα!! αφού ανησύχησα και πήρα τη παιδίατρο μα τόσος ύπνος πια δεν πείναγε? η παιδίατρος μου είπε να μην την ξυπνάω απ τη στιγμή που αναπληρώνει τα γεύματα της μετά. Να πηγαίνω με τους ρυθμούς της. Αλλά απ τον πολύ ύπνο δεν τη χορταίνουμε :P Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Αύριο θα πάμε για εξέταση και ζύγισμα.

Καλημερα σε ολες. Εγκυουλες και μανουλες!!!!!! Μαριελεν μου τι μπεμπουλα ειναι αυτη , τι τελεια μαγουλακια, πως κρατιεσαι και δεν την φιλας ολη μερα? Να την χαιρεσαι!!!! Αληθεια η μεγαλη σου η κορη πως το χει παρει?

Χρύσα μου η μικρή μου το έχει πάρει πολύ θετικά. Τη λατρεύει, όλο θέλει να την παίρνει αγκαλίτσα, με βοηθάει σε ότι της ζητήσω για το μωρό την κάνουμε μαζί μπανάκι, βέβαια κάποιες φορές έχουμε ψιλοζήλιες αρκετά φυσιολογικό νομίζω αλλά σε λογικά πλαίσια και προσπαθούμε πάντα να μην την κάνουμε να νοιώθει ότι κάτι έχει αλλάξει. Σε αυτό βοηθάει και ο μπαμπάς μας που αφιερώνει αρκετό χρόνο με τη μεγάλη μιας και εγώ ασχολούμαι αρκετά με το μωρό.

Ρεββεκάκι αντε να παίρνεις σειρά και εσύ .

Άνοιξα το νέο θεματάκι μας: Φρεσκομανούλες Δεκεμβρίου~Ιανουαρίου που μια μια θα σας περιμένω εκεί βέβαια καλοδεχούμενες και οι γκαστρούλες εκεί καθώς θα προετοιμάζονται για τα μωράκια τους και θα παίρνουν ιδέες για τι τις περημένει.

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!κουραγιο τελειωνουν οι μερες!κι εγω σε 15 μερες περιμενω...θα μου πει την πεμπτη ο γιατρος αν μεγαλωνει ο μικρος θα το παμε μετα τις 10 που μπαινω στο μηνα μου..τα κεφαλια τους τα νιωθω πολυυυυυ...χαμηλα...νομιζω οτι θα μου φυγουν.!τα ποδια τους με κλωτσανε κατω απο τα πλευρα και ποναω..εχω βαρυνει αρκετα, η κοιλιτσα μεγαλωνει καθε μερα.και το στομαχι μου ανω κατω..ωρες ωρες νομιζω οτι θα κανω εμετο..το δωματιο ειναι σχεδον ετοιμο!ποσο περιεργο μου φαινεται οταν μπαινω μεσα και βλεπω τις 2 κουνιες..πως θα τα βγαλουμε περα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ χρονια πολλα κοριτσαρες μου!!!!!!!να σας ζησουν τα ζουζουνια σας κοριτσακια μου!!!!αχ τι καλα μια μια ξεκιναει κ γενναει κ εχω ανχωθε3ι λιγακι!!!!!φανικο μινι κ δεσποινακι να σας ζησουν τα μπουμπουκακια σας κ σας ευχομαι οτι καλυτερο...εχω μπαινω στον μηνα μου την πεμπτη κ απο κει κ μετα περιμενουμε...εχει φτασει τα 25000 κιλα η φουσκιτσα μου κ ειναι φουλ στο μαλλακι!!!!!!!!ολα τα πραγματακια μας ειναι ετοιμα κ εχω πολυ αγωνια να την παρω αγκαλιτσα!!!!!!καλημερα σε ολα τα κοριτσακι της παρεας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σου κορίτσι! Να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες 🙏 Κι εγώ έχω κράμπες που ξεκίνησαν την 7η εβδομάδα - τώρα είμαι στην 8η. Απ τον υπέρηχο ήταν όλα καλά, η γιατρός μου δεν το βρήκε καθόλου ανηχυτικό και μου πρότεινε αν θέλω να πάρω είτε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Τελικά πήρα μόνο μια φορά μικρή δόση παρακεταμόλης γιατί με πονούσε η μέση μου κυρίως (και δεν είχα τροφοκαρτ) κι από τότε οι κράμπες έρχονται αραιά και πού. Στην αρχή ήταν σα να μου ερχόταν περίοδος κι είχα κατατρομάξει, αλλά μετά πήγαμε για υπέηχο κι ήταν όλα καλά, οπότε δε δίνω και πολύ σημασία πλέον.
    • Αχ κι εμένα ο γιατρός μου δε με αφήνει! Και σήμερα βρε κορίτσια μου εδώ είναι πραγματικά μέρα για μπάνιο. Πολλή ζέστη, καθόλου αέρας...  Τέσπα... Δεν πειράζει... Του χρόνου θα κολυμπάμε μαζί με τα μωράκια μας!
    • Καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου 💖 όπως σου είπαν και τα κορ΄ιτσια μη σε αγχώνουν τα συμπτώματα, αυτά πάνε κι έρχονται, κι επίσης, κι εγώ στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα κάποιο τρανταχτό σύμπτωμα, παρα μ΄όνο τον πόνο στο στήθος και έτσι ψιλοζαλάδες αν θυμάμαι καλά. απ την ημέρα που άκουσα την καρδούλα να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να τα παρτηρώ κιόλας, γιατί μόνο άγχος προκαλούν. Μόνο όταν τα λέμε εδώ κάνω τον απολογισμό και τα γ΄ραφω. Κατα τ άλλα, θα υπάρχουν μέρες που αισθανόμαστε έγκυες κι άλλες που θα το ξεχνάμε γιατί τα συμπτώματα δεν είναι στάνταρ. Περιμένουμε τα νεάκια σου απ τον πρώτο υπέρηχο 💖
    • Αυτό που λες για την Παναγία, κι εγώ, ενώ δεν είμαι καθόλου της θρησκείας, για κάποιο λόγο ένιωσα την ανάγκη τελευταία να την προσφωνώ να προσέχει το μωράκι μου 🙏 Νομίζω είναι λόγω των απωλειών που βιώσαμε, ότι έχουμε την ανάγκη για πίστη σε μια ανώτερη δύναμη Είναι σίγουρα κι ορμόνες που κάνουν πάρτυ, αλλά δεν είσαι μόνη στις τυμπανοκρουσιες, να ξέρεις 🤣🤣🤣
    • Γεια σας κορίτσια! Προσπαθώ να διαβάσω τα νεότερα σ αυτό το θεματάκι γιατί έχασα κάποιες αναρτήσεις η αλήθεια είναι. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά μετά από άδεια και προσπαθώ ακόμα να βρώ τους ρυθμούς μου. Όπως σας έγραψα ο τελευταίος υπέρηχος (#3) ήταν την περασμένη Τρίτη 28/05 όπου είδαμε το μικρό ζελεδάκι και μου έβαλε η γυναικολόγος κάποια δευτερόλεπτα την κοαρδούλα για να ηρεμήσω μιας και ήμουν αγχωμένη. Έπειτα έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω, τα συμπτώματα παραμένουν ίδια, αν και δε ξανα έκανα εμετό απ την αρχή της εβδομάδας. Κάπως βρήκα το "κόλπο" που λειτουργεί για εμένα - οι ναυτίες συνήθως με πιάνουν όταν πεινάω ή όταν κάποια έντονη μυρωδιά μου τα σκάσει. Οπότε πήρα κάτι μπισκότα, που υποτίθεται είναι και υγιεινά, και τρώω 3-4 από αυτά ή αν είναι η ώρα του γεύματος τρώω φαγητό ή κάποιο φρούτο. Και κάπως έτσι περνάει. Οι κράμπες με πιάνουν που και που, κυρίως στη μέση, αλλά ευτυχώς παραμένουν ήπιες και όχι συστηματικές. Αυτό απ τη μια με ηρεμεί ότι δεν έρχεται κάτι κακό κι απ την άλλη με ηρεμεί ότι εξελίσσεται φυσιολογικά (έτσι θέλω να πιστεύω δλδ γιατί δεν είχα τέτοιες κράμπες σε καμία απ τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες που δε προχώρησαν). Κατα τα τ' άλλα η ενέργειά μου είναι σαφώς πεσμένη, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα, ακόμα και για ψώνια που πήγα θέλω να κάθομαι ανα 30 λεπτά γιατί κουράζομαι. Επιπλέον το σ΄τηθος με πονάει καθημερινά, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, πάντως είναι το μόνο "σταθερό" σύμπτωμα. α! επίσης παρατηρώ ότι είμαι πιο ευαίσθητη συναισθηματικά, βάζω τα κλάμματα πολύ εύκολα καθώς βλέπω πχ μια συγκινητική στιγμή στο Νετφλιξ, που όμως δε θα έκλαιγα υπό άλλες συνθήκες 🤣 Η γυναικολόγος μου έκλεισε κατευθείαν την αυχενική για 1/07 αλλά δε ξέρω αν θα την παλέψω ψυχολογικά να περιμένω τόσο, καθώς την παλίδρομη κύση την έχασα στον τρίτο μήνα και, όσο να ναι, με αγχώνει κάπως αυτός ο άτιμος μήνας. έκλεισα ένα ραντεβού στις 18/06, να είμαι δλδ κάπου στη μέση απ το σήμερα μέχρι την αυχενική για την ηρεμία μου. Κατα τ' άλλα έχω πολλή θετική σκέψη καθημερινά, ο σύζυγος βοηθάει πάρα πολύ σ αυτό, φροντίζουμε να υπάρχουν όμορφες στιγμές μαζί μες τη μέρα και να το ζήσουμε χωρίς φόβο.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...